Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
24. máj 2012

@ervenka my do 11h a po 15h v pohode vonku 😉 ale teda samozrejme najlepsie v tieni a s natieranim to tiez neprehanam, podla mna staci faktor 30. aj jeho uplne prve leto som ho natierala. v najblizsich dnoch idem na vypravu do nemeckeho DM na nakup o.i. alverde opalovacieho kremu 😅 (krem s fyzikalnym, nie chemickym filtrom)
inak albert tusim vo vode okrem nafukovacieho bazena a vrchnaku z pieskoviska, ktory sme dali do tiena, ani nebol, takze s (ne)oblecenim do vody neporadim...

vever1
24. máj 2012

@ikke ja som za porod dostala este vacsi ucet 😝 nad 7000 ale ja som tam musela lezat 5 dni povinne v posteli na infuzke, a ti poviem ze som bola soknuta a som povedala ze ja to platit nebudem xixixi a sme hned volali do poistovne a hned nas ukludnili ze je to v poriadku, ze nic platit nemusime, len ze treba poslat ucet do poistovne. som zvedava ako to bude treaz, este stale som si to nepozrela ale men sa zda ze sme sa v minulosti dobre poistili kvoli porodu kedze sme chceli deti.

@ervenka my sme vonku cely den. bud u nas v zahrade alebo vecer ideme na motorku. a ja ho natieram faktorom 50 a slnecne brile a klobucik a proste kratasy a bud len rompertje alebo tricko. a ked je v bazene tak doteraz bol vzdy holy len tento rok sme mu kupili prve plavky 😝

@cestovatelkaandrea no zatial musim poklepat po cele ze nic nema. ziadnu vyrazku na nohach a ani na rukach a v puse stale len tu jednu aftu na jazyku na konceku. ale je dost velika ale nastastie pod jazykom tak mu zrejme az take problemy nerobi. no a vcera som sa do skolky vobec nedovolala, cely den boli vonku tak nikto ani telefon nedvihal 🙄 tak im dnes poviem 😝 ale sme sa vecer s muzom dohodli ze uvidime ako bude rano a v podstate nic sa nezmenilo, tak si aj myslime ze mozno ma tu aftu aj so spinavych ruk, kedze teraz je cele dni vonku a vsetko chyta a potom si ide tymi prstekami do ust, elbo mu vychadzaju zadne spodne stolicky tak mozno toto je pricina. len dufajme ze som to neporiekla a zajtra sa nevyhadze. je to posledny inkubacny den.

lexxie_holandsko
24. máj 2012

ahoj, tak ja se primemu slunci pres poledne snazim vyhybat. Deti, jak kdy. UV obleceni nemame, kremem natiram, davam kloubocek pro malou a ksiltovku pro syna. Jinak maji tricko s kr. a kratasy i bez kosilky, minule meli a byli dost propoceni. Stejne je jim hic..Ted jde syn odpoledne se skolou na hriste, tak jsem zvedava, maji tam i takovy vor na vode, tak uz to vidim 😀 Voda nastesti neni hluboka.
Miminko bych teda neopalovala na primem slunci, ale se slunecnikem v pohode. Na slunce asi az k veceru..taky zalezi na pigmentu.

cestovatelkaandrea
24. máj 2012

@vever1 tfuj ftuj, tak nech je to len afta 😉 to by bola lepsie aj pre teba, ked idete prec. idete lietadlom alebo busom?
inak v skolke nemaju prenosne telefony? u nas chodia s nimi aj von do zahrady. dnes sme boli u doki s Damianom. ma pravdepodobne alergiu na prve silne slnko alebo alergiu na opalovaci krem 😖 tak musi teraz brat tyzden lieky na alergicke reakcie a musime najst nejaky speci opalovaci krem. vsetky z obchodu robia zle, tak manzel zohnal nejaky speci z lekarne. som zvedava, ci po tomto bude konecne bez reakcie

cestovatelkaandrea
24. máj 2012

@ikke mne len prisiel vypis, ze poistovna to za mna zaplatila. to asi aby som si ich vazila, za to co pre mna robia 😀

vever1
24. máj 2012

@cestovatelkaandrea ideme lietadlom a este stale nevieme kde 🙄 len mame but o 6:15 pred sefovym domom, tam nechame auto a vsetkych 10 sa nas odvezie busom. no som zvedava. dostali sme taku brozurku s nejakymi infoskami ale to len tak na zasmiatie, tak sme fakt zvedavi lebo vraj program je uz na cely vikend. no uvidime 😝
no bola som po maleho v skolke, tak vraj cely den bol uplne sklesy a nic ho nebavilo, s detmi sa vobec nechcel hrat, teda on sa doteraz s nimi nehral, eln ich z dialky pozoruje 😝 ale teraz ani to velmi nechcel a ze dost plakal a ho museli dost tulkat, tak som zvedava lebo teplotu vobec nemal a teraz napriklad je v zahrade a speiva si na hojdacke, ale ho ta afta musi boliet lebo niekedy sa zastavi povie au a sa rozplace a hned chce na ruky sa tulkat. no ale vsak koho by afty neboleli 😖 a je strasne velka ma ju na pol spicke jazyka uz 😖 tak teraz neviem ci pre sitotu zajtra s nim k dr skocim nech sa mu ja na uska kukne, lebo si ich stale chyta ale to skor s tych zubov bude lebo doteraz mal len raz zapal ucha a to mal aj teplotu. zajtra ma caka uplne nabity den, musim este na fysio s malym, to vzdy hodinu a pol zabijem a o 13:00 je uz obrad tak idem etse prat, upratovat, vlasy nafarbit samponom, lebo som mala ist ku kadernice v stredu a mi to na poslednu chvilu zrusila. kufre nam pe nas a pre maleho pobalit a ked si predstavim ze budeme do 24:00 na svadbe a rano vstavat ach ale vsak v lietadle pospim 😝 a ozaj si sa pytala ci to je pre mna nebezpecne, tak vraj nie. tak dufam, ze maju pravdu 😉

@lexxie_holandsko cez obed ani mi na slnko nechodime. to spinkame. od 1 do 4 😀 takze akurat to najvacsie slnko mame vzdy za sebou 😀

lexxie_holandsko
24. máj 2012

vever, tak to ti spi maly krasne. Teda ten sef je dobry tajnustkar, to jsem zvedava, kam poletite. My jsme takhle jezdili od prace do Rakouska na kick off meeting, to bylo super a jednou od manzovi prace v CR taky do Rakouska. Jinak teda v dnesni dobe setreni to nevidim, je uspech, kdyz usporadaji nejakou akci pro rodinne prislusniky, i to na par let zkrouhli.
Nechat maleho u tchanovcu si myslim takovy problem neni, ale kdyby mel byt nemocny, tak to nic moc pro obe strany..zalezi, jak je na ne zvykly. Vubec nevim, jak se ta nemoc rekne cesky, jak dlouho to ma trvat? Tak at je brzo v poradku.

Andreo jj. jsem si vsimla, ze za Slovensko je Smajda, jen mi to nedoslo, on ma nejake pseudonym, jsem to pustila a znelo to jako Rush nebo Tublatanka a on Smajda 🙂 Nahodou mne se tenkrat v tom x faktoru, nebo kde to byl, libil. Jsem zvedava, jak se chytne. Jeste jsem zapomnela napsat, ze se mi minule celkem libilo Dansko. Jinak nejvetsi trhak byla Crna gora ..Euro neuro 😀

ikke
24. máj 2012

@vever1 kamaratka bola pred par rokmi takto na prekvapko s kolegami na vikend v laponsku 😅 este aj hrube bundy dostali az niekde na letisku 😀

ervenka
24. máj 2012

@vever1ak chces ist ku dr. tak sa priprav na to,ze robi len ONA, dr. +dalsi dvaja maju dovolenku, tak je dobra plnka. Mne kvoli tomu zrusili to znamienko, dalsi pokus 5.6..
Tak smajda nepostupil, ani holandska indianka..

cestovatelkaandrea
25. máj 2012

@vever1 fuu tak to mas teda divoke. no afty su neprijemne. poznam ☹ mala som ako pubicka infekcnu mononukleozu a potom sa mi afty robili v ustach ako na beziacom pase. je na to dostat take cervenkavu vodicku. ta dost pomaha. je aj taka fialova (gencianova) ale ta mi ninkdy nezabrala. 😖 ale aj tu v NL som kupila tu cervenkavu, lebo som to mala raz aj tu.

my mame teraz divoko s Damianom. chytil silnejsiu alergiu na slnko a mozno aj na opalovaci krem a tak ma cele telo, ktore je vystavene slnku posypane vyrazkami, ktore ho irituju a o lickach ani nehovorim. doktorka mu dala lieky na upokojenie ale este mu nezaberaju. ked som ho dnes rano videla, ked vstal tak mi bolo do placu. a do toho je aj manzel chory, berie antibiotika, tak sme taki chori na tento predlzeny vikend. teda okrem mna a mojich castejsich kontrakcii. nastastie sa to pomaly zlepsuje, tak vydrzim do kontroly 31.5..

cestovatelkaandrea
25. máj 2012

@ervenka no my kvoli pravdepodobnej alergii na slnko nemozeme moc von. bud skoro rano tak do 10.30 alebo potom az neskoro pooobede niekedy po 16.30. akurata teraz s Damianom pracujeme na stlmeni alergie, tak je doma veselo ☹

cestovatelkaandrea
25. máj 2012

@lexxie_holandsko no Smajda sa moc nepredviedol. moje citlive ucho trpelo ked ho poculo spievat refreny jeho piesne. a nic v zlom ale ani holandska indianka nespievala dobre. Vcera vecer sa mi zdalo, ze nespievali tak dobre ako prve semifinale.
Euro neuro bolo dobre ako cierny humor 😀 ale v skutocnosti tam nemalo co robit.

lexxie_holandsko
25. máj 2012

andreo, mne se smajda docela libil. Teda podstatne vic, nez spousta ostatnich pisnicek, jeci dobre 😎 Holandanka se mi moc teda nelibila. Jsem fakt zvedava, kdo to vyhraje. Cesi tam radsi vubec nejsou, parkrat jsme uplne propadli, byli tam gypsy.cz, kabat a kerndlova. Treba kdyby tam slovaci poslali tublatanku, tak by byla sance 🙂

lexxie_holandsko
25. máj 2012

s tou alergii to je blby, vubec v tomhle pocasi a ten novy krem z lekarny je lepsi? Tak se brzo uzdravte.

ikke
25. máj 2012

@lexxie_holandsko tublatanka tam bola pred asi 15-20 rokmi a tusim sa tiez nedostala ani do finale 😅 ja si myslim, ze krajiny ako NL, SK, CZ aj keby si kupili stinga alebo U2, by sa do finale nedostali, lebo tam rozhoduje vsetko mozne, len nie kvalita 😝

ervenka
25. máj 2012

@cestovatelkaandrea no tak to ti nezavidim. Je Damian blondan s velmi bledou pokozkou ci tato alergia nezavisi od typu pleti? My sme vcera boli trochu v tieniku, maly sme koberec na ktorom sa Danko hra vonku. A najviac zo vsetkeho sa mu pacila hranica kde koncil tien a potom koniec koberca, tak som ho nahanala aby liezol len kde je tien.
Chcela by som sa spytat; aka kozmetika na opalovanie je najlepsia? Ked som bola tehu, pouzivala som len niveu- z nej jedinej mi nebolo zle. V nasom krudvate maju Niveu, Garnier, a Kruidvat.
Mam este jednu otazocku ohladne vodicky- musim kupit nejake specialne plienky, ked pojdeme do vodu alebo stacia normalne? Zatial nafuknem len domaci krpatu bazenik. My pouzivame z Kruidvatu.

lexxie_holandsko
25. máj 2012

ahoj, tak dneska jsem sla pomahat do skoly, meli stare holandske hry a ta moje skupinka skakala v pytlich. Bylo to fajn, az na to , ze asi 3 az 4 deti spadli a nektere zacali docela brecet..No nastesti krev netekla. Nakonec dostali zmrzlinu a mohli si hrat. Zuza tam taky chvli byla, mi ucit. ze skolky rekla, ze nevypada moc dobre, kruhy pod ocima, ekzem pod okem, unavena, pretazena..asi z toho vedra, ze v noci spatne spi a z toho, jak spolu obcas bojujeme..Mozna ma ekzem ze slunecniho kremu, mazu niveou, tak zkusim dat jiny. Edik je u kamose ze skoly, doma jim napustili bazen a pozvali 3 kluky, tak si to tam asi uzivaji..daji jim tam i klouzacku. Tohle se mi tady vubec libi, ze se nekdy domluvi, ze jde Edik k nekomu po skole, nebo naopak nekdo k nam..ale zase to nesmi byt moc casto.

Ervenko jsou specialni plinky do vody, maji je v drogerii a jsou myslim ve 3 velikostech. U nas je ma i Zuza, i kdyz ji jsou 3 roky pro jistotu..nerada bych mela v bazenu nehodu. Jj. nahanet ditko, aby lezlo tam, kam ma je slozite. Oni strasne radi lezou prave jinam 🙂 Mne prijde, ze tohle v holandsku zase tolik neresi, mozna u miminek, ale malokdy vidi dite s ksiltovkou, holcicky s klobouckem, a to ani v tehle teplych dnech..tak nevim, si myslim, ze na to jsou..jako na spoustu jinych veci..v CR opatrnejsi.

Andreo asi mas pravdu s tema zemema. Holandani uz kdysi cosi vyhrali, ale je to davno.. o kvalite to moc neni. Nekdy ale vyhrajou i zeme jako Finsko, Litva, Norsko a tam to uz asi o kvalite je..protoze pro ty jen tak nikdo nehlasuje. Jak bych to letos snad fakt prala te albance, i kdyz jsem jeste nevidela ty zeme, ktere se do finale dostavaji automaticky.

lexxie_holandsko
25. máj 2012

Jeste jsem zapomnela napsat, ze mne po ceste domu na kole z nakupu vypadla veka..jsem prijela domu a hledala ji 😀 , tak zpatky do kramu pro novy chleba a uklidit tu, co mi vypadla..protoze to bychom fakt uz nejedli..se mi jeste nestalo.

Ervenko krem mozna nejlepsi nejaky neparfumvany..weleda, vichy? Mozna zkus v lekarne, prece jenom pro ty miminka bych byla opatrnejsi. Niveu snasi Ed. dobre, ale Zuza ma ted fakt ten ekzem, netusim, jestli z toho..

ervenka
25. máj 2012

@lexxie_holandsko Plienky pozriem. Zatial som dala niveu a znasa to ok. Vidis, na Vichy som uplne zabudla 😒 Ja som uz siltovku objednala, taku co ma aj ten "chranic" na krk, ta sa do zdrolovat a je klasicka siltovka. My sa hrame v tieni, neprehanam to, lebo toto je prve Dankove leto... Tiez sme este na biku neboli, lebo som povedala,ze bez prilby si do sedacky nesadne a tiez musi dobre vediet sediet.
Aj mne sa paci, ked sa deti a rodicia dohodnu. Len raz sa mi stalo,ze namiesto 3 deti som mala 9. Lebo deti mali novu trampolinu, tak ju bolo treba dobre vyskusat. ;)

ikke
25. máj 2012

@ervenka teraz sa (tu na koniku obzvlast 😀) odporucaju tie opalovacie kremy, co maju tzv. fyzikalny filter, hlavne pre malinke deti. pod heslom - chemia je sajrajt. idem to aj ja vyskusat, snad zajtra (dnes) sa podari vylet do nemecka na alverde z DM drogerie, ak nie, tak este Lavera z natuurwinkel-u je taka. a ak ani to nie, ja osobne by som volila tu novu niveu, co je pure&sensitive, taka biela flaska. albert mal prve dve leta zwitsal, ale po minulom lete som ho uz vyhodila.
a my mame este plavacie plienky neotvorene z minuleho leta, obyc kruidvat zwembrokjes sa to tusim vola 😅 no neviem, ci ich tento rok pouzijeme... doma v nafukovacom bazene mu ich nedavam.
ja este furt ficim s albertom na bicykli, si to uzivam teraz, s babom a svikom zospodu si potom zas chvilu na bike nesadnem 😅 😝

ervenka
26. máj 2012

@ikke jopjop, kupila som pure&sensitive. Obdivujem, taze bikujes. Ja som sa biku rok nedotkla- ked som bola tehu. Bala som sa,ze spadnem. Tu jazdia na bikoch a hlavne na skutroch ako blazni...

cestovatelkaandrea
29. máj 2012

@ervenka hej Damian je blondacik ale pokozku az taku bledu nema. On len to prve silne slnko zvlada horsie. Inak novy krem je dobry, takze konecne mame krem na opalovanie, ktory nam nevadi.

cestovatelkaandrea
29. máj 2012

@ikke v mojom pripade je bike jediny dopravny prostriedok. si neviem predstavit, ze by som chodila 😝 bikom sa dopravim vsade. Inak ja som pri Damianovi bikovala az do porodu- Nehovorte mojej mame 😅 by ma zabila 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
29. máj 2012

@lexxie_holandsko tak co? spokojna s vitazkou Eurovizie? Ja moc neee ale tak co uz.

cestovatelkaandrea
29. máj 2012

baby tak mi sme mali nakoniec divoky vikend. Cely cas krasne teplucko a slnecno a my doma. Damian chytil krentenbaard http://nhg.artsennet.nl/kenniscentrum/k_voorlic... sladke chrasty, takze sme boli doma. V sobotu rano bol vyhadzany, tak sme leteli na pohotovost aj kvoli mne, ci je to nebezpecne pre babo v bruchu. Dostal antibioticku mast a dost rychlo mu to preslo. Len ja som to chytila od neho, takze pre zmenu idem k dokimu dnes ja 😅

vever1
29. máj 2012

Ahojte. Tak my sme uz spat 😀
Svadba bola super. Sven dostal somarika na ktorom na krku bola taka stuzka a na tej visel prsten. a ked mali ist s tym dievcatkom odniest prstene tak sven samozrejme nechcel ist, tak musel s nim ocko cupitat a potom mali dat tych somarikov zenichovy a neveste, tak to dievcatko ho veru dalo ale nas sven ani za nic, len krical nie nie nie a dokonca sa aj rozplakal ked mu ho zobrali tak nevesta rychlo obrucku zobrala a dala mu somarika naspat a uz si ho nepustil 😀 no a ked sme sa so Svenym po obrade lucili tak veru mi jedno nebolo 😖 som sa musela premahat aby som sa nerozrevala a ked som sedela v aute tak veru uz som sa slzam neubranila 😢 😢 Na svadbe bolo super, som sa riadne vykecala no a v posteli sme boli o 1:30 a o 4:30 sme uz vstavali lebo o 6:15 sme uz museli byt u ericovho sefa. a kedze som nemohla spat tak som bola rano uplne KO. az na letisku sme sa dozvedeli kde ideme Isli sme do Talianska. Leteli sme do Torina. z tade nas maly autobus (bolo nas 12) odviezol do maleho mestecka Alba a sme sa ubytovali v takom malom rodinnom hoteli. Prostredie nadherne. Naobedovali sme sa a potom prisla tetuska a odovzdala nam 6 fiatikov 500 cabrioletov a sme na nich az do pondelka brazdili po taliansku. Bol to super vikend. s ericovymi kolegami som si dobre pokacala a aj s ich manzelkami alebo manzelmi. sme sa riadne narehotali ma az brucho bolelo od smiechu. Na fiatikoch sa super jazdilo. spat sme chodili az neskoro v noci, takze som uplne KO. no a opiciaci mi robili slinky lebo sme tam chodili kazdy den na exkurzie po vinarenskych sadoch a kostovali sme vina jedna radost a pilo sa od rano do neskorej noci a ja som len slintala 😝 ale taliani ma nukali zakazdym elbo tam je normalne ze aj tehotne piju vino. 😝
no a v sobotu som dostala strasnu sennu nadchu, som kychala cely den po 60 raze som uz prestala aj pocitat elbo to uz nemalo vyznam 😖 no hroza 😖 , ale nastastie v sobotu v noci poprsalo a v nedelu tiez, tak uz som potom az taku strasnun alergiu nemala aj ked este stale soplim a kycham. ale uz sa to da celkom zniest. len je to naprd lebo nemozem nic uzivat, ale som hovorila ze aj tak pojdem k dr lebo neverim, ze ak ma tehula strasne problemy (ved ak ja nic nebudem uzivat tak aj astmaticky zachvat mozem dostat) ze ozaj neexistuje neico co si obcas aj v tehu mozem dat

@cestovatelkaandrea tak ty si krentenbaard dostala 😖 aj u nas v skolke to uz bolo, ale nastastie svena to vtedy obislo.
no a co sa jeho pusy tyka, tak ziadne vyrazky po nohach alebo rukach nedostal ale v puse mu to este vraj ostalo, aj ked uz papa viac, co mi svokra vravela. ale ze si neda kuknut do pusiny. tak uvidim vecer ked si ho konecne vystiskam. taaaaaaaaaaaaaak strasne mi chybaaaaaaaaaal. Uz sa neviem dockat kedy bude pol siestej a pride ma vyzdvihnut muz a pojdeme si po neho 😀

cestovatelkaandrea
29. máj 2012

@vever1 Sven musel byt zlaty na tej svadbe. Ja by som sa smiala ako blazon, keby mi toto Damian urobil.
To lucenie je chapem. Ja by som tiez plakala. Nasi si stale pytaju Damiana na prazdniny na SR ale ja ho asi nedam 😢 😢 😢 by mi bolo smutno. Aj ked pred porodom to bude tazsie.
To Taliansko ti zavidim. Muselo byt fakt dobre. Trosku vinka si si mohla dat. Jeden pohar raz za uhorsky rok nikomu neuskodi. My ked sme boli na SR tak som si dopriala jednoho radlera 🤐

Inak nemam krentenbaard. Doki na to pozrela a zahlasila, ze mam exem. Vraj nejaku alergicku reakciu. Pokozka moze byt pocas tehu citlivejsia, tak vraj preto. Inak doteraz som nikdy take nieco nemala 😖 Predpisala mi najslabsie kortikoidy a musim si to mazat 2 krat denne velmi tenkou vrstvou. Ak by sa mi to rozsirovalo aj napriek tomu dalej tak mam prist znova. Len dufam, ze tie kortikoidy moc babatku neuskodia.

lexxie_holandsko
29. máj 2012

ahoj, tak my jsme toho moc o vikendu nedelali, v sobotu oslava kamosciny dcery rok, tak to bylo fajn, v nedeli jenom vylet a vcera odjel odpolko manza s detma k tchanovcum, tak se vyradili. Akorat se nacpali a jak bylo vedro, tak Zuza prujem , jak blazen, vsechno jsme museli umyt, vcetne ji a sedacky.

Ja na kole jezdila jako tehu, ale ke konci uz ne..mama silela, kdyz zjistila, ze holandanky jezdi az do porodu 😀 s detma jsem zacala, az kdyz dobre sedeli. Ted jezdime dost, syn jezdi sam a Zuza u mne, prilbu dava, ale ne vzdy..na tech 5 min. do skoly, kde vsichni jezdi 30 to nedavam, ale na delsi trasy jo. Syn ji ma temer porad..pokud nezapomeneme.

Andreo tak krentenbaard, snad miminko by to nemelo uskodit? To jste si teda moc neuzili vikend, hlavne, aby jste byli v poradku.

vever tak vy jste toho meli dost a teda to jste se moc nevyspali, jak jste to vydrzeli? Italie, tam bych jela hned, ji miluju a i italstinu a jidlo, no nadhera. My mame zname na Sicilii, nasi tam jezdi celkem casto, ale to je uplne jine, nez sever.

A holky neblaznete, u babicek je detem nejlip a pokud jsou starsi, tak bych klidne pujcovala, nase jsou obcas u nasich od roka, treba i tyden..neni to casto, ale uz v tom roce to zvladali vyborne. Je fakt, ze jsou 2, ale stejne. Si na nas ani nevzpomkenou a my si odpocinem, fakt doporucuju.

Andreo vitezka nic moc, docela chytlava pisnicka, ale zase nevim, jestli bych vybrala. Ta albanie se mi libila, ale je fakt, ze ne kazdemu. Jinak nevim koho bych dala. Smajda se teda zmenjil, kdyz prisel na superstar, tak se mi libil, jak tam hral na kytaru a byl takovy normalni. Uvidime, jestli mu to nestoupne do hlavy. Jinak v te superstar mi pripadal jeden z nejlepsich zpevaku.

lexxie_holandsko
29. máj 2012

andreo aha tak ctu, ze jsi to nedostala, ty kortikoidy snad nevadi, to by ti prece dr. nepredepsal, nebo by ti to alespon rekl? Tak, at to brzo zmizi.

cestovatelkaandrea
30. máj 2012

@lexxie_holandsko tie kortikoidy mozem len v malom mnozstve. vtedy sa malo dostane do krvi k drobcovi. doktorka povedala, ze ich mozem pouzivat max. 3 tyzdne, ale ze si mysli, ze uz po tyzdni ich nebudem potrebovat. dnes rano som kukla na moju ruku a ekzem este vacsi a svrbel este viac. tak tajne dufam, ze do tyzdna sa to ukludni.

co sa tyka babiciek tak ja s tym problem nemam, keby babicky boli tu. Ale poslat Damiana na mesiac na SR autobusom s babkou by som nedokazala.

Mne sa na eurovizii tiez lubila dievcina z Albanska a este aj Spanielka a Azerbajdzanka. No co uz.