Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

miskap2111
19. nov 2013

@drobec490 ja po anglicky hovorím plynulo - napokon, to je komunikačný jazyk vo firme, ktorej pracujem, a naviac, po anglicky komunikujem aj s mojím priateľom, takže s tým nemám problém. Skor mi vadí, že keď napríklad čakám na vlak a zahlásia meškanie (čo je veľmi bežné 🙂 ), tak neviem, čo to vlastne hlásia, lebo po anglicky to nepovedia.. A samozrejme, neviem sa dobre porozpŕavať s priateľovou rodinou, lebo oni nevedia dobre po anglicky. Ale snáď to pojde s tou holandštinou.
Držím palce, nech všetko dobre vybavíte!

taty
19. nov 2013

@miskap2111 Jej tak dalsia slovenska dusa tot kusok od nas. 😀 Ja sice moc do Brugge nechodim kedze nemam rada preplnene mesta od turistov ale teda na kavu a poklebetit si po slovensky pridem. Tak nech sa ti dobre byva v novom domceku . A neboj flamstinu sa naucis rychlo.

miskap2111
19. nov 2013

@taty 🙂 určite príď- budem sa tešiť. Len to bude treba naplánovať, lebo tam ešte nie som stále, ako som písala.

taty
19. nov 2013

@miskap2111 No jasne ze naplanujeme . 😀 Ja tiez toho casu moc na rozdavanie nemam ale teda na kavu si cas najdem.

miskap2111
19. nov 2013

@taty 🙂 Super!

taty
19. nov 2013

Ja si uz teraz planujem kavu a sakra zabudla som zaplatit Mikulasa v Bruseli,snad to nebude neskoro idem to rychlo zaplatit nech si ho uzijeme ako minuly rok. Ide niektora z Vas dievcata???No a Silvester sa chystame do Sojky na Liptove tak dufam ze napadne sneh nech si to uzijeme. V BE padat nemusi 😎 Tento rok bola dlha zima tak ten dalsi nech je teplo.

drobec490
19. nov 2013

@taty a ako to tu funguje s mikulasom?

taty
19. nov 2013

@drobec490 No ono je to tak ze u nas je aj Belgicky a aj od minuleho roka Slovensky. Teda planujme ze pojdeme aj tento rok do Bruselu ak teda este bude volne miesto lebo som fakt na to zabudla. Robia to tieto zienky https://www.facebook.com/groups/276322825815646/ a minuly rok teda bol super Mikulas. No a do skoly a v praci nam pride klasika Sinterklaas

dony
9. dec 2013

@henikav Ahoj, ďakujem,nestíham, neviem malej vypnúť baterky 😀 ale kukám, že sa to to nejako rozbehlo, dlho som tu už nebola. Keď budem mať trošku viac času ti napíšem všetko ako bolo 😉

coryy
5. jan 2014

ahojte, prave som prisla s rodinkou do bruselu na 3 mesiace.. viete mi odporucit nejake pekne miesta (mimo hlavnych atrakcii), a este kde sa daju kupit dobre wafle a cokolady? 🙂 dakujeeeeem!

nicole89
7. jan 2014

Ahojte 🙂 Kočky, čo ste rodili v Belgicku, ako to prebieha, čo všetko treba podstúpiť, aké sú vaše skúsenosti? Som prvorodička a už sa mi to blíži, budem rodiť v Namur....nemám veľmi predstavu čo sa bude so mnou diať, tak by ste mi pomohli vašimi vlastnými skúsenosťami a postrehmi 🙂
Ďakujeeeeeeem

karlanov
23. jan 2014

ahoj holky, na přelomu února a března se stěhujeme do Bruselu a hledáme kamarádky a kamarády, kteří by s námi zašli ven nebo jen tak pokecat. Děkujeme.

