Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

lexxie_holandsko
8. nov 2012

ahoj i my davame ockovat, zrovna zuza dostala minuly tyden. Vsimla jsem si, ze ted nove ockuji deti i na zloutenku..to nase deti minulo, pry jsme nebyly rizikova skupina. Edik ma jeste tuberkulozu a tu mexickou chripku, zuza ne. Tu zloutenku premyslim, ze necham navic naockovat, ale zase, kdyz tu doted nikdo oockovany nebyl..Pokud bychom vyjeli nekam do exotickych krajin, tak samozrejme naockujeme vse, co se musi..Taky jsem cetla o rizikach ockovani, hlavne souvislost s autismem, ale nejak tomu nemuzu uverit. Spis to je, ze se autismus odhali ve stejnem veku jako se dava nektere ockovani mezi 1 a 2 rokem..
Mmch. nevim, jestli jsem to psala, ale u netere se potvrdil autismus, je mi to moc lito. Jeste nevedi jaky rozsah, snad to bude jen nejaka lehci forma..ale tam bylo poznat, ze neco neni v poradku hned. Nemluvila, zadny ocni kontakt, minimalni reakce na okoli, krome rodicu atd..

Zdravotni pojisteni pristi rok je taky sila, to chteji zdrazit hodne..a kinderopvang pry taky. No mame se nac tesit.

rybca
8. nov 2012

@cestovatelkaandrea no vsak uz sa tesim aj na ten vyklad, bo je to fakt osemetna tema..🙂))

cestovatelkaandrea
9. nov 2012

@ervenka tak to je dobre, ze je Dankovi lepsie. Z toho co pises, to vyznieva ako keby mal salmonelu... ale hadam nie a bol to nejaky bacil. ved coskoro sa dozviete vysledok. Nas Damian ked je chory tak papa len jablcka a chlebi s pindakaas. To neodmietne nikdy. Takze viem, ze keby odmietol aj to, tak je fakt zle.

cestovatelkaandrea
9. nov 2012

@vever1 ako spolu fungujete s deturencami? Uz si Emka vytvara nejaky rezim, ze vies ako asi mas co ocakavat. Kilian ma taky skoro ustaleny rezim vytvoreny. Ved je aj nacase, dnes ma dva mesiace 😀 Vacsinou zaspava tak medzi 22-23 vecer, potom taha do rana do 9-10 ale vzdy je to s dvoma kojeniami medzi tym. Bud o 4 alebo 5 a potom rano o 7 alebo 8. No a potom je hodinku a pol hore doobeda, potom zase spi tak tak 1.5-2 hodinky. Popoludni zas hodku hore a dve hodky spi v kocari a na vecer je tiez hore. 2 alebo 3 hodinky. Sem tam do tej desiatej vecer cosi podrieme tak na 30 min, niekedy zaspi tak na hodku ale inak vecer uraduje a potom ho uspavam v autosedacke pri hojdani lebo v postielke ani za zivy svet nezaspi 😀 a ani na cicku. Len v tej autosedacke 😀 😀

cestovatelkaandrea
9. nov 2012

@lexxie_holandsko vsetko ide hore, len platy nam tak raketovo nejdu hore. je cas si zapytat viac 😀 😀 😀 Ale nie, ale ked som pozrela kolko budeme platit za Kiliana a Damiana od noveho roku tak ma skoro prekotilo. Mat tretie dieta, tak rozmyslam ci vobec robim 🙄

ervenka
9. nov 2012

No mamicky, ked sa teraz na tie ceny pozeram, zacinam naozaj uvazovat, ze sa vratim ku gastouder. (pred tyzdnom sa stala mojou FB kamoskou dievcina, ktorej som bola gastouder, tak sa vytesujem ako velmi vyrastla 😉 ) Pozerala som na nete aj pedagogicke kurzy, aby som vedela aj informacie do malych hlaviciek dat. Sice by sme potom museli dom lepsie zabezpecit, ale stale gastouder vyjde lacnejsie. Uvidime- zacinam s rozposielanim CV (nie len ako gastik ale tak vseobecne), som zvedava, ako to dopadne. 😉
Vcera vecer sme mali kuriatko, brokolicu, zemiaky a Danko normalne aj masko pekne jedol- az som bola prekvapena. Takze si myslim,ze je vyzdraveny.

vever1
9. nov 2012

@cestovatelkaandrea no fungujem ako sa da 😝 najviac si oddychnem ked je sven v skolke alebo u svokrovcov 😝 ale nie musim povedat ze uz to zacinam ako tak zvladat. len co ma mrzi ze velmi von teraz nechodime. ked musim do obchodu tak ideme autom, lebo mame taky nastavec na kocik ale veru si to neviem predstavit so svenom na taku dlhu streku tak s nim takto len po okoli chodim. ono by mi teraz veru bodol taky ten dvojity kocik ale s nam velmi neoplati kupit lebo sven uz bude mat 3 roky a to ho donekonecna v kociku nebudem vyvazat. 😝 a inac sven to celkom dobre zvlada aj ked ma aj chvilky ked malu bije a dnes ju dokonca aj kopol ked sme vsetci traja rano lezali v posteli 😖 a ked mu nieco poviem tak sa este viac rozcerti 😢 neviem vobec ako ho to mam odnaucit. ono to je vtedy ked chce pozornost hlavne ked emma musi papat a dlho to trva. vteyd to vacsinou riesim ze mu zapnem laptop nech pozera pesnicky alebo rozpravky. ale zas nechcem vsetko riesit takto 😖 no a ja sa mam na figu. vcera ma uz hrdlo zacalo boliet a uz mam nadchu a cely clovek ma boli 😖 mala bola v noci nejaka tepla a dnes rano som jej odmerala teplotu a mala 37.5 tak musim davat pozor aby jej to nestupalo lebo vraj prve 3 mesiace nesmu mat deticky nad 38 vtedy musis z volat dr. my to aj dr a aj kraamhulp prizvukovali 😖 no a dnes som zas volala dr lebo ten spruw celkom nezmizol. som si myslela ze hej ale uz rano ked som ju kojila tak mazas zacali boliet bradavky. ono je to teraz tazke jej kukat do pusinky lebo to je uz velmi slabe. tak nam este pre istotu dali jednu davku liekov zas na 6 dni a uz by to malo byt prec. no a ako na potvoru som isla do lekarne doobeda ze ich vyzdvihnem a oni ten recept posielaju az po 2 grrrrrrr. radost trepat sa tam s dvoma detmi. tak som poprosila kamosku ci mi o pol tretej nepride postrazit deti aby som tam zbehla bez nich. ak bude mat stastie tak este obaja budu spat. len tym padom moj poobednajsi spanok odpada. a co sa rezimu tyka tak ti ani este riadne neviem. v podstate papame skoro v rovnakom case. jednu noc spinka dlhsie ako druhu. ale uz sme vydrzali aj 7 hodin medzi kojeniami ale to bolo len raz a po kupani xixixi
inac som sa ta chcela este spytat kedy zacnes ucit kiliana na flasu? lebo mne hovorila tetuska ze mam zacat uz po 4tt a aj som to niekde citala ze tak by sa malo aby malo dietatko dostatok casu zvyknut si. pri svenovi sme zacali az na konci 2mesiaca a prvy tt v jasliach odmietal flasku a pritom doma s ockom pekne jedaval 😖 ale mne sa to zda strasne skoro ze po 4tt to sa bojim aby sa mi potom neodstavila od prsa. a asi budem mat aj problem ju ucit na flasku lebo dudu mi dost odmieta. 😖

vever1
9. nov 2012

a s tymi zvysovaniami mi ani nehovorte. to fakt clovek uz musi riadne rozmyslat ci sa mu oplati mat viac deti a ked hej ci ma ist vobec robit 😠 😠 😠 😠 a platy vobec nezvysuju. teda u nas ked mas stastie tak ti daju na konci roka 20 euro navyse a to este im mozes byt vdacna ze ti zvysili 😝 😠

@ervenka hahaha tak mm sa boji zeby si druhe babo chcela 😝 vsak pockaj ked pridete na navstevu a malu uvidi mozno sa mu tiez zacnie za babatkom 😝 a na tvojom mieste by som veru zacala s gastouders. 😀

ervenka
9. nov 2012

@vever1 😀 Ak budem gastikom- potom hrozi realne nebezpecenstvo,ze aj svagrina bude chciet moju pomoc. A to teda nechcem. Ich stredna si uz spravila meno v skolke, a uplne chapem ucky, ked minule povedali svagrinej,ze su s jej dcery unavene- beha po skolke, ani sa nevypyta na zachod, ze natrela mydlom na ruky celu stenu na zachodoch, vyrusuje ostatne deti... Zase zdravie (a hlavne to mentalne) za peniaze nekupis.... 😀

monicta1
9. nov 2012

Caute!
Zijem v Amsterdame a zhanam tu nejake mamicky zo Slovenska alebo z Ciech.

eri28
10. nov 2012

@cestovatelkaandrea ahoj ,mamina........... maminy, mi sme zaneprazneny mame tu babku, zo svk, ani nestiham, na net, cize pokukam, a popisem neskor...
maly je krasny rastie pekne, a zykame si vseliak, kedze babka chce byt malym vsade a stale 😉 , a je taky malicky a ja chcem by, tiez s nim stale 😅 , vseca mal 3 tyzdne, uz utekam, lebo, ked place stoji to za to 😢 ....

prajem vam pekny vikend......
😉

vever1
10. nov 2012

@ervenka no tak to budes musiet potom nieco vymysliet ze nebude moct poziadat o tvoje sluzby 😝 a potom sa aj my hlasime 😀 😝 mne este stale je naprd 😖 boli ma cely clovek a naprd je ze siani nic nemozem dat kedze kojim. no vsak som uz dlho nebola chora 😝

@eri28 tak sme zvedave 😀

ervenka
10. nov 2012
lexxie_holandsko
10. nov 2012

holky tak koukam, ze tady klidek. Vecer jdu na oslavu kamoscinych narozenin, prala si bramborovy salat, tak jsme ho s mamkou udelali , snad bude chutnat. Vcera u logopedky vetsi pohovor o Edikovi, skole, treningu soc. zdatnosti atd..jsem se ji ptala jestli teda muze byt hooggevoelig, kdyz ho casto boli hlava a vsechno hodne proziva a vseho si vsima..a je technicky zalozeny, tak se mne ptala , jestli jsem nekdy premyslela o PDD- NOS. Tak to jsem se teda dost lekla, ale ona mi rekla, ze to neni nutne testovat do te doby, pokud ditko nema vetsi problemy ve skole, coz zatim nema..ale zacalo mi to zase vrtat v hlave.

Jinak mamka jede zitra doma a pristi sobotu odleta s tatou a brachou a jeho rodinou do Egypta 😕 To je teda rychlovka, ale alespon si odpocinou.

lexxie_holandsko
10. nov 2012

@monicta1 znam z Amstelveenu, akorat nechodi na zadna fora. To je blizko, ne? Jinak na www.tsjechie.net je jich z okoli Amsterdamu celkem dost si myslim. Jeste www.netherlands.cz

monicta1
10. nov 2012

Hej,je to blizko.

rybca
10. nov 2012

Ahojte, prosim, ak vas to moc nebude obtazovat, preposlite toto http://udalosti.noviny.sk/pochybne-adopcie-deti... svojim holandskym znamym, nech aj tu vedia, co UK robi.

Dakujem

ervenka
12. nov 2012

Dnes sme boli v CB-ockovanie odlozene o tyzden. 75cm/9020g. Dr bola zase velmi mila, dokonca povedala,ze je SPRAVNE, ze sa s ditkom rozpravam po SVK, ze to je moja rodna rec. POCHVALILA,ze drobec je stastne, zive ditko, ze robi vela a je rychli, a pekne rozumie a aj poslucha- napr. Daniel kom je hier. A potom som to povedala po SVK a tiez prisiel tiez. 😀 JEdnoducho EU ditko.
@vever1 co ste tej dr. spravili? Lebo taku vysmiatu som ju mala uz 2x. teda teda..

vever1
12. nov 2012

@ervenka aj my sme dnes boli 😝 na kolku ste mali afspraak? mi na 11:30. A mas pravdu bola vysmiata a aj minule uz bola mila. ktovie mozno iny chlap 😝 my mame 4525g a 53.6cm 😀
inac nam sa ten spruw vobec nelepsi. skor mam pocit ze sa to zas zhorsilo a to uz jeme druhu davku liekov a aj mna zas nejak zacinaju bradavky boliet a to si ich poctivo natieram tou mastou :( mi dr v CB hovorila ze ked to do stvrtka neprejde (co pochybujem) tak ze mame sa ist osobne ukazat dr (doteraz nas vybavovali len cez telefon) a ze jej daju pravdepodobne ine lieky. no som zvedava....

ervenka
12. nov 2012

@vever1 Tak sme sa minuliiii, my sme mali na 10,10 ale cakali sme do 10,30. Vysli sme o 11,30... Aha, novy chlap ma nenapadol. Inak aj teba sa vypytovala na pouzivanie svk, alebo ty si "utajena" slovenka? 😉
Inak ten spruv- chudatko Emmka a ty tiez. Ale prist by sme mohli ku vam, vsak? Ci radse este nie? Nas huisik je zatvoreny az do konca tohto tyzdna. Dufam ze nieco vybavite... 😒 pytala som sa sestry, lebo neter to mala tiez, a veeeeelmi dlho- takmer mesiac. Neter mala aj lieky. sestra povedala,ze ona musela uplne vysadit biely cukor, ziadne sladkosti, viac bielych probio jogurtov jest a potom to neteri preslo. Sestra ju kojila do 1. roka.

ervenka
12. nov 2012

Este raz ja- volala som cez skype s mamou, Daniel sa hral s tatinom- kotulali si loptu. Daniel sa presunul na kolienkach ku mne, pozeral sa na babinu- celu obrazovku mi odchytal- to akoze ju hladkal (mileeeee) potom mu tatino poslal loptu. Daniel stal pri mojej stolicke- otocil sa, SPRAVIL 2 KROKY ku lopte a sup na zadok. Taaaaakze, dnes si mozeme napisat, PRVY KROK! Sme hrdi na naseho dropca. A uplne som podrastla,ze to videla cez skype aj babina.. 😀

cestovatelkaandrea
13. nov 2012

@vever1 akosi som nestihala posledne dni. vzdy len tak narychlo. kvoli tym mojim nakupom v sobotu, som musela vela veci porobit v tyzdni 😀 minule som pisala ze Kilian ma rezim, teraz si ho zase poposuval sam. ako som bola v sobotu prec cely den, tak odvtedy je na prsiach castejise a v noci spi opat pri mne cely do mna zaboreny. Ked sa odsuniem od neho dalej, tak sa s tou jeho hlavickou bude tolko suchat ku mne, ze sa dosucha a nohami poodraza az je aj s nohami vo mne zaboreny. Inak neviem ci sa mi to snivalo alebo to bola len nahoda. Na posteli vyhodil nohy do luftu a sup s ritou na bok. Takze sa dnes pravdepodobne prvy krat pretocil na bok 😀 😀 ale mohlo to byt aj tym, ze matrac v posteli je maksi ako ohradka a tak mu to islo lahsie. Ale cakam, ze do mesiaca sa bude krutit zo strany na stranu, takze ho ani na gauci nebudem moct nechat spavat len tak.
Pytala si sa na tu flasku. My sme zacali az ked mal Kilian 6 tyzdnov. Skor sa to vraj nema robit ani s dudkou. Takze sme dovtedy pockali a Kilian vie rozoznat tahanie z flasky bez problemov a vie aj kedy ma dudku v ustach, tak dudka a netaha ako z cici. No a pribera dobre, takze ho to nedomylilo v jedeni. Len jeden problem je v tom, ze pije z flasky iba vtedy ak ja pri nom nie som. Akonahle zisti, ze som tu, tak flasku nechce a kruti hlavu k prsiam. Raz som ho krmila z flasky v obchode cerstvo odstriekanym mlieckom a ten nastvany pohlad pocas pitia si pamatam doteraz 😀 Inak Kilian pojde v decembri na dva skusobne dni do skolky tak som zvedava ako to tam pojde.Nastastie ho budu mat predtym dva tyzdne doma moji rodicia, takze budem vediet, co asi mozem ocakavat.
Inak dnes idem pre vodicak, takze uz vecer mozem "burat" 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
13. nov 2012

@ervenka keby si byvala blizsie, tak si ta rezervujem 😀 hned by si mala dzob s dvoma detickami. Jedno kludnejsie a jedno take hyperaktivnejsie. Katka @rybca cez vikend videla ako sa vie Damian predvadzat 😀 Ale kratko po ich odchode to zalomil cez slzy do postele a zobudil sa az rano.
Vysledky z rozboru este asi nevies, ci? Inak Danko je sikuliak. Pockaj on sa teraz bude osmelovat coraz viac a viac.

cestovatelkaandrea
13. nov 2012

@eri28 no len si uzivaj drobca, ten ta potrebuje viac ako internet. Vsak sa ozves neskor, ked sa nejako vsetci zladite 😉

ervenka
13. nov 2012

@cestovatelkaandrea Danko sa osmeluje viac ako dost 😉 - nic ho nezastavi, este dobre,ze je drobnejsi- uz vie svetlo zasvietit, vypnut- ked ho mam na rukach a dosiahne ku vypinacu, tak zapina, vypina. 😀 Jeho oblubena cinnost je lozenie po schodoch- samozrejme za pritomnosti rodicov, najnovsie sa zacina natahovat za kluckou na dverach, ale ta je pre neho velmi vysoko. Nastastie. Skuma vsetko a vsade. Vysledky este nemame, ale dufam,ze budu coskoro. Dnes vecer ideme na Coldplay 3D do kina. Tak bude kultura.

cestovatelkaandrea
13. nov 2012

@ervenka tak to bud fakt rada, ze je mensi. som zvedava, co ma caka pri Kilianovi 😀 😀 😀 on je taky riadne zdatny obor a pohybovo je na tom tiez velmi dobre.
pocuvaj, nedrazdi tu s Coldplay. Dost, ze depesakov ti zavidim, nie este aj tychto 😀

cestovatelkaandrea
13. nov 2012

@ikke ako to ide na novom? Kolko krabic este ostava vybalit? 😉

vever1
14. nov 2012

tak ja narychlo lebo som len pred hodinou vstala 😔 a zachvilu tumam svokru s jej sestrou.

@ervenka no Danko je sikulka, teraz uz sa vobec nezastavis 😝 a jasne ze mozete prist. len to nasledujuce 4t bude obtiazne cez vikend lebo mame uz na kazdy dne navstevu 😖 tak ak vam nebude prekazat mozme nieco aj cez tyzden. daj vediet.

@cestovatelkaandrea sranda ty mas ze od 6tt a v mojom zosite co mam od kraamzorg a aj ona sama mi prizvukovala ze po 4t ale mne sa to zda fakt skoro a nemala som to ani v plane 😝 a dudu si tiez davala az po 6t? lebo ja som dalauz po 2 lebo sediet s malou kazdy vecer a ona mi hodinu prst dudlala nebolo bohvieco. ale nasa mala opicka dudku aj tak nechce 😝 obcas si chvilu podudka a hned ju vypluje a uz jej ju netreba. len som zvedava potom ako to bude s flaskou 😖 a napriklad pri svenovi som ja tiez na zaciatku nemohla byt v miestnosti ked isiel pit. ale to aj pisu ze kojene deticky odmietaju na zaciatku flasku ak je pritomna mamina alebo dokonca ak im ju mamina ponuka 😝 v a potom o tej sak preco by ju chceli ked maju original pri sebe? 😝 a inac mi mame uz par dni rovnaky rezim, tak som zvedava ci -to aj ostane. Emmi sa napapa o tej 20-21 a potom o 21-21:30 zaspinka a spi az do 2-3 rano a az potom papame a potom zas spinka do tej 7-8. Tak sa aj vyspime aj ked asi lepsie by bolo keby papala o tej 23 a potom by vydrzala az do rana 😝 a inac predvcerom papala o 20 a hned aj zaspinkala a ja som sa zobudila o 4:30 a ona este pekne odfukovala 😕 som nechapala. ale som ju potom hned budila lebo sa mi to uz dalo dost dlho 8.5 hod medzi kojenim. keby zalezalo na mojom mm ten by ju nechal spat 😝 aj ja ale to by uz musela byt vacsia a niel len 1 mesacna 😀 inak Killian je tiez taky aktivny 😝 nasa sa vkuse vrti a bez pohnutia nevydrzi. JA ju niekedy musim zabalit aby mi zaspala lebo tym ze sa tak kruti a sibrikuje si ruckami nevie zaspinkat. a staci niekedy ze ju len zoberiem na ruky a si ju privyniem k sebe aby sa nehybala a do minuty uz spi ako drevo 😀 a inac nam sa uz 2x podarilo pretocit na brusko a par krat uz bola na boku. ale to podla mna su zatial len nahody kedze ona taky akcny zivel tak sa jej to aj obcas podari xixixi

vever1
14. nov 2012

@lexxie_holandsko a tebe zakazdym zabudnem odpovedat 😔 to s tou diagnozou co si pisala neprehana dr nejak? ja som si na nete precitala co si tym myslela ale podla toho co pises o edikovy sa mi veru nezda zeby to mal. ci si nieco z toho co o tom pisu na nom pobadala?

ervenka
14. nov 2012

@vever1 navsteva sa odklada- mm je chory a aj Daniel ma plny nos- mala by som kupit topanocky pre jeho lopende neus. Ako si pochodila u dr.? Ci ste este neboli?