Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

famfrla
autor
12. feb 2011

heni chcela som sa ta opytat ako robis potahy na torty?

henikav
13. feb 2011

@famfrla spravis si marcipan, ja robim mmf a potom to vyvalkam ako cesto, polozim na tortu a zahladim, co je navyse obrezem, no a na ozdoby mam formicku, kliestiky, ale vies vyrazavat aj nozikom, alebo otlacat co najdes doma, casto v hrackach..... Recept na mmf mas na prvej stranke tu na konikovy- recepty- marcipanove torty. Len ja nedavam citronovu aromu, ale mandlovu. Kludne sa pytaj ak ti nieco nie je jasne

famfrla
autor
14. feb 2011

heni ja to tiez tak robim a tortu pred tym natries plnkou alebo dzemom aby ten potah drzal?

henikav
14. feb 2011

@famfrla ani plnkou, ani dzemom, lebo od toho sa mi zvykne potah zaspinit, alebo presvita, plnku a dzem dam len dovnutra a zvonka tortu potriem len maslom rozmiesanym s praskovym cukrom, to dobre stuhne a nezaspini potah

famfrla
autor
14. feb 2011

no prave to ma vobe nenapadlo maslo a cukor lebo ja som to natierala plnkou a na druhy den mi normalne ten potah dost z toho navlhol z tej plnky... heni a ake kupujes farbivo na tu tortu s myskami? ja som kupila normalne tekute chcela som zlty potah ale nikdy sa mi nepodarilo dosiahnut zltu celistvu farbu 😒

henikav
14. feb 2011

ja kupujem na sk, alebo v cechach obycajne praskove z tesca, stoji to len par centov take sacky - kovandovi

henikav
14. feb 2011

a este ked budes farbit, nezamiesaj ju ako praskovu, ale rozpusti si v kvapke vody, inac budes mat take krystaliky

famfrla
autor
15. feb 2011

no praveze heni ja som tu nasla iba tie tekute farby a oni sa mi nezdaju vobec silne lebo ked to zafarbim tak to vobec nie je krasne zlte ale take slabo zlte a vidiet tam tu bielu zakladnu farbu

henikav
15. feb 2011

@famfrla ja tie tekute uz skoro vobec nepouzivam, ale priniesla by som ti ked najblizsie pojdem ale ako ti ich potom dorucim??

famfrla
autor
15. feb 2011

osobne 😀 😎

henikav
16. feb 2011

@famfrla tak toto si si dobre premyslela. 😀

famfrla
autor
16. feb 2011

@henikav 😀 😀

henikav
24. feb 2011

baby, kde ste??? kazda iba nakukne, ale nehodi ani slovko??

famfrla
autor
25. feb 2011

ja chem jar 😒

henikav
25. feb 2011

aj ja uz chcem jar, ale zas snezienky v zahrade tie potesia a hlasia ze jar je za dverami

famfrla
autor
26. feb 2011

no heni ja vobec nemam pocit ze jar je za dverami 😒

henikav
26. feb 2011

@famfrla ale je, ved uz je ovela teplejsie aj dni su dlhsie, vidim to na tom ze obcas sa mi podari prist z prace este zavidna a nie potme, lebo ma to uz deprimovalo, ze rano tma, vecer tma, stale tma, vidno bolo len ked som sedela v kancelarii za stolom a to mi vtedy mohlo byt slniecko ukradnute. Teraz obcas vidim zahradu aj za bieleho dna. Inac tu mam mamu, tak mame veselo

famfrla
autor
26. feb 2011

heni a ides uz robit zahradku pri dome tento rok?

henikav
26. feb 2011

nie, tento rok ideme robit len dom zvnutra a okna, na rok bude nova strecha a zahrada az potom, hoci mierne upravujeme uz teraz

taty
26. feb 2011

Heni tak to vas este caka dost prace ale ono to stoji zato. 🙂 A mne vobec nevadi ze tu prsi a je trochu chladno,lebo co mi pisali z Sk tak tam vsetci chori a pocasie jeden den -10 °C a druhy den +2°C a to veru nerobi dobre a tiez jeden den tam prsi a druhy snezi. A uz mas predstavu aka bude zahradka????

henikav
26. feb 2011

nejaku predstavu velmi zhruba mame a zvysok nam navrhne zahradny architekt, manzelov kamarat

jarnel
1. mar 2011

Ahojte,
prezrela som si zbezne vasu diskusiu, ked som hladala zakladne info o zivote v Bruseli.
S velkou pravdepodobnostou by sme sa mali prestahovat do Bruselu a kedze vela informacii o Belgicku zatial nemam, hladam na nete.
Chcela by som sa vas spytat, ci mate skusenosti so skolkami. Ako je to so zapisom, ake podmienky musime splnit, kedy sa treba prihlasit, aka je cakacia doba, existuju aj "statne" skolky alebo len sukromne atd. Pripadne poradit, kde najdem informacie. Francuzstinu ovladam, takze moze byt aj link. Budem vdacna za akukolvek informaciu. Dakujem

henikav
2. mar 2011

@jarnel jaslicky pre deti su vacsinou tak z polovice statne a z polovice sukromne a byvaju dost drahe, ale materska skolka je uz od 2.5 roka dietata a je zadarmo, platis len za jedlo a ak nechavas dieta po skole v druzine. V mieste bydliska su povinni ti ho prijat do komunalnej skolky, ale mas pravo ho zapisat aj niekde inde, napriklad v mieste pracoviska, alebo kde sa ti paci, len tam uz tu povinnost nemaju, ale ak maju miesto tak ti ho v pohode vezmu. Do jasli je strasny poradovnik, do skolky nie, ale ak chces skolku podla vyberu, samozrejme je najlepsie zapisat dietatko co najskor. Coho by si sa mohla vyvarovat, zalezi od stvrti, ale ja by som urcite vyberala tak aby sa moje dieta dostalo do prevazne belgickej a nie arabskej skolky, pretoze byvala kolegyna takto dala dieta a mala sa jej miesto francuzstiny naucila arabsky 😀 ani nehovorim o tom ze kedze nebola ich druhu, tak malu stale otlkali. Ak chces viac info, napis v ktorej stvrti, mozno ti budeme vediet priamo doporucit skolku

taty
2. mar 2011

Ze arabsky 😀 Sikovne to dieta ako sa naucilo cudzi jazyk. 🙂 Ale je pravda ze deti sa ucia velmi rychlo.Nas uz stihol naucit deti co to cesky. 😀 a pritom je 50% slovak.No ale rozpravky ako krtecek ci Kremilek a Vochomurka mame v cestine tak co uz.Maminky len potom zistuju co to ktore slovo znamena.

jarnel
2. mar 2011

Henikav, dakujem za informaciu. Potom som nasla na oficialnej stranke Bruselu nejake info, len ma prekvapili dve informacie a to, ze v skolkach (pre deti od 3. rokoch) maju rozdeleny cas na od 8:45 az do 12:00 a potom od 13:30 az do 17:00, to znamena, ze rodic si dieta musi pocas dna vyzdvihnut? Ala skolsky system vo Francuzsku?
Ta povinnost prijat dieta do skolky v mieste bydliska je povinnostou aj ak ide o cudzinca? T.j. clovek, ktory zatial do belgickeho soc. systemu nic neprispieval? Bohuzial, zatial neviem kde budeme byvat, lebo si budeme musiet najst aj nejaky podnajom, takze neviem povedat stvrt. Mozno by sme mali najskor riesit podnajom a az potom skolku 🙂, ale vidiac situaciu so skolkami na Slovensku, tak som zacala so skolkou 😀 . Ozaj a ktora je dobra stvrt a ktorej sa radsej vyhnut?
Dakujem

Ozaj mam jedneho syna, 3 rocneho, ktory bol zatial stale so mnou doma a tak nechcem, aby prisiel prvy krat so skolskym systemom do kontaktu az v skole.

henikav
2. mar 2011

@jarnel to ze den v skolke delia takto, to medzitym je obedova prestavka, ale nemusis si dieta vziat domov, take malicke sa napapaju a vacsinou spinkaju, alebo sa hraju. Ale poniektory rodicia zapisu dieta len na pol dna. Je to ich povinnost vziat dieta do skolky v mieste bydliska, pokial ste tam normalne nahlaseni. No a podnajom predpokladam podla vasich financnych moznosti, dokonca niektore stvrte su take ze polka je dobra a druha otrasna, no z neviem ci chcete dom, alebo byt a aky velky, napis konkretnejsie poziadavky aby som vedela co hladas. Alebo, pre zaujimavost pozri immoweb.be stranku budes mat nejaky prehlad o cenach. Mne sa najviac pozdava Woluwe-Saint-Lambert, Woluwe-Saint-Pierre, Auderghem, Ixelles, cast Etterbeeku, potom je vela takych casti pri Brusseli zelensich hned na hranici Bruselu, no a samozrejme, som hovorila o franckofonnych castiach, ale je aj par dobrych flamskych stvrti

taty
11. mar 2011

Tak co Heni uz sa pomaly pripravujes na prace v zahradke??

henikav
12. mar 2011

@taty veru veru, uz som pokupila nejake sadenicky, modry dvojity orgovan, kalie, kopu vselijakych kvietkov a tiez malinove kriky, budeme mat domace maliny, moje naj ovocie, mnaaaaaaaam

taty
13. mar 2011

Heni maliny si kupovala kde???Lebo aj ja som rozmyslala ze detom nasadim a plus este chcem skusit krikove cucoriedky len sa bojim ze pre cucoriedky tu nie je dobra klima.A mama by mi mala doniest zo SR lesne jahody.Jahody mame u nas na chate a je ich tam pozehnane a su take vacsie tak som zvedava ci sa mi to chyti aj tu tak dobre.

henikav
13. mar 2011

@taty vsetko som kupila v core, mali aj stromceky, broskyne, ceresne jablka, hrusky.... a take uz zacinali pucat... krasne, ale stromy este nesadim, lebo este prerabame a este by sa mi to znicilo, este len tak trosicku pre radost. Ceny boli fajn, maliny, cucoriedky, egrese asi po 5€ a kriky, ako orgovan... 10€ a stromceky boli od 10-20€

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre