Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

taty
24. aug 2010

no idem to skúsiť robím to vždy tak že registrujem až tesne pred odletom ale letenku mám, kúpim vždy mesiac dopredu tak to mám lacnejšie. Našťastie som ešte nedala registráciu ,no uvidím čo to bude ,my vždy dávame i poistku lebo pri deťoch nikdy nevieš takže toto máme aj teraz. Letíme Ryanair z BA takže toto mám lepšie ako keď sme lietali z Viedne alebo Prahy.

henikav
24. aug 2010

@taty aj my kupujeme vsetky letenky, aj na polroka a viac dopredu, prave sme jednu prebookovali, len my nikdy neberieme tie ich poistky, tak preto neviem ci budes platit, my platime za prebookovanie okolo 25€, manzel mi povie vecer presne, lebo on ich prelozil vcera. Viem ze sa s tym neda nic robit ked si uz registrovana, tak aj my registrujeme az den pred, ale kedze nie si, kludne budes vediet prelozit

taty
24. aug 2010

nuž tak som im teraz faxovala potvrdenie od doktorky že sme infekčný vďaka poistke nebudem platiť nič len nebudem mať veľký výber na druhý let,aspoň takto mi to teraz napísali takže mám tam dva volné termíny asi vyberiem 8.9 to už by malo stačiť kôli infekčnosti,aj keď kamoška mi vravela že ona letela aj z dcérou a ona mala kiahne a ok.Lenže ja si to nechcem zobrať na zodpovednosť že v lietadle bude nejaká tehulka a my ju nedajbože nejako ohrozíme alebo tam bude úplne malé mimino takže radšej to prehodím. No ja kupujem tiež dosť dopredu letenky alebo pozeráme keď sú akcie vtedy letenky majú aj po 8 eur takže tá poistka je potom 11 eur na jednu letenku a to sa dá. Som rada že nemusím platiť nič lebo to by som mala ako keby som letela dva krát.

henikav
24. aug 2010

@taty tak som rada ze sa ti to podarilo, my stale menime a stale doplacame 😀

taty
24. aug 2010

nuž skúste si pohladať tie akciové keď sú a potom plus aj tá poistka tak nebudete doplácať nič ,len musíš mať doklad od mudr že ste chorý ale myslím že tá poistka platí aj ked v iných prípadoch len ja som to nikdy nepotrebovala až teraz tak to nemám tak naštudované.

henikav
24. aug 2010

nevadi, aj tak su za dobru cenu, ked to chcem otocit autom, stoji ma to 300€, takze pokial je letenka pod 300, vzdy je to vyhodne

taty
24. aug 2010

to áno máš pravdu ja sa aj tak poväčšine trafím do 80 eur pre mňa a deti to je keď kupujem mesiac dva dopredu keď sa zadarí akcia tak je to tak do 60eur takže auto necháme doma.A ináč deti mi ťažko zvládajú 15 hodín v aute takže lietadlo to istí.

henikav
24. aug 2010

Moj maly je zvyknuty, vacsinou chodime na noc, neskoro poobede, chvilku sa hra nintendo, alebo pozera dvd a potom ide spat. Obcas sa zo spanku zdvihne aby zistil kde sme, ale rychlo zalahne a spi dalej, no a do rana sme na sk. Ja mam rada auto poruke cez prazdniny, hoci teraz mi je na nic, mala som nehodu a som na barlach, takze vacsinou iba lezim

taty
24. aug 2010

aj my chodíme tak okolo 17:00 ale slečna nejak nedokáže moc spať v aute a mladý v celku v pohode ale aj tak už okolo piatej ráno sú hore takže potom im je dlho. A kedy si mala nehodu???Ja sa ináč bojím v Belgicku šoférovať vo väčších mestách tak šoféruje môj muž,ale keď sme v Nemecku alebo v ČR a SK tak šoférujem všade ja.

