Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
30. sep 2009

babyzwemmen by som povedala, nasiel to aj google 😉

rybca
30. sep 2009

ikke - ake jednoduche..🙂 ja som hladala pod zwemmen voor kinderen, ale nenaslo mi pre take malinke nic..🙂 dakujem

ikke
30. sep 2009

kinderen su vacsinou myslene uz vacsie deti 😉

rybca
30. sep 2009

hej, uz mi doslo..🙂 ked si to napisala..🙂 a uz som aj nieco nasla...🙂

michaela23
1. okt 2009

ahojte ,fu tak na kurz ochvilu idem uspesne sme sa prihlasili do skolky zatial chodime do takej iba do obeda a cakame kym pojdeme do celodenej deti si krasne zvykaju len chceme miestu bytiku domcek tak sme sa obratil na agenturu mate skusenosti s tym?

rybca
1. okt 2009

ahoj, my sme si hladali domcek cez funda.sk.

rybca
1. okt 2009

boze, az teraz som si vsimla co som napisala..🙂 pravdaze funda.NL...:)

michaela23
1. okt 2009

ok pozriem a podarilo sa? ste vo velkom meste?

michaela23
1. okt 2009

jej rybca hned som tam kukla ako sa to robi staci zavolat na telefonne cisla alebo aky je psotup ? su tam krasne domy

rybca
1. okt 2009

konecne podarilo...🙂 ja som na sk takze to vybavoval priatel a to tak, ze zavolal do realitky a dohodol si obhliadku
niektore domceky, co nemaju fotky skus najst na vgplus.nl, oni maju aj OPENHUIS a potom sa zrebuje zo zaujemcov, tak sme aj my ziskali domcek

i.n.g.a
2. okt 2009

Baby,
mam otazku. Berie niektora z vas rodicovsky prispevok zo Slovenska?

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

funda. nl pozeram aj ja. ale kvoli prenajmom. my asi budeme rozmyslat o kupe domu az ked pojde drobec do skoly. zatial uraduje v skolke. uz zacina aj rano plakat ked ho tam nosime.

inga ja berem rodinne pridavky na dieta tu v NL, a este mi prispievaju aj na skolku cca 2/3 z ceny skolky. zo SR sme dostali len prispevok za narodenie dietata. boli sice okolo toho behacky ale bolo to cca 25000SK na tu dobu, tak sme to obehali tu v NL v Haagu na ambasade a v nemocnici kde som rodila.

rybca
2. okt 2009

inga - aj budem od decembra

andrejka, ak sa smiem spytat, preco az ked pojde do skoly? na jednej stranke som citala, ze v niektorych castiach NL treba dieta zapisat do skoly aj roky dopredu, lebo ze je natresk. A ten prispevok na skolku dostavas len ked poberas pridavky a si v praci? Alebo by potom mohol o to poziadat aj priatel? Ja by som chcela dat maleho do skolky kvoli jazyku a socialne zaradenie do kolektivu a pocas skolky by som si ja urobila nejake kurzy, nech sa mi potom lahsie hlada praca.

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

rybca do katolickych skol tu u nas taky natresk nie je. tak preto cakame. ked bude mat damian dva roky tak sa budeme musiet rozhodnut kde ho prihlasime a potom mozno uz zacneme robit nalet na domy.
co sa tyka pridavkov tak ich dostavam, lebo som robila a bola poistena pred porodom. a prispevok na skolku dostavam, lebo robim teraz. ale dostanes ich aj vtedy ak studujes alebo chodis do nejakych kurzov. ak si doma a priatel robi, tak ti prispevok na skolku nedaju. tak dopadla moja kamaratka.

rybca
2. okt 2009

no to mi je jasne, uvidim ako to bude, ale chcela by som si okrem holandstiny spravit aj nejaky kurz ohladne uctovnictva, to som robila aj tu a tak by som chcela ostat v obore, aj ked viem, ze to bude tazke

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

rybca ak to mas vystudovane ako skolu, to co si robila, tak by si si nemusela robit kurz tu. mne bez problemov uznali VS a aj prax zo slovenska.

michaela23
2. okt 2009

ja dostavam rodicovsky prispevok zo slovenska a pridavky su v stadiu vybavovania v nl ale uz je to vsetko ok v decembri dostaneme prve .my domcek tiez nekupujeme este tiez len do dlhodobejsie podnajmu este niesme si antolko isty kolko tam vlastne ostaneme .saska sice v septembri tam pojde do skoly ale v tom problem nevidim a nerada kupujem narychlo radsej tak s odstupom casu .kolko platite za skolku?

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

miska ja som platila 270 euro za tri dni v tyzdni. ale skolka stala 810, zvysok platil stat. teraz budem platit 410 euro za cely tyzden a zvysok do 1380 doplati stat.

rybca
2. okt 2009

andrejka je to mozne, ale ten kurz by som aj tak rada absolvovala, sice su urcite standardy v uctovnictve, ale urcite su aj odlisnosti a aj specialne vyrazy sa naucim..🙂

rybca
2. okt 2009

fuuuuuuuu, tie skolky su pekne drahe

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

rybca, no bez pomoci statu by som si to dovolit platit asi nemohla. potom by som z platu moc neusetrila.

no s tym kurzom mas pravdu.

michaela23
2. okt 2009

fu ha ja som o plateni nezistovala ale a ja nastupujem do prace ale najskor som chcela ako bude v skolke tak si to skusim teda vybavit lebo mi budu uz obaja chodit do skolky kde si to vybavila na akom urade? dufam ze tam budu vediet anglicky....

michaela23
2. okt 2009

musim zistit ceny u nas a v akom velkom meste si lebo aj to sa odvija od platenia

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

Miska na danovom urade. normalne chod najprv popozerat skolky. zisti si ci vobec budu mat volne miesto pre tvoje deti. s tym tu byva problem. potom ked budes vediet do ktorej a budes mat cennik tak si mozes dohodnut stretnutie na tom danovom urade a ist tam a tam ti vyrataju kolko ti vlada bude prispievat. zalezi to od platu tvojho partnera a tvojho predpokladaneho platu a kolko deti davas do skolky. my sme si to vyratali na nete a aj ziadost sme tiez poslali cez internet. doma ti mozem pozriet presne ktora stranka to je ale k tomu aby si poziadal cez internet o prispevok na skolku potrebujes tzv. digit nummer. aj na to ti poslem stranku

rybca
2. okt 2009

andrea a tie sumy co si pisala su za mesiac?

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

ano za mesiac 🙂

rybca
2. okt 2009

uff, vsak ked to zratam dokopy, co platis ty a co stat tak to je cez skoro 2,5 mojho slovenskeho platu, to co je na tom take drahe?

michaela23
2. okt 2009

dobre andrejka posli mi prosim adresy nech to pokukam v skolke saska uz je ale nie celodennej tam este cakame tak uvidime ako co ,no ja chcem aby chodili do skolky hlavne koli jazyku ked saska uz pojde do skoly vsak uvidime co to bude stat je drahsie ako u nas ale aj platy su ine u nas 🙂

miriamp
2. okt 2009

my sme prave pred casom dostali prispevok,priplatok a vyrovnavaciu sumu materskej,kedze tu je len 16 t.
celkom pekna sumicka,co isto potesi.vyhodne mat stale pobyt na sk,haha.

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

miska, dufam, ze vies cosi po NL ak nie, tak ti moze niekto holandanov pomoct. my sme to zvladli s muzom bez pomoci http://www.toeslagen.nl/particulier/kinderopvan... na tejto stranke si mozes vyratat prispevok statu na skolku.