• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Maminky z Holandska, pridajte sa

20. marca 2017 
ja tri roky pomaly, nie je to tu najhorsie :wink: akurat normalny chlieb by sa zistiel v obchodoch :grinning: ale vazne, vsade, kde su dobri ludia, sa dobre zije :dizzy_face: a ja sa v tejto veci stazovat nemozem, aj ked slovenska rodina mi samozrejme chyba (aj jej ceska cast, aby som niekoho neurazila :sweat_smile: )

ja som akurat vcera zakupila oranzove M&M's, ale spomenula som si na ne az po zapase :grinning: inak moj muz futbal doteraz ignoroval este viac nez ja, ale uz nas to pomaly chyta :sweat_smile:
14. jún 2008 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak niekolko domov tu v okoli ma teraz vycapenu z okna vlajucu turecku vlajku, normalne mi je luto, ze nemam nejaku cesku po ruke... :sunglasses:
14. jún 2008 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Proc tureckou? :fearful:

No normalni ceskej chleba a rohlik bych taky obcas vrazdila :grinning: :grinning: ale ja jsem taky spokojena. :dizzy_face:
14. jún 2008 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hm, mazna dorzil..letime na nakup...

Jinak uz jsi neco koupila ke svatku tatinku :grinning:
14. jún 2008 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja sice nie som z holandska ale z irska, ale za par tyzdnov sa chystame na navstevu amsterdamu a tak ma velmi potesilo ked som uvidela temu s tymto nazvom. urobila som si zoznam vselijakych moznych muzei a pod. co by sme radi videli, ale mozete mi z vlastnej skusenosti poradit, kde sa pozriet, co stoji za to ,urcite to tam mate niektora dokladne prechodene. dakujem vopred velmi moc.
14. jún 2008 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
elly, tunajsia turecka mensina, predsa... :wink:
no a svatek tatinku sa u nas neslavi... :pensive: zatial... :wink:

annaola, ja asi nepomozem, ja amsterdam nemusim :sweat_smile: ale van goghovo muzeum urcite stoji za pozretie aj uuuplnym laikom
14. jún 2008 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Annaola..zalezi na tom, co mate radi...pokud chcete kulturni pamatky mesta...tak je mozna pro vas prima..nasednout na lod..co projizdi kanalama centra Amsterdamu a tak vam uz reknou hodne veci....

Ikke no ja jsem jen nepochopila, proc turecke vlajky....nevim co slavi a ze by tu turku byla mensina no to asi sotva :grinning:
14. jún 2008 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
elly, no neslavia, a dufaj(me), ze ani zajtra slavit nebudu... :sweat_smile: maju to ako obdobu oranzovych vlakociek na kazdom druhom dome teraz... ciste kvoli futbalu :wink:
14. jún 2008 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ikke aha....tak to je kvuli fotbalu. No me to nejak pozde zapaluje.. :grinning: ja myselal, ze slavi fotbal nl jako tureckyma vlajkama...at zije Inburgering...ale Turecko hraje taky :sweat_smile:
15. jún 2008 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ikke jak stare mas dite? Holcicku nebo chlapecka? Z tech fotek v albu nejak nemam prehled :wink:
15. jún 2008 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caute :slight_smile:
dlhsie som tu nebola- mali sme navstevne obdobie takmer 3 tyzdne. Tak som na net akosi uz nemala ani cas ani dostatok sil :sweat_smile:
U nas je oranzove len to co sa paci Miskovi- teda levikovia z AH su u nas hitom ... najhorsie je ked ideme na bicykli a musim s nim na striedacku davat pusinky levokovi aby mu nebolo smutno :grinning:
Inak futbal nepozerame... teda ja som videla cast jedneho zapasu ked sme mali v robote taky akoze free futbalovy vecer - ale ja a vacsina kolegyn sme to zrusili a sli sme hrat bowling :dizzy_face:
23. jún 2008 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte !!! :slight_smile: tak aj ja sa pridavam ako buduca mamicka zijuca v NL...Este mesiac a nase dievcatko by malo urobit prve kuk na svet
22. aug 2008 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zdravim buducu maminu ingu :grinning: ani som ta podla foto nespoznala az podla mena babetka so zistila ze si to ty....zdravim inak aj dalsie holandanky :wink:
28. aug 2008 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj ja zdravim buducu- mozno uz aktualnu maminku :slight_smile:
Kde v NL zijete?
Ekira, INga- vy asi obe mate manzelov holandanou- podla mien deticiek sa mi vidi :wink:
13. sep 2008 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte !!!tak ja stale nic..fnuk..no uz sa neviem dockat..
aksuram,ja byvam so svojou holand.polovickou blizko Nijmegen a ty?
ekira,nechce mi to zobrat inu fotku...uz som vyskusala asi 20 a nic,len tato...ale pockaj,ked sa narodi mala,hodim tam niejaku aktualnejsiu,hihi :grinning:
14. sep 2008 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inga, hlavne tam hod fotku, na ktorej budes ty, nie iba mala :wink:
inga, to si tam niekde ako ekira? ja tiez nie som odtial daleko, kusok od arnhemu :slight_smile:
14. sep 2008 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte!

Hned som sa chytla tejto temy, kedze zijem v Holandsku a uvitala by som "mamickovske" kontakty....
Hoci sama mamickou este nie som.... Ale prezivame s manzelom akurat produktivne obdobie....Tak snad coskoro....
PS: zijem momentalne v utrechte, ale niekdy v novembri sa stahujeme do Haagu...
16. sep 2008 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
huhuuuu, je tu niekto???? :frowning2:
16. sep 2008 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj mishmish. Ja byvam v Haagu, mamickou sice este nie som a zatial ani neplanujem byt, pretoze nevieme, ci tu budeme dlhsie ako rok (nechceme nasu situaciu moc komplikovat), ale nikoho tu nepoznam.
17. sep 2008 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
my byvame blizko Alkmaaru, cca 20 km na sever v malej dedinke Sint.Maartenzee.
Mishmish- drzim palce aby produktivne obdobie malo aj adekvatny produkt :slight_smile:
Akosi zistujem ze v Nl je pomerne dost sloveniek :grinning:
17. sep 2008 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Myslela som, ze uz sem nikto nechodi, ale povedala som si, ze aspon to skusim, mozno si to niekto vsimne a je to tu. :slight_smile:
17. sep 2008 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ikke,ja byvam asi 9km od ekiry...dokonca som nasla dalsiu slovenku u nas v dedine,to bola veelka nahoda...no a mame tu aj jedneho cecha,ale ten sa nechce kontaktovat so slovakmi ci cechmi :grinning: ... je nas v NL vela,i ked sa mi niekedy zda,ze nie dost...aspon nie v mojom okoli,oni su vacsinou vo velkych mestach a ja byvam v malej dedine
18. sep 2008 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inga- podobny problem - tiez mam pocit, ze vsetky su v Ams, Haagu a podobne :wink:
Ale stretla som sa tu uuuplnou nahodou s jednou kosicankou(aj ja som povodne z Ke) ktora ma babo 8-9mesiacov starsie od mojho drobca a byva cca 1,5km od nas - nahoda je sranda :grinning:
an81- niekedy mam pocit ze je tato tema "mrtva"aj niekolko mesiacov a potom zazracne ozije :dizzy_face:
18. sep 2008 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ako sa mate holandanky? :slight_smile:
ze vraj v Ams.? ani jednu mamicku som tam nespoznala, ked som hladala nejaku cez rozne fora tak vsetky hocikde v NL len nie v Amsteri.
Inac som minule prisla na to ze ja mam doma praveho holandanika, xixi vyrobeny v holandsku
18. sep 2008 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Alcapalca- asi som to nespravne napisala- nemyslela som len mamicky- ale slovenky vseobecne :wink:
Vy ste teraz tu alebo na SK?
Inak my sa mame fajn, od buducej stredy nastupuje Misko do skolky na 2x do tyzdna na doobedie- velmi mu chybaju deticky. A mne je ho trosku luto- on uz velmi pekne komunikuje po slovensky a teraz pride tam a nik mu nebude rozumiet :sweat_smile:
19. sep 2008 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, napisala si to spravne, to ja som podotkla ze mamicky, lebo sloveniek som spoznala vela v Ams,ale mamicku ani jednu. A vies ako to je so slobodnymi, to uz mali ine zaujmy, chceli sa stretavat po veceroch, a ja som zas nemohla, preto aj ked som mala tam kamosky, velmi mi chybalo ze som sa nstretavala s nejakou maminou slovenkou, ceskou .
Sme este na Sk, pokym maly nebude mat za sebou tie prve ockovania, ratala som ze do oktobra ale natiahne sa to dlhsie
O maleho sa neboj, za par tyzdnov bude lahko chrochtat, bracho dal teraz maleho do skoly, a uz po 2mesiacoch mu nieco ani on nerozumie, a pritom holandsky vie uz par rokov :grinning:
19. sep 2008 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja sa dako extra nebojim- skor mam taky cudny pocit ... ale v principe sa tesime :grinning:
A s tymi amsterdancankami mas asi pravdu- ja mam spoluziacku zo strednej v Ams. a uz som tu 2 roky a akosi sa nam za cely ten cas ani len raz nepodarilo stretnut :unamused:
19. sep 2008 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jeej, sa tesim....
Aksuram, aj ja som "originalne" z Kosic.... Prisla som do Holandska pred nieco viac ako rokom spolu s manzelom...
Dnes uz mozem povedat, ze ako tak sme sa usadili...
Hoci sa budeme v priebehu oktobra stahovat do Haagu....
An81, kde v Haagu byvas?
My sa budeme stahovat niekde do lokality Wateringen...Aj so mnou je to podobne - nepoznam tu skoro nikoho. Vynimkou je moja svagrinka, kolegovia, ale to akosi nie je ono.
a uprimne musim povedat, ze akosi som aj stratila kontakt so Slovenskom....nie mojou vinou :frowning2:
A chyba mi tu niekto z domova :slight_smile:
Ak budes mat chut, tak napis do IP... Budem rada....
A hocikto, kto ma chut....
Lebo takto sa budeme asi nahanat :grinning: s dennym oneskorenim
19. sep 2008 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a na stranky expatu chodite? ja som vlastne vdaka tej stranke nasla vela znamych v NL
19. sep 2008 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja mam teraz tak blbu naladu- snazila som sa najst si neaku letenku za schopnu cenu v priebehu novembra- neskor uz nechcem cestovat, takze na vianoce sme urcite tu ... a som smutna, tak sialene ceny a otrasne spojenia ze to je hroza- nemate niekto daky tajny sposob ako sa dopracovat k rozumnemu spojeniu na SK? Najlepsie do Kosic :wink:
Pred 2 rokmi bolo super spojenie cez Ba, za cca 30 min bol dalsi let do Ke ...ale teraz, cez Ba nic, cez Prahu su tie prestupy uplne na hlavu a cez Vieden ma to tiez nelaka- ked si predstavim tie cakanie a manevre s Miskom a bruskom tak som unavena uz teraz :confounded:
19. sep 2008 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok