Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

vlnka81
6. nov 2012

@dony ahoj dony vitaj medzi nami, nuz daleko ste, skoda je to ale snad sa niekedy spusti aj nejake to stretko...inac moj mm je cech, takze nema kazda slovenka slovaka 😀

henikav
6. nov 2012

@vlnka81 veru ano, cakame dievcatko, uz bolo vidiet na sone, ale na 100% nam to potvrdili vysledky z amniocentezy, tak sa tesim, akoby som mala Vianoce, mame jedneho chalana a teraz babu, lepsie to ani nemohlo vyjst 😵 Zato porodny termin sa dost lisi u mojich 2 lekarov, podla jedneho 4.4 a podla druheho 14.4, to je moja vina, lebo len odhaduju podla velkosti plodu, ja totiz nemam sajnu kedy som mala naposledy mrchu 😀 😀 😀 NO a zaciname nakupovat, pretoze vysledky su dobre, najvyzsi cas, lebo mam este do porodu daleko, ale neverila by si ake velke brucho mam. Niektore maminy nemaju take brusisko ani v poslednom mesiaci 😀
Dnes som bola rezervovat jedny jasle, skoro ma vystrelo, ze 870 eur mesacne a v tom nie su plienky, ani jedlo, nic, no tak uvidime. Pozrela som aj ja Vas album, aky drobcek je maly, nadherny je 😵 😵 😵 😵
@taty hlavne ze konika uz nestihas 😖 ani nevieme co je s tebou, obcas aspon napis ze "zijem" 😉

henikav
6. nov 2012

@vlnka81 ty asi neriesis jasle, ci??

henikav
6. nov 2012

baby, uz je vecer a ja este stale netusim co budem robit na veceru 😖 dajte nejaky napad pls

dony
6. nov 2012

@henikav Ahoj, ja som včera robila lasagne, manžel bol veľmi spokojný 😉 a dnes to bude asi kuracie mäsko na prírodno a zeleninový šalát s jogurtovou zálievkou....

dony
6. nov 2012

@vlnka81 Ahoj, díky za prívítanie 😉 , no všetky ste dosť ďaleko od nás, ale možno sa niekedy pošťastí nejaké to stretko 🙂

dony
6. nov 2012

@taty tak u mňa je to dosť zložité, pri mojom nepravidelnom cykle si myslím že to tak skoro nebude, no snažíme sa veľmi 😀

vlnka81
6. nov 2012

@henikav jejda aj ja som mala dva terminy, nakoniec som sla cisarakom - dohodnuty termin a bolo po dileme 😀 my jasle neriesime, ja by som rada zostala doma 2 roky, od sefa mam slubene miesto 1,5 roka tak uvidime. my ale asi aj tak jasle nebudeme riesit, az skolku pretoze neockujeme a minimalne do komisnych jasli nas asi nezoberu. takze o miesto pridem tak na 80%
Ako je to so skolkou? od kolkych rokov je povinna? a to si tiez myslim ze je asi najvyssi cas rezervovat 😀
inac 870eur to je full day? nemozes ju dat do komisnych? tam sa to pocita od prijmu domacnosti takze ak nie si AD12 tak by ti cena mala urcite vyjst nizsia. no ja sa pytam a hned mi napadaju aj odpovede na moje otazky a sice ze v mieste tvojho bydliska asi komisne jasle nie su 😀 nuz nic, ale drzim palce!

vlnka81
6. nov 2012

@dony mnam hned si mi narobila chute a zaroven aj vycitky svedomia, moj muz si dnes bude asi oblizovat labku na sucho, nic som nevarila, som rada ze som stihla vyprat 😀
a nepravidelny cyklus? ten som mala aj ja, otehotnela som neplanovane v neplodne dni 😀 takze aby si nebola prekvapena 😉

henikav
6. nov 2012

@dony dik za inspiracie, uz som medzitym zbuchla taku rychlovku, ryzu, spenat, kuracie nugety a kalamare

@vlnka81 u nas by si dlho bez varenia neprezila, tito moji dvaja chlapi su vecne hladni, ak im nedam jest, su schopny zjest mna 😀 😀 😀 Komisne jasle mame sice bloknute, ale sme az v tretej cakacej skupine 😖 Tieto su privatne, je to na full days, ale v tom nie su ani plienky...

lubkasungirl
7. nov 2012

baby - ste tu nejake,ktore zijete v holandsku???potrebujem radu...

silviazv
7. nov 2012

počuj Heni, a malý sa teší na babatko? medzi mojimi je 7 rokov a niekedy je to radosť. ta starsia sa akoby miestami vracala naspat. . ale inak sa lubia...

henikav
7. nov 2012

@lubkasungirl holandanky maju vlastnu diskusiu zvlast, myslim ze tu uz je len lux a be

@silviazv ano tesi sa, len nedavno som mu to povedala, obavala som sa trosku jeho reakcie, predsa len je medzi nimi dost velky rozdiel, ale prijal to super, uvidime ci to bude za super pokladat aj ak bude mala stale urevana a budem jej venovat maximum casu. Doteraz som bola len jeho mama a s nikym sa nemusel o mna delit

henikav
7. nov 2012

@vlnka81 rada by som dala malu do komisnych, lebo by som ju chcela chodit cez den kojit, aspon v ramci moznosti a vzdy chcem mat deti nablizku, maly tiez dochadza do bxl do skoly, aby bol blizko keby nieco. No a do materskej skolky sa nemusis ponahlat, tam maju mietsa dost a maju povinnost ti ho vziat do komunalnych v mieste bydliska, zas neviem kde byvate, ale ak sa dobre pamatam niekde blizko. Skolky su od 2.5 niektore od 3 rokov a tie su uz zadarmo, platis len druzinu a stravu, ak si bude nosit stravu, tak platis len za miesto pri stole

dony
7. nov 2012

Ahojte, tak ja som dnes prišla z práce, otvorila som dvere a všade krásne voňalo, večera ma čakala na stole, manžel ma teda riadne prekvapil 🙂 ešte aj riad poumýval, takže dnes večer len vegetím po dni plného stresu z práce ☹

henikav
7. nov 2012

@dony 😵 no super muzik a co dobre ste mali?

dony
7. nov 2012

@vlnka81 to aj mama mi hovorí, že to mala stále nepravidelné a predsa len som na svete, no ja mám strašne blbé cykli keď len počítam posledné štyri tak majú 32, 74, 50 a 30 dní a teraz už zase 56 dní nič ☹ Sledujem síce každé ráno bazálnu teplotu, no tá je tiež na bode mrazu, ale zatiaľ som optimistka, dúfam, že sa to raz podarí 😉

dony
7. nov 2012

@henikav výbornú kuraciu polievku a zapečené kuracie prsia na cibulke s jablkami a so zázvorom a k tomu slovenská ryža a teraz popíjam tmavé pivko 🙂

henikav
7. nov 2012

@dony no tak to si ta pekne mazna

dony
7. nov 2012

@henikav to záleží akú má náladu 😀 .......ale nie, vždy sa striedame vo varení ale dnes ma fakt prekvapil, že vraj mal náladu experimentovať 🙂
A ty ako sa cítiš? Všetko v pohode s bábom? Dúfam, že čoskoro sa sem zaradím aj ja s bruškom...

henikav
8. nov 2012

@dony u nas vsetko v pohode, len ma tak pali zaha ze asi zacnem chrlit ohen, hlavne vecer ked si lahnem, plakala by som, dnes skocim pre nieco do lekarne, lebo ma to strasne unavuje, nevyspim sa a potom cez den neviem normalne fungovat. A bruskovanim ta ja nakazim, neboj, len sem chodievaj a tiez sa budes onedlho gulat 😵 😵 😵
Moj manzel vari tiez, obcas, kto ako stiha, kto prvy pride... lenze po nom vzdy vybuchla bomba v kuchyni 😀 😀 😀

dony
9. nov 2012

@henikav Ahoj, tak už máš niečo na tú záhu? Cítiš sa už lepšie? Mne sa dnes tak uľavilo, že je konečne víkend, konečne si oddychnem 🙂
No dúfam, že ma s tým bruškovaním čoskoro nakazíš 😀 , hoci keď počúvam kolegyne koľko museli platiť za jasle tak moc nadšená nie som. Vôbec o tých veciach nič neviem, ako to tu chodí, koľko mesiacov môžem byť na materskej atď. 😕
Ach jaj, keď môj manžel varí, tak u nás v kuchyni je ako po atomovke.....katastrofa 😀 😀

henikav
10. nov 2012

@dony dobre ranko a krasny vikendik
Uz som si na to palenie zahy kupila gaviscon, aj nejake nove vitaminy, lebo stare mi uz dosli a lekarnicka mi dala aj prvy mamickovsky kufrik. Jasle veru hruza, akurat rozmyslame ako s tym vybabrat, ak nedostaneme jasle v praci, tak sukromne 870eur mesacne, no hroza, budeme stahovat opasky, alebo jednoducho zostanem dlhsie doma, peniaze potrebujeme, prerabame dom a akurat sme sa rozhodli ho este rozostavit

taty
11. nov 2012

@henikav Heni dnes som na teba myslela ci nahodou predsa len sa neobjavis na stretku aj ked som muzovi vravela ze asi nie .Dobre bolo aj parkovanie no problem tak spokojnost u nas .Sice sa Tobi nudil bo mensie deticky boli ale tak nevadi aj tak dobre bolo.

henikav
11. nov 2012

@taty aj som rozmyslala ze pojdeme, ale predali sme nejake veci na ebay a kym si pre to prisli uz bolo dost neskoro, aj som bola dost unavena. Ved sa este nastretavame ked sa mala narodi 😵

taty
11. nov 2012

@henikav no tak na toto sa tesim ,bo sme ta tam spominali 😀

henikav
11. nov 2012

@taty kto uz tam mna poznal???

taty
12. nov 2012

@henikav Kedze ja som z dalej ako zvysok tak padla otazka ze odkial som sa dozvedela o stretku a tak som povedala ze ty si dala na MK ze bude take nieco.A Mirka jej ano ju poznam 🙂 A este jedna mamicka z Bruselu co tam bola ale uz si nepamatam jej meno ta poznala.Sa pytali ze preco si neprisla ,tak som povedala ze cakas princeznu ze ked sa to narodi tak urcite prides bo s velkacom taketo stretka kde je kopec drobcov je nem dobry napad.tak sa potesili ze ta zas po dlhej dobe uvidia .A ja sa potesim tiez ze konecne aj na zivo nielen cez net pokecame.

henikav
12. nov 2012

@taty no to vies zeby dobre padlo vypadnut a odreagovat sa, ale cas tlaci, dostavba musi byt do narodenia malej hotova a ja tiez robim spomalene a oddychujem, nestiham tak ako za normalnych okolnosti a prave nechcem to silit, keby som o malu prisla velmi by som si to vycitala, v nasom veku je to posledna sanca mat este drobciatko. Aj dnes mam volno, musim vypratat jednu izbu, aby sa tam mohlo zacat burat

taty
12. nov 2012

@henikav moja len si ty pekne urob castejsie prestavocku,nohy vyloz nech ti drahy aj masaz spravi -len nech sa to zabiatko v brusku drzka co najdlshie.Ja ti drzkam vsetky palce co mam nech to tento krat dopadne uplne suprovo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre