Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
19. mar 2012

@cestovatelkaandrea no nas uz tiez uteka. ja som to vzdy riesila tak ze on lezal na posteli a ja som si sadla a jeho ruky pod moje nohy a hlavu mal medzi mojimi nohami. tak mi poradila kamoska co tiez sama musi odsavat. a moze sa mykat kolko chce ale neujde. viem je to dost krute ale ak to neurobim tak mu tiez nic neodsajem. a my sme muz raz mali zapal usi a kaslal pol roka vkuse kvoli tym soplom a to sme uz aj 2x na krv boli lebo sa doktor bal ze ma kinkhoest. tak radsej takto ako by mali byt z toho komplikacie. a inac teraz to robim tak ze si ho posadim k sebe a odsavam mu to po sediacky. ide to rychlejsie tak ho nemusim dlho trapit 😉 len zas je to horsie udrzat ho na kolenach 😝

jarunice
20. mar 2012

Neuvěřitelné se stalo skutečností a dort je na světě 🙂 vyrobený s láskou, ale příště s ještě větší láskou dort objednám 😀 Je to neuvěřitelná práce a navíc vrcholná cukrářka ze mě teda nebude, je to na hraně mého zdraví, myslela jsem, že tím válečkem něco rozmlátím, jak mi ten marcipán nešel vyválet 😀

ervenka
20. mar 2012
palinkova87
21. mar 2012

ahojte babule.. 🙂 tak my sme si tu v NL kupili domčeeeeeeeeek 🙂 juchachaaaaaaa.. od 15.apríla už budeme mat klúčiky.. včera sme ho podpisovali 🙂 ju baby ani neviete aká som rada.. lebo tu sme len prachy zbytočne vyhadzovali.. 🙂 a teraz budeme,ešte k tomu menej platit ako tu.. a hlavne do svojhooooooo juuuuuj juuuuuuuj.. tešíííííííííííííím

palinkova87
21. mar 2012

baby a teraz som taká nasratá, že až.. teraz tam prišla do školky malá polka.. tak jej mamina mi povedala, že Tobko pekne rozpráva po Holandsky(čo učitelky hovoria,že nevie a koli tomu ho chcú dat do MKD) po druhé mi povedala, že tie holandské deti nášho Tobka bijú do hlavy a ešte k tomu mu zahadzujú okuliare!!!!!!!!!!!!!!!! ty kokos ja som taká hlúpa lebo minule sa mi pustil do velkého revu, že on nechce íst do školy, že ho deti bijú a ja tava som mu neverila.. od dnešného dna mu verím všetko čo mi povie.. a hovno tie deti dostanú Tobko má teraz narodeniny nič nekúpime.. juuuuuuj som ale nahnevaná.. ale najviac ma sere to, že učitelky všetko zvalujú na Tobka.. a pritom Tobko sa len bráni.. a oni vidia,len jeho zlého.. nervy.. dneska tam ide mm a ide im povedat svoje.. a pred riaditelkou.. ty kokos.. ona tam je tri dni a hned vidí, že Tobko pekne rozpráva po Holandsky a, že neni pravda,že on bije deti,ale oni bijú jeho..

cestovatelkaandrea
21. mar 2012

@jarunice a aka krasna torta. sikulka si 😉

cestovatelkaandrea
21. mar 2012

@palinkova87 vitaj v klube 😉 vidim, ze nie sme jedini 😀

cestovatelkaandrea
21. mar 2012

@palinkova87 to fakt treba riesit. nerozmyslali ste nad inou skolou? ja by som ho z takejto brala prec, ked ucitelky nemaju prehlad co sa deje. moze to byt neskor este horsie. hlavne co sa tyka deti.

palinkova87
21. mar 2012

@cestovatelkaandrea aj vy kupujete domček?? či už mate???

čo sa týka Tobka, tak riešiť sa to ide, dneska tam ide mm, a ked budeme mat ten baračik už tam budeme prestahovaný to je maj, lebo tu mame podnajom do 15násteho maja tak si to tam ešte trochu porobíme a ide hned tam do školy, ktorú tiež nebudem mať ďaleko🙂

palinkova87
21. mar 2012

@cestovatelkaandrea teraz som si všimla,že si mi písala,že sa vám stavia domček, už postavený kuk link :
http://www.funda.nl/koop/veghel/huis-47355406-m...

ideme si dat robit kuchynu, a musíme tam kúpit cv-ketel.. a trochu omalovat... a tod je všetká praca, neskoršie budeme riešit podkrovie.. chceme tú kúpelku presunut do inej izby a stade bude vlastne schodište do podkrovia.. a tam kde je teraz kupelka bude taký odkladací priestor.. 🙂 😉 ale to časom.. 🙂 tu to naštastie nieje problém prišporit peniaze,ako na SK ktoré ide dole vodou..

cestovatelkaandrea
21. mar 2012

@palinkova87 super, tak sa vam aj skola zmeni 😉 my mame dom uz kupeny ale len teraz na konci februara sa zacal stavat. akurat sme sa dnes boli pozriet ako uz pokladaju betonove dosky na prizemy. tak nam o chvilu pride dalsia faktura 😀

kukla som domcek co ste kupili. za tu cenu je to fakt super. u nas by si tak lacno nekupila. nas kraj je nenormalne drahy. ja by som tam pomenila viacej veci ale to chce asi cas. vsetko sa naraz neda. zahrada je pekna velka, takze sa budu mat drobci aj kde pohrat. to mate super. a aj lokalita vyzera ticha, nie priamo pri hlavnej ceste.

eri28
24. mar 2012

no zeny vas naist, konecne ako si zijete 😀
ja zle mm bolavy azapaleny jazyk 😉 aspon pocasie je super 😅

palinkova87
25. mar 2012

@cestovatelkaandrea no my už pomaly balíme..🙂 bo toho fakt máme vela.. neviem ani či to všetko stihneme pobalit heheeeeeeee🙂 sranda kolko vecí za ten rok čo sme tu máme 🙂 to na SK fakt by sme mohli len snívat, že za rok toho tolko máme.. zariadený celý byt.. 🙂)) juuuuuuu už sa teším,ked dostaneme klúčiky od domu... idem robit malovat detckú izbu 🙂) a idem tam Tobuliatkovi namalovat spongboba.. 🙂))) hehe.. je za ním paaaaaaf.. 😉 inakšie čo sa týka prerábky,jasné je tam vela vecí nie tip top,ale to sa zase časom spraví, teraz ideme najhlavnejšie veci spravit,ako kuchyna ten cv-ketel treba kupit, omalovat to tam.. aby sa ako tak tam dalo a už potom možme íst do kupelky bo tú fakt chceme prerobit,lebo čo je teraz tam tak to je malinká.. ale zatial stačí..

cestovatelkaandrea
26. mar 2012

@palinkova87 ja sa toho balenia tiez desim uz popredu. ked si predstavim, co vsetko budeme musiet prestahovat 😝 😝 😝 😀 😀 😀
fakt je to super mat nieco svoje. ja teraz chodim s manzelom tiez s radostou obzerat ako pokracuje stavba toho nasho domu a vzdy tesi, ked vidim nove veci hotove. mame ale kopec veci okolo noveho domu. nova kuchyna, kupelka, podlahy, vykurovanie ..... no jednoducho by som mohla pisat... ale tiez ideme veci robit postupne, lebo inak by sme to asi nezvladli.
ja chcem Damianovi dat namalovat na stenu Tomas & friends. Takze jeho izba bude asi v style vlacikov a Diega a Dory. No uvidime, co ho bude drzat o rok.

palinkova87
26. mar 2012

@cestovatelkaandrea no to má tiež rád toho Diega a Dory 🙂 ale najviac sa teší zo spongboba.. 🙂)) dneska som ho pozorovala v škole, a Ti poviem, že traja chlopi sa sním hrali a bol tam aj medzi nimi ten čo ho bije.. tak ja ti neviem,ale však sú deti.. ale tie učitelky sú teda zvláštne.. tak bola som s ním v triede, a zobrala som ho, že ideme kreslit, bo učitelky vravia,že nevie kreslit.. a ta truba učitelka ti ho vyhnala ku hračkam.. tak som si pomyslela, že či Tobias sa chce stále hrat,alebo ona ho posiela.. truba jedna!

rybca
26. mar 2012

pre nove domceky..🙂))

cestovatelkaandrea
26. mar 2012

@rybca keby take nieco nevedela moja svokra, tak si od teba objednavam tifany jedna radost. uvidime ako sa jej bude dat robit buduci rok nieco pre nas, lebo mame nejake predstavy o vyzdobkach z tifany. keby nemohla tak ti dam vediet. inak ako sa ti to rozbieha?

cestovatelkaandrea
26. mar 2012

@palinkova87 no s tou skolou je to rozne. my mame tiez v skolke chlapca, ktory kazdeho bije. ale su dni, ked je mily a hra sa s detmi. a potom opat do starych kolaji. asi zalezi aj od toho ako k nemu deti pristupuju, ked sa s nim hraju.
a ako dopadol pohovor s ucitelkou? ja sa tiez niekedy divim, cim ta dokazu ucitelky prekvapit, ale uz si zvykam, lebo inak by ma porazilo. nam sa raz ucitelky snazili nahovorit, ze Damian ma cukrovku, lebo ho stale prehanalo a vela pil. Isla som k doktorovi, vsetko vysvetlila a nakoniec sa prislo na to, ze Damiana pol roka prehana z toho, ze v skolke mu davaju stale ovocie s dzusom a jogurt rozrobeny s vodou. Z toho by prehnalo aj mna, keby som mala zjest hrusku a potom ju zapit dzusom. Odvtedy mame s jedlom pokoj, lebo ho krmia tak ako navrhol lekar a my.

rybca
26. mar 2012

@cestovatelkaandrea no pekne, ta to vlastne tu davam namety zadara, a ja budem o hlade a smade, o suchej kvorke...🙂)) pomalinky, na trhu som sice nic nepredala, ale bol vacsi zaujem ako minule, uz to aspon ludia chytili do ruk a obzerali, pytali sa na ceny, inspirovali sa a tak,

rybca
26. mar 2012

@cestovatelkaandrea @palinkova87 co sa tyka skolky, tak dnes to bol uzas, pridem po Matiho, deti boli vonku a pri branicke na ihrisko smrad, po chvili sa zistilo, ze jeden chlapec ma obe ruky od ho.na a ucitelky len fuuj fuuj, a odvracali sa od neho a ten chlapec tam stal a nechapal, mi ho bolo luto, no dobrych par minut preslo kym sa ho niektora ucitelka ujala, tusim to bolo az potom ako prisiel jeho otec, ale neviem ako k tomu prisiel a mala som dost z ich reakcie, nieto este ocumovat a hladat pricinu, len dufam, ze to do zajtra doriesia

erique12
26. mar 2012

@cestovatelkaandrea
ahoj, az teraz citam tvoj odkaz. ako ti to utekaju ruky? to si celkom neviem predstavit. 🙂

cestovatelkaandrea
27. mar 2012

@rybca ale prd, svokre nic nepoviem 😉 ona ma svojich kniziek s inspiraciami dost. a internet je plny inspiracii. otazka je ci bude pre nas moct nieco urobit. minimalne jeden luster a sklenene dvere s tifany motivom. uvidime co viac.

cestovatelkaandrea
27. mar 2012

@rybca tak to je tichy uzas, ked uz aj hovno im vadi. ved su za to platene a nie teda malo. mna taketo veci vedia strasne nastvat. odkedy Damian chodi pekne kakat na zachod sam, tak ma stale zaparenu ritku. vzdy ked sa v skolke vykaka, tak mu ju poriadne neutru a on ma potom okakane slipky a celu ritku v tom otiera, co ho to drazdi. no a vecer ked uz prideme pre neho, tak mu rovno umyvame ritku a natierame sudocremom, lebo uz je cervena. aj som im to parkrat vytkla a stale sa to opakuje. 😖

cestovatelkaandrea
27. mar 2012

@erique12 no asi tak, ze ked idem menit pruh a obzriem sa dolava do slepeho bodu, ci mozem obiehat, tak mi ruky idu s hlavou. stale mam s tym problem a nie vzdy to ustriehnem. ale tak na skuske som to ustriehla, len som bola moc priatelska na cyklistov. takze musim ist znova. ja uz sa z toho ani nestresujem, lebo CBR je jedna mafia na peniaze. 🤐

erique12
27. mar 2012

@cestovatelkaandrea
tak drzim palce🙂 aj ja mam taky dojem, ze je to mafia :D jeden holandsky kamarat mal az 80 jazd pokial dostal vodicak...
ruka ruku myje..

miriamp
27. mar 2012

@cestovatelkaandrea tak drzim palce pri buducej skuske. ked je clovek moc priatelsky k cyklistom nie je dobre, hmmm, to je novinka 😎 no ak pride nedajboze k zrazke s cyklistom nech je ako chce, vinnik je vzdy vodic.
my sme min. tyzden prisli zo sk, celkom som si fajne zasoferovala, uz som vobec nemala strach. len ked soferujem cesta sa mi zda nekonecna, iba sediet a cumet dopredu. takto ked obsluhujem deti to ide rychlejsie, no zas ked su zle, tak chcem ist rychlo soferovat........ 😉

vever1
27. mar 2012

@rybca @cestovatelkaandrea no tak to vam teda v sklke nezavidim. a to hovno to je fakt sila 😖 ved su za to platene. 🙄 a s tou zaparenou ritkou 😖 my nastastie sa zatial velmi nestazujeme, mali sme sice obdobie ked bol sven este v jaslickach a sa menili opatrovatelky (lebo tu sa po pol roku stale striedaju v skupinach) tak sme mali s jednou dost problemy ale uz ju nevidime a je teraz aj na materskej tak mame od nej pokoj 😝 inac niekedy aj ja mam pocit ze musis viac krat nieco povedat kym to urobia ale zatial sme sa vzdy na vsetkom dohodli a respektuju co povieme a aj to tak robia. a aj ked ho napriklad idem zobrat domov, tak vidim ako sa super k detickam spravaju, tak mam z too dobry pocit. ale my sme si vybrali velmi alu skolku. sme nechceli velku, lebo predsa vela ludi malo uciteliek a takto ich je tam dost a maju na nich viac casu. 😀

no a s tymi cyklistami mi ani nehovorte. minuly tt som isla do obchodu a mi skoro jedna pubertacka na kapotu vletela. ona tava sa ani nepozerala ci ide nejake auto, neviem co robila ale proste vysla z boku chodnika a isla si to velkym oblukom na cestu a este ze mna napadlo co by mohla vyviest a isla som fakt 10 a zbadala sa tava dost neskoro. a veru keby sa jej nieco stalo tak som na vine ja a nie ona. a ked vidim ako jazdia po cestach ako keby len pre nich boli a aj 5 vedla seba a ani sa to neuhne 🙄

rybca
27. mar 2012

@cestovatelkaandrea vypln do dveri, na to nemam ani priestor...🙂 potom bacha na prievan...🙂 sa to zvykne na Tckovych spojoch povyduvat..🙂

aj Mati minuly tyzden maval okakane gatky a tiez ma napadlo, ci nekakal v skolke a neutreli mu zadok,

rybca
27. mar 2012

@cestovatelkaandrea ozaj a s tymi rukami som to tiez mala, ale to sa podda..🙂

eri28
27. mar 2012

no caute baby, neviem kde sa mi podela ta jedna mamina, co sa chcela stretnut a potom jej ochoreo baby a ja som bola dama na sr, a neako ste sa mi vsetky stratili....
teraz neviem posuvam si skolu, v robote musime makat, ale cas by som si nasla, keby sa niekto chcel stretnut, z amsterdamu, stale len tukam do pocitaca to ma nebavi, neako sa mi tu nedari naist maminu, este moje baby rastie, tak nechodim na detske ihriska....
a neviete ako je to tu z financnou pomocou pre tehu, mna posielaju od offisu do offisu stale vybavujem, len papiere 😝 no snad sa mi to podari, moja praca je tazka v hoteli upratovat a uz som neako otazela z mimcom v bruhu.....
moj chlap tu este nepracuje stale mi cestuje...., ale verim, ze aj mi sa raz budeme mat trosku lepsie ako na sr.... a mam stastie na lekarov pre moje mimco, ti su tu fakt super nie ako u nas 😵