Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
30. máj 2012

@vever1 ake bolo privitanie sa so Svenom ? a prijemne "sonovanie" dnes 😉 nech babatko nozky rozkroci,aby si videla to co chces vidiet 😉

vever1
30. máj 2012

@lexxie_holandsko no ja mam manzela holandana tak jedna babka a dedko su tu. a sven je u nich velmi rad. a obcas u nich prespi ale dlhsie ako 2 noci u nich nebol. teraz tam bol od piatku obeda az do utorka vecera ale to uz mi bolo dlho bez neho 😖 ale on to zvladol suprovo, samozrejme ani sme mu nechybali 😝

@cestovatelkaandrea no privitanie bolo take ze najskor na nas kukal a usmieval sa od ucha k uchu a potom utekal k ockovi a uz sa ho nepustil 😖 mna ani postiskat nechcel, az po hodine 😖 ale som to aj cakala lebo uz raz mal take obdobie ze len za ockom bol a ked sme boli sami dvaja bolo vsetko OK ale akonahle prisiel ocko z roboty uz som prenho neexistovala. vtedy som si veru aj poplakala, mi to bolo strasne luto, ale teraz viem ze ho to za par tt prejde a potom zas budem ja ta ku ktorej bude utekat ako k prvej 😝 ale ono teraz je to aj tak ze ja sa ho snazim co najmenej dvihat lebo ma chrbat boli a ani sa s nim uz tak neblaznim ako inokedy, lebo si davam pozor tak ocko ten to teraz vyuziva a blazni sa o to viac a to sa samozrejme malemu paci 😝

no a sono dopadlo dobre 😀 😀 😀 som si vydychla konecne. a ako som predpokladala cela placenta je v predu preto su tie kopanceky ovela slabsie ako pri malom. a drobec sa taaaaaaaaak strasne nechcel ukazat, tak som sa musela pretacat z jednej strany na druhu a tetuska uz aj po bruchu stuchala a uz ked sme si mysleli ze sa neukaze tak predsa roztiahlo nozicky a my sme videli co to jeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀
hahaha este vas ponapinam 😝 ale nie v brusku sa ukryva tvrdohlave dievcatko 😀 😀 😀 😀 😀

ervenka
30. máj 2012

@vever1 gratulujem ku dievcinke. Sven bude big brother- ochranca. 😉 Taaaaaak radi by sme vas vsetkych videli. Musime si dohodnut stretko..

cestovatelkaandrea
30. máj 2012

@vever1 tak super, ze to Sven tak dobre zvladal 😉 aj nas Damian je teraz viac na ocka, lebo maminka je skapata rybka a nedokaze s nim robit vsetko ako kedysi.
Gratulujem k dievcatku. Super budes to mat ako @ikke. Takze zacnes pokukovat po dievcenskych veciach 😀 Aj Svenovi hovorite o babatku a co to bude? My sme to Damianovi povedali a dokonca aj meno vie. Takze sa braskovi prihovara menom 😀

ja mam zajtra kontrolu tak sa tam postazujem 😀 😀. musim ist kvoli mojej mame do nemocky na kontrolu cukru.

cestovatelkaandrea
30. máj 2012

myslete ze by mi mohli este pozmenit datum porodu. sa mi zda, ze mam maternicu akosi vysoko. drobec ma normalne uz kope do rebier a to by malo byt neskor 😅 no uvidim zajtra co mi povie 😀 porodna baba na kontrole

ikke
30. máj 2012

@cestovatelkaandrea mozno je uz otoceny 😅 som tu akurat vcera citala, ze jedna mala tiez chlapca otoceneho uz od 24tt 😉
nasa (asi) slecinka si vcera pekne tronila na ritke, pritom pred 3tt bola dole hlavou 😝 ale dnes uz minimalne 2x urobila kotrmelec 😀

cestovatelkaandrea
31. máj 2012

@ikke on vyzera, ze je tak nasikmo. hlava na lavej strane panvy a nohy na pravej strane rebier.
vcera som si z neho urobila vecer 3D televizor. Lahla som si na gauc, vytiahlna tricko pod prsia a pozerali sme sa vsetci ako mi skace brucho 😀 😀

to ma este miesta na kotrmelce? Damian bol v jej dobe len dole hlavou a robil coro-moro s nohami

vever1
31. máj 2012

@cestovatelkaandrea no ja si tiezmyslim ze to nei je problem ze ti uz kope do rebier. ono predsa teraz uz brusko rastei rychlejsie, maternica je uz riadne roztiahnuta takze podla man to kludne moze byt. a drz sa na kontrole. som sa uz par dni chcela spytat len stale zabudnem, ze ako je tos tymi kontrakciami. uz lepsie? ustupilo to? mi dnes mame tiez poradnu 😀

@ervenka no mas pravdu uz sa musime dohodnut, eln teraz tento tt to nevyjde, lebo v piatok nemam vobec cas a este aj kamarat nam zomrel ☹ , tak aj na pohreb ideme v pondelok a nechcem si brat dovolenku tak musim pokukat podla toho kolko budem prec kvoli pohrebu kolko hodin si budem musiet na buduci tt dobiehat.

ikke
31. máj 2012

@cestovatelkaandrea verloskundige vravela, ze pri druhom je viac casu na otocenie, tak asi este ma miesto 😅 ja si stale nahovaram, ze ked este nie je zostupena, tak sa este pretoci spravne. o 2tt mam echo, tak ak bude zas sediet, snad poradia baby, co s tym...

ervenka
31. máj 2012

@vever1 ach tak to mi je luto.... ;(

vever1
31. máj 2012

@cestovatelkaandrea to ti uz teraz skace brucho 😀 to potom co este bude ked budes po 30tt 😝 nasa bambula je tiez dost aktivna. sven bol vacsinou az vecer ale toto mam pocit ze nespi cely den. .ale vcera na uzv som videla ze spinkala a aj tak kopala, tak zrejme nejake tiky ma 😝 a inac bolo to take krasne, sme videli ako pije 😀 😀 😀 inac eric malu este casto necitil, bud nema trpezlivost alebo mala kopka tak jemnucko ze to neciti. .....ale aspon ja sa mozem zatial vyspat lebo pri svenovi som veru nespavala ked v noci kopal o dusu, a tato mala potvorka je rovnaka zacne o 8 a este o 11 je aktivna a niekedy ked sa v noci zobudim ze musim na zachod tak ju tiez citim 😀

@ikke no dufam ze sa este otoci bambula. A veru dobre si to napisala ze (asi) slecinka lebo sa uz par krat stalo ze vraj baba a nakoniec to chalan bol 😝 ale my sa tiez chceme v 36tt este raz pre sitotu spytat ci dobre videli 😝 ale u nas vyhoda ze mam kamosky co maju baby a tak prve mesiace nemusim nic kupovat lebo dostaneme od nich tak aj keby to bol chalan mame este po svenovi 😝

inac baby ja prisla dnes do roboty a jednemu panovi vo vyrobe sa narodil vnuk a mal 5kg 😕 a ze vraj normalnou cestou a mala len jeden stich 😕 no to fakt nechapem. a vraj nikto necakal take velke babatko. ze jej tak predpovedali ze bude vazzit cca 3.6kg. uf si ani neviem predstavit ze by som take velke babo mala vytlacit von, ved to by ma roztrhlo na franforce 😝

cestovatelkaandrea
31. máj 2012

@ikke tak hadam sa ti bambulka otoci tak ako ma. no a s tym miestom si ma prekvapila, ja mam pocit, ze mi pravaze brucho ide roztrhat. Asi tam schovavam obra v utajeni.

cestovatelkaandrea
31. máj 2012

@vever1 viem, ze maternica rastie rychlejsie, ale na nete som nasla ze zena v 28 tt ma mat maternicu cca 2 prsty nad pupkom. No a ja mam uz teraz v 25tt 4 prsty nad pupkom 😖 asi je tam fakt obor v utajeni 😀 😀
Nechci vediet ako mi brucho skace. Uz asi dva tyzdne to pozorujeme a sa smejeme na tom, lebo takto skoro sme to pri Damianovi nevideli. Ked bude takto vymyslat aj neskor po 30 tt tak s nim budem musiet spisat dohodu aby mi brucho nerozthiahol o niekolko cisel viac ako treba 😅 😀 😀 😀

Kontrakcie sa ustalili. Stale ich mavam, ale uz iba tak 2-3 krat denne a nie tak dlho a silne ako boli.

Co ma viac trapi je ten moj nestastny ekzem na ramene. Zhorsilo sa to a strasne to svrbi a pali. Mam pocit, ze kortikoidy nepomahaju. Manzel isiel s drobcom teraz na kontrolu k dokine, tak sa s nou poradi, co mam robit, lebo to takto nejde. By som si najradsej ruku odtala, tak moc to svrbi a pali.

Poradnu mam az dnes vecer o 18hod, tak tam mi porodna baba povie, ci je to vsetko OK s maternicou aj s kontrakciami.

vever1
31. máj 2012

@cestovatelkaandrea tak ako ste dopadli? My v pohode. Pochválila ma že mam pekne bruško 😝 a dala mi papier na krv a že volali do nemky lebo od 36tt ma majú oni prevziať kvôli tej preklamsii a sa im to nezdalo lebo oni vraj bežne majú ženy až do pôrodu s touto diagnózou tak im to v nemke vysvetlili že to je preto lebo som mala magnézium čo mi tlak nechcel klesať. No a nakázali im že od 30tt mi musia poctivo sledovať moč. Tak aspoň to vážne berú a pekne si ma budú kontrolovať 😝

ervenka
1. jún 2012

@vever1 to nasa verlos. ti povedala,ze "bezne" maju zeny az do porodu? Hlavne,ze to je zivotu ohrozujuci stav. Ved sama si pamatas, ako si sa citila....

cestovatelkaandrea
1. jún 2012

@vever1 tak ja som dopadla da sa povedat celkom dobre.
Ak mi budu falosne kontrakcie este pokracovat tak ako doteraz, tak budem musiet zredukovat pracovny cas, lebo hrozi predcasny porod. Vraj mozem takymto tempom porodit niekedy okolo 30tt a to samozrejme nechce. Ale vraj je to na mne, ona len odporuca. Takze musim viacej oddychovat.
Este mam vraj zaniest moc k nasmu rodinnemu lekarovi na rozbor, ci nahodou nemam infekciu, ze aj vtedy byvaju casto falosne kontrakcie. Vraj niekedy moze byt aj infekcia bez nejakych priznakov, tak si to mam radsej dat skontrolovat aby sa infekcia vylucila a ostalo sa pri verzii zredukovat pracovny cas ak bude treba.
Co sa tyka velkosti maternice, tak som vraj cca 2 tyzdne popredu. Vraj sa nemam zatial nicoho bat, lebo babo rastie podla nej dobre. Aj ked ja sa stracam 😀
No a v 27 tyzdni musim ist do tej nemocky na meranie cukru, lebo mama ma cukrovku 😝 a rovno mi tam urobia odber na rozbor krvi a poslu krv na vysetrenie ci mi musia dat Anti D injekciu. Som totiz Rh neg a ak ma drobec krv po otcovi musia ma zaockovat.

cestovatelkaandrea
1. jún 2012

@vever1 inak super, ze ta budu kontrolovat v nemocnici, sa mi zda, ze po predchadzajucej skusenosti s tehu je to fakt treba.

vever1
1. jún 2012

@ervenka no ona myslela ze maju bezne zeny az do porodu ktore maju vysoky tlak. ale pani dr v nemocnici im vysvetlila ze moj stav bol velmi vazny a ze preto musim byt kontrolovana u nich az do konca aby v pripade ze sa to bude opakovat mohli rychlo zakrocit.

@cestovatelkaandrea no tak ja na tvojom mieste by som polavila v praci. ja som pri svenovi mala naprikald problemy s chrbtom a stale som sa nesetrila az prisiel den ked som chcela ist do prace a nedokazala som sa uz ani posadit 😖 a to som mala este 3.5 mesiaca do porodu. tak som bola tyden napnke a potom som uz chodila len na pol dna do roboty. keby som bola tebou asi by som chodila len na pol dna. ved nechces aby sa ti drobec narodil v 30tt 😖 pocuvaj starsiu tetusku 😝 😝 😝 😝
no a dufam, ze sa ti nijaka infekcia nepotvrdi. a pytala si sa aj na ten ekzem? a to ty este stale chudnes? 😖

lexxie_holandsko
1. jún 2012

tak trochu od nas
Eddie absolvoval ten logopedicky test, celkove dobre az prumer, nektere veci lepsi, nektere horsi. Dala doporuceni do 3. tridy, coz je jako nase 1. trida s tim, ze by mel sedet vepredu a dobre videt na ucitelku. Pry je zameren vic vizualne, nez poslechove, tak to je u nej dulezite..a to je fakt, ze veci, ktere vidi si pamatuje hned..
Taky ale napsala, ze obcas zpomalene reaguje a chvili trva, nez pochopi, co se po nem chce emoticon , ale kdyz to pochopi, tak to je v pohode..takze vlastne to, co ta ucitelka taky rika. Ucitelka ale rekla, ze se o hodne zase zlepsil, dokonce i ty posledni testy s pismenama udelal dobre, takze ho chce taky pustit do te 3. tridy..v pripade nutnosti budem pracovat na tom auditivnim zpracovani od zari, ale uvidime, jak to bude po tech mandlich..

a ted dcerunka, dneska ucitelka ze skolky v soku, ze ji Zuza rekla, ze chce, aby shorela, a ze ji chce hodit do kose emoticon Ucitelka uplne v soku..ja taky, jako , co to ta nase zase placla..mne to prijde celkem normalni ve 3 letech, ze deti obcas neco takoveho pronesou, hlavne , kdyz jsou nastvane..ale ucitelka si o tom chtela promluvit..no nic, ta nase holcicka je chovanim spis kluk a je pekne neposlusna a vzdorovita, snad ji to prejde..

lexxie_holandsko
1. jún 2012

andreo, tak to radsi polev a ty delas na plny uvazek? Na min to nejde? Nebo alespon nejake odpocinky v praci..noneni to lehke, u nas je spousta zenskych na rizikovem, ale tady moc ne..a koukam, ze mas termin okolo narozenin syna, ten mel termin 13. 9 a narodil se 10. 9. 🙂

Vever gratuluju k holcicce 🙂 Je dobre, ze tady mate tchanovce na pomoc a bydli daleko? Dobre, ze tady vsechno kontrolujou, my prijde, ze kdyz o neco jdou, tak jsou holandani opatrni..ale na takove bezne nemoci dost prechazi.
S kamaradem je mi to lito, to musel byt dost sok..

Ikke tak snad se jeste mimco otoci, cas jeste je.

cestovatelkaandrea
1. jún 2012

@vever1 no v praci to nie je take lahke, ze si poviem, ze idem robit iba na pol dna. akurat som dostala novy projekt a musim na nom robit kym nepojdem na matersku. mozno by som mohla robit o 4 hod tyzdenne menej a aj to neskor a nie teraz. ale mne sa nezda ze som unavena z roboty, skor je to z toho, ze moc nemozem jest a tych starosti co mame okolo Damiana a z rodneho domova. takze asi tak. ja neviem, skusim viacej oddychovat pocas vikendov a po praci. A aj v robote troska polavim ked bude treba.

No vraj tie nove kortikostereoidy mozem. Jedna tuba pocas tehu by drobcovi nemala uskodit. Inak tie novu mast co mi dala doktorka (vraj silnejsiu) mi ako sa tak pozeram na ruku zabera. Sice to este svrbi ale da sa to vydrzat a nepali to.

No s mojou vahou je to tak, ze uz asi mesiac nepriberam a ani nechudnem. A kedze brucho rastie ako futbalka, tak je to na ukor mojej vahy. Ved je to aj na mne vidiet. Tenke rucicky, nozicky, pochudnuta tvar ale brucho ako pavuk 😀

cestovatelkaandrea
1. jún 2012

@lexxie_holandsko tak dobre, ze vam ten test dopadol dobre a drobec pojde do tretej triedy. 😉

ja by som si z toho co dcera povedala nic nerobila. takychto vselijakych vyrokov som od malych deti pocula az az. mozno sa to skor ucitelky dotklo viac ako bolo treba 😀

uz som aj vever pisala, ze s robotou to nie je len tak, ze si poviem, ze budem robit menej. mozno tak o mesiac a pol, ked bude leto, tak potom sa bude dat. ved uvidim, keby mi ani odpocinok po praci a cez vikendy nepomahal tak sa v praci porozpravam s nadriadenym.
Inak moj prvy drobec sa narodil 6.9. a druhy sa ma narodit 15.9. no tak uvidime ako sa k sebe priblizia s datumom 😀

ervenka
4. jún 2012

Tak vikend za nami- bola tu cela rodina. Neviem, co mm povedal svojej rodine, ale opa, ked vidil ako sa Danko hra na koberci, hodil sa ku nemu ;) a smiali sa spolu. skonstatoval,ze Danko vyzera velmi dobre, ze ma dobru mamu, ked tak prospieva. A Danko sa potom snazil preskumat jeho topanky. Danka si vystiskali postupne obidve tety, aj oma ;) No neviem, mozno este je nadej na normalny vztah. Dokonca ked prisli a povedali haloooo Daniel, tak im zakyval rukou- to iste, ked odchadzali- znovu ma nieco nove;) a tadaaaaaaa prvy zub sa uz naozaj derie von- vidno bielu spicku. Konecne ;) Mozno zmena nastala aj kvoli tomu,ze bratranec o 2 tyzdne mladsi ako Danko sa az teraz zacal otacat. My sme museli dat matrac v postielke nizsie- Danko sa zacal dvihat hore- ked je na zemi, chyti sa paliciek na boxe a dviha sa hore. Fitnesak nas jeden. Ako v Bambulke- cvicime, cvicime denne aspon chvilu.....

vever1
4. jún 2012

@cestovatelkaandrea no tak si davaj hlavne na seb pozor, ziadna praca nestoji za zdravie teba a drobca 😉 ja som bla presne taka ista ako ty, vzdy som vkuse robila a nic nemohlo pockat, vzdy tam bola velka zodpovednost, ze sa bezo mna nezaobidu, az prisiel zlom ked som stratila 4 anjelikov a odvtedy som si uvedomila ze praca neutecie a ked tam nei com, vzdy sa najde riesenie a veru ak to ma byt na ukor mojich deti tak dakujem pekne, neprosim.

@ervenka no vidis, tak mozno sa predsa len spamataju, drzim palce aby to tak bolo 😉 si nevravela ze sa s nimi muzik rozpraval 😝 ale zrejme im prehovoril do duse 😝 a danko je sikovnik 😀 my mame uz pos mutnom dni, este aj to pocasie nepridava na nalade 😖 najviac mi bolo luto deti 😖 po pohrebe sme isli este k nim domov a ten starsi syn sa zavrel do izby a nechcel nikoho vidiet ☹ ☹ ☹ ☹ vsetko je to take smutne a nefer. ☹ ale uz mu je lepsie, uz ho nic neboli aj ked vieme ze chcel strasne zit a bojoval do poslednej minuty 😖 dufam, ze v piatok bude lepsie pocko. tak by sme mohli nieco spichnut. este sa dohodneme 😉

ervenka
4. jún 2012

@vever1 Neviem isto, ci sa s nimi rozpraval, ale vyzera to tak. Este nedelu pred touto sa mi svokra vysmiala. 😖 A vobec do teraz to bolo tak,ze svagrove deti su super a nas zabko nic. A mnoho inych veci.... Tak som si poplakala par krat, Fransovi to nastastie nebolo jedno. Aj som mu par krat v zufalstve povedala,ze ked Danko nie je dost dobry, tak pojdeme na SVk, tam ho babinka lubi. Fakt si neviem predstavit, ze by som mala takto zit 30 dalsich rokov. Ja som s mojim mm stastna (viem ze to s mnou obcas nema lahke), ale jeho rodina mi dava obcas fakt velmi zabrat. ale to by bolo an dlhu debatu...
Zajtra mam to slavne vyberanie znamienka a da mi dr. aj papiere na momogram- od marca ma boli jeden prsnik a aj narastol- je viditelne vacsi ako druhy aj ma boli, som zvedava preco... 😖

cestovatelkaandrea
5. jún 2012

@vever1
moj problem sa uz riesi. cez vikend som spala celu nedelu, a aj pondelok doobeda. bola som uplne hotova, zobudila som sa len na jedenie. vcera som bola v robote len na 4 hodiny poobede a z toho ma okolo stvrtej chytili znova kontrakcie ale tentokrat uz do chrbata. opakovali sa sice len tri krat ale po cca30 minutach. hned som sla po piatej domov a lezala az do rana. teraz rano mi skontrolovala moc dokina a bol v poriadku. ziadna infekcia, ktora by mohla vyvolat predcasny porod. dnes robim tiez len na 4 hodiny do 12 a potom sup do postele az do rana. a od zajtra budem robit minimalne dva tyzdne po 6 hodin denne, namiesto 8. ak to nepomoze, tak to budem musiet este zredukovat, ale rodit teraz nechcem. nadriadenemu som to vysvetlila a ak bude treba, tak pojde na projekt este niekto iny okrem mna. hlavne nech som ja s drobcom v poriadku.

cestovatelkaandrea
5. jún 2012

@ervenka tak to som netusila, ze mas takych svokrovcov. ja toto porovnavanie neznasam. moja mama to tiez robi a vsade vyzdvihuje Damiana aky je toto a hento. zabila by som ju za to, lebo viem ako to moze druhych frustrovat. uplne chapem ako sa citis a ze si chcela aj odist na SR. tak dufam, ze sa to zlepsi po tom ako sa manzel s rodinou porozpraval.
vela stastia so znamienkom a nestras s tym mamografom. nech ti aj ten dopadne dobre 😉

ervenka
5. jún 2012

@cestovatelkaandrea Ono to zacalo uz tym- ked Frans oznamil,ze ma vztah, nedali mi pokoj ani ked som bola tehu- svagrina bola tiez, deti sa narodili 2 tyzdne po sebe. Bolo by toho pomaly na dobru knihu... ;) JA chapem, ze su hrdi aj na druhe deti, ale ono to zachadzalo naozaj uz do krajnosti... 😒 Ale aspon na teraz je klud. Uvidime na ako dlho. Koncom jula pojdeme na 3 tyzdne na SVK- karta sa obrati- budeme pod jednou strechou s mojou mamou. 😉
Davaj si pozor na seba aj na babo. Kto vie, mozno sa narodi tiez 7.9. a budeme oslavovat vseeetci spolu, len iny vek ;)

vever1
5. jún 2012

@cestovatelkaandrea no tak som rada ze si pribrzdila a v robote to tiez chapu. veru radsej prelezat cele tehu ako rodit tak skoro. drzim palce aby to lezanie pomhlo a kotrakcie zmizli 😉

@ervenka tak ako si dopadla so znamienkom? a drzim palce na ten mamograf. uz si si dohodla afspraak?

cestovatelkaandrea
5. jún 2012

@ervenka no to je fakt tazke. co im tak vadilo na tebe, ze ti museli takto strpcovat zivot?
inak Damian ma narodky 6.9. tak by to bolo zaujimave 😀 😀
ako dopadlo vyberanie znamienka?