Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
10. okt 2012

@ikke no si ma potesila, aby som sa dnes na poradni opytala, ked tam pojdem. Damiana ockovali teraz v july 😖

lexxie_holandsko
10. okt 2012

ahoj, tak tady klidek, zuza u tchanovcu, ted dopoledne s manzou dorazi zpet..Edika jsem mela odvezt do skoly a v po 10 vyzvednout k dr..ale stezoval si dost na bolest hlavy. Kvuli tomu vlastne jdeme dneska k ocari, on uz tam chodi a lepime ocko, ale je mi divna ta bolest, jestli nebude muset mit bryle...Jinak ve skole dobre, dnes rano cetl knizku a uz mu to docela jde na to, ze teprve ctou od zari. Jinak nic moc noveho, pristi tyden podzimni prazdniny, tak asi na 3 dny nekam pojedeme, ale jeste nevime kam. Potom dorazi mamka na 2 tydny a chtela si zpatky odvezt Zuzku, ale 6 tydnu je dlouho doba..obavam se, ze by to ani jedna z nich nevydrzela..a ja asi taky ne, i kdyz predstava to je lakava 😀 Skolka takovy problem neni, ta se da zrusit i cviceni, ale prisla by o sinterklaase, no v CR je taky..

andreo to MM mne taky radily, i jsem zkousela. U nas to preslo samo, ale fakt az nekdy v roce..do te doby se tim trapila. Tady teda zadne radikalni kroky..jak propichovani tech kanalku nedelaji, nebo mne o tom nic nerekli. Stejne jako s kyclema, v CR nam orthoped chtel davat frejovou decku, ze Edik nemel vyvinuta jaderka a tady rekli, ze se to muze vyvivnout az v roce a netreba dite trapit..Nakonec meli pravdu spis holandani, protoze jenom jaderka nejsou duvod k sirokemu baleni i podle mladsich ceskych ortopedu.

cestovatelkaandrea
10. okt 2012

ahojte tak na poradni mi nic neporadili na to oko. vraj to musi prejst samo aak to nie je zapalene, tak to nevadi. takze dam drocovi na ocko MM a uvidim. inak mame 5475g a 60cm. A Damian bol zlaty cely den a na CB bol tiez zlaty.

ikke
10. okt 2012

@cestovatelkaandrea mm na ocko urcite neuskodi a s velkou pravdepodobnostou pomoze 🙂 neviem, co presne mate, eve tiez isiel v tom veku volaky sajrajt z ocka, najprv som otalala s mm, no ked som kvapla (dokopy asi 3-4x), do 24h nemala na oku uz vobec nic! 😵

palinkova87
11. okt 2012

@lexxie_holandsko nasho Tobiasa doteraz nezaockovali.. chodia nam listy s poukazkami a ked tam zavolame tak ho ani nepoznajú 😕 😕 a to sa taha od aprila jak sme sem prisli.

palinkova87
11. okt 2012

@cestovatelkaandrea s tým mliekom mi to radila aj svokra.. ta bola zdravotná sestra pri nedonosencoch.. takže na tom pravdy určite niečo je 😉

cestovatelkaandrea
11. okt 2012

dik baby, no prvu davku materskeho mliecka dostal vcera vecer. dnes rano mal stale ocko spinave ale nie tak moc. takze ked sa zobudi a bude bdely a nie ospaly tak mu dam dalsiu davku 😀

lexxie_holandsko
11. okt 2012

@cestovatelkaandrea to MM nebude vselek, ma to asi spoustiu dobrych latek, ale podle mne to nejaky vetsi zanet nezazene. Jak jsem psala, Zuza se s tim trapila skoro do roka a nic s tim nedelali. Takze jenom cistit..nevim, jestli existuji nejake kapky. Tak vydrzte.

@palinkova87 Teda vam se tady fakt moc nedari, co? Jak to tak vsechno popisujes. Jak ho nepoznaji, jako ho nemaji v seznamu?? On je ted Tobko uz nekolik mesicu doma? Zrovna dneska jsem se bavila se znamou, ze tady nektere ucitelky proste chteji vse hned a nedaji detem tolik casu..ale zalezi na ucitelce. Fakt je rozdilny pristup. Vubec kluci obcas potrebuji vic casu na uceni, soustredeni, dozrani..samozrejme jsou vyjimky, vidim i u nas ve skole, ale celkove jsou holky teda zralejsi. Ja byla vyjimka, porad jsem neco zapominala, ztracela atd. 😀

vever1
11. okt 2012

Ahjte baby. Dnes som bola na kontrole, takze zatial ziadna zmena 😖 a zatial to vyzera na prenasanie ak samozrejme dnes alebo zajtra neporodim, co ja uz tomu aj tak neverim 😝 no a bavili sme sa o tom ze niektore nemocnice cakaju do ukonceneho 41tt a potom uz porod vyvolavaju ale nasa nemocnica caka az do ukonceneho 42tt s tym ze od ukonceneho 41tt chodi zena kazdy den na kontrolu a sleduju ako sa ma babo a ked sa nieco meni hned zasiahnu a vyvolaju porod. inak radsej cakaju ci sa to nerozbehne same lebo tym ked sa porod vyvolava tak sa moze stat ze to konci sekciou alebo musia pomoct vytahovat babo a to neradi samozrejme robia 😝 ale kedze v niektorych nemocniciach koncia tehu uz pri ukoncenom 41tt tak si sama mozem na buduci tt povedat ci pojdem dalej alebo chcem aby mi porod vyvolali. ja uz som pevne rozhodnuta ze si ho dam vyvolat. tie 2tt fakt nevydrzim. dnes som spala zas len 2 hodky a je to fakt o hubu 😖 nehovorim ze ked sa mala narodi ze budem spat viac, budem este viac unavena ale predsa je to uz ine, uz tie kopance nebudu, budem moct lepsie lezat a uz len z toho ze budem unavena zaspim hned a nebudem este 2 hodiny cumiet do stropu a cakat kedy zaspim. no ani nechcem aby som rodila privelke babo, ved kazdym dnom rastie a tento krat uz je vacsie ako bol sven a nechcem rodit 4kg bambulu. kamosova sesternica tiez taka tenka ako ja prenasala 2tt a nakoniec porodila 4.5kg dceru, tak to veru nepotrebujem 😕 tak uvidime ako sa bambula rozhodne 😝 a v podstate ja uz mam jeden vyvolany porod za sebou a vsetko islo dobre tak ak zas k tomu dospejeme verim ze to pojde rovnako 😉 a pytala som sa aj na strippen tak oni to u nas v nemke nerobia lebo vraj sa vela krat stane ze to ani nepomoze a ze vecer po strippen maju zeny dost silne kontroakcie a aj tak to za hodinu skonci a aj mozu krvacat a to moze a nemusi byt z toho takze tieto veci oni radsje nerobia. 😝

ikke
11. okt 2012

@vever1 strippen pomoze az ked mas zrely krcok, co byva vacsinou az okolo konca 41tt. to mi vravela moja VK a aj moja posledna skusenost to potvrdzuje.
aky velky bol sven pri narodeni?

vever1
11. okt 2012

@ikke sven sa narodil 2tt skor a mal 3165g a teraz mi minuly tt hadal asistent 3300g-3500g a dnes mi zas asistentka hovorila ze to je to take priemerne babo a tiez sa uz prikalnala k tym 3.5kg a to ti poviem ze mne na porod staci 😝 kedy si ty rodila? viem ze vzdy si 2tt prenasala ale kedy to bolo presne a chodila si uz od 41tt do nemky na kontroly alebo si mohla ostat pri vlastnej VK lebo tu automaticky po 41tt prebera zodpovednost nemka a uz musis rodit povinne v nemke sice mne je to aj tak jedno lebo ja aj tak musim povinne tam rodit 😝 a dnes uz som mala aj dost zvyseny tlak aj ked este stale v norme ale uz sa zvysuje a ja sa tej preklamsie bojim ako cert kriza 😖 tak len dufam, ze mi to nevystupi nad pozadovanu hranicu 😖

ikke
11. okt 2012

@vever1 ja som prenasala 13 dni a posledny tyzden som chodila do nemocnice kazde 2-3 dni na monitor. a kedze bolo stale dost vody a dobre ozvy, rodila ma moja VK. pri albertovi mi na 11. den prenasania zistili, ze ma malo vody a aj ozvy sa im nepacili (sa tak otocil, ze odkopol sondu, tak mali pocit, ze mu srdce nefunguje dobre 😀 ), tak ma prebrala nemocnica a rodila som s tamojsim personalom.
u nas do ukonceneho 42tt si u VK a 42+1 ta prebera nemocnica
kde budes rodit? tilburg?

vever1
11. okt 2012

@ikke ze az 42+1 uf to ani pomysliet 😝 a to pri albertovi ti vyvolali potom porod? hej ja budem rodit v tilburgu. 😉

ikke
11. okt 2012

@vever1 no mali vyvolavat, ale ja som dalsie rano dosla na dohodnuty prijem uz s kontrakciami kazdych 10 min. a na 5 cm otvorena 😅 ale neskor mi trochu prikvapkavali, lebo to islo dost pomaly

palinkova87
11. okt 2012

huraaaaaaaaaaaaaa 23tieho už ideme do školkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy.. 🙂 Tobko chce ist hned na celý den... že nechce ist na pol dna.. tak sme ho dali na celý den ako si pánko povedal 🙂) sa mu ani nečudujem, že chce íst na celý den hned 🙂 😀 a inakšie tam nemusím chodit po neho na obed domov a potom zase zaniest🙂 že tam jedia a až poobede si ho berem domov 😅 no som zvedava ako to zvládnem ho nemat do pol štvrtej doma 😕 😕 😕 😕 😕 😅
@lexxie_holandsko tak to ti poviem,že smola sa nám lepí na paty.. no dúfam,že už v tejto školke pochopia, že Tobko je normálny chlapec a šikovný.. že nepotrebuje íst do hentakej školy s prepáčením pre dementíkov.. 🙄

palinkova87
11. okt 2012

inakšie Tobino už vie abecedu celú a aj písat písmená vie.. pozná už čísla do 20 a aj písat ich vie.. ešte ho naučit sčitovat a odčitovat.. kreslit kreslí.. nie síce pekne ale nikto neni sme dokonalý.. sem tam na krivo no čo už...

ikke
11. okt 2012

hehe, kupujem cestovnu postielku cez marktplaats a mam taky silny tusak, ze to je od jednej znamej 😀

lexxie_holandsko
11. okt 2012

@jarunice dik za info, tak ji asi oockuji. C. sarze se musim podivat, jestli to tu pisou, ale tak spoleham na to, ze nejsou blbi a nepichnou ji neco spatne.

@palinkova87 a kolik je Tobkovi, 5? Tak to nechapu, co jim v te vasi skole vadi. Tohle umel Edik taky a pustili ho do groep 3. Je fakt, ze ted cte atd..ale to se spis naucil az po prazdninach. Jedine , co mne napada, je fakt ta holandstina. Tak to urcite dozene, snad uz se bude darit.

lexxie_holandsko
11. okt 2012

vever ja nevim, jsou triky na vyvolani porodu, ale jestli to funguje..Uznavam, ze spani 2 hodiny teda nic moc a pres den mas sama Svena, nebo chodi do KDV? Ja jsem Zuzku prenasela, i kdyz jsem mela 2 terminy i z CR, neni to nikdy presne.

jarunice
11. okt 2012

@palinkova87 abecedu? a psát?? počítat?? v 5ti letech?? v čr se jde do školy v 6ti nebo v 7mi a začíná se pomalu učit abeceda, atd.. přijde mi tu teda dost vysokých nároků na tak malý děti... nevim..

lexxie_holandsko
12. okt 2012

@jarunice dik za odpoved ohledne ockovani, stejne to asi ale presunem, protoze pristi tyden jsou prazdniny a nekam chceme jet. Mne to prijde taky brzo, syn se ucil v 5 letech nejen pismena, ale i skladat je do slov a zase rozkladat atd.., to same s cislicema. Neni to jeste uplne cteni, ale stejne..Je fakt, ze potom mel snazsi start v group 3. Nektere deti se sami nauci pismena treba ve 4 letech..mam v okoli, ale vetsina deti si v tomhle veku chce hrat. Je fakt, ze to je vsechno formou hry, ale trochu se uz ucit musi.. V CR predskolaci taky asi neco uz musi delat? Potom , co nastoupi do 1. tridy, tak se ale musi denne ucit a maji ukoly, to tady nemaji az nekdy do 9 nebo 10 let..tak nevim, co je lepsi 😒

vever1
12. okt 2012

@lexxie_holandsko no ja mam presny termin kedze moje deti su cez IVF 😝 ja nespavam uz od zaciatku tehu. 😖 Najskor to boli noci bezsenne noci, som aj 4 hodky na plafon cumela. potom som zacala citit malu a uz sa k tomu pridruzilo nespanie kvoli tomu ze v noci vystraja 😝 ked mam velke "stastie" tak je aktivna celu noc a to som este do roboty chodila ked som celu noc nespala, bolo to nikedy o hubu. MOja VK chcela aby som aj skor na MD isla kvoli tomu 😝 no a sven je v KDV jeden den a jeden je u svokrovcov tak mam v podstate 2 volne dni. ale moj spanov skociva v tom, ze chodim do postele az okolo 1 -1.5 lebo skor sa mi neoplati kedze mala je aktivna a niekedy sa ukludni az okolo 4 😖 dnes napriklad o pol tretej bola uz kludna tak som zaspala a o 5:30 som uz bola hore lebo som musela na wc a od vtedy som uz nemohla spat 😖 a tak to ide kazdy den. v dni ked som sama si vacsinou v stredu pospim do 11 ale s tym ze zaspim az tak okolo 8 a potom sa budim s hodinovymi intervalmi a vo stvrtok musim chodit na kontroly tak si ani nepospim 😝 no a cez vikend ma mm necha vacsinou pospat lebo vidi ze chodim ako matoha 😝 ale aj tak dobre nespim lebo odkedy sa narodil sven mam velmi lahky spanok a ja ich pocujem ako sa oni dole blaznia 😝 clovek si na to za tolke mesiace aj zvykne, len posledne tt su dost tazke, som dost unavena, mala kope tak ze to uz riadne boli takze niekedy v noci mam uz slzy na karjicku co ju uz prosim aby skoncila a nechala ma konecne vyspat 😝 no ale vyspim sa az ked bude vacsia 😝 pri svenovi sme nespavali do jeho 7 mesiacov takze si anin ejake nadeje nerobim ze ona bude spavat pekne uz od zaciatku 😝

@jarunice no aj ja si myslim ze su tu dost privelke naroky na male deti.

@ikke no co bolato ta znama? 😝

@palinkova87 tobko je sikovny 😉 a to inac teraz nechapem chodia vam predvolania na ockovanie a aj tak ho v CB akoze nepoznaju? ved ked mu pride predvolanie tak ho musia niekde viest.

ikke
12. okt 2012

@vever1 este neviem, az vecer 😅

vever1
12. okt 2012

@ikke hahaha to bud sranda ked si po postielku pojdes a ta v dverach uvidi 😝 teda ak to je ta znama co myslis 😝

vever1
12. okt 2012

@ikke inak ja som na marktplaats hladala werk tafel pre svena lebo chce stale ockovi pomahat a berie mu srubovaky, kladivo a ostatne naradie, a nakoniec kupili svokrovci cez garage verkoop za 15 euro 😀 tak dostane na mikulasa 😀

ikke
12. okt 2012

@vever1 to skor ja budem mat srandu, lebo ja sa podpisujem celym krstnym menom a s takymto menom tu moc ludi nie je, takze ak je to ona, tak iba velmi dobre zatlka 😀 ale asi to nie je ona, lebo pisala, ze ma deti a ta moja kamoska ma iba jedno... 😅

ikke
12. okt 2012

@vever1 marktplaats je nas verny kamarat 😀
akurat zachvilu by mala prist nejaka zienka po nas tummy tub 🙂

vever1
12. okt 2012

@ikke vsak uvidis vecer 😉 my sme dostali cestovnu postielku k svenovej izbe ked sme ju pred rokmi kupovali cez marktplaats. A este ked sme prisli po izbu tak nas este vybavili aj postelnym pradlom a perinou lebo prerabali dcere celu izbu a druhe dietatko zu nechceli tak sme vtedy dobre nakupili 😝

vever1
12. okt 2012

@ikke my skor cez neho nakupujeme a nase veci co nepotrebujeme dostava bud mm brat alebo veci po svenovi vymienam s kamoskou. jej sestra ma chlapceka a ja som aj dost veci podostavala od jej svagrinej. no a teraz ma vybavila skoro na 2 roki vecami pre malu tak aspon usetrime 😉 ale napriklad teraz sa musime zbavit 2 skrin, postele a 2 televiznych stolikov ale sa nam to enchce davat na net. tak rozmyslame ze to pride zobrat kringloop lebo sa toho musime rychlo zbavit 😝

ikke
12. okt 2012

tak tummy tub predany, o jednu rarohu na stahovanie menej 😀 😎
@vever1 my sme tak podobne prisli k maxi-cosi, co nam pribalili ku kociku
zajtra ideme pucovat a malovat novy dom, tak potrebujem postielku, aby som mala evu kde zlozit