Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

palinkova87
9. apr 2013

Ahojte🙂 dakujem vam vsetkym za gratulacie🙂 no zvykame si na seba🙂 hlavne drobci. Nico velmi zacal ziarlit tak mam co robit🙂 ale ved to sa casom poda🙂 Tobik ten ju ospevuje stale 🙂)) a aj v skole🙂 no. 🙂 Lilly je zlatunka 🙂 zatial spinka a papinka.. sem tam poobzera bracekov a kukanzuje mna🙂 zatial sa len kojime ale musim ju dokrmovat fladkou , ale mojim mlieckom. Este si malunko vytiahne... 🙂 ale ked je hladna velmi velmo tak si vie aj sama vytiahnut dost. Jedine ze sa mi zobudi o pol hodku skor. ;)

vever1
10. apr 2013

@ikke my pouzivame plienky a zatial vsetko OK 😉

@cestovatelkaandrea no co ja viem je tam kamoskyn chlapce ktory sa bije. ale ked sme so svenom u nich tak sa vzdy spolu hraju tak neviem 😒
@lexxie_holandsko hej vo stvrtok na buduci tyzden budeme rozoberat jeho spravanie tak som zvedava. ono ucitelka zo skolky sa boji ze bude mat problem v skole preto kontaktovala CB aby to skoro podchytili a nejak mu pomohli. no a co sa tyka jeho motoriky tak to sa zial nikdy uplne neupravi 😖 ale vela veci sa da podchytit. a s chudnutim nepomozem ja odkedy som v nl mam zas problem ze ja tu neviem pribrat 😝

vever1
10. apr 2013

@palinkova87 a ty ako zvladas 3 drobcov? a drzim palce aby si drobci velmi rychlo zvykli 😉

lexxie_holandsko
10. apr 2013

@palinkova87 vitej zpet , Nico si urcite zvykne, je to normalni, ze zarli, to bylo u nas taky. Za chvili si spolu budou hrat? Jak to zvladas? Zacatky musi byt narocne a jak Tobko ve skole, jak se mu tam libi? 🙂

lexxie_holandsko
10. apr 2013

@vever1 tak to je ucitelka ze skolky dobra, ze to takhle chtela podchytit. Ten prestup ze skolky do skoly je opravdu velky, nebo alespon u nas byl. Chapu, ze si delas starosti, tak doufam, ze na neco spolecne s CB prijdete, jak dal..Prece jen mate jeste trochu casu. Treba si najde nejaky sport, ktery mu pujde a bude ho bavit i pres jeho omezeni.
Ja jsem dnes byla ve skole na takovem koffieochtend a bylo to fajn. Potom jeste nakouknout s kamoskou co dela zuza a jeji syn, ktery zacal predevcirem. Zuza a ten jeji syn se znaji uz ze skolky a docela se kamaradi..No jak jsem predpokladala, jeji syn si hral uz ted s jinyma detma a zuza sedela sama u stolu a stloukala neco kladivkem. 🙂 Ona snad ty ostatni deti vubec nepotrebuje. Je fakt, ze si je schopna hrat s detma, ale ve skole je asi nejradsi sama. Aby nebyla samotar 😒

cestovatelkaandrea
10. apr 2013

@ikke my pouzivame Kruidvat plienky a nemame s nimi problem. Kilian ich este ani raz neprecural. Tak neviem, ze by sme mali staru sarzu 😀 a nova setrna ku nam este len pride?

cestovatelkaandrea
10. apr 2013

@lexxie_holandsko no ale ja mam 166cm a na moju vysku je ideal tak 56-58kg, takze este stale je co zhadzovat 😎 Vcera vecer som sa neovladla a po tom ako som odstriekala mliecko som zozrala polku cipsov z balika 🤐

cestovatelkaandrea
10. apr 2013

@palinkova87 Zuzi super, ze ste uz doma. Neboj drobci si zvyknu, hlavne ten mensi... a klobuk dolu,3 deti to je riadna zaberacka. Ja mam pri tych mojich dvoch cvirikoch niekedy dost 😀

cestovatelkaandrea
10. apr 2013

@vever1 tak to je super, ze vam chcu takto pomoct. ja ked sa niekedy zamyslim nad tym, cim musi Damian v skole prejst, tak je to fakt hotova dzungla. Hlavne zrazu musi byt velmi samostatny a vediet vela veci. Daj vediet potom ako ste dopadli na buduci tyzden. 😉

cestovatelkaandrea
10. apr 2013

@vever1 mimochodom co robis, ze tu v NL nepriberas? aj ja take chcem 😉 lebo u mna je to skor naopak, priberam tu aj z cistej vody, tak musim preto dost sportovat a hybat sa.

palinkova87
10. apr 2013

Babule zatial to zvladam🙂 len je horsie ked Nico zacne plakat v tedy ked malu kojim. Ked je Tobino uz doma tak sa to da... 🙂

palinkova87
10. apr 2013

Inak za Tobka ideme mat to stretnutie do akej skoly ide ale odporuca. De wissel ci aj my chceme aby tam isiel. 🙂 s tej skoly sa moze dostat aj do normalnej. Suseda hovorila mm ze jej deti tam chodili 2roky a teraz chodia do normalnej skoly. 🙂 takze to vyzera dobre.

ervenka
10. apr 2013

@vever1 vies co je zaujimave? Ze prechod do skoly je tazky ok. Ale ked Sven nechce byt vonku s detmi, tak ho daju ku Emmka, ktora spi. Zda sa mi to fakt "stimulacia" 😖

Co sa tyka chudnutia, tak ja "vediem" s mojimi 80kg 😔 pri 170cm.

rybca
10. apr 2013

@ervenka prepac, ale vediem ja, 166 cm a 87 kg pred tymto otehotnenim..🙂 co je za prve miesto?..🙂

ikke
10. apr 2013

tak dnes v noci sa neprecurala, slava... 😅
ja nechudnem programovo, mojou najlepsiou dietou je robota, darmo: "praca slachti" 😀
ja som 57kg mala naposledy v 14 rokoch a 85kg v juli minuly rok 😀

lexxie_holandsko
10. apr 2013

Holky jeste jsem se chtela zeptat..co mate deti uz ve skole, ale skoro nikdo nemate..jak vam vyhovuji zdejsi skoly. Co mi teda vadi, ze chybi nejake pravidelne informovani o znamkach. Neexistuje zakovska a kazdy tyden znamky, ucit se na testy a potom z toho ten test mit..Test se dela z neceho, co by meli umet, nebo se na nej uci jen ve skole. Edik dela docela blbe testy na begrijpend luisteren..porozumeni mluvenemu textu. Ma 1 test za pulrok a tu znamku ma i na vysvedceni..TO mi docela vadi. Minule byl ten test tezky, skoro vsechny deti mely horsi znamky, ale holt to tam maji..Asi mi vic vyhovuje tydenni znamkovani, alespon vime, na cem jsme

@ikke a ted mas kolik? No ja taky kolem 80.. 😝
@rybca rocni vstup do fitka zadarmo 🙂 Jj. ja se taky musim dokopat, ted jsme na emiminu zalozili hubnouci skupinu, ale pekne to flakam..mam si psat, co jim, tak si tam klidne tu zmrzlinu napisu 😀 Zacali jsme minuly patek a pochybuju, ze dam dolu alespon pul kg..to bych musela dat ocistny den.. Mne to ale celkem vadi, jsem zvykla na tech 70 a min a tohle je proste moc.
@ervenka tak to mame podobne, mam jen o par cm vic..jojo zadne cokoladky 😀

lexxie_holandsko
10. apr 2013

@palinkova87 skvele, drzim palce, at to dobre dopadne, urcite to Tobko zvladne 🙂

lexxie_holandsko
10. apr 2013

@cestovatelkaandrea jsi tu jedna z nejhubenejsich, tak klidne basti dal 🙂

ikke
10. apr 2013

@lexxie_holandsko nejakych 68-70
a este stahovanie sa je dobra "dieta" 😅 vtedy som skocila zo 75 na 70
ked budem mat 65, obleciem si bikiny
ked budem mat 62, natrepem sa do mojich svadobnych siat 😀 (nehrozi...!!!)

cestovatelkaandrea
10. apr 2013

@lexxie_holandsko ale my uz chodime do skoly 😉 Damian robil nejake testy teraz vo february a z holandstiny mal A, z matematiky mal B. ostatne neviem, lebo tam bol manzel a ucitelka hovorila len o tychto dvoch, ze je velmi prekvapena, ako to Damianovi ide s holandstinou 😀 😀 😀 inak tiez nam ucitelky nehovoria, co mame s nim trenovat. Keby som si nenakupila nejake materialy sama v obchode, tak ani neviem co sa take v groep 1 robi. A Damianovi dost pomaha aj cez internet program Squla. Ma to predplatene na rok, takze si tam robi vselijake kvizy a ide mu to dost dobre. Vzdy ma dost vysoku uspesnost. No a ja mam prehlad co na tej stranke robil, lebo mi chodi ako rodicovi vypis cez mail kazdy tyzden.

Inak k tomu chudnutiu, no prepchavat sa nemusim, lebo ja sice mam ksicht a nohy s rukami velmi chude ale vzdy mi vsetko vybehne na bruchu a to potom vyzera hrozostrasne. Inak suhlasim s @ikke, stahovanie pomaha. A este aj prace na dome a pod. To da vahu tiez do poriadku.

cestovatelkaandrea
10. apr 2013

@rybca vies co je za prve miesto? TORTAAAAAA

rybca
10. apr 2013

@cestovatelkaandrea to na udrzanie prveho miesta ako site...🙂
@ikke inac ja som pri stahovani neschudla ani gram a to som sama zbalila byt na SVK a vybalila tu dom...:(

ervenka
10. apr 2013

@cestovatelkaandrea sladka ci slana? DAva sa nieco aj za 2. 3. miesto?

@rybca aj teba tak stresovali, ked si zacinala s postou? Vcera som bola dohovorena,ze len pridem podam paprcku nasemu novemu teamleader a pojdem domov. NEjaky somar v sobotu neroznosil postu, a ked uz som tam bola, tak mi sefino hovori,ze pod dnes robit poobede. A ja ze cooooo? VEd mame oppas len do 12,00 atd. A on,ze najprv chcem robit, potom ze nie, ze nonono. HEj chcem robit, ale potrebujem to vediet den do predu, a nie o 11- hopaaaaa robis od 13,00. 😖 Tak som bola aj naserinkana, lebo 3 vrecia sme si mali rozdeli s kolegynou, a ona neprisla, tak som si zobrala 2- akoze polovica- spravila a isla domov, zmoknuta ako mys, navyse sme mali 2letaky. Aj tak som ich mala malo- volala som depot leader, ze co c tym- ze mma oznamit, lebo ze aj tak budeme kontrolovany vrrrrr. JA som od zaciatku hovorila,ze mame male ditko= oppas a svokra tiez nebude skakat ako ja piskam. 😝 Niekto je hluchy. Vo stvrtok tiez robim delene, ale uz na kolegynku nebudem cakat. Spravim svoje a doeiiiiiii.

ekira
10. apr 2013

ja som sa dala tiez na chudnutie,a ide to super.3 krat do tyzdna zumba,dlhe prechazdky so psom a plus strava-odporucam ak sa vam da stiahnut si knizku Najedzte sa do stihlosti od Antónia Mačingová .je tam tiez stravovanie podla krvnej skupiny.od 1 marca som nemala ani kuska cokolady . 🙂

cestovatelkaandrea
10. apr 2013

@ekira kuknem na nete ak sa to da stiahnut.

cestovatelkaandrea
10. apr 2013

@rybca vsak o to ide, cisto motivacna cena 😀

cestovatelkaandrea
10. apr 2013

@ervenka za druhe miesto polovicna z tej za prve miesto, za tretie miesto tretinkova verzia a ostatne miesta si musia jedine ocmulat prsty, lebo nic neostava. slane neviem piect, takze ostava len ta sladka verzia.

rybca
10. apr 2013

@ervenka no tak mne ked aj volali, ci mozem robit extra, tak som hned povedala, ze sa musim spytat opas, ze zavolam spat, a tiez je u nas rozhodujuce, ci je wijka pripravena doobeda alebo poobede, minule mi chceli supnut este jednu poobednu, v obdobi vianoc, tak som sa ich rovno spytala, ci chcu aby som skoncila s roznasanim o osmej vecer, ze ak dve, tak jednu doobeda, druhu poobede, treba si povedat, vsak vsade reklamuju, ze je to super praca popri este inych cinnostiach, tak musia ratat s tym, ze clovek nie je k dispozicii kedy sa im zachce

ekira
10. apr 2013

@cestovatelkaandrea ja som si knizku stiahla z http://www.ulozto.sk/

janinka25
10. apr 2013