Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
19. jan 2013

Tak a sme spat v NL. Cesta z BA do VIE trvala 2apol hodiny!!! Najhorsi usek bol za AU hranicami. 😠 A Vieden je een grote drama Prestavba v plnom prude, ale uplne zle- teda v mojich ociach. Vela ciernej, znizene stropy- pocit,ze to na vas pada... Check in v malej budove, potom spat do velkej, cez celu budovu na C37, neskor C38. Letusky boli super- DAniel skusal hod cumlom- 3x letuska priniesla umyty..
Ked som vosla do domu, nic som nezaregistrovala- ale bolo 1am- dnes to na mna padlo-koby by povedala moja mama- vidno,ze zena bola 4 tyzdne prec z domu- vybuch.hehe, ale aspon je vymalovane- teda ramy dveri- pekne tepla zlta...
Este sa akmilatizujem, a bude ok.
A inak, nechcem provokovat, ale SVK je staaaaaaaale krasne- Vah do polovice zamrznuty, sneh, hory, lesy luky... Aaaaach jo. To si v NL nekupis... 😉

lexxie_holandsko
19. jan 2013

ahoj, tak dneska sel Edik s manzou na prochazku a vzali to pres McDonald..Mlady uz nekolik mesicu otravuje, kdyz jsme mu to slibili, ale nebyl cas..No Zuza byla tenhle tyden nemocna, mam ji uz od uterka doma, ted uz je lepsi, ale jeste dost nastydla, tak je doma. Zitra jsme meli jet na narozeninovou oslavu Svagrovce, ale nepojedeme. U nas to je ted docela zajimave. Svagrovka je rozvedena a ma noveho pritele , coz je bracha jejiho ex manzela..Takze jeho 3 deti jsou ted taky soucast nasi rodiny, takze mame o 3 synovce a netere vic. Zitra je oslava prave jedne te netere a ma prijit i jeji ex manzel. s novou pritelkyni a jejima detma.jelikoz to je strejda te netere.
My jsme ho nevideli 2 roky, mi to prijde hrozne zvlastni, co mu jako mam rict po 2 letech.. No nic takove male beverly hills z Gelderland 🙂)

@ervenka preji dobrou aklimatizaci, jste byli pryc skoro mesic, ne? Ja si taky tezko zvykam, uznavam vyhody NL, ale celkove teda pro mne vyhrava CR..bohuzel to je dost nerealne.
Mmch. sleduje nekdo v pondeli dokument ontvoerd o unesenych detech jednim rodicem do ciziny? Dost silene.

Andreo super, ze mas deti prizpusobive a dobre si zvykaji. Asi kdyz jdou drive, tak si lepe zvyknou? U nas i Edik porad smlouva na overblijven.

rybca
19. jan 2013

@lexxie_holandsko my by sme si to kukli, na ktorej stanici a kedy to je? to je to, co deti uniesli do Bosny? Lebo to som citala na SVK novinach a na NLnete som o tom nasla len kratku, nic nehovoriacu spravu. Ja sledujem aj tie pripady s SS v anglicku.

ervenka
19. jan 2013

@lexxie_holandsko Ked si pripomenula tie ontvoerd- tak na letisku si pekne pozreli moj pas a aj pas maleho. Nastastie mam v pase peciatku z prveho inschrijven v NL, a aj z IND- tak sa ma nikto nic nepytal, len uradnicka povedala po pozreti- OK. ASi si zacinaju davat pozor kto s akym ditkom cestuje. A inak, mala som pri sebe sobasnu knizku, aj vytlacene PDF, pisomny suhlas mm, ze mozem s drobcom cestovat. Radsej viac ako malo a mat problem..

miriamp
19. jan 2013

@ervenka tak ja som potom nase dve deti na tyzden uniesla 😀 😀 mna veru vobec nenapadlo nejaky doklad zobrat so sebou, asi aj preto lebo sme nevedeli kratko do odchodu ci aj nas papa pojde s nami.
stava sa v praxi, ze si mozu pytat nejaky doklad??? vsak keby aj papa isiel, a deti maju jeho priezvisko, tak stale v pase nieje udane, ze on ich otcom aj v skutocnosti je.......to by sme potom museli vsetci so sebou nosit jedine ich rodne listy........
inak wizzair nemal take zlate letusky, tie ich mile umele usmevy 😠 no spolucestujuci boli velmi ochotni. pretekali sa kto pomoze matke s dvomi detmi a tromi batohmi, naspat iba s dvomi detmi a dvomi batohmi ......

ervenka
20. jan 2013

@miriamp mm kontaktoval duanov- a oni povedali,ze v ramci EU by problem nemal byt, ale ze mimo EU je osobna prehliadka normalna vec. hmmm. Inak, cca mesiac do zadu utekala mama s dcerou z UK, prave cez Vieden. Neviem, ci je to pravda, ale ze aj na letisku bola zvysena ochranka atd.- to aspon hovorili na jojke. Mne sa napr. uz stalo v AMS, ze si colnici pekne presli moj pas, ze preco mam taku a preco mam hentaku peciatku z pase. A to ze mi este za cas Skyeurope pozerali pravidelne do velkeho kufra- nic prijemne, este aj dali nalepku security checked... Ako keby som nieco prevazala... 😠 Mozno ja mam "stastie" na aktivnych colnikov...

lexxie_holandsko
20. jan 2013

ahoj, tak u nas je to lepsi, zuza uz vypada zdrave a podle toho radi..zitra posupajdi do skoly, nebo se uz doma s ni zblaznim.

@miriamp tak na to bych si dala bacha ted se o tom dost mluvi. Radsi mit ten souhlas. Nikdy nevis, na koho natrefis. My vzdy cestujeme spolecne, tak to nebylo potreba. Jinak ontvoerd je snad dneska vecer v 20.00. Minule bylo o klukovi, co ho mama unesla na Mallorcu, ale je to vzdy pohled jedne strany. Vetsinou to ale odnesou deti. Cetla jsem i clanek o Bare Srncove, ta zila ve Svedsku, rozvedla se, dite odvezla do CR, ale s manzelem se dohodla na stridave peci..To ovsem ve skolnim veku moc nejde.

rybca
20. jan 2013

@lexxie_holandsko a na akej stranici?

inac toho, co vymyslel striedavku by som ..., podla mna je to ta najvacsia hovadina, dieta ma zit v stabilnom domove a nie stahovat sa pravidelne z miesta na miesto, nehovoriac o tom, ze len malo parov sa po rozchode dokaze dohodnut na rovnakej vychove

rybca
20. jan 2013

@ervenka ou, my mame len Nederland 1, 2, 3 a Rijmond..:(

lexxie_holandsko
20. jan 2013

@rybca no ja nevim, zase otec ma taky narok a ne jen jednou v mesici..Ale uznavam, ze neustale stehovani je narocne. V CR se chlapi bourili, ze vidi deti 1x za 3 tydny o vikendu..uz i ted je castejsi, ze dostane dite do pece chlap, jednoho takoveho i znam. Blbe je pokud se jedna o mezinarodni manzelstvi a jeden se odstehuje pryc, to je ten kontakt o nicem. Jsem narazila na pripad pi Krajnikove, docela drsny.
http://ona.idnes.cz/krajnikova-prisla-o-deti-te...

rybca
20. jan 2013

@lexxie_holandsko ale vsak nech je chlap s dietatom casto, vsak nech ho trebars vyzdvihuje zo skoly, alebo chodi na kruzky s nim a tak, ale domov by malo mat dieta len jeden, vela ludi operuje s tym, ze rodic si aspon za ten tyzden porobi co ma, povenuje sa sebe a ked je s dietatom, tak sa venuje len jemu, ale to podla mna nie je ukazka skutocneho zivota, vsak do zivota dietata patria aj povinnosti rodica, ci nie?

ervenka
20. jan 2013

@rybca lenze napr. moja exsvagrina nedodrziavala dohody, ked mal brat prist po deti, deti doma neboli a to sa dost casto stavalo. A tie sms, co mu posielala- ze je... aj sudne sa to riesilo. Nakoniec prisiel na to, ze novy partner EX tyra jeho syna= zase sud= brat dostal oficialne svojho vlastneho syna do opateri, a ten druhy sa ku nim nesmie priblizit... A inak EX 2x vyrabovala bratov dom- 1, odisla bez slova s 3 deti, brat volal na policiu, ze ho vykradli a ze nevie kde ma deti+manzelku... 😠 . Potom ho uprosila o druhy zaciatok, ako zacali aj tak skoncili... Takze nie len muzi su svinuchy. A keby mal brat v lepsom stave dom, aj on by chcel deti do striedavej. Lenze to nejde ale nastastie, deti su uz vacsie a vela pochopili, len skoda toho zniceneho detstva. 😔

rybca
20. jan 2013

@ervenka ja netvrdim, ze len zeny su tie prave na vychovu dietata, pravdaze, ze su matky, ktore si tuto vysadu vobec nezasluzia, ja som zazila opak a tiez to nebolo bohvieco, striedava starostlivost je dobra len pre rodicov, nie pre deti a rodicia, ktori sa nevedia dohodnut bez striedavej, sa nebudu vediet dohodnut ani so striedavou, si zober napriklad situaciu, ked matka bude tyzden hovorit dietatu A a otec dalsi tyzden zase B, uplny opak, alebo si zober, ze rodicia ani neziju v jednom meste, ako bude dieta chodit do skoly napriklad? a co kamarati? v detstve sa clovek uci budovat si vztahy, ako sa to ma poriadne naucit, ked jeden tyzden ma jednu skupinu kamaratov a druhy tyzden inu? ja sa na to pozeram z pohladu toho dietata.

lexxie_holandsko
20. jan 2013

ahoj, je fakt, ze stridava pece uz u skoly moc mozna neni. Ale treba tady u svagrove to je tak, ze ona ma deti v peci a byvaly je ma kazdy druhy vikend a polovinu prazdnin. To uz asi stridava pece neni? Docela to funguje. Taky mam znameho , ktery dostal syna do vlastni pece a matka ho ma o vikendech. Nekdy se chlap postara lip.

cestovatelkaandrea
21. jan 2013

@vever1 ale ved ja ta chapem, neboj. mna keby mali tak bradavky boliet ako teba, tak s tym seknem uz omnoho skor. Ved pri Damianovi som kvoli tomu len odstrekovala 9 mesiacov mlieko. Nad odstrekovanim si nerozmyslala? Je to sice casovo velmi narocne ale aspon by mala Emma materske mliecko. Alebo tak odstrekovat aby mala aspon 2-3 davky tvoje a potom UM. Na SR nieco ine na tu mucnatku neexistuje? Mozno by sa to dalo poslat po niekom do NL alebo balikom?
Ako je inak Emme? Uz jej teplota klesla. Kilian je opat prechladnuty. Od soboty spi strasne zle. V noci vrieska od bolesti pravdepodobne a ja chodim rano ako matoha a on vysmiaty ako slniecko. V soboty som piekla manzelovi torty do 3.30 rano a potom hodku na to zacal Kilian vela plakat. Takze som pospala len 3-3.5 hodky a tuto noc to bolo kvoli Kilianovmu placu tiez nejako mozno okolo 5 hodin. Dnes idem s nim do postele rovno o deviatej a spim kym sa nezobudim na plac.
Inak o tyzden sa chceme stahovat, takze este tyzden to musim vydrzat a potom uz budeme dorabat veci rovno na dome. Tento tyzden nam musia dorobit kupelku, my jednu spalnu a potom uz sa tam da ako tak byvat. Ale som hotova ako hovado a manzel tiez. Strasne vela schudol z toho co tam stale maka. Nastastie ja nechudnem takze mliecko neodchadza. Len chora nesmiem byt, lebo vtedy mam malo mliecka.

vever1
21. jan 2013

@rybca no ja neviem na jednej strane mas pravdu ze dieta ma mat stabilne prostredie ale ja zas velmi nesuhlasim s tym ze dieta ma byt cely cas u matky A o vikendoch u otca ved su obaja rodicia a obaja tie deti lubia rovnako. nehovorim o tom ak jeden rodic deti tyra alebo sa proste nevie postarat tak to je ine ale ak maju obaja rodicia rovnaky zaujem o deti tak je v prvom rade na nich aby sa nechovali ako deti a svoje deti nezatahovali do hadok a podobne veci. je jasne ze kazdy mame iny pohlad na vychovu ale to je aj ked zijeme v jednej domacnosti. ja neikedy poviem A a moj mm urobi B takze to sa neda uplne vylucit. ale ja napriklad poznam ejdneho otca ktoremu jeho ex znemoznila uplne pristup k detom a on chudak strasne trpel. to ej problem rozvodov ze si potom partneri robia napriek a vedia kde mozu ublizit pri detoch 😖 napriklad moj sef sa teraz rozvadza a oni sa dohodli tak ze jeden tyzden su deti u neho a jedne u nej. a zatial im to funguje. ale zalezi to ozaj na oboch partneroch.

vever1
21. jan 2013

@cestovatelkaandrea nad odstrekovanim som tiez uz rozmyslala uz aj kvoli tomu ze v poslednej dobe emme strasne dlho trva kym sa naje. an to som vobec nebola zvykknuta, sven bol hotovy za 20 minut a emma na zaciatku tiez ale to papala len z jedneho a teraz papa z obidvoch a to fakt je hroza ked mi medzitym este aj zaspi 😠 a potom mam malo casu na ostatne veci a nehovorim ze sven tym tiez trpi 😖 ale odsavanie mi zaberie zas 45 minut tak to tiez nie je nejaka vyhra. musim si to poriadne premysliet. no a tie choroby mi ani nespominaj 😖 emma bola od stredy zas chora. 38.6 po dva dni ale uz jej to kleso. akurat ze ma este sopliky. a s tym spanim je tiez katastrofa. ja som sa tu chvalila ze emma prespi celu noc a som to asi zahriakla lebo mi uz 4 noci pyta papat 😝 a vcera co robila vobec nechapem. som normalne zacala pochybovat ci este mam mm. lebo sme sa hodinu chovali vecer a ked uz 5 minut nic nepotiahla len spala tak som ju zobrala a ulozila do postielky ale ona sa v momente prebrala a taky histericky plac spustila 😖 tak som si ju znova prilozila a si potiahla asi 2x a zas ten plac 😖 to vyzeralo ze sa skoro vobec nenajdela, ze ma este riadny hlad 😖 som ju hodinu nevedela utisit a nakoniec spala u nas v posteli a o pol druhej zas sven prisiel a chcel tiez spat u nas ale sa nedalo ekd uz tam bola emma tak ho manzel odniesol do postele tak bol rev az nakoniec to skoncilo tak ze moj muz musel lezat pri nom kym nezaspal. a to nehovorim o tom ze som skoro celu noc nespala lebo som lezala len na kraji postele a teraz ma cely krk boli ani ho poriadne neviem otocit. no a rano som z oboch odsala 270ml takze ja neviem co to vecer bolo, ci fakt som mala malo mlieka 😖 som rozmyslala jej dat aj flasku len som sa zas bala ze ci ju neboli brusko a by som jej este horsie neurobila. tak uvidime dnes.normalne rozmyslam jej davat mm z flasky aby som vedela kolko vypije 😖 taketo stresy som veru pri svenovi nezazila 😖 no a sven je uspesne oddudlovany 😀 normalne mu ani duda nechyba a ked sa nahodou pyta tak eln poviem ze sme vyhodili a ze tento tyzden pojdeme do hrackarstva a moze si vybrat darcek lebo je velky chlapcek a vie spat uz bez nej. len teraz nam zas robi sceny s tym ze on nechce ist spat, elbo on chce byt s nami dole v obyvke a chce sa hrat. tak teraz pre zmenu zaspava s placom 😖 som jeden den u neho elzala ale to som tam bola 1.5 a on este stale nespal 😖 a to ani na obed nespal ja fakt nechapem kde sa to v nom ta energia berie. a ja som nic z vecera nemala. lebo najskor emmu okupat, nakojit a potom hned ku svenovi no som mohla rovno z jeho psotele do mojej ist 😖 a to stahovnaie fakt nezavidim. uz aby ste mali po tom. ked uz budete byvat v dome tak to si uz mozes robit ekd budes mat cas. to uz sa nemusis tak nahanat 😉

rybca
21. jan 2013

@vever1 no vsak ja ani nepisem, ze ma byt dieta len s matkou, vsak som napisala, ze otec sa moze denne zapajat, vodit deti zo skoly, do skoly, kruzky a tak, ja len pisem, ze rodicia v tomto skor myslia na seba, ze oni chcu byt s detmi ale nie s druhym partnerom, tak deti sa musia prisposobit a pendlovat medzi rodicmi a dieta to vydrzi, lebo chce byt s oboma, ale uprimne si povedzme, kto chce take detstvo pre svoje dieta? a to pripad, kedy sa rodicia vedia ako tak dohodnut je maloktory, ako vravis, problem je uz len ked rodicia byvaju spolu, nie to este ked sa rozidu. nebudem uz viac obhajovat svoj nazor, len na posledy napisem, ze striedava starostlivost nie je dobra pre DIETA, to co chcu rodicia je druhorade.

eri28
21. jan 2013

@ervenka myslim, si ze moja sestra sa na to liecila od malicka, na svk, pomahali jej hypermanganovy kupel taky fialovy, rozne kremy, maste, vela robi kludne prostredie, a aj psychika, neskor jej velmi pomahalo more a slana voda, slnko, chodila tak casto ako sa dalo, mala to na laktoch, rukach, tvary a trosku po tele, ale v NL, neviem ako to liecia 😅

ervenka
22. jan 2013

vcera som mala ten tandkanaalbehandeling- tedaaaa,ale si to so mnou zubar uzil. A vobec sa nepodobal na svojho brata, kt. som mala v decembri. A co vsetko mi do ust daval, az mi sanka ztuhla.. inak, ze mam zaujimavy tvar zubceka, a ako sa pri mne zvrtal- z kazdej strany mi do ust pozeral. Pekne hodinu som lezala na chrbte, nozky hore 😀 a ked si ma normalne posadil po tej hodine- tma pred ocami... Vecer bol zaujimavy, ale noc som prespala.. Dufam,ze toto bolo prve a posledne taketo osetrenie. Inak cena od 1.1.2013 je 600-700e.
Zajtra nam pridu konecne sanky, kt. sme objedlali z blokeru. Jupiiiii!!!

vever1
22. jan 2013

@ervenka no ty si sa aspon vyspala. ja som spala hodinu 😖
Emma je zas chora. Celu noc plakala. a rano 38.7 tak som nakazala mm aby zostal doma a aby s nou zasiel k dr lebo uz od minuleho tyzdna mava nad 38. jej to na par dni klesne a zas jej to vystupi. a ta noc, no hroza, sme boli radi ze sa sven nezobudil a to sa o 1 zobudila tak som jej dala papat ale potom zacala plakat a s malymi prestavkami co spinkala asi tak 15 minut bola cela noc preplakana a ja uz som plakala skoro s nou lebo som tak chcela spat 😖 som sa okrem jedneho dna uz tyzden nevyspala. som najskor myslela ze ma tie regeldagen, lebo aj castejsie pyta papat ale ta teplota mi k tomu nesedi, moj mm mi tvrdi ze to ma s plakania. no uvidime co povie dr 😝

@rybca ja chapem co myslis. ale v skutocnosti sa to neda lebo obaja rodicia maju rovnake pravo na svoje dieta. ale uz dost o tom 😝 vidim ze ti uz svieti 10tt 😀 zachvilu s aprehupnes do 2 trimestra 😀 uz si bola na uzv?

ervenka
22. jan 2013

@vever1 aaach chudiatka dievcata.... Dufam,ze dnes robi dr. a nie zenskaaaaaaaa. Nech to riesi,

rybca
22. jan 2013

@vever1 ano, uz som bola, v 8+1 tt..🙂 srdiecko blikalo, aj sme ho poculi, aj Mati videl, opat ideme tento piatok, tak dufam, ze je vsetko ok, uz mi ani nie je tak tazko, ani unava uz nie je taka, len v takych vykyvoch, aj vcera by som najradsej prespala cely den, ale dnes je to zatial v pohode, aj ked po praci byvam vzdy dost vycerpana, ale som na seba hrda, bo aj v tychto snehoch som to zvladla zatial aj na biku..🙂 co sa tyka tych testov na downsyndrom, som sa rozhodla neist na testy, budeme verit, ze bude vsetko ok, predispozicie nemame a verim tomu, ze osud by nam nenadelil chore babatko takto na poslednu chvilu, bo po 35tke som chcela snazenie stopnut, a to bude uz o par mesiacov, vsak aj Mati sa nam podaril splodit na posledny chvilu a aky je z neho chlapak...🙂) no mozno tieto moje uvahy nie su uplne realisticke, ale pomahaju mi prekonat ten strach z buducnosti..🙂)))

vever1
22. jan 2013

@rybca aj nasa Emma bola na poslednu chvilu 😀 mala som za sebou 2 IVF ktore sa nepodarilo a zostalo nam este 6 embryjok ktore zmrazili a vtedy sme sa dohodli ze po tychto 6 pokusoch koncime a ked sa nepodari tak budeme mat len Svena a tak v januari sme si dali vlozit druhe embryjko lebo prve sa po rozmrazeni nedelilo a z toho je emma. tak ked bude vacsia jej mozem povedat ze najskor bola mrazacik 😝 a v mrazaku nam ostali este 4 😝 ale kedze ja som minuly rok oslavila 36 a obe IVF bola velka zataz na moj organizmus treti dietatko u nas uz nehrozi. a ja som si tiez nedala tie testy robit. 😉

vever1
22. jan 2013

@ervenka no robil aj dr ale dostali sa k zenskej a moj si ju chvalil ze je velmi mila a ze mu napisala na co vsetko mame davat pozor a keby mala nejaky z priznakov co je na papieriku mame volat 😝 a ak jej teplota nekelsne do piatku tak zas sa mame ukazat. inak vraj vsetko OK. dychanie ciste, uska bola na vazkach ale ze vraj ziaden zapal a ze zas schytala nejaky virus. no tak som zvedava co a ako.a to vo stvrtok zas musim ist so svenom na tu hlupu ergo terapiu ktoru vobec nepotrebuje 😠 ale nejdem sa hadat, vsak nejak musia zarabat 😝 a to ma tetuska minuly stvrtok potesila ze vraj to trva 16t a je to samozrejme kazdy stvrtok medzi 13:30-14:00 a ja vo stvrtky robim. takze som zvedava ako to bdueme riesit. do 7.2 idem s nim ja lebo som este doma ale musim sa opytat svokri ci s nim nebude chciet chodit ona a ak nie tak budem si musiet v robote vymenit na 4 mesiace stredu so stvrtkom. a kazdy druhy piatok k fyzio no mam o program postarane 😝

ervenka
22. jan 2013

@vever1 vies co? ja uz tej zenskej neverim. LEbo vtedy s Dankovimi uskami ho tiez rano pozrela a ANI slovo o uskach. NEverim,ze tam rano nic nemal, ked sme vecer skoncili na pohotovosti... A aj som sa jej pytala na papier kvoli letu a vies co mi napisala... Takze ked pojdeme s drobcom, tak jedine dr. sam... A inak, ze diky, ze Danka nechala viac ako tyzden behat s norovirusom= znecena crevne flora=> exzem. A to mi potvrdili 2 svk lekari- pediatri. Inak zaujimave, ze tu sa norovirus musi pretrpiet a na SVk dostanes aspon podpordne prostriedky. RS virus taktiez... Milene Nl, kde sa kazdy 4. clovek nedozie 64r... Radsej fakt bylinkami a travou (teraz myslim tu,co aj kone zeru) sa liecit...
A inak, mas to nabite... No ja nemam vodicak- s prepravou ti nepomozem.. 😒

cestovatelkaandrea
22. jan 2013

@ikke ja mam podobny problem tiez posledne 3 tyzdne. a to sa mlady pan zobudi o 3 v noci a vresti na cely dom. takze su vsetci hore ☹

cestovatelkaandrea
22. jan 2013

@lexxie_holandsko vcera sa ma ucitelka pytala, ci sa Kilian rehoce aj doma cely den. lebo tam sa na vsetkych len usmieva a skeri. mala by ho vidiet u nas v noci o tretej. vtedy je z neho zurivy bojovnik. ani neviem preco, ale vzdy sa zobudi s hysterickym revom a chvilu to trva kym sa upokoji, trocha sa napapa a potom zaspi. vyzera ako keby ho nieco bolelo ale nakolko zaspi po 5 minutach satia mliecka, tak ho asi nic neboli

cestovatelkaandrea
22. jan 2013

@vever1 presne takyto problem ako pises o Emme mam v noci aj ja s Kilianom. uz som za posledne noci z neho hotova. nastastie sa to zlepsuje ale ide to pomaly. vzdy spusti najprv huronsky rev 😖