Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
22. jún 2012

@ervenka tak my sme si presli vsetkymi keksikmi v jeho veku, lebo mlady pan je gurman od narodenia. jeden tyzden liga, druhy vafle, treti zajkovske keksiky a takto dokola. a ostalo mu to az doteraz, vzdy si vybera ine keksiky v obchode 😀

ikke
22. jún 2012

videli ste to dnes v spravach? moderatorka musela holandanom "prezradit" ako chuti husacina... 😀

ervenka
22. jún 2012

@ikke v ktorych spravach- nos alebo na SVK?

ervenka
22. jún 2012

@cestovatelkaandrea futbal predychany? zase raz to bola grecka drama- same auuuu auuu- nezapru sa. Ale idu domov, mozno budeme vidiet uz len futbal.

ikke
23. jún 2012

@ervenka NOS 😅 ze pri schiphole museli "odstranit" nejake velke mnozstvo husi, aby nevlietali do motorov a dali ich do voedselbank noord holland, takze chudobni holandania budu teraz jest husacinu... 😀
hmm, aj ja by som si dala 😝 😵

ervenka
23. jún 2012

@ikke joooooooj, no tu sa chudobni maju teda mnamkovsky. husacie stehna...joooo. 😝 a ked presli motorom, su uz naporcovane. 😀

ervenka
23. jún 2012

Nas bubo ma zase nieco nove: prilezie ku svojmu lehatku, da si ruky na miesto kde sa sedi, pritiahne sa este viac- nakoniec skonci na kolienkach- ako keby sa modlil. Toto robil vcera cely vecer. Pri sedacke mame na stoiku orchideu- objavil,ze je velka sranda tahat orchideu za listky a to este nekvitne, som zvedava, co vykona potom... 😀

ikke
23. jún 2012

@ervenka pocuj, nechcem strasit, ale nie je orchidea jedovata? 😨 ale mozno si to mylim s nejakou inou kvetenou 😔 kazdopadne, ja osobne by som ju asi prestahovala... 😉

ervenka
24. jún 2012

@ikke uz sme ju prestahovali- jemu neslo ani tak o listy ako o palicky pri orchidei... Teraz som citala,ze nebezpecne je jedenie listov, ale dotykanie je ok... 😉

vever1
24. jún 2012

@ikke @ervenka no vidite to som ani nevedela ze je orchidea to nebezpecne 😖 ja mam doma 2 a svokra 4 ale nas nastastie nikdy kvety nemusel. iba raz sa chytil palmy a cely kvetinac aj s palmou padol na neho a odvtedy ma respekt xixixi zato danko bol u nas hned v kvetoch a aj zacal ochutnavat 😝 este ze som skoro na to dosla a vybrala mu ich s pusinky 😝 tak uz viem @ervenka ze na danka si budem musiet pozor davat 😝 😝 😝
inac zas take hlupe pocasie 😠 😠 😠 vcera sme boli so svokrovcami v Beekse Bergen. tak svenovi sa viac pacili spagaty, piesok, skalky a vselicom mozne ako zvieratka 😝 a lietal tam jedna radost a to podotykam ze sme sa vybrali o 1 takze nesiel spat ale mal tolko energie, ze sme nechapali 😝 nakoniec sa mu predsa len zapacili gorili, slony a zirafy 😀 😀 😀 a ked sme si isli na chvilu sadnut lebo mna tolke chodenie tiez unavovalo tak spadol a uz bolo po zabave. sice neplakal a pritom spadol rovno na usta, ale ani nemukol len uz prisiel ku mne a uz sa odomna nepohol. mi zaspal na kolenach tak som ho potom konecne do kocika polozila, lebo dovtedy som ho len prazdny tlacila 😝 a to uz bolo pol piatej. tak si aspon hodinku zdriemol a vecer sme ho ulozili o 8 lebo bol unaveny a on opiciak maly si este hodinu vyspevoval v postielke 😝 ale apson dne do pol deviatje potiahol tak som si mohla pospat 😀 😀 😀

ervenka
24. jún 2012

@vever1 darmo je, zacala jesen 😝 uz len mesiac a tyzden a sme na SVK.....

ervenka
24. jún 2012

Inak, nezabite ma teraz, ale viete,ze O POL ROKA SU VIANOCE? ja len ze je 24.6. 😀

ikke
24. jún 2012

@ervenka hej, aj pred pol rokom jedny boli... 😅
tak dufam, ze do pol roka navstivime SK aj my... 😵

cestovatelkaandrea
25. jún 2012

@vever1 neboj, ziadne soferovanie do porodu. potom este raz po porode tu v NL a ak to nevyjde tak potom na SR na prvy sup 😀
No sa ani nedivim, ze ho odporucaju skor do skoly. Uz sa len bojim, ze mi pride oznam zo skoly, ze ho musime prihlasit do inej skoly ale tak to je ina story. Uvidime, mozno predpovede tetusiek z CB nebudu pravdive.

cestovatelkaandrea
25. jún 2012

@ervenka jasne predychany 😉 tak som sa radovala ako male decko 😎 este ked moj najoblubenejsi hrac v time dal gol, tak som sa radovala este viac. som povedala doma, ze ak teraz nemci vyhraju nad talianmi, uvidia doma tanec radosti 😀 zajtra totiz pride sestra so synom na tyzden, tak bude musiet trpiet fotbalove nadsenie so mnou 😀 😀 😀

Inak Danko sa meni na riadneho badatela. Orchideu a vsetky kvetinky co mas doma daj radsej na bezpecnejsie miesto.

ervenka
25. jún 2012

@cestovatelkaandrea ;) ako keby sme nekupili koberec specialne len pre neho ;) Hra sa na nom, ale vliest pod stol je vacsia sradna, alebo ist do kuchyne a buchat s hrackami o podlahu- to robi take kraaaasne zvuky a na koberci nic. 😉 Ale stale lepsie, ako keby nemal o nic a nikoho (a moje vlasy) zaujem. 😉

ervenka
25. jún 2012

Mam par technicky otazok ohladne nasej cesty na svk- ideme DE- AU-SVK. Plati sa nejaky poplatok za dialnice v DE-AU? a co vyjde lacnejsie/co sa lepsie oplati 24hod. SVK dialnicna znamka, alebo mesacna? Da sa kupit aj cez net? Pojdeme aj na vylety,ale neviem ci pouzijeme nase NL atuo, alebo sestrine+svagor.. Cez googlemap nam ukazuje cesta DE-CZ-SVK, ale tvrdohlavo pojdeme spodnou cestou. A mate niekto skusenosti s AWBN v zahranici ked sa nieco pototo? LEbo som pocula aj dobre, aj zle. Tak si asi treba vybrat. Pytam sa dopredu, aby sme vedeli a potom nestali s otvorenymi ustami a smutnym pohladom. Dakujem za odpovede a prajem pekny tyzden.

lexxie_holandsko
25. jún 2012

ahoj, tak dneska maji holandsky den ucitelu, cesky je na me narozeniny, to si pamatuju 🙂
Tak jsme vyrabeli darky pro ucitelky a delali susenky se zdobenim..Fakt nevim, co davat, ostatni kupuji cokolady, kosmetiku atd..ale mne to prijde , ze co s tim potom ucitelky budou delat 🙂 No snad se to bude libit, jeste dame ve skolce kytku s venovanim a na logopedii taky..na peutergym jsem teda nic nedavala, to dame po prazdninach.
Dneska mela zuza posledni cviceni..peutergym a sli jsme na velke hriste a shodou okolnosti prisel i Eddie se skolou, no jak mne videl, tak si prestal hrat a jenom..jak dlouho musim byt ve skole, proc musim byt pres poledne, nemuzu jit s tebou atd. atd., lepsi, kdyz mne nevidi.

Ervenko v Nemecku se neplati nic, nebo se jeste nedavno neplatilo a v Rakousko plati podle toho, jak dlouho. Mate to jen na prijezd, nebo i odjezd? Nejmin je myslim 10denni ta vyjde snad do 10 EUr. Prekvapilo mne, ze slovinska znamka byla o moc drazsi, nez rakouska. A co, ze jedete na Slovensko pres Rakousko, jedete na dovcu?

Jinak jsem zavolala zdejsimu zubari, trochu s nim bojuju. Mam kaz na 7 vedle moudraku, moudrak ale dobry..Dr. mi chce moudrak odstranit, ze to je jednodussi. Nechala jsem si poslat rentgen do CR a 2 zubari rekli, ze to vubec neni nutne..Takze ted se jeste prosadit tady, ja se moc neumim ozvat, ale zase zubu je skoda 🙂

palinkova87
25. jún 2012

baby ty kokso ani neviete aká tá škola je hlúpa.. normalne mám na nich už také nervy, že až.. tak išli sme prihlasit Tobka do novej školy čo je tu.. mali sme mat dneska stretnutie,ale natolko čo sme všetci dostali črevnú chripku tak tam ocino volal a oni mu povedali, že sa skontaktovali stouto školou a, že oni povedali, že nie, že Tobko musí íst do špecialnej školy, že nič nevie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a to ma nasrali.. lebo keby ho skúšali tak ako to bolo aj dohodnuté tak by pochopili, že Tobko už všetko vie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kurna nech už je 10.júna a nech už sú tie inteligenčné testy !!!! sme zase na začiatku !!!!!!! kurna.. aj s hlúpov školou!!!!!!! už mám toho dost..

vever1
25. jún 2012

@cestovatelkaandrea no vsak sa pochval akeho mas nadaneho syna. Podla coho ho odporucaju skor? 😀 u nas sa uvidi. sven je velmi sikovny. uz vie pocitat do 20 😀 a farby sa tiez uz naucil a vsetko mu staci ukazat raz a uz vie ale u nas je problem ze on sa boji deti a radsje vyhladava samotu a v skolke nechce ani rozpravat takze tak sice vedia ze je sikovny ale este im tam vela neukazal, aj ked uz konecne urobil pokroky ze im tam zacal trosku spievat a konecne trochu komunikovat. 😀 😝 a pritom doma sa mu cely den usta nezastavia 😝

@ervenka no ako ti uz lexi napisala v rakusku si musis kupit nalepku. My to robime podla toho ako dlho sme na SK. a na Sk sa ti ejdnoznacne oplati mesacna a ziadna rocna 😉 co sa tyka ANWB tak my sme raz dostalid efekt, a mame velmi dobre skusenosti, elbo nas oddtiahli do servisu, vymenili pneumatiku a isli sme dalej a nakoniec sme ani ziaden ucet nedostali za odtiahnutie asi na nas zabudli 😝

@lexxie_holandsko no vidis ja ani neviem ze je nejaky den ucitelov. a to sa normalne aj do skoky neico dava? lebo my sme este ani raz nic nedavali

@palinkova87 no nic vam neostava len pockat na tie inteligencne testy. iba tie potvrdia alebo vyvratia ich dohady. 😖 tak hlavne klud. ked je vsetko OK tak si musia uznat ze sa mylili. aj ked verim ze to nerpida na nalade ale pokym tie testy nebudete mat za sebou tak je to vase slovo proti im 😖

cestovatelkaandrea
25. jún 2012

@palinkova87 fuu Zuzi, tak to ti nezavidim. dufam, ze Tobko ukaze vsetko co vie na tych testoch aby ste nemali stale taketo problemy. to je niekedy na roztrhanie 😠 nech vam teda testy dopadnu dobre 😉

cestovatelkaandrea
25. jún 2012

@vever1 ale drobec vynika v logickych veciach ako skladanie puzzle, stavanie stavebnic, pexeso.... Sam sklada puzzle okolo 100ks, v pexese si zapamata obrazky lepsie ako ja 😠 a pri stavani hradov a pod ma velku predstavivost. S recou problem nema, je ukecany az az. Len v slovencine mu robia problem rody. Na CB nam odporucali skolu, kde chodia aj bystre deti, aby mu davali riesit narocnejsie ulohy ako ostatnym detom. To iste si vsimli aj v skolke. Vsak uvidime aka bude realita od konca augusta. Zatial to neriesim, bude sa musiet prejavit v skole pocas prvych rokov.

zajaciq
25. jún 2012

ahojte baby, tak my sa stahujeme z Holandska, nasla som si pracu v Kosiciach. Neviem co vsetko budeme predavat, co nie, som v casovom strese, teraz sme boli mesiac v Madride, uz sme opat tu.. 😀 pocasie ze velmi zleeeeee.
Tak vam pisem, ze ci niektorej z vas nechyba nejaka slovenska korenina, kedze som tu prisla s patologickymi zasobami rasce (mleta, drvena, cela), cervenej papriky, noveho korenia, pernikoveho, bobkoveho listu, marojanky, no ked nemam 40 sackov vsetkeho mozneho, tak neviem. Mozem si otvorit online bylinkaren 😀

eri28
25. jún 2012

@zajaciq a tesis sa spat domov, co ste sa rozhodli

cestovatelkaandrea
25. jún 2012

@zajaciq fuu tak to je vazne rozhodnutie. vela stastia na SR. A manzel s pracou ako? On si tam tiez uz nieco nasiel?

cestovatelkaandrea
25. jún 2012

@eri28 ako ide tehulkovanie? dlho si tu nebola. vidim, ze cakate chlapceka, tak to sme dve 😎 aspon sa tu skore vyrovnalo. dve bambule a dvaja bambuliaci 😀

zajaciq
25. jún 2012

@eri28
@cestovatelkaandrea
tak v Ke ma caka post klin. psychologa, tu bez holandstiny si ani nepipnem ako psycholog. Domov sa tesime, jasne, s priatelom budeme chvilu fungovat na dialku, ved tu ma este nejaky ten rok aj daco do konca phd a prace.. potom sa uvidi, ze kam dal 😀 malej sme vybavili waldorf skolku od septembra, tak doma je to ovela pristupnejsie nez tu v Holandsku.. skoda, ze tie pridavky este furt nie su doriesene...teda doplatok k SK pridavkom.. no nic, ideme si uzit slniecka v tomto zaprsanom meste 😝

cestovatelkaandrea
25. jún 2012

@zajaciq sorry ja som ti omylom zmenila stav na vydatu 🙂
no to je pravda, bez jazyka je to tazsie. nech sa priatel snazi co najskor dostudovat aby bol co najskor pri vas na SR.
o slnku ani nehovor, mam pocit, ze leto tu ani nebude.

Kedy vlastne odchadzas?

zajaciq
25. jún 2012

@cestovatelkaandrea piateho ideme autom spolu ..aj s 1/10 veci :D
akurat predavam postel + komodu malej na marktplaats.. tam sa to neda zadarmo inzerovat ?? nevyznam sa v tom moc.. ci co no asi som to uz spravila jeeej moj prvy inzerat na marktplaats :D
no vsak ja sa nehnevam, ze som skoro vydata :D nie nie, my mame este cas ale.

cestovatelkaandrea
25. jún 2012

@zajaciq no s marktplaatsom ti neporadim. ja tam moc nakupovat nechodim ale mozno @ikke by poradila.