Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

eri28
1. máj 2012

@cestovatelkaandrea uff katastrofa, aty ake mas tehulkovanie nevidim ta medzi oktobrovkami ja si konecne trosku uzivam, aj ked unava je velka..

vever1
1. máj 2012

@cestovatelkaandrea uf no tak to by som ani ja nedokazala pracovat. 😖 chudacik maly. a veru urob riadny humbuk. ono samozrejme ze neda sa kazde dietatko ustrazit ale ked maju tolko nehod v takom kratkom case tak to znaci o tom ze u nich nieco nie je v poriadku a mali by prijat nahradne opatrenia aby sa toto neopakovalo !!!

@eri28 musis ho uznat na gemeente ako otca svojho dietata a tak automaticky potom dieta dostava priezvisko po otcovi 😉 s nemocnicou to nema nic spolocne. lebo ekd sa male narodi tak jeho otec ho bude musiet do sa mi zda 2 dni zahlasit na gemeente.

cestovatelkaandrea
1. máj 2012

@eri28 sa mi zda, ze musite na radnici podpisat papiere o partnerstve a ze tvoj partner je otcom ocakavaneho dietata. potom si ten papier zober so sebou do nemocky, lebo po porode, sa v nemocnici vypisuju papiere. Este sa dnes popytam manzela, lebo ja som tiez rodila v nemocke a on tam isiel hned na druhy den, aby vyplnil vsetky papiere pre radnicu, ktore dostanu na radnici z nemocnice.

cestovatelkaandrea
1. máj 2012

@eri28 no tehu je aj pre mna teraz narocnejsie. ja nie som v oktobrovkach. patrim do septembroviek ale moc tam nepisem, nestiham vsetky temy. uz mi ostava casto na odpadnutie, lebo maternica mi tlaci na zaludok, takze bohvieco to nie je.

cestovatelkaandrea
1. máj 2012

@eri28 no tehu je aj pre mna teraz narocnejsie. ja nie som v oktobrovkach. patrim do septembroviek ale moc tam nepisem, nestiham vsetky temy. uz mi ostava casto na odpadnutie, lebo maternica mi tlaci na zaludok, takze bohvieco to nie je.

cestovatelkaandrea
1. máj 2012

@vever1 tak termin s riaditelkou dohodnuty na stvrtok, termin v novej skolke uz na dnes. Damian ma 1.5cm ranu vzadu na hlave. Nastastie stacilo lepenie. To ako sa to stalo, tomu neverim. Vraj sa Damian hojdal na stolicke. Nikdy to nerobil, druhych za to doteraz napominal. Neverim tomu. Skor si myslim, ze sa oprel o operadlo stolicky a jednoducho sa prevratil dozadu. A ako poznam skolku a hracky su kade tade, spolu s hracimi stolikmi, tak ma neudivuje, ze si mal hlavu o co rozbit. Taka som nastvana. Tento krat im to len tak neprejde. Aj riaditelka bude mat so mnou tazky pohovor, za jej arogantnu komunikaciu.

eri28
1. máj 2012

@cestovatelkaandrea aha oki mi sme vyrastli echt za chvilu hodim do fotobloku moje brusicko, hruza, vsak len piaty a uz krize boliaaa...

eri28
1. máj 2012

@cestovatelkaandrea okej popytaj diky...

rybca
1. máj 2012

@cestovatelkaandrea chuda Damian, stale nieco, nech sa mu to pekne hoji a tebe vela sil do pohovorov

ervenka
1. máj 2012

@cestovatelkaandrea chudatko chlapec. ☹ .. Tak to je fakt uz na angifte u policajtov. Hrube porusenie bezpecnosti. Co tam tie zenske robia? Predpokladam, ze zase sa obhajovali "deti su deti a padaju." JA by som im rozbila hlavy, nech vedia ake to je... Pekne im vynadajte,ale podajte si ich aj pisomne. A nahlaste to. Nech ide tvoj manzel ku policajtom a oni mu uz poradia, kt. organ je zodpovedny za dohlad.. Nie je normalne,co sa deje vo vasej skolke... 😠

ervenka
1. máj 2012

@eri28 My sme spravili erkening. Na gemeente sme vypisali a podpisali, ze ditko bude mat manzelove meno. Nemuseli sme to robit, ale pre istotu- lebo urady nam robili problemy so svadbou.
Poziadajte si termin na gemeente,ze chcete spravit erkening- oni vam povedia,co k tomu potrebujete.

cestovatelkaandrea
2. máj 2012

@ervenka to napadlo aj mna. ja osobne si myslim, ze problem by nebol tak ani v ucitelkach ako v riaditelke skolky. jednoducho zla organizacia programu, zle rozdelenie uloh, zle pravidla, bezpecnost na hovno, zahrada na hovno a komunikacia na bode mrazu. zajtrajsi pohovor chceme spisat spolu s nou, chcem vsetko od nej pisomne a chcem aby sa ku vsetkemu vyjadrilo aj vedenie, ktore sedi bohuzial inde. my sme stale hovorili, ze vela veci je v skolke nebezpecnych a riaditelka to nemenila. Teraz ked vidim, ze sa na tych miestach deju urazy, tak mi je zle. Vcera sme mali pohovor v inej skolke a celkovo zariadenie a zahrada boli o 90% bezpecnejsie. Ked sme sa opytali na urazovost tak posledny vaznejsi uraz bol v january ale vedu tam knihu urazov a opatreni. Takze druhe dieta pojde do tejto skolky. Aj program pre deti a pravidla pre deti su omnoho jasnejsie ako v tej kde je teraz Damian.
viem ze kazdy rok vo february chodi do skolok kontrolovat bezpecnost urad na kontrolu bezpecnosti ale mne sa zda, ze su v tomto smere pre skolky dost benevolentny. Urcite to teraz nenecham len tak a budem chciet na tie posledne 3.5 mesiaca co tam ma byt Damian aby sa tam aj vela veci zmenilo. Prinajhorsom poprosim maminu, ci by s nim nebola aspon mesiac doma a ja by som si zobrala tiez nejaku dovolenku aby tam tolko nebol kym pojde do skoly. Neviem ci by si teraz tak lahko zvykol na opatrovatelku, ale aj o tejto variante som rozmyslala. Po rozhovore a pisomnom oznameni na vedenie budeme mudrejsi, co urobime.

cestovatelkaandrea
2. máj 2012

@rybca dik Kati, nastastie to zvlada dobre a sprava sa akoby sa nic nestalo. Vcera som sa ho pytala co robil a on pekne vysvetlil ako sa mu to stalo. Takze ziadne hojdanie na stolicke nebolo. On sa jednoducho silno zaprel do operadla malej stolicky a preletel a buchol si hlavu o skrinku co bola za stolickou.
Pohovor v novej skolke bol dobry a ja sa sama sebe teraz divim, preco som Damiana nedala to tej skolky hned po porode. Jednoducho teraz vidim veci uz inak ako pred 4 rokmi.

rybca
2. máj 2012

@cestovatelkaandrea tak nie vzdy ta hned napadne co vsetko sa moze stat a ako deti rastu, tak rastie aj nase vedomie co vsetko sa moze stat..🙂)) urcite si to nedavaj za vinu...🙂))

ervenka
2. máj 2012

@cestovatelkaandrea Podla toho co pises tie jasle su len na dojenie penazi od rodicov. Treba vyhodit a zatvorit. Zalezi od opatrovatelky, ale zvykol by si.... Ano, dozor dost vela veci necha tak. Zda sa mi,ze my gastouderi sme boli/ stale sme/ pekne sikanovani. U nas vsetko musi klapat ako hodinky. Take veci exezistuje aby sa diali.. Mimochodom, to aka mala a hlavne nestabilna bola ta stolicka, ked Damian preletel? Mal stastie,ze to skoncilo "len" rozbitou hlavou. Buchnutie o skrinku moze dopadnut o mnoho horsie... Drzim palce a nedajte sa- bojujte za svoje a aj za prava Damiana... 😠 A ozaj, mohli by ste jej povedat taku zazracnu vetu-aspon mne za kazdym pomohla- aj ked si ty cudzinka, nie si sprota aby s tebou sudruzka normalne jednala.

rybca
2. máj 2012

@ervenka to si pekne napisala, tu poslednu vetu, tiez som uz nad tym uvazovala, ze si to prelozim a nabiflim sa, bo niekedy je to fakt strasne, pozeraju na mna ako na debila ked nerozumiem

ervenka
2. máj 2012

@rybca Inspiracia:
Ik ben misschien geen Nederlander, en mijn Nederlands is niet zo goed, maar ik ben niet dom, hoor. Dus praat een beetje langzamer, dan kan ik goed verstaan. Als ik niet tevreden ben met jouw antwoord ga ik lekker een brief schrijven naar jeugdzorg organisatie. En discriminatie op nationaliteit is niet toegestaan.
SVK: Mozno nie som holandan, a moja holandcina nie je dobra, ale nie som sprosta. Takze rozpravaj sa so mnou pomalsie, aby som dobre rozumela. Ak nebudem spokojna s tvojou odpovedou, napisem pekne list oganizacii pre starostlivost o mladez. A diskriminacia na zaklade narodnosti je zakazana.

cestovatelkaandrea
3. máj 2012

@ervenka dik za typ 😉 taki sme s manzelom nabruseni, ze je toho tolko az bude riaditelka pozerat. Aj list posleme na vedenie, spolu s bodmi, ktore sa tam stale nemenia a je tam viac urazov.
U nas holandstina nie je problem. Manzel hovori velmi dobre, ja celkom ale vela rozumiem. A ked to nejde holandsky, tak si pomaham anglictinou. A riaditelka nemoze povedat, ze mi nerozumie anglicky, lebo ma z nej skusku 😀 takze ziadne prekvapene ksichty ze si nerozumieme, nemozu byt.. Takze dnes po piatej si na mna spomen. To budem hucat v skolke do riaditelky minimalne hodinu.
Je nejaka stranka pre gastouders? Rozmyslala som nad tym, ze keby sa v skolke nic nezmenilo, tak si nejakeho kuknem u nas v okoli.

cestovatelkaandrea
3. máj 2012

@eri28 je to tak, ze musis ist na radnicu podpisat papiere o partnerstve. my sme potom museli ist podpisat po porode papiere do nemocnice, kde sa Damian narodil, lebo nemocnica nie je v mieste nasho bydliska. Je v inom meste. Takze v tvojom pripade by mali papiere v Amsterdame z nemocnice prist na radnicu a tam potom priatel zapise dieta bez problemov.

cestovatelkaandrea
3. máj 2012

@vever1 kukuk, uz viem co to bude 😀 😀 😀 a moj tusak bol opat spravny 😀 😀 😀 😀 vestice zle videli 😀 😀 😀 Damian bude mat braceka a na sone bolo vsetko v poriadku. Mame aktivne aj druhe babo a pohyby vnimam inak, lebo placenta je vpredu, tak ako pisala @ikke o jej kamaratke

ikke
3. máj 2012

@cestovatelkaandrea nie o kamaratke, ja mam (alebo som mala, lebo uz ju citim uuuplne vsade) placentu vpredu vpravo 😉
a gratulujem, hlavne ze je babo zdrave 😵

eri28
3. máj 2012

@cestovatelkaandrea cize najprv na radnicu, no musim zistit, kde je v amsterdame radnica, 😀

ervenka
3. máj 2012

@cestovatelkaandrea Gratulujem ku chlapakovi. Ak by si chcela byt velmi protivna a riaditelka si ta zasluzi, mozes aj dodat,ze si tehu a vsetky tie stresy ti naozaj napomahaju. gastouderi napr.: http://www.flexmoeders.nl http://www.gastouderland.nl http://gastouder.nl -gastouderbureau Ziezo, http://www.4kids.nl, http://www.mrnosey.nl/ alebo len napis do googla gastouder. vyskoci ti toho vela...

vever1
3. máj 2012

@cestovatelkaandrea gratulujem k chlapcekovi. 😀 😀 😀 no a mne sa tiez zda ze mam placentu vpredu lebo pri svenovi som uz pocitovala silnejsie kopanceky v tomto case a pri tomto je to stale take slabunke aj ked tuto noc som sa normalne prebudila co sa mi tam drobec prevracal. ale vsak uvidime o 3tt 😀 😀 a drzim place na tom pohovore s riaditelkou. potom napis ako ste dopadli 😉

@ervenka mas v piatok cas?

ervenka
3. máj 2012

@vever1 vyzera to, ze budem mat cas. Prejdeme sa po okoli, ak nebude prsat? 😉

vever1
3. máj 2012

@ervenka tak len nech neprsi inak mozte aj k nam prist na navstevu. teraz ste vy na rade 😉

ervenka
3. máj 2012

@vever1 okidoki. A co mame priniest? kysle uhorky so slahackou, jahody s cviklou? Alebo staci cokolada? 😉

cestovatelkaandrea
3. máj 2012

@ikke vidis, uz mi pamat odchadza 🙂

cestovatelkaandrea
3. máj 2012

@ervenka oki dik za stranky, cez vikend budem surfovat 🙂
neboj tento komentar jej urcite poviem, lebo mne to fakt nerobi dobre

ikke
3. máj 2012

@cestovatelkaandrea 21tt je polahcujuca okolnost 😀