Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
25. feb 2013

@rybca neuzivala, ale u nas ho maju v gezondheidswinkel, hladaj frambozenblad 😉

rybca
25. feb 2013

@ikke hej viem, ako sa to vola, tak skusim u nas v De Tuinen, dufam, ze na mna nebudu zase cumet, ze co od ni chcem, ako obycajne..🙂))

ikke
25. feb 2013

@rybca tam by to mohli mat, alebo este v reformwinkel 😉

rybca
25. feb 2013

@ikke taky nemame..🙂 my sme male mestecko..🙂

ikke
25. feb 2013

@rybca ale tak mozno sa v nasledujucich 20 tyzdnoch dostanes do rotterdamu...? (keby bolo najhorsie) 😉
a aha, tu sa spytaj
http://www.gezondheidswinkel.nl/vestigingen-21....

rybca
25. feb 2013

@ikke urcite ano, cak budem potrebovat nejake tehuoblecko, aj ked zatial si plne vystacim aj s tym co som nosila pred schudnutim..🙂 ok kuknem..🙂 vidis, na ten obchod som aj zabudla, je na opacnom konci cetra, tam moc nechodime..🙂)))

cestovatelkaandrea
25. feb 2013

@rybca tak daj potom vediet, co budete mat 😉 meno az po porode. Ja som babatko volala Kilian takmer od zaciatku. Ale pred Damianom som mohla az ked sme to oznamili rodine, ze cakame chlapca a bude sa volat Kilian. On je strasne zly partizan. Hned vsetko vyzradi.
Ked vas prideme pozriet, tak mi musis tvoje vytvori poukazovat, nieco si asi od teba kupim, lebo sa mi strasne lubia 😉 Co pytas za nahrdelniky?

cestovatelkaandrea
25. feb 2013

@vever1 😀 😀 😀 😀 tvoja Emma vela zvracka 😀 😀 😀 Aj nas cvirik posledne dni viacej ale to je kvoli zubom, lebo sa mu upchava nos.

Inak baby dnes idem dat Kilianovi par lyziciek prveho prikrmu. Dostane prvu mrkvu. On je posledne dni totalne hotovy ked jeme. Vzdy na nas hladno pozera a mlaska a natahuje sa zo sedacky za jedlom. Ked ho mam nahodou na rukach a jem, tak sa mi snazi jedlo chytit z ruky. Sice to este nedokaze ale ked sa k nemu priblizim s lyzickou, tak po nej chnapne. Takze mu idem dat dnes vecer prvu papku. Sice len trosicku ale nech na nas tak nestastne nepozera.

cestovatelkaandrea
25. feb 2013

@ervenka vsetko pride vtedy kedy ma... aj nova kuchyna... 😉

rybca
25. feb 2013

@cestovatelkaandrea tak Mati tajomstvo prezradi len mne..🙂 o babatku vykecal v skolke az niekedy v 12tt..🙂 ja som mu hned ako som mala pozitivny test povedala, ze mam v brusku babatko, lebo sa chcel stale nosit, hlavne po schodoch, tak som mu povedala, ze nemozem a ze preco

no jasne, ze ti poukazujem..🙂 ked este budem vladat pri tom sedet a cuchat ten smrad z cinovania a ked budem mat doma, bo nosim ich aj do galerie na predaj, teraz mam doma len ten posledny kvet, vsetko je tam a ceny su rozne, od cca 25 vyssie, najdrahsi je asi za 50, ale tam je velke sklicko, vsetko zavisi od vahy a zlozitosti..🙂

co sa tyka toho prikrmu, tak myslim si, ze sa nemas uz coho bat, je to chlap ako hora a to uz 2 tyzdne hore dolu nezavazia..🙂 tak dufam, ze mu bude chutit..🙂 treba mu slaninky a klbasky dat, ako spravnemu slovakovi..🙂))))) nech si zvyka..🙂)

cestovatelkaandrea
26. feb 2013

@rybca tak vcerajsia mrkva dopadla zle 😀 Kilian dostal lyzicku do pusky a hodil kysly vyraz tvare. Potom to hned vyplul von. Pri dalsom pokuse mu dat lyzicku do pusky, pusku neotvaral. Ked potom o par minut zbadal flasku s odstriekanym mlieckom to si mala vidiet ten usmev 😀 😀 Tak dnes pokus cislo 2. Alebo mam rovno tu klobasku uvarit???

rybca
26. feb 2013

@cestovatelkaandrea Mati tiez zacinal s mrkvou po lyzickach...🙂 chce to len zvyk, pripadne mu skus tu mrkvu premiesat s odstriekanym mliekom...🙂 klobasku na ranajky, kedze su najdolezitejsim jedlom dna...🙂))

lexxie_holandsko
26. feb 2013

@cestovatelkaandrea tak chudak Damian, ze ho takhle trapi hluk. Budete s tim neco delat, nejake vysetreni, nebo? Ja prave nevim, jestli to je od usi..podle mne to je neco s nervovou soustavou. Tady se ted hodne mluvi o tech hooggevoelig detech, co vsechno vic vnimaji..dobre i spatne. Doma je synacek v pohode. Zitra mame pohovor s ucitelkou, co a jak. Tak jsem zvedava. Prijde mi, ze ho to tahne spis k mladsim detem, ma hodne kamaradu jeste z lonska a s nima si hraje nejvic.

Rybco krasne vytvory, jsi moc sikovna. Caj jsem nepila, mozna zkusit v de tuinen?

Jinak jsme meli vcera pohovor na Zuzku. Ucitelka potvrdila, ze ma holcicka silnou povahu a od toho se vse odviji..takze kdyz se rozhodne spolupracovat, tak vse zvlada v pohode, kdyz se zasekne, tak nedela nic, nebo to dela blbe 😎 Pry nema moc zajem o ostatni deti a je celkem stydliva..to se divim..no ale kdyz se ji vic ptaji, tak to nakonec rekne. No jsem zvedava ve skole ji ucitel chvali, ze co ma delat, dela dobre..ale, ze je celkem uzavrena. No snad se zlepsi. Rada bych mela ditko, ktere si uplne spontanne ve skole hraje s detma, nestydi se, je sebevedome, ale me deti jsou v tomto jaksi jine..Doma, nebo u kamaradu problemy nemaji.

engeltje
27. feb 2013

ahojte,
chcela by som sa opýtať - máte niektorá skúsenosti s pôrodom do vody v NL? Neviem, či to bežne ponúkajú nemocnice, pôrod doma určite nechcem...

ervenka
27. feb 2013

@engeltje pozri na stranu 211 nasej diskusie.. 😉

cestovatelkaandrea
28. feb 2013

@rybca no tak som presla na banan. ten mi pekne spapal po dva dni. zajtra mu do neho pridam mrkvu a postupne budem percento mrvky zvysovat tak, aby nakoniec jedol iba mrkvu. no a potom mu do mrkvy budem pridavat zemiak, cuketu, brokolicu a tak pomaly ho naucim na ten zaklad zeleniny. U Damiana som to musela taktiez takto robit. Cez banan sme sa dostali ku zelenine. Ale on jedol zo zaciatku len poharikovu zeleninu od Friso, lebo doma robenu tvrdohlavo odmietal. Vcera som bola sokovana, lebo som mu nasla taku skoro ciernu kaku v plienke po tom banane. to Damian pri zavadzani prikrmov nemal. je to podla teba normalne? Alebo je to tym bananom?
Inak je fajne prechladnuty a pokasliava. Manzel mi povedal, ze je to asi z toho, ze ich v skolke nechavaju na zemi na koberceku sa hrat. No Kilian teda na nom iba lezi a kuka okolo a pcha do pusky vsetko co mu pride pod ruku. No a kedze po tom koberceku vsetci chodia, tak sa nedivim, ze ho nieco chytilo. Tak sme im dnes povedali, ze si neprajeme aby ho davali hrat sa na zem. Ze ked sa bude plazit tak hej ale teraz neeeeeeeee.

cestovatelkaandrea
28. feb 2013

@lexxie_holandsko my sme to uz riesili s KNO lekarom. Povedala, ze Damian pocuje dobre a prave tym, ze kedysi pocul horsie tak je teraz na vela zvukov citlivejsi. Vraj to chce cas a jeho uska si zvyknu aj na hurhaj. Tak to zatial neriesime. Bolesti hlavy nema, len ked je velky hurhaj, tak si zapcha usi a hodi nasraty vyraz tvare. No som zvedava, na co pridete vy, z coho to Edik ma.
Inak Zuzka je fakt silna povaha 😉 Neboj ona si v skole zvykne. Mozno je to len zo zaciatku, ze sa tak hanbi.

klemberka
28. feb 2013

Ahojte kočky, tak sa k vám pridávam aj ja, ak teda môžem 🙂 O dva týždne budeme už aj my v NL... 🙂

rybca
28. feb 2013

@cestovatelkaandrea jasne, ze to moze byt tym bananom, vsak banan zahustuje..🙂 mozno pri tej mrkve mu vadi ta horka chut, skus oddelit stred mrkvy, ten je sladsi a len ten mu dat, ak by mu banan zacal robit problem..🙂

nas je tiez zase nakapaty, uz 3. den teploty okolo 38, ale on to ma zo soplov, ani za svet nechce smrkat, potom sa jeho telo naserinka a potrapi ho teplotami, aby sa tie sople vo vnutry roztopili a vysli von, opat sme dali do prevadzky odsavacku soplov, kupodivu sa mu to este aj paci,

@klemberka ahoj a do ktoreho mesta sa stahujete?

klemberka
28. feb 2013

@rybca do Kruislandu

timka257
28. feb 2013

ahoj no mysme prave v holandsku v Haarleme a ty si v ktorom meste?

cestovatelkaandrea
28. feb 2013

@rybca dik za radu. skusim mu dat len ten stred mrkvy zajtra 😉
ja som len nevedela, ci banan moze urobit az taku ciernu kaku skoro. v zivote som nieco take nevidela pri Damianovi. Ale tak kazde babo je ine.

inak s tymi soplami to poznam. Damian tiez fuka len tak ledabolo. troska fukne ale inak mu to plava v nose. A odsavacku by som v jeho pripade chcela pouzit uplne zbytocne. To mas super, ze Mati si necha odsat. Zlaty chlapec. Ja uz teraz vidim na Kilianovi, ze aj ten bude bojovat so odsavackou ako hrom. Uz teraz ked ju vidi, spusti hurhaj na celu izbu.

cestovatelkaandrea
28. feb 2013

@klemberka cavky vitaj medzi nami 😉 No odo mna si sialene daleko ale ku Katke @rybce to mas celkom blizko 😉

klemberka
28. feb 2013

@cestovatelkaandrea ha, no zvláštne, ja zakaždým, keď som tam bola, tak som mala vždy pocit, že to je všade blízko 😀 ale to robia tie diaľnice, ktoré sú všade a po ktorých sa vždy veľmi rýchlo dostaneš na miesto 🙂 nie som zvyknutá, predsa len, u nás také niečo nie je 😀

ervenka
28. feb 2013

Mamicky, tie co byvate v domoch- otazka: Ako casto volate na precistovanie kanalov? My sme mali minulu jar, lebo velmi casto sme mali zapach z kanala v dome- ked je inverzia. KEd prsalo, tak voda velmi pomaly odtekala, a aj v mini kanali- hned vyvod z domu v zadnej zahradke bola vysoko, skoro az po okraj. Mame tu trochu smiesny system, co sa tyka kanalov. Dnes sme zase mali aromu. Sice je sucho, ale inverzia. Tak neviem, ci zase volat na precistenie, a inak, na ulici v predu je zase klasika kanal s mriezkami pred nasou zahradou. Ale to patri pod gemente, takze aj keby sme to chceli riesit, nepridu, lebo maju naplanovane velke cistenie na zaciatku jari.

@klemberka vitaj! od nas to nemas daleko- Tilburg ;)

rybca
28. feb 2013

@cestovatelkaandrea tak aj Mati bojoval s odsavackou, ale boli sme nekompromisny a teraz si to vlastne chyti sam a spolu cistime

@klemberka tak od nas (Spijkenisse) je to asi 45 min. autom mimo dialnice

@ervenka tak my sice v dome byvame uz cez 3 roky, ale zatial kanal sme riesit nemuseli, asi mame iny system ako vy, my mame vodu len tu gementacku pred domom, medzi cyklocestou a hlavnou cestou

klemberka
28. feb 2013

@ervenka Tilburg viem kde je, išla som už tadiaľ 😀 to ozaj nie je ďaleko 🙂

klemberka
28. feb 2013

@rybca tak po diaľnici by to bolo ešte rýchlejšie, nie?

rybca
28. feb 2013

@klemberka ale nie, je tam aj dialnica, som to zle kukla, A29, potom sa da cez druhu E19 a A17, ta je o minutu dlhsia..🙂

klemberka
28. feb 2013

@rybca mne to prišlo hneď divné, že niekde sa nedá ísť na diaľnicu 😀 ako dlho si už v NL? aj vieš po Holandsky? lebo ja absolútne nie, asi sa budem musieť začať učiť 😖