Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

eri28
25. jan 2012

co na to hovorite maminy...., este o 2 dni testnem 😀

ervenka
25. jan 2012

Mile maminky musi zase pochvalit nase maleho. Prisiel na to, ako sa prekrutit z bruska na chrbatik a spat, aj ked je obleceny- doteraz to vedel len bez plienky, a vacsinou za nim zostavala mokra stopa 😀 No a ja po dvoch dnoch pojedania polovice talbetky, pozierania haringov (jod), konecne mam teple nohy!!! Podla nasej dr. to ze mam vzdy studene ruky/nohy je zase zodpovedna stitna zlaza (mrska krpata) 😉

eri28
25. jan 2012

@pattie no ahoj bola som hotova z ducha, uvidim neskor, jasne ze zajdeme na kafco a kde je ten builvervendeh, daleko od amsterdamu?

cestovatelkaandrea
26. jan 2012

@eri28 no zeby si bola v klube? na kolky den po menstruacii si si robila test? ja som si robila na 28 den a pasik bol vyraznejsi ale ja som mala skorsku ovulaciu, takze tehu hormony stupali hore.

eri28
26. jan 2012

@cestovatelkaandrea toto je 8 den pred menzesom.................

zajaciq
26. jan 2012

@ervenka priznak znizenej stitky su studene koncatiny? ja musim spat v hrubych ponozkach pod paplonom a dekou inac ani nezaspim... ladove nohy ruky nos ..mam stale aj v lete 😀

cestovatelkaandrea
26. jan 2012

@eri28 no tak to je fakt dost skoro. pockaj este tak tyzden a znova testni. potom to budes vidiet vyrazno.

ervenka
26. jan 2012

@zajaciq Podla mojho lekara/lekarky (robia tam dvaja) neustali pocit chladu suvisi so stitnou zlazou. Takisto aj precitlivenost na chlad. Inak, na nete (Nl alebo SVK) je toho dost o stitnej. A vsade sa uvadza aj spominany chlad.

jarunice
26. jan 2012

@eri28 ahoj, jsem z Amsterdamu, ale těhu věci jsem dala ségře do Prahy, která čeká v květnu dvojčátka.. ale v HM a CaA seženeš těhu kalhoty s tim zvýšeným pružným látkovým pasem a spodní prádlo čoveče já jsem si koupila uplně normální bombarďáky XXL akorát ty beze švu. A v který části bydlíš?

pattie
26. jan 2012

@eri28 jsme tu krátce, zatím Amstr. moc neznám. Jsme vedle Amstelparku, nedaleko zastávky metra Zuid

ikke
26. jan 2012

baby, co mate doma skolkarske dieta, ako ste riesili narodeniny?
mne kedysi pri uvodnom pohovore povedali, ze deti dostanu "traktatie" v skolke iba ak to bude nieco zdrave, v pondelok som sa pytala, ze co a ako, a ze ak to nebude moc nezdrave, tak im to daju. inak by to dostali do kosikov s vecami a doma by rodicia rozhodli, ci to detom daju.
co mali vase deti v skolke? rozmyslalasom, ze urobim ovocne mafiny, len neviem, ci to nebude na 1-4 rocne deti moc sajrajtu pri jedeni 😀 alebo proste rozdat krabicky s hrozienkami? 😕 😅

rybca
26. jan 2012

@ikke tak nas to este len caka, uvazujem nad malymi medovnikovymi macikmi, ale este neviem, tu sa vacsinou dava do trachtarov popcorn, co tiez nie je najzdravsie, no este uvidim...🙂

miriamp
26. jan 2012

u nas sa nedava nic . ☹ zevraj to stopli pred par rokmi. oslavenec dostane korunu na hlavu, cely den je bofkont, a vsetky deti dostanu k pitiu slamky. eto vsjo 🙂 takze neporadim.

eri28
26. jan 2012

@jarunice ganzenhof , bijma arena, a ty ?

eri28
26. jan 2012

@pattie okej chodim do prace smer Zuid, na hemstrede, niekedy mozeme stretnut 😉

rybca
27. jan 2012

K Creative 11. marca v Apeldoorne....🙂 / K Creative 11. mart in Apeldoorn....🙂 blizsie info cez IP...🙂

vever1
27. jan 2012

@ikke u nás sa dávajú napríklad banány, bublifuky, balóny, hračky do vody, liga keksiky.

pattie
28. jan 2012

@eri28 Tak to není zas tak úplně daleko 🙂 Když budeš mít chuť, moc ráda Tě poznám!

eri28
28. jan 2012

@pattie velmi sa tesim, napisem ti utorok, poobede mam cas, utorok, streda, stvrtok chodim do skoly a poobede mam volno 😀 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
30. jan 2012

@ikke ja som tiez robila mufinky pre Damiana tento rok. Bolo to s motivom Thomasa. Tieto mufinky som im zabalila a zjedli ich az doma. Na oslavu v skolke som kupila kolacik z obchodu. Neviem nazov, ale je to taky obdlznik, chuti ako babovka. Potiahla som ho marcipanom, urobila kolajnice a dala na ne Damianove vlaciky. v skolke zapalili sviecky a potom kolacik rozkrajali detom. s tym vobec problem nemali. Rok dozadu som kupila pohariky v Ikey, nakupila bublifuky za 30 centov, hrozienka z Hemy a kazdemu dietatu urobila balicek. Takze mozes aj takto. My niekedy dostavame od deti, male knizocky, omalovanky, pera, ceruzky a hlavne vela hrozienok.

ikke
31. jan 2012

@cestovatelkaandrea vdaka za tipy, presne to som potrebovala 😉

vever1
31. jan 2012

@cestovatelkaandrea dobre typy 😉

@ikke a vam sa uz 2 narodeninova oslava blizi 😀 😀 😀 co mas v plane prezrad 😀

ja uz par mesiacou pokukujem po nete na nejake napady na svenov tortu. uz aj neico mam v hlave len sa neviem rozhodnut ci tema bude lodky alebo mesiacik a hviezdicky lebo nas sven je z tychto veci uplne hotovy 😀

ikke
31. jan 2012

@vever1 tema? ja sa rozhodne nebudem patlat s volakym marcipanom 😀 (akoze baby, vsetka cest, ze sa vam to chce a mate na to cas, ale ja radsej cokoladove torty a rodina mm zas radsej tvarohovo ovocne, tak marcipanovu by sme asi museli darovat na dobrocinne ucely 😅 ) mojmu bude snad stacit nijntje na torte. no a nieco do skolky, mozno tiez nijntje.
inak albert je vasniny kresliar a vymalovavac, tak mozno este detom do skolky nejaku postavicku na vymalovanie bud s hrozienkami prilepenymi na bruchu alebo s pastelkou

ikke
31. jan 2012

@vever1 http://www.peuterplace.nl/traktaties.htm
nijntje koekjes mozno urobime v juli-auguste-septembri 😀

vever1
31. jan 2012

@ikke ha ha ha no ja sa ti priznam ze ani aj som nebola ale minuly rok som piekla prvy krat take 3D auto k jeho 1 narodeninam a sa mi to velmi zapacilo. a inac holandania su vseobecne nejak zatazeny na tvarohove tory 😝
a nas sven teiz velmi rad kresli 😀

vever1
31. jan 2012

@ikke dakujem 😀 😀 😀 😀 zaujimava stranka pokukam a urcite sa inspirujem 😀

cestovatelkaandrea
1. feb 2012

@vever1 nahodou tvarohove torty su fajn. mna mnam

cestovatelkaandrea
1. feb 2012

@rybca no keby som pri Damianovi nemala problemy, tak mozno rodim po druhy krat doma. Ale po tom co som si pri nom zazila, pojdem pekne krasne do nemocnice a radsej nebudem pokusat stastie.

rybca
1. feb 2012

@cestovatelkaandrea no vsak kazda ako sa na to citi...🙂 skoda, ze tam nenapisali aj ake by mala sance, keby rodila v nemocke, ja osobne by som doma nerodila, porod je zataz na organizmus ako matky tak aj dietata, vela veci je este neobjasnenych a nikdy nevies, kedy sa porod moze zvrtnut k horsiemu, nikdy by som si neodpustila, keby kvoli mojmu dobremu pocitu z toho, ze rodim doma, sa nieco stalo babatku, lebo nemalo okamzitu potrebnu lekarsku pomoc, tu by mali ist osobne dobre pocity matky bokom, priorita je dieta, jedna znama nechcela rodit bez manzela, kym sa mu podarilo prist, teraz maju mentalne postihnute dievca