Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

taty
13. mar 2011

@henikav waw tak to musim naklusat nech maju deti radost.Ja stromy tiez nechcem lebo u nas by sa o to nemal kto starat-myslim to vrubkovanie a orezavanie konarov,

henikav
25. mar 2011

Belgicanky kde ste??? Uzivate si slniecka?

taty
26. mar 2011

@henikav Heni ano poctivo su uzivame krasne pocasie.No a ja sa snazim aj co to upiect len nejak mi to nejde. Skusala som napiect z muky na kolace ale asi budem musiet zas doniest muku z SK.Sakra toto sa nejak neviem naucit. 😒

henikav
26. mar 2011

@taty ja zvyknem pouzivat aj belgicku muku, pred pouzitim si ju preosej aby bola taka nadychana

taty
26. mar 2011

@henikav Heni dik skusim,lebo mne fakt z tej muky kolac nenarastie.Ako chutovo je fajn ale nizky.A tak ked mi dojde muka ktoru si vozim z Sk tak kolace bud kupujem u nas v pekarni alebo sa trapim takto ale uspech ziadny.Dnes som robila bublaninu a zas nizka. 😢

henikav
26. mar 2011

@taty skusas pridat ten backing powder??

taty
26. mar 2011

@henikav ano .Heni nabuduce skusim tu muku preosiat a uvidim ci ti bude lepsie.

taty
20. apr 2011

Hm Belgičanky sú asi nejak zaneprázdnené 😀

famfrla
autor
21. apr 2011

😉

taty
21. apr 2011

Nuž ani sa nečudujem keď je také pekné počasie že tu nikoho niet. 😎

taty
24. máj 2011

No žienky kde ste???Nevravte že pracujete od rána do noci 😀

henikav
24. máj 2011

no prestalo ma bavit pisat si tu sama so sebou, ked kazdy len nakukne a nic nenapise 😀 tak sa priznavam bez mucenia ze som tu chvilku nebola

taty
25. máj 2011

@henikav ach fakt škoda.Ja občas nakuknem k Holanďankám čo majú nového a pozriem že Belgičanky zas nič a tiež idem o dúm dál 😎

henikav
25. máj 2011

@taty nove je stale nieco, len su lenive pisat

taty
26. máj 2011

@henikav 😀 nuž čestne priznám aj ja som občas lenivá

neka
27. jún 2011

Ahojte, no neviem ci sa tu dockam odpovede, ale skusim .-D
Zaujimalo by ma ci je tu nejaka maminka co ma uz skolopovinne deti a pocas skoly sa s detmi prestahovali do Bruselu.
Mam synka, skoncil treti rocnik ZS a zaujimalo by ma aka je moznost riesit skolu v belgicku, ked dieta neovlada jazyk.

taty
28. jún 2011

ahoj neka ja sice nie som z Bruselu ale mam tri deti jeden je dospelak a ten studuje na SK dcera ma 11 a syn 5 rokov chodia tu do skoly ale aj na SK robia skusky. Henikav zije v Brusli tak jej skus poslat sukromnu spravu urcite ti poradi. My sme zili na SK a az neskor sme prisli za manzelom do BE takze deti sli do skoly hoci nevedeli este flamstinu,ucitelky boli super za rok sa deti naucili dost dobre jazyk takze nie je problem. Tobiasa uz asi nezapisem do skoly na SK ale len do flamskej Tay nechame do deviateho rocnika nech to ma komplet ukoncene. Takze ona dostava dva vysvedcenia jedno flamske a jedno slovenske.Na Sk robi skusky vzdy v auguste a aj to len z predmetov co nie su v BE ostane znamky jej odpisu z flamskeho vysvedcka.

henikav
2. júl 2011

@neka tu je vela deti ktore pridu takto zo zahranicia, normalne ho das do skoly, kde sa bude ucit ako bude stihat, maly ma takto poliaka spoluziaka, maly sa za rok naucil jazyk. Ina moja kolegyna to robi podobne s tym ze vzdy da dieta do skoly v tom state kde prave su a za rok sa nauci jazyk, ak problem tak zopakuje rocnik, ale myslim ze v belgicku s tym maju skusenosti v kazdej skole. Neviem co budete robit v BE ale ak v nejakych instituciach, tak mate k dispozicii europsku skolu a tam je aj slovenska sekcia, to je uplne idealne,

@taty ahoj ako nazivate??? ja som vas dost pozanedbavala, fuj tento rok v skole bol hnusny, ale akurat som dokoncila takmer posledne skusky, uz mi zostavaju len 2 a tie si mozno aj prevediem na buduci rok

taty
3. júl 2011

@henikav joj uzivame si to,vcera sme boli vo Francuzsku-Bailleul no suptovo bolo,mne sa tak paci francuzstina a ta ich pohoda.Tak sme si to uzivali. Deti ukoncili perfektne skolsky rok tak sme si povedali ze budu mat suprove prazdniny. 🙂 Tobias sice plakal za svojou ucitelkou Charllote lebo tu menia ucitelky kazdy rok ich ma druha tak aj slza ukapla ale tak co uz. Na SK ideme koncom jula a zostaneme dva tyzdne tak dufam ze pocasie bude dobre.Ked sme boli minuky tyzden v Technopolis v Mechelen a sli sme cez Brusel tak som na teba myslela.Nuz teda hlavne na tu mysaciu tortu 😀

henikav
4. júl 2011

@taty mysacie torty som uz chvilku nepiekla, nemam na to velmi podmienky, prerabame ten dom a snazime sa nezadusit v tom bielom prachu co je absolutne vsade a tiez sa snazim neprepadnut panike, ked vidim ze cim viac makame tym viac sa mi zda ze toho je. Moj maly tiez dobre ukoncil 5. rocnik a od septembra ide uz na strednu do tej eu skoly, tak uvidime co z toho bude. Skoda ze si sa neozvala ked ste pobehovali v nasich koncinach, mohli sme si dat aspon kavicku na zahrade a pokecat 😉

taty
5. júl 2011

@henikav Tak toho sa ja desim najviac,nasu Taty to caka o rok a ja fakt neviem kde ju dame. 😒 Ked sa jej pytam co chce robit tak este stale chce sit saty ci robit navrhy ale umelecke sklony-teda malovanie jej moc nejde,nema.Vsak nemala po kom zdetit ale tak ju moda vzdy fascinovala. Ja fakt neviem co bude o rok. Tobias nam pojde do prvej triedy a ona na strednu ach jaj. Nuz nabuduce ked pojdeme okolo tak ti dam vediet. 🙂

henikav
5. júl 2011

@taty s tou strednou to Vam nezavidim, belgicania v tom maju strasne zly system. Predtym ludia kempovali niekolko dni pred skolou, aby boli prvi na zapis a dostali deti na tu skolu kam chcu, teraz sa uz ani to neda, lebo teraz sa losuje, ak mate stastie pojde tam kde chcete a ak nie, tak ti hodia dieta hocikde. kamoske takto padla dcera do skoly kde sa hovorilo cisto arabsky a ona bola jedina europanka, potom ju tam utlacali a bili, nakoniec odtialto odisli na sk. Ja som sa toho najviac bala, ale som rada lebo u nas to nakoniec dobre dopadlo, maly ide tam kam sme chceli. No a nabuduce sa urcite ozvi

taty
5. júl 2011

@henikav nuz vsak uvidime ako to dopadne,ja len dufam ze to nebude katastrofa.No a este mame stastie ze tu nie su moc arabske deti,teda v nasom okoli,takze je to lepsie ako v Bruseli a okoli.Ani do tejto skoly co chodi nie su moslimske deti vobec.Mame jednu Cecensku rodinu a jednu Polsku no a my z Sk. Takze fakt sme nemali nejake problemy.

taty
19. júl 2011

@henikav V piatok ideme do Bruselu chceme ist do toho prirodovedneho muzea bereme aj nasho maleho lebo on tam chce tak strasne ist tak dufam ze sa mu bude pacit. 😎

henikav
19. júl 2011

@taty v piatok ja sice pracujem, ale keby ste boli niekde nablizku, mohli by sme skocit na kavicku, alebo s detmi do nejakeho quicku, kym sa oni pohraju, my mozme vypit kavu a pokecat, ak budete stihat

taty
20. aug 2011

Heni potrebujem poradit ,idem po deti na SK a cestou spat chcu ist cez Brusel cez tunel.Teda raz sa nam to podarilo ked som ich viezla na SK ze sme presli Brusel skoro komplet tunelom a teraz ma otravuju ze chcu zas.Klasik chodime obchvatom ale tak neviem ci sa trafim z opacnej strany.

henikav
21. aug 2011

@taty odkial kam idete? z akej dialnice na aku??

zajaciq
21. aug 2011

ahojte, su tu nejake maminky z holandska? v stredu sa stahujeme do predmestia Haagu 🙂 😎

taty
22. aug 2011

@henikav Heni ideme z SK ,deti boli na prazdninach takze ideme po ne.Vzdy sme chodili obchvatom ale naposledy ked sme sli na SK deti si zmysleli ze chcu ist cez Brusel cez ten tunel co sme sli do muzea.Nakoniec sme objavili Ameriku 😀 ze cela ta trasa vedie cez tunel.Takze ako sme vosli do prveho tak to uz slo do druheho a vysli sme na konci Bruselu.Detom sa to pacilo a chcu ist aj naspat cez Brusel,lenze smola ja neviem ci sa trafim.

taty
22. aug 2011

@zajaciq Maminky z Holandska maju vlastnu temu,bohuzial v poslednej dobe si piseme len ja a Heni v tejto teme.Ja sice obcas idem na nakup do Haagu lebo tam je slovensky obchod ale inak nie.Zijem vo Flamskej casti BE:

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre