Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

palinkova87
14. sep 2012

@cestovatelkaandrea čo sa týka toho šitia ja som citila kazdy vpich ihlou co mi zasival 😠 😠 😠 😠 😠 velmi ma to bolelo.. este mi hovori buzna, že nemykajte sa tolko to vas este viac bude boliet dement!!!! nemykaj sa ked to vsetko cítiš!!!

erique12
14. sep 2012

@ikke
no a este s tym ockovanim, pozerala som do ockovacieho preukazu a dalsie ockovanie na rade tam bolo prave to BMR, a ma ist na ockovanie o dva mesiace, cize ked bude mat 11 mesiacov... zeby to bolo ine potom...?

ikke
14. sep 2012

@erique12 v 11 mesiacoch sa dava este 4. davka DKTP.
BMR az v 14. mesiacoch
nemas zelenu knizku od CB? tam je to vzadu napisane. a aj letak, co sme teraz dostali pre Evu, to tak uvadza

ervenka
14. sep 2012

@ikke Zda sa mi,ze uz nie. Aspon to,co som vydela, ked sme vybavovali svadbu, bolo tam napisane, ze afscheid nemen z predchadzajuceho obcianstva. Ale na ambasade to vedia presne. Uvidime,ci Nl vlada nieco nove vymysli aj v tomto smere.

ervenka
14. sep 2012

No ja neviem, ale na obecnom urade v ZA ma vedu len ako prihlasenu na adrese, trvaly pobyt na SVK mam, a aj budem mat zachovany. Obciansky som neodovzdala, len som vsade ukazala original, +prefotene, mnou prelozene, ze byvam v NL. A mama neplati smeti, myslim,ze aj co sa tyka plynu je v najnizsej kategorii- aj keby bola vo vyssej- nevadi, prisiel by preplatok. 😉 Tak ja neviem... Ale velku chut do vracania OP nemam.

erique12
14. sep 2012

@ervenka
ja ho vratim, mne je tak na dve veci platny... len aby som ho nasla... 😅

ervenka
14. sep 2012

@erique12 ja pravda,ze prispevok ku narodeniu 1. ditka sa da vybavit len do 6.mesiaca. Ale spolu s priplatkom ku prispevku 😉 je to cca 800e. Uvidime, ako to bude pri 2.ditku. Ale este NEplanujeme....
Inak, aj u vas je taka zima? Nam sa rano zaplo kurenie, Danko ma dlhy rukav, a ja veru tiez vytiahnem sveter....

erique12
14. sep 2012

@ervenka
no uz sa ochladzuje, treba svetre a bundy vytahovat 😠
ale dnes nie je az tak zima, len je hnusne sedivo, uplne je tmavo sivo... ale cez vikend hlasia pekne slnecno s teplotami okolo 20 oC, co je super. doma nekurime, zacnem asi hundrat, ked bude 18.5 oC vnutri, ze treba kurit... ale to asi nebude tak dlho trvat.... 😕 to je hrozne, jak je tu plyn drahy... platime za plyn a elektrinu ca 200 eur mesacne...
cize pokial sa da, tak sa radsej naobliekam vnutri..

ervenka
14. sep 2012

Teraz pozeram kadidatov na volebnom listku, je to celkom sranda citat- napr. CDA (katolici) 19 Patricia de Milliano- van de HEMEL. 😉 alebo VVD 28 cele meno je sranda- Anne-Wil Lucas- Smeerdijk.. Nasla som aj Haas, Moors, Rijk, Beer,
Ja sa nechcem vysmievat, ale aj v Nl maju zaujimave mena, a kombinacie mien... 😉

ikke
14. sep 2012

@ervenka aj my mame zvieracie priezvisko 😀 a uplne to vyhrala moja svagrina, ktora sa po vydaji vola (v preklade) Vydrova-Potapkova ... 😅
inak na gympli sme mali 3 ucitelky biologie: Holubova, Zvoncekova, Visnovska.. Omen nomen 🙂

rybca
14. sep 2012

@ervenka ja sa stretavam s menami MAK a hned vedla byva HAM...🙂

vever1
14. sep 2012

@erique12 no co ja som videla najvacsiu vyhodu ze som sa zbavila toho verblijfsvergunning. ja som nikdy nechapala ako to predlzovali. sme s kamoskou v rovnakom case podavali ked nam prve malo vyprsat a cakala som dlhsie ako ona. dokonca 3 mesiace kym mi dali nove a to som potom ani na dovolenku skoronemohla. sme kvoli tomu volali ako to mam spravit 😠 a ona dostala napriklad na 9 rokov a ja len na 5 a zakazdym pytaju za to nehorazne peniaze, takze toho som sa uz zbavila. 😝 a co mi este vadilo, kym sme nemali svena tak sme casto cestovali mimo europu a vkuse som musela na ambasadu po viza a zakazdym som to mala inak ako moj mm, stale studovat co plati pre mna a co pre neho, a aj viza sa lisili v dlzke, napriklad slovaci len mesiac, holandania 3, a s holandskym pasom sa lepsie cestuje a mas viac dveri otvorenych ako so slovenskym. ja ho mam ale ja ho nepouzivam. a aj na sk niekedy sa robim za cudzinku lebo sa potom inak spravaju, su milsi ale ak chcu oblafnut hned na nich idem po slovensky a potom si davaju pozor 😝
no veru dnes je poriadna kosa. sme museli sit so svenom kfysio rano a sa mi do tej zimy vobec nechcelo. 😖
vcera som bola u kamosky po dievcenske veci tak ma tak nabalila ze nemusim kupovat do 1.5 roka a ked bude mala taka mala ako sven tak dokonca do 2 😝 a ja mam malicke auto, tak sa mi ta krabica s vecami skoro ani do auta nespratala a bola taka tazka ze to dvaja z povaly museli neist, tak som to veru nechala v aute a vecer musel mm vykladat 😝
no a dnes si hadam uz pobalim tasku do nemky. sa mi nejak nechce 😝

eri28
14. sep 2012

maminy caute, aj vam nieco pisali do papierov, midwajf, ja som z toho somar, neviete co znamena Rb -3 a cibi plus Hl, podla mna to bude neaka poloha baby, ale ja vobec netusim, asi sa nabuduce spytam 😅 .
A neviete mi poradit, kedy mozeme letiet z kapucinkom do Nigerie, zevraj musi byt ockovany, tiez sa musim opytat dokiho, ked sa narodi nasa laska... 😉

erique12
14. sep 2012

@vever1
aha, ale ty si tu potom uz strasne dlho, ze? lebo ja som to povolenie k pobytu nepotrebovala nikdy.
ani pracovne povolenie, proste nic. mimo europu som este moc necestovala, tak neviem.

no tak pekne sup sup pobalit sa ide sa 🙂
p.s. o domacom porode si neuvazovala? 🙂

erique12
14. sep 2012

@eri28
tvoj muz je nigerijcan? jaksi som nepochopila.... a ides sa vydavat? tak potom blahozelam 😉
a tie hodnoty neries, ked dpovedala, ze vsetko je ok, tak je to tak. 🙂 a to je najdolezitejsie.....

ervenka
14. sep 2012

@ikke Moje meno dievcenske- Visnovska, bola som od visne az po kostku. ;)

eri28
14. sep 2012

@erique12 ano moja z nigerie, a vydavat sa tam chceme dakujem 😉
vsetko je okej, maly je len dlhsi po rodicoch, toto som myslela, ci nie je nieco koli porodu, tak som bola zvedava....

ervenka
14. sep 2012

@eri28 rb-3 znamena 3 prsty od rebier= ako vysoko je brusko, resp. maternica ale cibi neviem...
Spytaj sa na vseeeetko verlos.. A nech ti to poriadne vysvetli, resp. nech ti aj vytlaci marerialiky.. V klude doma precitas, napises si k tomu poznamky a nabuduce sa znova opytas....

ervenka
14. sep 2012

@eri28 http://www.medicus.sk/ikrajiny/i138.htm podla toho,co je tam napisane, cestovanie s babom mladsim ako rok by som neriskovala...

eri28
14. sep 2012

@ervenka okej dakujem 😉

eri28
14. sep 2012

@ervenka no vsak opytam dokiho, moj je z Nigerie doktor, tak uvidim, co poradi, ja len ci nahodou niekto nema skusenosti, alebo tak... 😉

janneke
14. sep 2012

@eri28 Umíš holandsky? Zde jsou vysvětlivky pro ty holandské zkratky.
Als de verloskundige (van buitenaf) kan voelen hoe de baby ligt wordt dit op de kaart vermeld.
Dat kan zijn:
ball+ = ballotement, het is nog niet goed te voelen waar de billen en het hoofdje liggen
cbbbi=caput (hoofdje) bewegelijk boven bekkeningang (nog niet ingedaald dus)
cbibi=caput (hoofdje) bewegelijk in bekken ingang (een stukje ingedaald)
cvibi=caput vast in bekkeningang, het hoofdje is volledig ingedaald.
cif= caput in fundo, het hoofdje ligt boven dus in stuitligging.

ervenka
14. sep 2012

@eri28 no moj svagor (40r.) bol na Kilimandzare. Viem, ze musela mat so sebou ockovaci pas, rok sa na to pripravoval, a mal extra ockovanie proti tetanu, zltacke, zltej zimnici, malarie. Bol sa dat ockovat v Martine, tam su na cudzokrajne choroby odbornici.Takze ja ti mozem dat info len z SVK strany...

lexxie_holandsko
14. sep 2012

Tak tata se spletl, myslel, ze leti do Prahy zitra, ale leti az v nedeli. Tak sel dneska s Edikem nakupovat a Edik nadseny s kompasem, ktery dostal vcera ve skole.

ikke prave, ze si asi mysleli, ze tam nic nejezdi, nebo, ze to je cyklostezka, fakt strasny.

Ad dvoji obcanstvi, tak to jeste porad jde? Nejak mluvili o tom, ze to budou menit. Ja ceske vracet neminim, nikdy nevim, co se stane a potom to vyrizovani doma by bylo nic moc.

cestovatelkaandrea
14. sep 2012

@vever1 ja to mam asi za to, ako som sa narobila pri porode ako odmenu. Ale uz zacina byt viacej hore. Uz nespi 20hod denne ale nejakych 18-19. Ale ked je hore tak aspon vela neplace. No a konecne aj prsia menej bolia od naliatia. Tak som rada. Len uz aby bradavky tolko neboleli. V noci mi Kilian rafol do bradavky. Bol rychlejsi ako ja a zrazu pritiahol hlavu ku prsniku a chnap. Som tak zhukla, ze sa aj Damian zobudil, chudatko. Nastastie sa to dnes dava rychlo do poriadku, takze dlho ma to hadam uz bolet nebude.

cestovatelkaandrea
14. sep 2012

@lexxie_holandsko fu tak to je velmi smutne co sa stalo. Si neviem predstavit ako musi byt clovek moc unaveny, ked zaspi na ceste. Ja by som si asi lahla do travy vedla cesty. Ale aj tak, az mi ide zima po chrbate ked to citam.

cestovatelkaandrea
14. sep 2012

@palinkova87 tak to bol fakt debil ten doktor 😖 😖 😖 a ako sa teraz citis? tehotenstvo ide v pohode dalej? coskoro pojdete aj na druhe sono v 12tt nie?

eri28
14. sep 2012

@janneke ucim sa holanctinu, ale dakujem pekne...

eri28
14. sep 2012

@ervenka oki dakujem 😉

eri28
15. sep 2012

baby predavaju tu kvasnice, ked chcem robit napriklad knedlu, alebo buchty....