henikav
24. aug 2010

ja so soferovanim nemam problem nikde, nehodu som mala vcera a na peso, bola som so psom vecer a nejako sa mi zaplietol pod nohy, no a dost zle som spadla, na jednej nohe mi odisiel clenok a na druhej koleno, tak som na barlach, nastvana na seba, ze aka som nesikovna

taty
24. aug 2010

jój tak to ti teda niet čo závidieť 😖 tak kto bude teraz chodiť venčiť psíka???? 😀 No čo už treba to nejako vydržať,ja som si pred rokom zlomila nohu na lyžovačke ,uhýbala som sa decku ktoré mi vletelo rovno do dráhy,takže buď by som ho zramovala v plnej rýchlosti alebo som musela prudko zmeniť smer a kedže to bol kraj zjazdovky nemala som kde rýchlo brzdiť ,nedalo sa šla som šusom takže brzdná dráha trošku dlhšia ako kraj zjazdovky.Takže moja noha zlomená ale dieťatu sa nič nestalo a rodičia trošku v šoku že im dieťa ušlo -to tvrdil ocko ale aj tak ja by som na svoje dieťa dávala viac pozor a určite šla popri ňom a nie dieťa samé.

henikav
25. aug 2010

no teraz sa psik venci sam v zahrade, alebo ked nestihnem rychlo vyjst s nim von, tak mi cika na dlazku, pozbierala som koberce, takze mlacky lahko pozbieram

taty
26. aug 2010

no to máš teda radosti 🙂 Ach jáj už by som tak rada šla naspäť do BE len naši mi hovoria užívajte si lebo potom vás zas dlho nebudeme mať tu. TAk nás trošku rozmaznávajú až som pribrala. 😝

famfrla
autor
27. aug 2010

Mna asi trafi v tejto krajine nieco 😠 ze 16 stupnov zajtra a leje ako z ....... 😒 😒 😒

sa stahujem niekde 😎

henikav
28. aug 2010

@famfrla nikam sa nestahuj, v noci aj tu prsalo a letne horucavi niekam zmizli, dnes rano ked som vypustila psika, sa mi vratil po par minutach a triasol sa od zimy. Potom sa uz len ku mne do postele hrabal 😀 😀 😀

famfrla
autor
28. aug 2010

heni a kedy sa vraciate spat? a beriete aj tatina ? 🙂

henikav
28. aug 2010

ak mi to noha dovoli soferovat, tak asi v pondelok, lebo maly musi do skoly, ja mam minimalne 2-3 tyzdne marodku, len este stale nevladzem soferovat a straaaaasne sa nudim. Berieme aj psika aj cicu aj kanarika, v aute bude veselo 😀

taty
28. aug 2010

Heni ty si tiež teraz na SK??? Ach jáj my sedíme doma však malý je celý bodkovaný a pozeráme ako prší a takto má byť až do polky septembra,ešte šťastie že odlietame osmeho lebo v BE mi to až tak hrozne nepríde keď prší,tu je mi nejak hneď moc zima.

henikav
28. aug 2010

no ano doma som na sk, ale vela z toho nemam ked musim vacsinou len lezat :(

taty
1. sep 2010

Tu na SK stále prší a mňa už chytá zúrivosť,malý ma kiahne a mladá mi v nedeľu dostala angínu 😝 😝 Muž mi včera vravel že škoda že už nie sme v BE lebo je tam slnečno,dúfam že to ešte vydrží a keď prídeme domov toho ôsmeho tak si trošku toho slniečka ešte užijeme.Ináč tento rok sme si SK vôbec neužili lebo stále pršalo.Dúfam že v zime bude takto snežiť,nech trochu polyžujeme.

famfrla
autor
1. sep 2010

taty a odkial si zo SK ak sa smiem spytat?

Tu v Be je sice pekne ale dost zima :( dnes som sla s malou do skolky som skoro umrzla 😀 a to som mala bundu 😎

taty
1. sep 2010

@famfrla ja som z LM tu som sa tu aj narodila. Ináč dnes mi volal kamrát že je na Lomničáku a vraj sneží.Tak už chápem prečo je tu taká zima. Mne v BE nevadí keď prší a je zima to mi až tak nepríde ako keď tu na Liptove začne byť hnusné počasie, vtedy mi je teda poriadne zima.Ale zas keď nasneží a poriadne mrzne tak je mi tu teplo a v Be v zime je mi stále zima.

krisbar
1. sep 2010

ahojte, tak vidim ze dovolenkujete na SK. my pojdeme asi az niekedy v oktobri.
pocasie je to najhnusnejsie co tu v Lux je ...neznasam ho. tfuj. furt zima a prsi. a to som si kupila 4 sandalky...no moc ich tu nevynosim..ach joj.
taty, na margo kiahni, raz som sa opyatala jedneho kamosa ze co planuju cez vikend s rodinou (mal vtedy dve male deti) a hovori ze ideme na pol dna sa hrat k susedo, maju kiahne tak nech to aj nase chytia 🙂 a mame to za sebou.
sa mi pacilo ze to nebral tragicky ale skor prakticky 🙂

taty
2. sep 2010

@krisbar Ja by som to tiež nebrala tragicky,keby sme boli doma s mužom,ale takto.JA som zastrčená sama s deťmi,na okoli mám buď tehotné kámošky alebo sú to maminky s maličkými deťmi,detto brácha má maličkú bábiku.Takže fakt sama s mojím lazaretom.Našťastie za prebukovanie letenky som neplatila nič.Dnes konečne trošku prestalo pršať,ale keď som včera pozerala správy tak dávali že zas povodne a na Čertovici padali stromy a v Tatrách sneží,no fakt hnusné počasie. Dúfam že keď budeme letieť tak nebude tak hrozný vietor,lebo sa bojím ako budú deti reagovať na turbulencie.

taty
5. sep 2010

Tak zajtra ešte na kontrolu a v stredu letíme.Konečne ja sa tak teším.A ten môj tiež 😀 lebo dnes som mu musela sľúbiť že vo štvrtok urobím guláš. 😀

famfrla
autor
7. sep 2010

prsi prsi 😖

heni ako s nohou? Kedy sa vraciate?

taty
7. sep 2010

@famfrla a tu zas sneží tak to si nenavyberáš ☹ Mne dnes ten najmladší zahlásil mami ideme lyžovať.A keď som mu povedala že to ešte nie tak plač.Pozerá na kopce a sneh.

kattie78
11. sep 2010

Ahojte kocky, ak by vam nevadilo rada by som sa k vam pridala resp. vas poziadala o nejake info/rady kedze ako citam zijete v Belgicku/beneluxe uz nejaky cas.
Moj manzel dostal prac. ponuku v Belgicku a tak sa zaciatkom oktobra stahujeme. Za normalnych okolnosti by to bolo v podstate ok, ale ja by som mala 1 decembra rodit....(teda za tychto okolnosti silno dufam ze to nebude skor 😅 )
Chcela by som sa spytat ako to funguje v Belgicku...gynekolog, vsetko okolo porodu a tiez nasledna starostlivost, pediater...ani neviem co este vsetko okolo toho by som mala vediet kedze to bude moje prve dieta...pevne dufam ze s anglictinou si v nemocnici a vsade inde vystacim...boli sme sa tam pozriet koncom jula a vyzera to ze snad hej, teda aspon zo zaciatku (rada by som sa neskor ucila flamstinu aj ked sa mi zda docela zlozita - sk/nl slovnik neexistuje)
ako to mate jazykovo vy? pouzivate flamstinu resp. francuztinu alebo v pohode len anglictinu?existuje nejaka komunita slovakov resp. cechov, kt. by sa cas od casu stretavali?
Inak byvat by sme mali v Oudenaarde - asi hodina cesty z Bruselu a pol hodina od Gentu...asi mam milion otazok, ale bola by som vam nesmierne vdacna za akekolvek odpovede/rady, pripadne ak vas napadne aj nieco naviac... 🙂

famfrla
autor
12. sep 2010

kattie78 ahoj ak pozries do diskusie urcite sa tu tieto otazky preberali. Len jedna mala rada zisti si kolko budes platit za porod aby si nebola milo prekvapena 😉

shinelove
12. sep 2010

Ahoj Kattie, vitaj 😉
mas uplne normalne otazky, tak poho. myslim, ze ked sa zacnes ucit franinu, tak je urcite lepsie..totizto malo ktory valon rozprava flamsky a s franinou sa dohovoris v celom B 😵
ja pracujem pre flamsku fy, ale rozpravam tam anlicky, alebo francuzky...co sa tyka pordu, nie som este mamicka, ale viem ze je to drahsie ako u nas, ale aj lepsia starostlivost v nemocnici na druhej strane 😎
drzim palce pri stahovani, nezavidim ti to.....
bambulky ahojte, ako sa mate?
pekny vecer, alebo pondelok? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre