Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

taty
19. jan 2012

@henikav Heni ty chodis do Prahy autom???a chodis na otocku ci tam niekde byvas???Ja planujem v lete sa zastavit v Prahe ked pojdem zo Slovenska tak ale este neviem ci len na den ci niekde prespat a co to pochodit.Som kedysi v Prahe zila.No uvidime ,do leta este daleko 😀

henikav
20. jan 2012

@famfrla a kde to je? posli adresu do IP, nech vygooglim 😉
Domy su vsade strasne drahe, my co vieme prerabame sami a co nevieme musime volat ludi, ale teraz chcem dat vypilit 5 stromov, faktura 1275€ tak este zo 2-3 mesiace a mozno aj viac vydrzia, ked tam stoja uz par storoci. Minule ked bol ten velky vietor, tak lamalo obrovske konare, ako zapalky, bali sme sa ze niektory padne na dom.

@taty ano v poslednej dobe chodim uz len autom, lebo zrusili tie lety a tieto mi nevyhovuju, aj su drahsie, aj by som musela brat 2 dni do plusu dovolenky, alebo zmeskat polovicu prednasok. Ja tam byvam na hoteli, v Prahe 9

urma
20. jan 2012

@taty a kde je ta plavaren pls? 🙂

taty
20. jan 2012

@urma My nie sme v Bruseli ale ak ti to pomoze a chces cestovat az tak daleko tak je to mestecko Zwevegem 😀

urma
20. jan 2012

@aninka30 kamoska byva pri bruseli juzne v dakom Saint nieco a vraj je to tam pre psov uzasna oblast, ona ma take obludky 🙂 a vypusta ich tam v pohode, daky lesik...a aj ini psickari tam chodia.

urma
20. jan 2012

@taty jeeeho no to viem kde jeee, nie je to daleko. btw. ani my nie som v bruseli 🙂 A cestovanie no problem, lebo mame auto a PHM po belgicku zadarmenko ako firemny bonus 😀 😀

taty
20. jan 2012

@urma jaj tak to je super.My tam ideme zas tuto sobotu paci sa mi ze to ma tri bazeny jeden pre deti ,druhy pre neplacov a treti na plavanie.Takze ja som si to uzila.A aj tobogan ,no co aj to treba nie? 😎 Je to vlastne komplet sportovy areal cize gymnasticka hala,basketbalova hala,fotbalove ihrisko http://www.zwevegem.be/adressen/zwembad

henikav
20. jan 2012

@taty
@urma baby ale keby ste mali cestu do Brusselu, urcite sa zastavte na korcule na Tombergu, tiez tam vojdes a korculujes kolko chces, okrem toho niekedy je tam aj disko hudba, takze mozte aj tancovat na korculiach

taty
20. jan 2012

@henikav Heni nedas stranku kde to najdem????Vsak hodina do Bruselu to nie je tak moc.

henikav
20. jan 2012

@taty musim letiet na schodzu, ale potom pojhladam, ak nie skus dat patinoire Tomberg, je to vo Woluwe hned za komunou, stanica metra tomberg, tiez cele sportove centrum, bazen.... klzisko je vzadu a vies si prenajat aj korcule

taty
20. jan 2012

@henikav ok idem googlit 😀

taty
20. jan 2012

@henikav hej uz som to nasla dik

taty
20. jan 2012

@henikav heni to vyzera super ,dik

henikav
20. jan 2012

@taty to si pis ze je tam super, mna tam vytiahol maly proti voli, sla som tam akoze trpiet a nakoniec sa nam nechcelo odist ked uz nas maly tahal domov

urma
20. jan 2012

@henikav fuu na korculiach som nestala minimalne 15 rokov 😀 teda na tych ladovych..na kolieskovych asi 5 rokov 😉 Ale vdaka za typ kazdopadne, uz len taky maly hacik, ze som teraz bruchana 😉 a tak tuto zimu isto ani nezacnem nanovo.

taty
20. jan 2012

@henikav no tak to pojdeme vyskusat snad si nedolamem hnaty 😀

taty
20. jan 2012

@urma Neboj das drobca do kocika ,obujes korcule a jedes 😎 Ja som takto bezne kocikovala

henikav
21. jan 2012

krasny vikendik baby

@urma dokedy budes bruchata? 😵 😵 😵 a v ktorej casti sveta to byvate? zacinam v tom mat chaos 😀 😀 😀 😀

@taty cudovala by si sa, myslela som ze nebudem vediet ani stat na korculiach a prve kolecko som sa drzala pekne okolo a nebola som sama a potom to uz slo, az som sa prekvapila, strieskala som sa len raz ked ma maly stiahol, rozbehnuty vrazil do mna a ako padal zavesil sa, takmer som ho udrzala, ale uz je skoro taky velky ako ja 😀 😀

urma
21. jan 2012

@henikav ahojky. Termin mam 19.4. a momentalne som doma na SK, lebo mm isiel na mesiac do Indonezie 🙄 Neviem, ci to sa na to uz nevykaslem a neostanem do porodu radsej tu. No a ten prazdny 😝 dom v B mame prenajaty tesne pri Gente, konkretne Zwjinaarde 😉

henikav
21. jan 2012

@urma no a ty by si radsej rodila na Sk?? Neverim 😀 😀 😀
Tak tam nablizku mate par slovakov, poznas??

urma
21. jan 2012

@henikav ja som prvorodicka a neviem posudit 😀 😀 Ja neviem, ci sa da v pohode odrodit, ked neviem ziadnu rec ☹ AJ len taku komunikacnu zakladnu konverzaciu...a najlepsie rozumiem text 🙂 takze pri porode mi budu ukazovat tabulky ako hluchonemej ? 😅 Ani mm nema 2x zaujem byt pri porode 😝 on vie AJ celkom dobre, tiez vsak nemocnicnu terminologiu absolutne. Je to tazko takto....
Slovakov poznam jeden parik, teda ked som bola tam, tak sme si 1x vysli do cokoladovne a na pivo. Takze tak naramne doverne ich poznam 😀 Ale viem, ze ich tam je len z mm firmy 7 rodin slovakov. Vacsina skorej konci...

henikav
21. jan 2012

@urma nuz ja neviem, vacsinou lekari vedia dobre anglicky a bude ta rodit tvoj lekar na ktoreho si zvyknuta, nuz ale ty vies, ja by som na sk rodit nesla. A okrem toho, myslis ze tam budes vela kecat pri porode??? Slovo tlacte sa dovtedy mozes naucis v 50tich jazykoch sveta 😉 A veru ak tvoj manzel nebude pri porode, ani nevie o co prichadza, Mikov otec tiez najprv nechcel, potom robil paniku ze odpadne a neviem co este a nakoniec bol cely stastny ze si to nenechal ujst.

urma
21. jan 2012

@henikav Jasne, len nemam lekara na ktoreho som zvyknuta 😒 v B, ved este tam ani oficialne nie som na city hall, ak by som tam isla tak mesiac pred porodom...teda terminovym porodom 😅 .
To je pravda, ze vela kecat nebudem 🤐 ani keby chcem 😀 ale ja mam fobiu, ze mi nieco budu kazat robit a nebudem vediet spolupracovat. Ako sa povie tlacte po flamsky,prezrad pls 😀
A ako dlho sa ostava normalne po porode v nemocnici? Dakovala 😉

henikav
21. jan 2012

@urma nuz ako ty chces, podla mna uroven nemocnic tu a na sk su neporovnatelne. Tu sa zostava po porode normalne 5 dni a potom sa ide domov, ak je vsetko v poriadku. No ale ak ta od zaciatku tehu sleduje slovensky lekar, tak potom zostan pri nom, ako myslis ty. Ja mam zo slovenskych nemocnic fobiu, zial este aj na pohotovosti so zlomenou nohou som si musela vyhadat aby ma osetrili a dosiahla som to len vyhrazkami, ze teda nech mi vystavia potvrdenie o tom ze ma odmietli osetrit, pritom mam europsku poistku, len oni tu moju nepoznaju a to sa nemuseli ani obavat ze nedostanu svoje peniaze, lebo ja platim v hotovosti, daju mi fakturu a mne ju potom tu vyplatia. A ked mi povedali ze sumu, skoro som odpadla ze 1,60 a za to sa natahovali 😒
Takze ja ked nemusim tak tam nevkrocim, ani nehovorim ze ked som chodievala za otcom, tak ma prekvapili tolkokrat, ze az, vraj vlastny pribor si prines a plachty, potom mu vrtali koleno a vraj minutku vydrzite, ze??? Bez uspania vrtackou krizom, pripadalo mi to ako pribehy z krajin tretieho sveta. Nerodila som tam takze neviem, snad v porodniciach je to lepsie

urma
21. jan 2012

@henikav tak vies, mna ten sk lekar nebude isto rodit, je to len obvodny gyndos a ani nie som s nim moc spokojna... Ta uroven v zahranici bude urcite vyssia a to je dovod,preco to vobec zvazujem,ale som taky bojko a vsetko je mi nezname okolo tehu a do toho aj neznama rec 😅 😅
Blba skusenost co mas, ach ta nevedomost 😒
Inak ja mam uz teraz poistku od Cigna, ako clen rodiny, takze mal by to byt benefit. Plati to v celom svete.
Ja som bola v nemocnici na sk 2x tak na 4 noci. Je to dost bieda a ano, pribor som mala tiez a aj teplomer a face na bandaz pred operaciou 😒

taty
21. jan 2012

@urma Ja by som asi tiez sla radsej rodit do BE ,bo ak nemas znamosti na Sk tak pri miernejsom povzdychu ti setricka zahuci co hulakas a ze prezilo to 5 mil. zien prezijes aj ty.Takze asi tak.Co mam kamosku ktora rodila tu v Be a aj svagrinku tak uplna pohoda.Ja som mala znamosti na Sk takze mne sa rodilo dobre ale co opisovali tieto tak to bol raj.A ked som sla teraz s mladatom na pohotovost pretoze roztrieskal halavu a bolo treba to pozriet som skoro z noch odpadla aky pristup.Doktor videl ze dieta janci a panika ako hrom tak najskor sa doktor nechal polepit od dietata a popri tom pozeral tu ranu.Na Sk by uz do mna hucali nech si to dieta laskavo skludnim a potom ho niekto za asistencie 3 sestier osetri alebo ho da do narkozu.Tu to potrebne nebolo vdaka pristupu lekara.

henikav
21. jan 2012

@taty no vidis a o tomto som pisala, som rada ze som rodila tu, pri poslednych kontrakciach by som bola po vyse 20tich hodinach vrazdila, tak keby este na moju kludnu povahu sestricka zdvihla hlas, tak dnes si ju odpykavam za mrezami 😀 😀 😀

taty
21. jan 2012

@henikav 😀 ti verim .Ja porod nemozem sice porovnavat kedze som rodila na Sk ale inak lekarsku starostlivost ci pobyt v nemocke ano .Rozdiel neskutocny.Nik po tebe nehuka a upratovacka ta nebudi o siestej rano a netvari sa pri tom ako riaditelka nemocnice.Doktor ti da tiez vybrat a netvrdi ze len toto jedno riesenie je to jedine a spravne.Takze ja som spokojnejsia tu v BE.Lekaren tak ja mam problem ked je v lekarni jedna madam ale ked je tam majitel ci jeho zena je to ok.Ta madam ktora tam robi snad nic nepozna co chcem-to je cista katastrofa.Tak ked tu tam vidim to si davam rovno odchod.

urma
22. jan 2012

@taty Ach presne takyto pristup z duse nenavidim a som citliva aj ked na mna niekto skaredo kukne ☹ nieto este takto urazi 😠 A keby mi chceli v Be nadavat, tak mozu kolko chcu 😀 ked im nebudem rozumiet 😉
Ono ked je clovek v pohode, vsetko ide lahsie.
Horsie je to s tym, ak si budem mat nieco vybrat 😅 To som aj minule uplne nahodou narazila na clanok z porodu v Ostende, tiez tam ceska mamicka pisala ako vsetko s nou konzultovali, ci chce tak alebo tak a bola nadmieru spokojna. Tu z teba dieta doslova vytlacia, lebo ich to naramne obtazuje, ze zdrzujes ☹ a tam ma kazdy caas...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre