• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Maminky z Holandska, pridajte sa

20. marca 2017 
@rybca aha tak jsem teď pochopila tu zkratku DTP ale BMR ne :grinning:
23. mar 2013 o 01:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jarunice BMR je bof, mazelen en rodehond.
23. mar 2013 o 07:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rybca dík, tak to je očkování uplně stejný jako v čr, akorát v čr je v tý hexa vakcíně navíc i žloutenka B a to haemophilis influenza.
24. mar 2013 o 00:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile: baby, môžem sa spýtať, ktoré ste sa sťahovali do Holandska, vedeli ste holandčinu alebo anglicky.. ?
24. mar 2013 o 00:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jarunice už aj tu máš žltačku typu B v hexa vakcine. začali to od 2011. ja som práve tento rok dala svena tiež zaočkovať proti B aby mali rovnaké očkovania. 2 injekcie už mame za sebou. v lete nás čaka posledná

@adeala anglicky a za rok už aj holandsky :wink:
24. mar 2013 o 07:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adeala ahoj, tak ja len zaklady anglictiny, nemciny a v holandstine mam aj po 3 rokoch velke medzere, ale to zalezi aj na tom, ci tu budes doma, alebo normalne pracovat, ak pracovat, tak sa holandsky naucis rychlo
24. mar 2013 o 07:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja ako vever - anglicky a o po roku aj holandsky a bola som doma, no doma mam holandana :wink:
24. mar 2013 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikke ano, aj na tom zalezi, s kym zijes...:slight_smile: s tym mojim Madarom, keby sme sa mali rozpravat po holandsky doma, tak sa stale len hadame...:slight_smile: ja mam vacsi prehlad v gramatike a on v slovickach a hovorovej holandstine, takze mnohokrat mame rozdielne nazory ako sa co povie..:slight_smile:))))
24. mar 2013 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@ikke aj ja som bola doma prvý rok ale povinné som musela chodiť na kurz holandstiny.
24. mar 2013 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vever1 @rybca ďakujem moc :slight_smile: a prosím vás, odsťahovali tam za prácou alebo máte muža holanďana?
@ikke ďakujem krásne :slight_smile:
24. mar 2013 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adeala my sme sem isli za pracou
24. mar 2013 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rybca ďakujem krásne :slight_smile:
24. mar 2013 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adeala prisla som do NL s anglictinou a za pracou. NL mm sa vyskytol az 6rokov neskor
24. mar 2013 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ervenka ďakujem veľmi pekne za ochotu a čas :slight_smile: moc ste mi tu pomohli :dizzy_face:
24. mar 2013 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adeala ja som sa odsťahovala za holandanom :slight_smile:
24. mar 2013 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vever1 no ja už svojho chlapa mám, tak by som radšej išla za prácou :dizzy_face: :sweat_smile: veľmi sa nám páči tá krajina a chceli by sme sa tam v najbližších rokoch odsťahovať, tak dúfam, že nám to vyjde :dizzy_face:
24. mar 2013 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adeala já se stěhovala s čechem, který šel za prací a já tu trávim mateřskou. Oba umíme anglicky, já holansky trochu rozumim, ale nemluvim, kromě zdvořilostních frázíl, přítel holandštinu nepotřebuje jen ang.tak ten se ani nesnažil rozumět.
24. mar 2013 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jarunice takže sa tam dá zamestnať aj len s angličtinou? a ak sa smiem spýtať, čo tam robí tvoj priateľ?
24. mar 2013 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adeala da sa sem prist za vopred dohodnutou pracou, na to si zvycajne vystacis aj s anglictinou, hlavne pokial ide o vysokokvalifikovanu pracu v technike a podobnych odboroch.
a potom este na upratovanie ci pracu na farme a na bitunku ti staci anglictina.
aj v holandsku je, zial, ekonomicka kriza a malo prace, takze na beznu pracu daju samozrejme prednost niekomu, kto holandsky vie, a tych ludi je momentalne v holandsku v celku dost...
24. mar 2013 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@ikke ďakujem pekne :slight_smile: teraz chceme v lete ísť práve pracovať na ten bitúnok na pár mesiacov, ako to tam vyzerá, aby sme si odskúšali, či by sa nám tam život páčil a potom dokončiť školu, našetriť korunky na štart a mohli by sme ísť :dizzy_face: teraz skôr začíname zisťovať informácie, či je to možné a ako :slight_smile: ešte premýšľame aj nad Belgickom, keďže ja francúzsky viem celkom dobre a priateľ má tiež základy, tak by nám aj to učenie jazyka išlo lepšie :dizzy_face:
24. mar 2013 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby co mi viete poradit na zalahnutie v uchu?
24. mar 2013 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adeala je v Belgicku uz otvoreny pracovny trh?
24. mar 2013 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ervenka iba pre štáty EU.. neviem či všetky, ale ČR aj SR tam je :slight_smile:
24. mar 2013 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adeala mam to stejne jako vever :slight_smile:
24. mar 2013 o 21:07  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ervenka ja myslim, ze nam uz je otevrene cele EU? Nejvetrsi odklad snad meli nemci a rakusaci a i ti uz to museli uvolnit..nebo jsi myslela pro nove staty Eu, Rumunsko , Bulharsko?
24. mar 2013 o 21:08  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@palinkova87 zavolaj huisartsovi, asistentka ti to prespricne a budes pocut aj co nechces :grinning: je to bezbolestne, len to trochu stekli :wink:
24. mar 2013 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@adeala
@lexxie_holandsko myslela som nas- staty, ktore prisli do EU v 2004.
24. mar 2013 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@palinkova87 no jo vyplach vodou, dela se to tady , snad jo..?
24. mar 2013 o 22:00  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ervenka maximalne obdobie na zatvoreny trh bolo 7 rokov, takze uz takmer 2 roky mozes pracovat v EU kde sa ti zachce, teda aspon teoreticky :grinning:
24. mar 2013 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lexxie_holandsko ano, robi, mne to robila asistentka huisartsa, maju na to take "udelatko" :grinning:
24. mar 2013 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok