Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
3. máj 2013

baby nestiham, len pisem narychlo. u nas majove prazdniny v plnom prude. takze net nevidim. teraz sa hra akurat Damian na prelieskach a ja idem robit bryndzove pirohy, lebo svokra mi poslala po sestre 250g bryndze. huraaaaa
cafte zatim. hadam buduci tyzden bude kludnejsie

ikke
3. máj 2013

@cestovatelkaandrea hej, prazdniny su o drzku... 😀 teraz chapem, preco som ako decko pocula dospelych povedat: "uz aby sa tie prazdniny skoncili" 😝

ervenka
5. máj 2013

to bol ale pekny vikend- fucik, fucik, fucik, nech uz sa eredivizie skonci 😝
MM sa uci velmi Slovencinu, len mu robi problem robit rozdiel medzi s- š z-ž t-ť Napr vyslovit cislo 6 ho uplne zabija. 😝 a povedat pstros uplne ze coooo? alebo cislo 26.
@rybca sobota- 4 tazky 13,15- 16,50. A to som mala este aj poprehadzovane pundels.. Som hrda na seba 😀 Nebolo konecne vela posty a len maly AH. V utorok mam pokec so sefinom, lebo niektorym kolegom hrabe a poriadne...

rybca
6. máj 2013

@ervenka ja som mala len 3 (2 posty a 1 HaH) za 2 hodiny a tiez som mala prehodene oznacienie ocislovania tasiek, tak som si to zle ulozila na bike, tak sa mi zle bikovalo, ked som mala uz zadok prazdny, lahky a v predu plnu tasku, ale prehodit to, by bola vacsia zataz pre mna ako to tam dat, tak som to uz nechala tak, a zacinam mat problem s WC, po takej 1,5 h ma uz tlaci mechur...🙂 esteze to mam v podstate naskok domov, v pripade akutneho zasahu aj dobehnem domov...🙂 a co mas problem s kolegami? ja mam celkom v pohode, dokonca obcas mi aj pomozu s taskami k biku a sefka z depa povedala, ze ak sa nebudem citit, tak mam len zavolat, ze som chora...🙂 zmluvu mi predlzili este na rok, tak aspon, ze toto zatial nemusim riesit, uvidime co bude za rok, bo by som chcela potom este potiahnut tu oudersverlof a ukoncit ju az po majovych prazdninach a zmluvu mam len do konca aprila, no ale to je este daleko...🙂

inac vam musim napisat o nasej PSZ, jako tam su domotani a nie len priamo v skolke ale aj na kantoore, tak Mati mal byt v skolke do konca maja, ale kedze su teraz prazdniny a tak, nech zbytocne neplatime, tak sme poziadali do konca aprila, pravdaze ziadna odpoved, az ked sme boli na pohovore v skolke sa teta kukla do zoznamov na maj a ze tam uz Mati nie je, tak Laci volal na kantoor a tetusa mu povedala, ze tam ziadnu ziadost nema, ale ju presvedcil, nech to este kukne, kukla a volala mu naspat, ze ma a ze posle storno fakturu za maj, no a co mi doslo az neskor, tak ked sme odchadzali z pohovoru vravi ucitelka, ci nejdeme dnu, ze idu oslavovat narodeniny a ze nie, boli sme radi, ze mame chvilku bez Matiho a mozeme mu nerusene ist kupit darcek na narodeniny, ked sme potom po neho prisli mal na hlave korunu s cislom 4, prislo mi to divne, ale v ten isty den sa fotili aj s korunami ku Koninginendag, tak som to pripisala tomu, az neskor mi doslo, ze oni oslavovali Matiho 4te narodeniny, o mesiac skor a ani sa s nami nedohodli, ze nejake traktartjes ci co, tak po prazdninach sa musime este dohodnut a ist sa tam aspon rozlucit, no chaos neskutocny

cestovatelkaandrea
6. máj 2013

cafte, vyflusovana som po minulom tyzdni ako hrom, dnes oddychujem v praci 😀 😀 😀 😀 a od zajtra makame v predzahradke znova 😀 😀 😀

ervenka
6. máj 2013

@rybca aaaaale zacalo to tym,ze jedna kolegyna s ktorou si delim wijku S (ale len v ut. a stvr.) popreciarkovala planovanie- vyciarkla moje, dala svoje meno a take srandy. Tak som volala najprv hoofddepod, ci nahodou nejaka zmena, ona o nic nevedela, ani teamleader- jeho odpoved bola- godver, zij moet van jouw wijk aflijven. (Stava sa,ze je zmena, ale zabudnu telefonovat. PReto som ja volala.) Jej argument bol, ze ona robi tu wijku uz roky atd. Do toho prisiel dalsi kolega, zase z tej S wijky, on robi v str. pia- ze on tam tiez roky robi, ze preco novi ludia su zase v post, ze jemu sa to nepaci, ze roky kricia aby sa spravili ine trasy. Tak som sa ho slusne spytala,ze preco kazdu sobotu nachadzam listy hodene v depe len tak na stole, z nasej wijky, ze preco neda nalepku na list, sup do oranzovej schranky. On uz vysoval hlas, ze v poslednej dobe je bordel, ze on to robit nebude, a ze volal teamleaderovi, ze ak chce,nech pride on sam do depa a listy nech si preberie... A este zamrmla nieco ako allochtoon.. Tak som sa mu podakovala za odpoved, nasadla na bike a o 2 ulice som zavolala MM, uplne ma triaslo. Napr. 27.4. som mala 23! listov, na ktore som potom ja nalepila nalepku. Smutne bolo, ze tam boli aj blahozelania pre deti k narodkam. Vsetko som toto povedala hoofddepod, nie ze by som sa zalovala, ale fakt sa mi nepaci pristup tych dvoch. Mysliet si mozu co chcu..., ale asi je dovod, preco post prijali novych ludi. Ako nahle niekto vypadne- dovca, choroba- tak je problem kto pojde postu roznosit. Takze v utorok si vypocujem, ako to sefino vyriesi. A navyse, min. tyzden ked som prisla do depa, tak hned jedna kolegyna, ktorej sa to vobec netyka- pocula som,ze boli problemy s wijkou S... blablabla. 🙄

rybca
6. máj 2013

@ervenka tak to mna by uz polozilo, a co chce ten panko, robotu si neroi dobre a este bude vystrkovat rozky? no a ta co si to s tebou deli, bez komentara, asi ma pre to mensi plat, tak je nasrdena, dufam, ze to veduci vyriesi k tvojej spokojnosti a tak jasne, ze stare kolegyne si povedia medzi sebou, to je bohuzial dan novacika, ty to mas este o to stazene, ze si cudzinka...:(

@cestovatelkaandrea ja som skor psychicky zle na tom, lebo Mati je na mne teraz nalepeny od rana do vecera, a to skoro doslovne, stale ma drzi za ruku, alebo musim sedet pri nom a on ma drzi okolo krku, normalne si vydychnem, ked ho Laci ulozi

cestovatelkaandrea
6. máj 2013

@rybca Katka z toho si nic nerob. Damian bol presne taky isty pred porodom. vydel velke brucho a chcel sa nosit na rukach. fakt to chce len zlate nervy a vydrzat. o chvilku pojde do skoly, tak si vydychnes. neviem ako by som toto obdobie nazvala. mozno sa boji presne ako Damian, ze mu uz nebudes venovat tolko pozornosti a nebudes ho tolko lubit. tak preto je taky. on na to pride po porode, ze je vsetko ako pred tym, aj ked mu venujes menej casu.

ervenka
6. máj 2013

@rybca divala som sa do rozpisov, boli tam aj scenarios. a nasa wijka S je najvacsia z celeho Berkel-Enschot. NAvyse ona robi kazdy den 2x- ranna a poobedna wijka. ach jo... mna ale nepolozia, ved aj MAxima je jedna z nas. Allochtoon power! 😎

rybca
6. máj 2013

@ervenka a co znamena ten Allochton?

ervenka
6. máj 2013

@rybca Allochtoon= pristahovalec. 😉

ikke
6. máj 2013

@cestovatelkaandrea aj ja idem zajtra porylovat nasich 5 m2 zeminy, co mame v zahrade, pohnojime a nasadime jedle veci 😵 to budu susedia cumiet, ked nam namiesto rododentronu bude zo zahrady trcat tekvica a slnecnica 😀

rybca
6. máj 2013

@ikke my uz mame redkovku, cibuku a hrasok...🙂 teda to je zasluha mojho chlapa, lebo ja som po minulorocnom pocasi rezignovala tento rok na sadenie, tak uvidime, ci to bude lepsie..🙂

cestovatelkaandrea
7. máj 2013

@ikke hihi, vidim, ze tekvicujeme spolu. my mame dom pri vode, takze v zadnej zahrade, kde mame pristup k vode, chcem tento rok na briezku vysadit cukinu, patizon a tekvicu. taku dekoraciu este nevidel nikto 😀 nastupovat do lodky a pozerat na plody zahrady nevidis kazdy den. Kvoli Damianovi chcem vysadit par strukov fazule, lebo on je do fazulovej polievky blazon. takze dnes vecer dame par fazuliek zaklicit a potom s nimi sup do zahrady 😀 rozmyslala som aj nad nejakym ovocnym stromom (takym malickym) ale este neviem, predsa len zahrada nie je taka ako na SR. Len nieco okolo 50m2, takze moc santenia tam nie je. No a pred domom, sa manzel vcera vyblaznil s pieskom. Predzahradku mame velku (25m2), lebo mame moznost parkovat rovno na nasom pozemku. urobili nam aj prijazdovu cestu na chodniku, takze predok bude cely vydlazdeny a dam si ku dveram kvetinace (asi nejake velke) s kvietkami alebo nejakou inou burinou.

cestovatelkaandrea
7. máj 2013

@rybca no ja si ta ani neviem predstavit ako s velkym bruskom uradujes v zahrade. Laci to v zahradke zvladne 😉

rybca
7. máj 2013

@cestovatelkaandrea no to ano, on je velky kolchoznik..🙂 keby mohol, posadil by po celej zahrade, ukrutny boj som s nim zviedla o zachovanie hracej plochy pre Matiho..🙂)) co sa tyka stromcekov, tak vela miesta nezaberu jablka a hrusku, co su tvarovane do trojuholnikov, to das popri plote a je..🙂 a vyzera to tak, ze ribezla bude mat tento rok vela plodov a aj cucoriedky sa nam osvedcili..🙂 len nech je tento rok viac slnka, nech to ovocie ma aj chut..🙂

ikke
7. máj 2013

@cestovatelkaandrea
@rybca
tak z rylovania mozno nic nebude, boli sme 2h na ihrisku a potom do praxisu po hnoj a piesok 😀 a som vyflusnuta, este ze aspon jedno dieta chvilu spi... a aj pocasie mi "hra do karat", vali sa volaka ciernava

cestovatelkaandrea
7. máj 2013

@rybca no ved ma to aj napadlo, lebo ked sme sa raz u vas rozpravali o zahradke tak vyzeral nadseny, ked o nej hovoril. aj mna by to bavilo, len vidim o chvilu Kiliana ako bombarduje vsetko co mu pride pod nohy. dik za radu. o tych jablonkach rozmyslam aj ja. vsetci ich mame velmi radi, tak aspon par BIO zo zahradky by bolo fajn. Len co korene, nerozrastie sa mi to popod dom moc?

cestovatelkaandrea
7. máj 2013

@ikke tak nerylujes? tak si aspon oddychnes. no aj u nas ma prsat. par dni moze, nech nam sadne piesok v predzahradke dobre. Ale potom musi svietit oskar, lebo musime pokladat dlazbu. Vybrali sme si taku co ma jedna dlazdica 48kg. Tak nam na 100% musia prist pomoct priatelia, lebo manzel to sam so mnou nezvladne. Mame tam sice aj malu dlazbu ale tej tam az tak vela nie je. som zvedava ako to nakoniec dopadne a co tam vycarujeme 😎 😀

ikke
7. máj 2013

@cestovatelkaandrea no neviem, zatiual neprsi, ale nejako nevladzem...musim kuknut buienradar...

ozaj, nejdete niekto cez vikend do spoorwegmusea? ze by sme si tam dali zraz 😀

ervenka
7. máj 2013

@cestovatelkaandrea ak sa da, objednaj si TRPASLICIE odrody stromov, tie namaju velke korene, ani to vysoko nevyrastie= susedia sa nebudu stazovat na tien, listy atd... 😉

cestovatelkaandrea
8. máj 2013

@ikke a je tam nieco speci tento vikend?

cestovatelkaandrea
8. máj 2013

@ervenka dik, pokukam. susedia uz tien maju. postavili si plot 2m vysoky z oboch stran, takze slnko maju riadne obmedzene. esteze nas druhy sused suhlasi aj s metrovym plotom

cestovatelkaandrea
8. máj 2013

@ikke uz viem kukla som stranku. kedy tam idete? v sobotu alebo v nedelu. my budeme musiet ist kvoli Damianovi

rybca
8. máj 2013

@ikke my by sme velmi radi sli, ale tento vikend to mame perne, v sobotu ideme po "nove" auto a od piatka ma Laci pohotovost na telefone, takze nemoze ist nikam daleko, aby mohol byt do hodiny na mieste potreby..:( ked tak buduci vikend, ale to tam uz nebude Thomas..:(

vever1
8. máj 2013

no u nas thomas nefici. my sme na Molens a v nedelu je open dag tak sa ideme vyyblaznit v mlynoch po okoli 😅
inak citam ze tu rozoberate zahradky a co si nasadite. no u nas to nehrozi. po prve ja nie som zahradkarsky typ lebo ked sme boli maly tak sme museli povinne cez vikend chodit na zahradku, rano velmi skoro vstavat a byt tam cely dne a pomahat alebo niekedy sme sa mohli aj hrat ale uz len to vstavanie nam nerobilo dobre, konecne sme nemuseli do skoly a aj tak sme si nemohli pospat 😠 tak sa nam cela zahradka znechutila a chodili sme tak z odporom. no a po druhe my sme detom kupili domcek, hojdacku, maju pieskovisko, mame tam miesto na sedenie a zahradny domcek a si neviem predstavit zeby som este niekde mala najst miesto na nejaku zeleninu. tie zahradky aspon tu u nas su ozaj ini mini.

inak v pondelok bola nasa Judith v CB s nasou fysioterapeutkou v skolke a dali nasej juffrouw niekolko typov ako maju svena zapajat do pohybovych aktivit, a niektore hned v ten den aplikovali a sven sa vytiahol z ulity a vraj bol ovela zivsi a dokonca poobede nechcel ist ani zo skolky ked ho ocko prisiel vyzdvihnut a vcera sa pytal zas do skolky tak som zvedava ci sa to teraz zmeni k lepsiemu.

no nic idem pracovat. sa mi taaaaaak nechce 😖

ikke
8. máj 2013

@cestovatelkaandrea neviem, ci v sobotu alebo nedelu, a neviem, ci vobec, lebo tiez mame nejako vela planov na tento vikend 😅

ervenka
8. máj 2013

@vever1 potvrdzujem informaciu- videla som v pondelok ako sa Sven hra v pieskovisku, naradosteny, usmev od ucha k uchu, pokial ma usi neklamali, tak aj spieval.
S pozdravom, tvoj osobny spion 😎 😀 😉

cestovatelkaandrea
8. máj 2013

@ikke no tak my pojdeme asi v sobotu. ale vyzera to tak, ze iba ja s Damianom a Kilian ostane s tatinkom doma

cestovatelkaandrea
10. máj 2013

@ikke tak mame uz listky kupene. ideme v sobotu a vstup mame medzi 11-12.00 a sme tam asi az do zaverecnej 😉