Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
22. júl 2012

@vever1 este som tu 😝 😀 akurat som tu mala na pokec porodnu babu, isla okolo, tak ma prisla pozriet, pekne od nej 😅

ikke
22. júl 2012

inak akurat vcera som citala, ze aj banany su na zahu (teda proti) 😅 ale skusenost nemam

ervenka
22. júl 2012

@ikke pre mna neboli. Este sa mi z nich aj ckalo..... Tak tebe ani tonic nepomohol, ale ma sa oteplit, tak ditko moze prist- slniecko bude na babo svietit...

ikke
23. júl 2012

@ervenka ved aj ja jej vravim - leto v holandsku, mozno aj na 3 dni, to by si nemala nechat ujst... 😀

cestovatelkaandrea
23. júl 2012

@ervenka oj tak pastelky moc nemusim. ja len take kikiriki mam rad. vsak uvidim. ak neporodim tento tyzden z tych horucav co maju byt, tak pojdem kuknut niekedy v auguste do H&M

ervenka
23. júl 2012

@cestovatelkaandrea teraz je akcia- 3ropmers 100% bavlna=10e. inak stoji jedno 4,95. ale uz su len vacsie velkosti- ale su kikiriki farby...

cestovatelkaandrea
23. júl 2012

@vever1 no ved zistila som, ze musim viacej oddychovat aby som nahodou @ikke nepredbehla. V sobotu mi padlo brucho este viac a drobec sa zaboril este nizsie. To bolo asi tym, ze som doobeda lietala s mm a Damianom po Ikey a poobede cely den prala, zehlila a upratovala. V noci ma potom v posteli chytali kontrakcie tak 3x za hodinu. Ale trvali kratko cca tak minutu a potom 20 min nic. No a neboli silne. Uprimne, nebolo mi vsetko jedno 😅 takze vcera som isla pekne poobede von na slniecko zbierat vitamin D a Damian sa blaznil na plazi. Neuveritelne ale u nas v dedine je taka mala plaz, kde sa mozeme trocha vyblaznit vo vode. Nastastie vcera sa mi uz kontrakcie nevratili, len som stale viacej unavena. Vsak dnes to dospim po praci. A este neviem co urobim tento tyzden. Predpovedaju totalny hic +30°C takze sa budem musiet niekde schovat, lebo inak na konci tyzdna z tych horucav porodim. Vzdy som mala vela falosnych kontrakcii a tvrde brucho z horucav ☹

Pekne oddychuj na dovolenke a davaj na nohu pozor, aby si nemusela chodit na fysio 😉 mozes magnezium? ten robi dobre, ak mas v nohach krce. ak mozes, tak si kup sumivy a 1x denne by ti malo pomoct.

cestovatelkaandrea
23. júl 2012

@ikke o bananoch viem, skusala som a nepomohlo 😒 takze uz mi ostava asi len vydrzat, lebo ani puding nezabera ani cukor a medicina pomaha tak na hodinu. nejako to dobojujem.

cestovatelkaandrea
23. júl 2012

@ervenka dik. kuknem na ich web co to je.

cestovatelkaandrea
23. júl 2012

@ervenka uz kukam a maju tam celkom pekne babatkovske veci 😀 musim si urcit limit aby som tam vela veci nevykupila 😀 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
24. júl 2012

@ikke tak ako? teplejsie pocasie nepomaha? ja som mala vcera znova cele popoludnie tvrde brucho a sem tam falosne kontrakcie.

lexxie_holandsko
24. júl 2012

ahoj, tak se hlasim z Prahy, prijela jsem na 2 dny bez deticek, to je parada. Byla u nas sestrenka s ani ne 2letou holcickou, tak bylo veselo. Jen mne zarazilo, ze malou strasne dlouho uspavaji, treba hodinu odpoledne a az 2 hodiny vecer. Ja taky uspavala, ale spis mimina, ted u tech vetsich si k nim nekdy lehnu a za chvili vytuhnou.
Pujdu se podivat po obchodech, kdyz uz jsem se sem dostala, ja v Praze hrodne rada nakupuju, vsechno pohromade, pekna obch. centra na metru..parada.

Koukam, ze Ikke uz ma po terminu, tak to bude kazdou chvilku.

Andreo hezka fotka v profilu a teda mne neprijde, ze mas nejake velke bricho, vzdyt uz to mas taky za par..

Jinak musim dojit na socialku, prisel mi vypis z duchodu a chybi mi tam 1,5 roku nekdy z 90. let, kdy jsem byla zamestnana, to jsem zvedava, co s tim udelaji..

ikke
24. júl 2012

bu... 😀
apropo, uz som doma 😵

ervenka
24. júl 2012

@ikke aaaaaaaaaa? Kto je novy, ako sa vola? Predstav nam noveho obyvatela tejto srandovnej krajiny. 😉
Teraz vidim, ze EVA. Pekne meno- bude mat meniny na Vianoce.
Gratulujem!!! Aby ste boli zdrave, dievcata ;*

vever1
24. júl 2012

@ikke jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej tak Evka je uz na svete. Gratulujeme 🙂) hlavne teraz veeeeeeeeela oddychuj a potom ked uz budes mat trochu na nas cas napis co a ako 😀

vever1
24. júl 2012

my sme boli dnes u verloskundige tak vsetko bolo OK. poobede idem k fysio kvoli panve a mojmu chrbtu tak dufam, ze mi da nejake cviky a triky aby sa to zmiernilo. inak mala mi neda v noci spat 😝 dost ze ma hneva ta noha 😖 a este aj ona sa celu noc pretaca a vrti, ale vsak nech sa vrti opica mala 😝 a inac dalsiu kontrolu mam uz o 2tt ze ma teraz uz castejsie chcu vidiet kvoli tomu tlaku a aj moc uz idu kontrolovat, ale zatial tlak v pohode. dnes bol 114/73 tak to je este dost nizky, dufam ze to tak pojde aj nadalej 😉 no a o tt musim uz volat do nemky a zahovorit si afspraak u gynekologicky a od 36tt nemocnica 😉 inac uz mi prisiel kraampakket. som bola prekvapena ze tak skoro. ale v podstate ked tak rozmyslam tak po ukoncenom 7mesiaci tu uz aj z kraamzorg boli, tak to zrazu uz tak rychlo uteka 😝
dnes sme zahovorili stierkara, ale moze az v polovici augusta, tak sa vsetko poposuva ale uz na to kaslem. dufam, ze koncom augusta uz bude vsetko hotove a v septembri uz len oddychovat budem 😝
@cestovatelkaandrea ked tu tak pozeram tak ty uz zachvilu na MD ides 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
24. júl 2012

@ikke super gratulujem 😉 hlavne vela zdravia obom. Eva je pekne meno 😵 Inak dnes si rodila sucasne s manzelkou mojho kolegu. Takze dnes dve babatka 🙂 Ked si oddychnes, tak napis aky bol porod a tak.

cestovatelkaandrea
24. júl 2012

@lexxie_holandsko dakujem, zalezi od oblecenia. asi sa dnes odfotim, aby ste videli realitu 😀

inak super vylet v Prahe bez deti. to ti fakt zavidim. v klude sa mozes poprechadzat, pocurat po obchodikoch, sadnut na kavu a kolacik a len tak pozerat na okolie. fakt zavidim 😉

miriamp
24. júl 2012

@ikke gratulujem k Eve, vela vela zdravicka 🙂

cestovatelkaandrea
24. júl 2012

@vever1 fuu, tak to dufam, ze ti na fysio poradia co robit. to ti verim, ze to musi byt neprijemne. ja mam tiez takeho opiciaka v bruchu. robi v bruchu akrobatisticke kusky cely den. nastastie si uz upravil rezim a v noci spi, len pred zaspanim mi este rebra masiruje. ten tlak ti zavidim. ja som mala na poslednej kontrole 105/60 co je rekord, lebo predtym som mavala 90/55. Ale v tvojom pripade je ten tlak fakt nizky. Ja som si v sobotu kupila kraampakket, lebo mam iba standardne poistenie, takze to islo z nasho vrecka. Dokonca uz mam aj babatkovske veci poprate a pozehlene do velkosti 62 a uz mi chyba len karticky po porode nejake vytvorit na PC (nenazrancom nedam zarobit) a plienky oprat. Finalne upravy ako zmontovat box a pod necham na manzela, ten ma take rad 😀
Inak dnes sa narodil kolegovi syn a ked som isla po praci kupovat kartu tak som si vravela, ze by to bola sranda keby ikke dnes porodila. A aj sa tak stalo. Kolegova zena rodila len cca 2 hod. Vraj o 4 rano povedala, ze musi ist asi do nemocnice a po siestej bol drobec uz na svete. Ked si predstavim, ze by to bolo take rychle u mna, tak sa nestihnem asi ani do auta nalodit.
Dnes sa chystam robit slivkove gule na veceru pre chlapov, tak dufam, ze budem vladat gulkat gulicky poobede. 🙂

ikke
24. júl 2012

dakujeme vsetkym, bola to pomerne rychla, no o to intenzivnejsia nocna zurka. o 21:00 skonstatovala porodna baba, ze sa este neotvaram (nejake 2-3 cm som uz par dni mala), no o 2:30 som ju aj tak musela vyhnat z postele, o 3:30 sme vyrazili smer nemocnica a o 5:47 bola mala na svete 😵 bez hormonov, bez sitia, bez hadiciek a drotikov veducich do roznych casti mojho alebo jej tela 🙂
mala hlavne zatial vela spi, na rozdiel od svojho brata (klopklopklop)
fotky snad v nasledujucich dnoch 😉

endzi30
24. júl 2012

@ikke - gratulujem k malinkej 😵 😵 😵 😵 veeeeeeeeeeeela zdravicka 😉

eri28
24. júl 2012

@ikke jej gratulujem, tak to fakt nocna, a to si uz uplne okej 😀 , tak to super. spm zvedava co mna caka, a neminie 😀

ervenka
24. júl 2012

@ikke @cestovatelkaandrea Hehe, dnes by mala aj narodky Amelia http://sk.wikipedia.org/wiki/Amelia_Earhartová Takze deticky maju pekny vzor. Aleee co budem trocharit- tu je vsetko vyznamne, co sa 24.7. stalo... http://sk.wikipedia.org/wiki/24._júl

cestovatelkaandrea
25. júl 2012

@ikke no tak to si mala fakt rychly porod. aj prvy bol rychly alebo omnoho dlhsi. A ako ste zvladli prvu noc spolu doma? Albert ako reaguje na malu sestricku?

cestovatelkaandrea
25. júl 2012

@ervenka nechce mi tie linky otvorit ale skusim si to najst podla mena sama 😒

cestovatelkaandrea
25. júl 2012

@ervenka uz som nasla, fakt vyznamna osoba. fakt omnoho lepsie ako mat narodeniny v jeden den spolu s Darinou Rolincovou 😝

erique12
25. júl 2012

caute, ako?
viete mi povedat, ako to vyzera v kdv s dennym rezimom u vas? viem, ze tu davaju o pol desiatej ovocie. ako potom ostatne dietky spia a kedy im davaju flase? teda predpokladam ze tak davaju detom do 1 roka, ci aj starsim? neviem, kolko flias mam dat malej so sebou totiz to.. 🙂
inak zaciname uz od buduceho tyzdna, drzte palceeee 🙂

cestovatelkaandrea
25. júl 2012

@erique12 v Ameliinom veku mal Damian asi takyto rezim v skolke.
9.30 ovocie z poharika - cerstve nemohol, kvoli reakciam
10-11- spanok
11.30 mliecko cca 200-250ml (materskeho), susienka Liga alebo nejaka ta od Nestle.
okolo 13.30-15.30 spanok
medzi 15.30-16.00 detsky jogurt

rano pred tym ako isiel do skolky vydrulal asi 200-250ml mliecka
vecer potom zjedol okolo 18.00 este masovo zeleninovy prikrm
a pred spanim opat okolo 200ml mliecka.
V tejto dobe pil len materske, takze zvladol.

Inak s flaskami to bolo v nasej skolke takto: ak pije dieta UM, tak davaju flasku raz za 3 hod, cize o 9.30; 12.30 a potom 15.30
ak pije MM tak davaju aj castejsie. Ked bol Damian iba na materksom mlieku bez prikrmov tak dostaval flasku kazde 2-2.5 hodiny. Trvala som na tom, lebo on bol riadny hlados.
Male babatka a batolata do 1.5 roka davaju spavat v skolke 2x denne, cize od 10.00-11.00 alebo 11.30 a potom od 13.00-15.00. Starsie davaju spavat uz iba poobede a ked maju deti tak 3 roky zacinaju vynechavat denny spanok v urcite dni.

Najlepsie je si odsledovat denny rezim Amelie pocas hodin, v ktore bude v skolke a podla toho nosit flasky do skolky. Mne v jej veku stacila jedna davka mlieka ako som uz pisala s 250ml MM.

cestovatelkaandrea
25. júl 2012

inak baby vcera som mala prvy vecer pocas tehu, ked som si uz aj poplakala a chcela som rodit. normalne mi je z tych horucav hrozne a vsetko ma boli a som strasne nervozna. len dufam, ze to vydrzim do soboty kedy sa ma konecne ochladit.