fretka
26. jan 2014

Ahojte maminy v Bruseli. Byvame v Berchem Saint Agathe (severozapadna cast Bruselu), dcerka bude mat v aprili 2 roky. Je tu niekto, kto byva poblizku, aby sme sa mohli stretnut a deti sa spolu hrat a praktizovat slovencinu? Dalej sa chcem opytat ohladom hladania prace. Hovorim po anlicky a francuzsky, hladam si pracu v administrative, ale pozeram, ze velmi malo ponuk je bez ovladania holandstiny. Podarilo sa niektorej z Vas si najst nieco aj bez holandstiny? Alebo sa ju mam naucit? Je to tazke? Za ako dlho ste sa naucili po holandsky, aby ste v nej mohli aj pracovat? Chcem ist tiez na konkurz na AST do EU, ale je to veeeelmi takze... Vopred vdaka za odpovede. Pekny zvysok nedele, pa, Stefka.

miskovamamina
26. jan 2014

Ahojte kočky. Volám sa Petra a som v Bruseli už pol roka. Som stále s malým doma (1.r), takže som celkom privítala, že na MK je takáto diskusná skupinka. Bývame neďaleko parlamentu, takže keby sa niektorá z Vás chcela stretnúť, budem len rada. Pozerám, že ste niektoré tu už poriadne zabývané, určite by bolo aspoň z mojej strany o čom hovoriť.
Peťa

diana_81
26. jan 2014

@karlanov @fretka @miskovamamina a pripadne i ostatne. Vitajte v Bruseli a ak mate chut a cas napiste do sukromnej posty. Ja som mamina uz vyse 2 rocnej dcerky a cakame druhe babo takze nejaku tu dobu budem nadalej doma. Dobrych kamaratov nikdy nie je dost. Byvame kusok od Bois de la Cambre na juhovychode Bruselu a rady nieco fajn podnikneme!

diana_81
26. jan 2014

@nicole89 Ahoj Nicole, ono sa tak zosiroka asi tazko radi, pretoze vacsinou vsetko zalezi od konkretnej nemocnice, od Tvojho lekara, od toho aku mas predstavu o porode a prvych dnoch sama. Ja som rodila v Bruseli, nakoniec cisarskym rezom kedze dcerka bola priecne, manzel bol pri cisarskom a i ja pri vedomi, mala bola od prveho momentu s nami... myslim, ze je to o tom aku mas predstavu. Co sa formalit tyka nemocnica zalezi od lekara ktoreho mas, a kazda vyzaduje priniest ine veci so sebou, ... co presne Ta zaujima? U nas formality, dokumenty nasledne vybvoval manzel na komune... Musis sa spytat trosku konkretnejsie asi. Drzim velmi palce, podla poznamky o 40tt sa vasa rodinka zrejme coskoro rozrastie 🙂

fretka
26. jan 2014

@diana_81 @karlanov @miskovamamina Som za stretko, ale kde a kedy? 🙂

anenka79
26. jan 2014

@fretka Ahoj! Ja zijem v zap. flamsku, takze Brussel nepoznam, ale co sa tyka tych jazykovych znalosti a poziadaviek, tak to ti mozem sprostredkovat. Mne trvalo 2 roky sa naucit flamsky hovorit, aspon tak, aby mne rozumeli. Rozumiet ich nareciu sa ucim stale (5tym rokom). Samozrejme uz to ide dobre, povacsine nemam problem a v praci sa snazi vela ludi hovorit spisovne. Tiez som hladala pracu v administrative, pochodila par konkurzov, u mna to zas padalo na francuzstine, tu neviem. Takze som hladala skor len tam, kde vyzadovali ang+flam. Nikde som nepochodila. Sucastnu pracu mam po znamosti. V administrative je to dost narocne, velka konkurencia. Napr. predavacka v butiku je v pohode, to vezmu aj cudzinca. Prekvapuje ma, ze v Brusseli tak vyzaduju flamstinu, ale asi je to zase specifikum tej administrativy. Tam nie je lahke sa presadit ako cudzinec, pokial nemas ine kvality. A samozrejme aj davku stastia. Doporucujem ti urcite skusat dalej hladat, rozsirit oblast hladania a ak mas cas a chut zacat sa ucit flamsky. Ja som absolvovala kurz 6 mes, potom uz len doma z tv. Rozpravat som ale zacala az po 2 rokoch, lebo som ten typ, ze ked naisto neviem, tak radsej nepoviem 🙂 V praci sa dorozumiem, najlepsie mailami, stresy mi obcas robia telefony, lebo obcas fakt nezachytim kto je a co chce, tak to sa musim potom 2x pytat a obcas intuitivne hadat 😝 a to nie je bohvieco. Ale tych nastastie nemavam vela.
Kazdopadne drzim palce!

karlanov
26. jan 2014

@fretka @diana_81 @miskovamamina jak jsem psala v příspěvku výše, v Bruselu budeme počátke března, ale pak jsem pro setkání
už jsem psala @diana_81 zprávu🙂

budu se těšit, že něco dohodneme

miskovamamina
26. jan 2014

@fretka
kočky, ak by vám to nevadilo, tak by sme sa mohli stretnúť aj tento týždeň. Ja potom 03.02. 2014 odchádzam na SK a zdržím sa asi dva týždne. Vyzerá to tak, že my sme niekde v strede mesta, sú tu dva veľké parky, spojenie metrom na Trone, no a samozrejme káva u nás doma. Nie je to tu veľké, ale kávovar je dobrý 🙂 čo Vy nato? Peťa

diana_81
27. jan 2014

@miskovamamina @fretka Peti pozri spravu s mojimi detailami a Stefka - Ty by si mohla? Kedy tento tyzden? Je pre Teba ok prist tentokrat tymto smerom (tj Parlament)?

nicole89
30. jan 2014

@diana_81 neskoro si poradila 🙂 26teho sa nam maly narodil 🙂

diana_81
31. jan 2014

@nicole89 Gratulujeme 🙂!!!! Verim, ze ste vsetko krasne zvladli. Uz ste doma?

henikav
6. feb 2014

@nicole89 blahozelam k drobcekovi 😵

drobec490
1. mar 2014

@henikav
@nicole89
@miskovamamina
@karlanov
@fretka dievcata ahojte...tak pozeram ze uz skoro mesiac tu mate ticho,tak pridavam sa aj ja o dva tyzdne idem uz na 100% smer belgicko...sice som v inej casti ako vy (turhnoud-oud turnhout-retie) ale tak snad sa niekedy aj uvidime...a chcela som sa spytat ci mi viete poradit keby som chcela zacat na flamstinu chodit kde sa mam potom azcat obzerat?dakujem

henikav
1. mar 2014

@drobec490 tak skoro prid a ozvi sa ked uz tu budes. Prijemne a pokojne stahovanie ti prajem. Kurz flamstiny by ti urcite nejaky odporucili na VDAB, pokial nepracujes, budes ho mat zdarma, len neviem ci nebudes musiet cakat do settembra, lebo druhy polrok kurzov uz zacal asi pred mesiacom a mozno ta vezmu aj tak ak maju miesto

fretka
1. mar 2014

@drobec490
Ahoj Drobec, tak zelam prijemne stahovanie a uspesny zaciatok zivota v BG. Ja som sa zacala ucit flamstinu s organizaciou CVO Lethas http://lethas.be/. Dokonca chodim do specialneho kurzu pre maminy 🙂 2x do tyzdna od 9-12h, 3 a pol mesiaca, 25 EUR. Pozri ci bude nieco take v Turhnoud. Vela stastia!

drobec490
1. mar 2014

@henikav
@fretka baby dakujem krasne noo tak dufam ze to bude prijemne :D no len to ze ja mam uz pracu zatial tak musim sa obzerat po niecom co bude asi poobede,ale pozriem sa nato co si mi poslala...dakujem 🙂 😉

henikav
1. mar 2014

@drobec490 tieto kurzy z VDAB su denne aj vecerne, mm chodi 2x tyzdenne od 17-20tej. Teraz ma zdarma lebo nepracuje, ale aj ked pracoval to nebolo vela, myslim okolo 50-60 eur na polroka. Blahozelam teda aj ku praci, nech sa ti v nej dari

drobec490
1. mar 2014

@henikav ano tak super dakujem za info lebo budem chciet urcite nakolko mame v plane tam byt nejaku tu dobu tak aby som trosku aspon sa do toho nejak zasvetila....a teda nie je to tak vela...a pracu som si zriesila zatial cez slovaka inak s tym bol dostv velky problem,tak aj preto chcem riesit tu flamstinu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre