Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
8. aug 2012

@lexxie_holandsko to pochybujem, volkoren je predsa celozrnna, na hladko pomleta. namiesto hrubej muky skor griesmeel, pripadne do nej pridat trochu obycajnej muky

eri28
8. aug 2012

@palinkova87 ja este neviem moja v pondelok mame pohovor, prijdu k nam domov, z firmi, a uvidime, co sa bude dat vybavit 😅

cestovatelkaandrea
8. aug 2012

@vever1 joj tak si ma potesila. som sa citila ako krkavcia matka, ked uz tajne tuzim po porode. tak vidim, ze nie som sama. inak chlapy vacsinou spia ako drevo 😀 to len my zeny to mame inak zariadene.
S tym svrbenim to zatial ide. Teraz mi ten krem, co som si dala robi dobre. Nesvrbi to, len to tak chladi. Tak dufam, ze to bude ucinkovat aj nadalej a pomaly sa mi to brucho da do poriadku.
Co sa tyka toho mocu. Ja by som normalne zobrala ranny. V robote ho dala jednoducho do ladnicky a hotovo. On by mal v pohode vydrzat cely den.

ervenka
8. aug 2012

Moj mm mi nedal pokoj, tak sme isli na fucik MSK Zilina. A po futbale,ze ja chcem chcem a chceeeeeeem sa stretnut s trenerom Fransom Adelaarom. Tak mu hovorim, napis im mail, uvidis co ti odpisu. Odpisali, dohodli sme sa a dnes sme boli kuknut trening. Najprv kratky rozhovor s PR managerom MSK Zilina. Od 10,30 do 13,00 trening,rozhovor s Adelaarom, kukli sme ako chalani behaju po trave.Sranda Adelaar prisiel vyrehotany, povedal,ze ako dobre,ze aj v ZA moze po NL hovorit... Danko mal nehodu, stiahol na seba moju kavu. Ale uz nebola horuca, len sa zlakol. Betar jeden. Po fuciku este fotenie a odkracili sme domov.Moj mm bol hned o trochu vyssi, aj trochu ziaril. ako take slniecko nateseny.... 😀

lexxie_holandsko
8. aug 2012

ahoj
@cestovatelkaandrea tak to mas dobre, ze ti syn takhle vydrzi, je to sikula,ze sklada puzzle a kresli..ale skoro 6leteho Edika uz do buggy nedam, to by vypadalo divne 🙂 JInak chvili na zahrade vydrzi , nebo doma s legem a duplem, ale puzzle ani omylem, knizky obcas jo..jo to pocitac to by nevadil..stejne mu ted televize bezi hodne, ale co uz, pristi tyden bude ve skole a to prijde domu pozde..
Za chvili prijedou tchanovci, tak jsme udelali kolac, tak snad jim bude chutnat

Vever ja nevim, ale neni ranni moc kvuli tomu, ze tam jsou jine hodnoty a taky asi na lacno?? Teda fakt nevim, jen mne to napadlo, ze to asi nejaky duvod ma..

ervenko tak to je fajn, ze si tvuj hned nasel v Ziline zabavu i krajana, treba by se misto naslo i tam? Chudak danko, ale hlavne, ze to dobre dopadlo, to je pry nejcastejsi uraz u deti..opareni..Jinak mne se zpatky do Holandska moc nechtelo. Uznavam, ze deti to tu maji lepsi , nez v Praze..spousu kamaradu, hrist, vse blizko, da se vsude na kole..lepsi holandstinu, nez cestinu, ale pro mne by to bylo asi lepsi tam..i kdyz v Praze to taky neni idealni, tak to ma i sve vyhody. Ve svem rodne meste bychom se nechytli, tam ani mistni nic nesezenou.

ikke jj. dik, mas pravdu, ja teda hrubou a polohrubou mam, ale jen mne napadlo, jestli holandani teda nic takoveho nemaji..griesmeel je krupice, to je zase trosku jine, ale mozna smichane..

lexxie_holandsko
8. aug 2012

Vever, tady je neco k te moci..jeste se mozna poptej

Is ochtendurine nodig, of niet?
Voor sommige onderzoeken is het nodig om ochtendurine op te vangen, dat is de eerste urine die na de nachtrust wordt uitgeplast. In ochtendurine zit een hogere concentratie van de stoffen die worden uitgeplast. Voor een zwangerschapstest is het bijvoorbeeld nodig om ochtendurine op te vangen. Voor onderzoek op bacteriën (banale kweek) bij verdenking op blaasontsteking is ochtendurine wenselijk, maar niet per se nodig. Probeer in ieder geval urine op te vangen na een periode van drie uur waarin niet geplast is. Belangrijker is dat de urine in een schoon potje wordt opgevangen, niet te oud is bij het inleveren en op de juiste manier wordt bewaard mocht dat nodig zijn.

cestovatelkaandrea
9. aug 2012

@lexxie_holandsko oj ja som si myslela, ze ma 4. odchadza mi rozum asi tehotenstvom. 6 rocneho zamestnant je uz tazsie. mozno vonku na bicykli by sa dalo. no a ta televizia by nasho Damiana zabavila na cely den. preto mu ju musime obmadzovat, lebo inak by sa od nej neodplepil.
Aky kolac si robila?
Akurat o hodinu idem k doktorovi s tym mojim bruchom. Vyzera to tak ako keby som mala nejaku alergiu na bruchu alebo nejaky ekzem. Ja uz neviem. Stale to dost svrbi, tak radsej neriskujem kvoli drobcovi a dohodla som si termin.

cestovatelkaandrea
9. aug 2012

@ervenka no super, takze manzel by si mozno aj robotu nasiel na SR ako asistent trenera 😉
Z Danka sa stava vymyselnik, o takychto urazoch som uz vela pocula. Nastastie ta kava bola studena.

erique12
9. aug 2012

@vever1
@cestovatelkaandrea
ahojte,
musim sem napisat a trochu sa odventilovat, sorry zato!
tak robim uz druhy tyzden, streda-stvrtok-piatok. ide to dobre, malej sa paci v skolke, aj spinka v noci, ze vobec neplace a stale sa smeje. jooj slniecko moje. v robote to bolo tiez fajn na zaciatku, zase pokecat s kolegovcami a ze jeej, ako sa mas a dlho sme sa nevideli, atd. cesta z roboty je ale otras, minuly tyzden som tak stala pol hodku v zapchach, som vystartovala uz o pol stvrtej a aj tak... tak som vcera odisla 3.15 - hodiny som mala spravene. len dnes so sefkou sme sa nepohodli lebo ze to nemozem robit, ze mozem najskor odist o pol stvrtej! ze ziadne vynimky! lebo potom by tak kazdy robil.. a bla bla bla.. no nie kazdy tu trci uz od siedmej rana.... jaaj boze, tak som isla na wecko sa vyrevat, totalne som na zrutenie, tak ja sa snazim, ale pre nu je to len dalsia zenska, co ma decko a robi part-time, lebo ona je stara dievka (asi aj lesbo) ale mne je to jedno, proste chcela som len jeden kompromis, ze odidem o 15 min skor ze mi to usetri 3/4 hodiny potom na ceste... ale moj mm hovoril, ze to sa este nevie aka bude premavka po lete... tak som zvedava velice.
lebo je to utrpenie takto cestovat do roboty, proste 10 hodin som mimo takcitak... ako toto bolo asi znamenie, ze si mam hladat novu robotu v mieste mojho bydliska!
teraz robim v international firme, cize nemusim hovorit holandsky - viem sice, len nie som si ista, ci je to dostacujuce na office job... lebo niekedy su otrasne kriticky, akokeby oni vedeli najuzasnejsie po anglicky, pch!! podla mna hovorim na rovnakej urovni oba jazyky...

aj tu na mk co citam niektorych reakcie, ze 3 deti maju v afrike.... na nasej sukromnej diskusii tiez take hlasky, ze ty mas ake vzdelanie... (na jednu mamicku, co dava 8 mesacnemu dietatu jogurty a keksiky marina - co su podobne ako liga kekse, som to jedla, ze vyskusam, ked tu to normalne babatkam v takom veku davaju akokeby sa nechumelilo...) atd... no proste je mi z toho vsetkeho mizerne...

cestovatelkaandrea
9. aug 2012

@erique12 nemusis sa ospravedlnovat. to je uplne normalne, to co zazivas.
to s tou pracou je bohuzial tak. ja to tak tiez mam. vynimocne sa da so sefom dohodnut, aby som odisla skor, ked treba ale nechce to robit kazdy den. tiez pocujem tieto vety ako, ze by to potom tak kazdy chcel a podobne. mozno bude lepsie si najst robotu niekde v blizkosti bydliska a nebudes musiet tolko dochadzat. je to fakt vela 10h mimo domu. a ak si niekto bude chciet overit tvoju uroven anglictiny a holandstiny, tak si to overi uz pocas pohovoru a potom sa rozhodne, ci je uroven dostacujuca alebo nie.

komentare na MK si moc nevsimaj. ja kvoli tomuto moc nechcem chodit do sukromnych tem, lebo baby sa tam velice skamaratia na zaciatku a potom sa hadaju medzi sebou. a najcastejsie je to kvoli totalnym blbostiam. a bohuzial internet je pristupny aj blbcom a s tym uz nic nenarobis 😖

erique12
9. aug 2012

@cestovatelkaandrea
dakujem za povzbudenie 🙂

v nasej firme robi tiez vela holandanov, je to americka firma, cize oficialnym jazykom je anglictina. ale vela holandanov nema az taku super anglictinu! to som myslela, ze im to nevadi, len im by asi vadilo, keby niekto mal taku uroven holandstiny ako maju ako maju oni uroven anglictiny..
ty to mas ako v robote?

cestovatelkaandrea
9. aug 2012

@erique12 no u nas sa vo firme hovori holandsky, sice sme medzinarodna firma ale jadro je tu v NL, tak asi preto. s nami cudzincami komunikuju bez problemov anglicky. Niektori kolegovia su tak jednoduchi, ze povedia hned, ze anglicky nevedia a tak sa s nami nebavia. Ja im to neverim, lebo zakazky su po celom svete a tak su jednoducho nuteni komunikovat anglicky. Len to hovori o ich inteligencii. Ja som prve tri roky hovorila cisto anglicky a potom zo mna opadol ten pocit hanbenia sa z mojej holandstiny a zacala som komunikovat uz holandsky. Podotykam, ze nehovorim super, ale dohovorim sa a ak neviem nieco v holandstine, tak tam supnem anglicke slovko. Manzel ten uz hovori cisto holandsky, ale tak on je na jazyky omnoho viac nadany ako ja a mal na ucenie sa noveho jazyka jednoducho viac chuti ako ja.

ervenka
9. aug 2012

Baby uz len tyzden a frcime naspat do NL ☹ . A mne sa taaaaaak nechce medzi tie tvory prist... ☹ Danko je s babinou uplne kamarat, aj s tetou ani raz neplakal a pritom ju videl teraz prvy krat len si z bruchateho obdobia pamata hlas 😉 ... Uz jej vcera taha nausnice, aj sa clapkali v bazene. Danko sa sam naucil trhat margaretky v trave. kotulat si jablcko po trave.Samozrejme,ze No1 su holuby na namesti v ZA. To bolo oooooooo uuuuuu aaaaaa, tlieskanie, aj sa postavil v kociku prosim pekne... Ja nechcuuuuuuuuuuu spat...

vever1
9. aug 2012

@erique12 joj moja to su holandske firmy 😠 u nas je t presne to iste. ked som bola prvy krat tehu tak neexistovalo zeby som mohla robit partime lebo som bola prijata na 5 hodin do tt a to by mi dovolili najviac 4 dni a aj to len na take cca 2 roky inak by mi dali inu funkciu 😠 a potom zrazu ked bola kriza uz mi v pohode schvalili aj 3 dni a potom zu nemohli cuvnut 😝 no a u nas tiez nevadi ze prides o 6 do roboty to nik nevidi ale odist mozes az po 16:15 lebo ak odisdes skor tak to vidia ludia vo vyrobe a by boli problemy 😠 a mame napriklad 10 hodin do roka na dr a ked je to viac musis si brat volno, a ke dprides 1 minutu po 7:30 uz si musis nadrabat 15 minut a to este cez krizu si zaumienili ze musis byt uz 5 minut pred 7:30 na pracovisku lebo ak prides 7:26 tak uz si prisla neskoro 😠 ale dlho im to nevydrzalo xixixi lebo proste ludia im na to kaslali 😝 ja by som si tiez najradsej nasla nieco ine ale v terajsej dobe som rada ze mozem niekde pracovat len 3 dni a asi tam zostanem kym sa doba nezmeni alebo obe deti nepojdu do skoly a potom si budem hladat nieco ine 😝

@lexxie_holandsko dakujem, tak som si odlozila rano moc a uvidime. nedavala sm ho do chladnicky a uvidim co mi povie. ja ked som bola mala tak naprikald som musela v nemke zbierat 24 hodinivy moc a ten tiez nikdy nebol v ladnicke tak hadam to pol dna nevadi a som sa pobavila ze na lacno. ja chodim na kontroly vecer medzi 7-8 😝 ale to si hadam nemyslela na tu kontrolu. inak tu v nl mi uz tolko krat museli brat krv ale len raz som musela prist na lacno. inokedy som sa mohla stale najest a dokonca teraz chodim na krv vecer po praci mam nemocnicu hed po ceste a je to pre mna lepsie ako ist rano a potom si v robote nedrabat aby som mala 8 hodin. a na sk viem ze na krv sa chodi vzdy zasadne na lacno tak nechapem, podla mna to nie je vzdy potrebne, ked aj tu najedena mas vysledky ktore ziskaju aj na sk alebo cz.

@ervenka ti verim ze sa ti nechce. ale len pekne prid domov potrebujem niekoho kto nam 30.8 opatri na cely dne svena. svokrovci sa totizto rozhodli ze este pokym sa mala narodi pojdu jeden predlzeny vikend s ericovym braskom do Nemecka a nechcu riskovat ze pojdu blizko pred terminom aby sme nemali problem kde nechat svena ked to na mna pride a tak sa rozhodli ist koncom augusta, len mi mame teraz problem ze je to stvrtok a nemame nikoho kto by nam svena postrazil. a ja este na MD nebudem. erci ma uz len par dni dovolenky a to ma presne na vianoce a ja uz v podstate nechcem ziadnu vyberat lebo neviem ako este bude kym pojdem na MD ci nebudem nutena odist skor a potom budem potrebovat kazdy jeden den lebo akurat mi navrat vychadza mediz vianocami 😖

lexxie_holandsko
9. aug 2012

@cestovatelkaandrea nee bude mu 6 a dceri budou 4. No uz to s tim klidovym rezimem zabalim, fakt se neda. Dneska uz se tak priserne nudil a vypada uplne ok. Mel tu odpolko kamose, tak docela radili, kamosovi se udelalo spatne, ze jsem zavolala jeho mame, ale to bylo az ke konci. Jinak ja jim ted TV zapinam dost, doklepu to do pristiho tydne, to je skola a to je potom o necem jinem.. skola, kamosi, cviceni, plavani atd..ale ty prazdniny nejaky pevny rezim nemame. Dneska se zabavili tak hodku u modeliny, potom docela dlouho si hrali, ale prece jen jsou vzhuru treba 12 hodin..i kdyz Zuza dneska chvilku spala. Vecer byli na zahrade a porad nekam lezli..nechapu, proc ty nase deti porad lezou..na plot, na kontejner, na stul..porad je od nekud sundavam 😀 A tvuj syn pujde ted uz do skoly, ne? Taky zacinate pristi tyden?

Eri a Vever, tak to je na prasky s tema casama, se divim, ze vic sefu neschvaluje flexibilni domu a praci z doma..nekteri uz jo, ale hodne asi ne. U manzela v praci taky, kdyz prijde po 9, tak uz mu to sef pripomene..ale , ze tam nekdy je do 19.00, to uz nikdo nevidi..tak se nastval a rekl jim, ze teda prijde presne v 9, ale odpoledne odejde taky na minutu presne, zadne prescasy, tak to uznali..Hlavni je, kolik se toho v praci udela a ne doba. Ja jsem jednou delala v Tesle a tam klasika pichacky a co tam ti lidi jako delali uz moc nikoho nezajimalo..

palinkova87
10. aug 2012

ahojte babule.. tak včera sme robili už tie inteligenčné testy.. ja som nebola bol len mm.. a nahral mi to aj na video.. 🙂 tak som to videla.. sice len 45minut nahralo, ale aj to je niečo ... 🙂 Tobinko tak krásne spolupracoval všetko vedel.. som bola sama mmilo prekvapená akého mam ja šikovného synčeka🙂)) no, ale na konci toho videa sa mu už nechcelo.. tak sa na nu nahneval a už nerobil nič.. a bežal ku hračkam.. :D ved ale baby trvalo to 2hodiny.. je to normalne? ja sa ani nečudujem, že sa mu už nechcelo.. to by sa ani mne nechcelo,aby 2hodky ma v kuse niekto niečo skúšal.. :D ale mám s toho celkom dobrý pocit.. Palinovi povedala, že zo 6tich vecí vedel 5 a tá jedna mu trochu robila problémy.. ale všetko sa dozvieme nabudúci týždnen..

lexxie_holandsko
10. aug 2012

@palinkova87 tak to je skvele, moc gratuluju, to bude urcite dobry vysledek. Potom uz ta ucitelka fakt nemuze nic rict..2 hodiny mi prijde strasne moc na 5lete dite. Edik mel testy ale tak do pul hodiny i ty u logopedky, mozne neco pres, ale urcite ne takhle dlouho.. Ve vasem pripade bych si fakt promluvila s reditelkou, mozna je problem jen v te ucitelce..
drzim palce

erique12
10. aug 2012

@vever1
jeemine, to aky system, to som mala na slovensku, ten pipaci dochadzkovy system 😠
inak, pokial viem, tak zamestnavatel musi schvalit part time, ak nie, musi dat velmi zavazne dovody, preco nemoze. napriklad vysoky manageri atd. ja teraz robim 3 dni ale to este cerpam ouderschapsverlof do konca roka. na buduci rok (ak tu este budem!!) chcem prejst na 3dnovy kontrakt, chcela by som, ze 20 hodin, ale to musime doma este s muzom prekalkulovat, ze ci nam to "vyjde" 😠
😅

@lexxie_holandsko
no praveze sa malo vo vlade debatit o tom, ze sa ma schvalit praca z domu, ze zamestnavatel to musi umoznit..

ja som len vcera bola fakt neprijemne vytocena sefkynou reakciou, alebo skor stylom ako to hovorila, a celkova zmena, unava atd. ze som sa normalne musela ist na wecko vyrevat..

vever1
10. aug 2012

@erique12 no je to na prd. mne tieto veci v robote strasne vadia. uz som z tade skor chela odist, ale potom sme sa rozhodli ze checme deticky tak som tam ostala lebo vela zamestnavatelov ta natahuje s trvalym pracovnym pomerom. aspon u nas ti to predlzuju na 3x az po 3 rokov vies ci tam mozes zostat alebo si musis hladat novu pracu. no des. a nas v kancli vacsinou nechaju ale ludi vo vyrobe po 3 rokoch prepustia. no a nechcela som zostat s dietatom na ulici, tak som vyckala kym som mala zmluvu na dobude nurcitu a az potom sme zacali. lebo napriklad kamoska je lekarka a ju normalne po roku ked jej presiel kontrakt prepustili lebo bolatehotna 🙄 a ono zamestnavatel je povinny ti schavlit partime ale v podstate mozu to zahrat aj tak ze oni ti ho schvalia ale daju ti tym padom aj inu funkciu co napriklad nie si spokojna a sama odides. oni v tom vedia chodit 😠
a ja by som naprikald aj z domu pracovala, len napriklad u nas s tym enchcu zacat lebo ta nemaju ako kontrolovat ze ci robis 8 hodin.

@palinkova87 to tie 2 hodky su fakt dost. nechapem ako mozu take male deti 2 hodiny trapit, ved aj pre nas je to dost, nei to este pre male dieta 😠 ale hlavne ze to zvladol a som zvedava na vysledky a potom mozte tej ucitelke s nimi vytriet.... ved vies co 😝

@cestovatelkaandrea no vcera som bola na tej kontrole, tak vsetko OK len ke dsom je spomenula ze velmi malo spavam a ked zistila z este robim naplno a mam v plane ist na MD az 4tt pre terminom tak ma sprdla a mi povedala nech si to velmi dobre rozmyslim, lebo 2-3 hodky spanku denne nikomu neprospieva a nie to este tehotnej a ze takto dlho fungovat nemozem 😖 a ze ona by na mojom mieste aj menej robila ..... tak som bola z toho kadejaka vecer, elbo ma pravdu 😖 ja fakt uz meliem z posledneho, tie hodiny co nespim mi zacinaju velmi chybat. vcera v praci som ledva udrzala oci otovrene a poobede som si veru kavu musela dat aby som sa aspon trochu prebrala. tak sme sa s mm dohodli ze cez vikend vsetko preberieme ako by sme to vsetko vyriesili, lebo ak by som teraz nastupila na MD tak musim ist na spat cez vianoce, a to veru v plane nemam tak budem potrebovat volno ale to aj na januar surne tych 6 dni co som si nasetrila a som aj mmpovedala vsak nech si aj on volno zobere, on proste s takymi vecami ani nepocita lebo vsak on ma vzdy volno len an dovolenku 🙄 tak som zvedava co vyriesime a ci sa nepohadame 😝

vever1
10. aug 2012

@lexxie_holandsko a ozaj k tomu mocu tak vraj nemusi byt ranny, ze tie bielkoviny co mi musia kontrolovat su aj vo vecernom len mi poradila ze ak mam silny tehu vytok ze sa mam najskor riadne poumyvat lebo ze v tom vytoku vraj tiez su bielkoviny a to potom skresluje vysledok. som zas o nieco mudrejsia 😝

palinkova87
10. aug 2012

@vever1 ale inakšie sme sa rozhodli, že pojde do špecialnej školy, hlavne koli jazyku.. nech sa to v klude učí.. nahodou zase natrafíme na nejaké trúbky.. takto bude mat pokoj a v klude sa može učit budú mat na neho viac času ked tam budú mat len 5detí v jednej triede..

erique12
10. aug 2012

@vever1
a ja som si myslela, ze robis len 3 dni? a to este robis full time takto? ☹
ja som to robila tak, ze som mala kontrakt na 36 hod vlani, (aj teraz este, len cerpam ouderschapsverlov, cize robim 3 dni) a som isla pekne 6 t pred terminom na matersku a z toho som posledny mesiac robila len 4 dni, ked som nemala v tom tyzdni den volna.. bo ja som tiez bola znicena a mala vyssi tlak, tvrde brucho a tak...

vever1
10. aug 2012

@erique12 ja robim len 3 dni. pri svenovi som v tomto case uz bola na marodke a robila som4 hodky denne 5dni v tt a potom som nastupila 6tt pred na MD. ael vtedy som mala velke problemy s chrbtom. teraz sa to da. len ten spanok ma uplne nici a posldne noci to tvrde brucho ako skala celu noc 😖 ja som tiez rozmyslala nad ouderschapsverlof ale ked to nedostanes ani cent a my si to nemozeme dovolit 😖

erique12
10. aug 2012

@vever1
pokial viem, dostanes ouderschapskorting na buduci rok pri podavani danoveho priznania...
su to ze nejake 4 eura na hodinu, cize na buduci rok mi vratia peknu ciastku na daniach

erique12
10. aug 2012

@vever1
a este som chcela povedat, ze u nas ti, ktori maju velku papulu mozu sem tam aj z domu robit.... 😠 😠

lexxie_holandsko
10. aug 2012

ahoj,

Tak deticky maji teplotu a vyrazku, se z toho picnu, fakt uz nevim, co zase chytli. Snad to je nejaka koprivka, nebo tak neco..

palinkova a kdyz vam testy vyjdou dobre, tak taky? To jde? Ted pry chteji co nejvic deti z tech specialnich skol zase zarazovat zpatky, u nas je kluk s ADHD a chodi normalne do skoly..No ale zase lepsi tam , nez se hadat s ucitelkou, treba by stacila zmena ucitelky?

Vever a erique a jake je srovnani byt zamestnana v SR a v Holandsku, je to o dost jine? I kdyz je mi jasne, ze zalezi na firme, sefovi, ale prece, neco vam prijde odlisne? ..teda krome holandstiny 😎

ervenka
10. aug 2012

@vever1 jupi dupi, Sven sa bude hrat so svojim malym kamaratom... a inak, mohol by sa viac s nim hrat a jeho mamina by mohla spinkaaaat... 😉

vever1
10. aug 2012

@ervenka si zlata ale len ak ti to nebude prekazat, lebo predsa je to na cely den. a maminka bude mat uz viac casu ked bude na MD tak sa aj viacej mozeme vidavat 😉

ervenka
10. aug 2012

@vever1 tesime sa, tesime....A jasne,ze nebude vadit....

ervenka
10. aug 2012

Nechcem baby provokovat, ale dnes sme boli vo Zvolene, a kupili sme: korbaciky, udene korbaciky, ovci syr, kozi syr, brynzdu, prave maslo, zincicu. A z pekarne mame sisky, v skutocnej peci upeceny chlebik a uuuuuuplne bozke tvarohove buchty. Cestou domov auto tak pekne vonalo chlebom. a asi sa do Tatier uz nedostaneme= od 1500mnm ma zacat snezit.