Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
15. okt 2012

@cestovatelkaandrea takto spavala aj eva, ked mala 1 mesiac 😵
no, prerabat nemusime, ale malovat az az... pred nami tam byvali fajciari, cely vikend sme cistili nikotin zo stien v obyvacke 😝

ervenka
15. okt 2012

@vever1 Vidis, neverila si, a babulka prisla v nedelu 😉 gratulujeme, prajeme vela zdravia. Danko sa tesi na novu kamosku. 😉

palinkova87
15. okt 2012

babule chcela by som sa opýtat kde tu v holandsku sa dajú kupit tehu gatule??? či len na internete??? 😠

ekira
15. okt 2012

@vever1 jej gratulujem k bambulke a zelam vela vela zdravicka a samo aj mamine .nech ste cim skor doma 🙂
@jarunice dakujem 🙂
@palinkova87 ja som mala proste potrebu byt iba s muzom🙂 stale svokra alebo svokor pri nom ,stale cosik preberali .tak som ho na hodinku oslobodila hihi
@cestovatelkaandrea ja som to vedela hehe 😉

ekira
15. okt 2012

@palinkova87 skus pozret nejaky obchod pre tehulky 🙂

cestovatelkaandrea
15. okt 2012

@palinkova87 skus H&M, Etam alebo Prenatal obchod. ja som vsetko kupila v tychto obchodoch ked mali akcie. Nohavice za 10-15euro a tricka od 5-10. takze skus, mozno budes mat stastie 😉

ikke
15. okt 2012

@palinkova87 presne tak, Prenatal;
u H&M, Etam a C&A si na nete pozri, kde maju v tvojom okoli tehu modu (ak to nevies najst kvoli jazyku, pomozem 😉 ), lebo to nemaju vo vsetkych predajniach...

palinkova87
15. okt 2012

@cestovatelkaandrea no dikeššš.. 🙂 hej prentál je v udene.. 🙂 H&M je v Eindhovene tunak to zrušili aj ked neviem prečo,lebo tam mali dobré veci.. a C&A tu neni... ale kukla som teraz maarktplats.. tak tam jedna predáva 12km od nás tehu nohavice a aj nejaké oblečko pre deti.. tak dneska s mm tam ideme ku nej skočit 😉 za 6€ tehu nohavice.. dobra cena ni?

lexxie_holandsko
15. okt 2012

ahoj tak zaprve moc gratuluji vever k Emicce a preji vse nejlepsi do zivota, at jste brzo v poradku a pusti vas domu. To se hezky seslo 3 narozeniny v 1 den 🙂 Tesim se na fotky.

@ekira taky vse nejlepsi, to nevadi, ze ti je o dost vic, je ti tolik, na kolik se citis 🙂
@palinkova87 a to si oslav, je fakt, ze takove rodinne oslavy uz asi pro tebe nejsou..ale tady takhle slavi i dospeli. Ja moc neslavim, max s kamoskama nekam zajdeme,ale jinak na oslavy moc nejsem..krome deti samozrejme.
@cestovatelkaandrea tady nam rikala kraamzorg, ze se ma ridit podle krcku, kdyz je teply, tak je akorat, kdyz zpoceny, tak je moc vedro..rucicky pry nejsou ukazatel, ty jsou studene casto. Ja davala vzdycky spis vic, co vim od ostatnich, tak davali casto bez fusaku jen pod deku..a davala to tak i kraamzorg, ale to mi prislo fakt malo, hlavne treba u zuzky v lednu..alespon do zabalky teda.

@jarunice tak s tim nocnikem bych si v jeho veku nedelala moc starosti, urcite se to brzo nauci. V CR mi to prislo nenormalni, jak vsichni uz ve 2 letech, ze si musi rikat a nepocurat se a ja nevim co. Nejlepsi je nic nelamat pres koleno. V Holandsku sice deti srovnavaji, to je fakt, zle treba s tema plinama zase nic nehroti. Jak ditko nastoupi do skolky a skoly, tak uz ale dost porovnavaji, Edik mel vystupni pohovor ze skolky a hodnotili tam vsechno..jemna a hruba motorika, chovani, nemoci, samostatnost atd..a to mu jeste nebyly 4.

jarunice
15. okt 2012

@cestovatelkaandrea to zní dobře, zkusim to 🙂 na Tomáše koukáme a vláčky má rád, no možná že bych mohla ještě trénovat do vánoc a potom to sfouknout dohromady s dárkem pod stromeček 😀

palinkova87
15. okt 2012

neuverite.. 🙂 mam dvoje značkové tehotneské nohavice za 10€ 😀 že jaká kupa.. 😀 a vyzerajú tak ako keby ich na sebe ani nemala 😀

eri28
15. okt 2012

@vever1 gratulujem, mamina dvojnasobna 😉 ...
a mna tu moze porazit, dnes termin a Raphael nic, Boze preco??? sa mu nechce, na toto som sa nepripravovala, tak zacinam psychicky prepinam na prenasanie 😀 😀 😀

jarunice
15. okt 2012

@eri28 neboj, na věky u Tebe v břiše nezůstane 🙂 máš to za pár, užívej si posledních dnů "svobody" a spi 😀

cestovatelkaandrea
16. okt 2012

@ikke tak uz viem preco Kilian tak vela spal v noci. od vcera je chory.teda on mozno s tym uz bojoval dva dni, lebo po dva dni bol taky spavy ani neplakal a zrazu sa mi poobede zdal teply. dala som mu teplomer do zadku a ze 38.6 dokonca ho vcera aj tri krat prehnalo a mal tvrdsie brusko. takze to vyzera na brusnu chripku, ktoru mal aj Damian. takze mu davam teraz vela pit a dnes v noci som ho o tretej zobudila len aby pil, lebo musi teraz viac pit kvoli teplote. 😢 zatial to rozchadzame bez paralenu, lebo teplota mu pomaly ide pri kazdom prebalovani dole, teraz ma uz 38 co je oproti vcerajsku super a aj viacej papa.

cestovatelkaandrea
16. okt 2012

@lexxie_holandsko no aj ja tak kontrolujem ako ty. s mojim zapastim na spankoch na hlave. a vcera sa mi zdal Kilian teplejsi a sup po zmerani teplota ☹ takze teraz bojujeme s prvou virozou. ak mu neklesne teplota do zajtra pojdem s nim k doktorovi. zatial to skusame s materskym mlieckom a bez paralenu. vela ho puskujem na licka aby som si vytvorila protilatky v materskom mliecku. som sa to docitala na webe, ze takto sa da bojovat s chorobami aj ked nie vzdy je to uspesne.

cestovatelkaandrea
16. okt 2012

@eri28 hlavne klud, ja som Damiana prenasala 11dni, takze este si od niecoho takeho daleko. len si uzivaj posledne dni 2v1. potom toho mozno uz tolko nenaspis 😉

cestovatelkaandrea
16. okt 2012

@jarunice no veru skus vydrzat do vianoc, potom spojis dve veci do jednoho 😉 ale u nas to zabralo a tyzden na to prestal Damian cikat aj v noci. tak sme boli komplet odplienkovani behom dvoch tyzdnov.

cestovatelkaandrea
16. okt 2012

@lexxie_holandsko mne sa s tymi plienkami lubi ale jedna vec. na jednu stranu deti nenahanaju v skolke na zachod aby sa same pytali. su radi ked to dieta zvladne do styroch. a potom hned v skole chcu od deti aby si vedeli s prepacenim po "vysrati" utret zadok ako dospelaci. to ma sokuje, lebo take stvorrocne dieta to zvlada tak ako to zvlada. s motylikmi na gatoch.

eri28
16. okt 2012

maminy dobre ranko...
u nas prsi 😝 , aspon mozem depkovat 😀 , ale nie je to tak zle 😅 😅 😅
este si uzivam, len ma to prekvapilo, lebo podla posledneho sona, je vadci trosku, tak som cakala, ze sa vypyta, skor, druhu noc len menzes bolesti, ale vsak raz sa to spusti....
akoze menzes nemam 😀 , ale haluz uz 9 mesiacov neviem co to je a teraz strasi, lepsie mi je v chlade, ako v teple, tak aspon moc nekurime 😵 , vyhoda...
inac nic nove 😎 😎 😎
prajem pekny uprsany den, prve info, tak pisem, ale asi mame cas, zajtra mam kontrolu u midwajf, tak necakam, ze nepridem, okrem toho mi hovorila, ze sa este uvidime, cize ma asi dobru prax 😉 ...

eri28
16. okt 2012

@cestovatelkaandrea rychlo sa uzdravte 😉 ..

eri28
16. okt 2012

@jarunice asi ste doma, v tomto necase???
cize stretko dufam dame, ked mimi narodi, teraz ja nechodim do centra, vsak si este napiseme, dufam....
tesim sa... 😉

eri28
16. okt 2012

@palinkova87 ja som tiez kupovala v tu v NL, ale tu su obchody po ruke, ale dokonca som nasla lacne tehu aj tu na MK, a poslili mi postou, stale sa mi to viac oplatilo, teda oni to poslali mojej mame na svk, a ona mi urobila balicek, lebo som chcela aj bryndzu... 😀
Niekedy na markplatz su super ceny, ale niekedy sa mi rozum zastavi, ale to je aj na MK 😀

eri28
16. okt 2012

@palinkova87 a napadlo ma aj niektore predajne Hema, vadcie, ale neviem ci je to u vas... 😉

jarunice
16. okt 2012

@eri28 ahoj, no počasí,... já vždycky čekám na chvíli kdy neprší aspoň na chvíli a okamžitě berem kolo a jdem se rychle vyvenčit, protože ten můj drak prostě potřebuje pohyb, doma je to s ním hroznej opruz, když celý den prší, to už se skoro houpe na lustru... Tak až bude mimi na světě a ty se budeš cítit líp, tak mi pisneš adresu a já dojedu, ať se nemusíš s kočárkem táhnout bůhvíkam..

@cestovatelkaandrea paralenový čípek malinkýmu neublíží, naopak pomůže.. držim pěsti ať je brzy OK. No a s plínkama to kdyby se přesně stalo a jedněch 14 dní by bylo po plínách, tak bych radostí povyskočila! a místo peněz za plínky bych začala chodit do fitka 🙂

eri28
16. okt 2012

@jarunice okej tesim sa urcite ti napisem 😉 ...
tvoj je stale taky sintos??, cize nenudis sa moja... 😉

cestovatelkaandrea
17. okt 2012

tak teploty nam ustupili. dnes ma Kilian iba 37.4 ale zato je cely vyhadzany vyrazkami 😖 vyzera to ako siesta choroba. zavolam dokine ci ho nepozrie.

jarunice
17. okt 2012

@cestovatelkaandrea myslim, že se nemusíš obávat, nám se to stalo 2x když byl Olík ještě mimi a Dr.mi řekla, že vyrážky co měl na prsou, zádíčkách, prostě všude možně je normální reakce, která se projeví max. do 3 dnů po teplotách, jako reakce na infekci nebo virozu nebo na tu horečku. Ale každý mimi je jiný, tak pro jistotu bych taky zašla k dr.

eri28
17. okt 2012

no maminy po dnesnej poradni, kontrola o tyzden v stredu, a ked sa nevypyta v stvrtok ideme rano do nemocky, ze uz budeme koncit pomaly 41 tt, tak treba...
sestra sa ma dnes pytala, ze ako casto citim pohyby ja iba 2 krat denne, ze musim 8 krat denne citit, ze kope, zda sa mi to vela???, tak som bola v nemocke na sone, ze uz je dost nizko, a mame menej vodicky, ale poslali ma domov, ale sestricka hovorila, ze zajtra, ked budem citit, iba dva krat denne pohyb, ze mam ju volat spat, tak uvidime, predtym som ho citila castejsie, ale tychto par dni uz ho tak necitim, tak uvidime,snad sa rozkopka.... 😉

palinkova87
17. okt 2012

@eri28 ale to je naozaj malo 2x denne.. tak ak aj zajtra to tak budeš cítit tak volaj.. neni to sranda