Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
29. máj 2013

@ikke no mam vybevene uz obe tety, aj co bude pri porode aj potom tu tetu pomocnicu..🙂 stale si neviem zapamatat, ktora je ktora....🙂)) dakujem za osvetu, aspon sa mi to nebude doma povalovat..🙂 teda okrem vaty, bo to som este asi v drogerii nevidela a nasa SVK sa uz mina..🙂

ikke
29. máj 2013

@rybca vatu normalne kupis aj v albertheijne 😉 a este je dobre si nechat alkohol na dezinfekciu teplomeru, ked budes merat teplotu v ritke 😀

rybca
29. máj 2013

@ikke alkohol sme uz nasli v Kruidvate, 70 aj 90 %, medzi cistiacimi prostriedkami..🙂

vever1
29. máj 2013

@ikke my máme tiež extra poistenie a veru som taký kraampakket nedostala :-/
@rybca vyzerá to super. Aspoň tú krabicu neskôr využiješ na hračky alebo iné veci 😀 a ak máš už istú nemocnicu tak verloskundige ani volať nemusíš. Teda u mňa to bolo tak že mňa od 36tt prebrala nemocnica a potom keď to na má prišlo tak som už rovno volala im. A to keď som mala kontrakcie každých 5 minút. A hneď som mohla do nemky. Druhý pôrod prebieha zvyčajne rýchlejšie. Píšem zvyčajne lebo u mňa to neplatilo 😝 prvý za 6 hodín a druhý 8 a to som ešte dlhšie tlačila ako pri prvom lebo som sa úplne neotvorila a mala nevedela vyjsť von. keď spomínam na svoj druhý pôrod tak som veru rada že som bola v nemke lebo mne po ťažkom pôrode ani placenta nechcela vyjsť a strácala som veľa krvi tak bola okolo mňa veľká panika. Si neviem predstaviť čo by robila so mnou verlos doma a to viem že by po mňa záchranka musela dojsť.

mibi41
29. máj 2013

Ahojte maminky,rodila niektora z vas v Holandskych nemocniciach?Ako to tam tu funguje?Ako dkho ze mama doma s dietatom?A nebyvate niektora v DiemenePytam sa ci nenajdem nejakeho kamosa alebo kamosku syncekovi. Pekny vecer

rybca
29. máj 2013

@vever1 mne sa na tej krabici paci ten slonik..🙂)) doktorka povedala, ze tym, ze som mala prvy cisarskym tak, aj druhy uz budem automaticky v nemocnici mat, tak dufam, ze to tak aj bude..🙂

vever1
29. máj 2013

@mibi41 lepšie ako na sk 😀 a ak je všetko ok tak je maminka s bábätkom doma za pár hodín po pôrode. A potom má doma pomoc čo sa stará o ňu a bábätko 😀

cestovatelkaandrea
30. máj 2013

@froschka no ahoj, vcera som bola u zubara a hned ma objednal na zubnu chirurgiu po tom co videl rengen chrupu. takze v pondelok sa idem hrat na hrdinu a budu mi ten zub mudrosti vysekavat v nemocnici. uz teraz sa bojim ☹

cestovatelkaandrea
30. máj 2013

@rybca pekna krabica ti prisla a pockaj, tvoj kerstpakket pride okolo 18 augusta 😀

cestovatelkaandrea
30. máj 2013

@ervenka ajaja, tak kulturne vyzita 😎 chlapy starnu, ktohovie cim si Martin musel prejst, ked je taky vraskavy.
mamina bude s vami na Vianoce?

cestovatelkaandrea
30. máj 2013

@vever1
@rybca ak ma Katka porod v nemocnici isty, tak si musi overit, ci bude rodit s gynekologom, alebo ma kontaktovat verloskundige a s nou tam ist. ja som mala nahlaseny porod v nemke ale volala som verloskundige, ked som mala kontrakcie kazdych 5 min a ona kukla a ked zistila ze som otvorena na 4 cm, tak sup sup do nemocky. ale mozno u mna to bolo ine, lebo ja som isla dobrovolne rodit do nemky a nemala som porod v nemocnici nariadeny kontrolami pocas tehu. inak co sa dlzky porodu tyka> prvy- 14 hodin, druhy-5 hodin, druhy bol menej bolavy pri kontrakciach, len posledna pol hodina bolela omnoho viac, ked som tlacila slona cez slamku 😀

ervenka
30. máj 2013

@cestovatelkaandrea jasne, pride, len o tom este nevie 😉 pozri co MM nasiel na nete 😀

https://www.youtube.com/watch?v=InFtkbp-sGY
ikke
30. máj 2013

@vever1 tak zalezi od poistovne, samozrejme. ale obsahovo si tam mala asi to iste (priblizne), predpokladam. inak napr. v mojej poistovni (menzis) je to este aj odstupnovane, ci mas extra 1, 2 alebo 3

cestovatelkaandrea
30. máj 2013

@ervenka wou, pokukam doma. si ma normalne potesila 😉

vever1
30. máj 2013

@cestovatelkaandrea no ak ma uz @rybca isti cisarak tak verloskundige nebude potrebovat. lebo bude automaticky preradena do nemky a v nemke si bude musiet dohodnut termin cisaraku a potom tam v ten den rano nastupi. ine je ked napriklad ty si si vybrala nemku ale nebola ziadna lekarska indikacia. tak to najskor musis zavolat verloskundige ta k tebe pride a ona rozhodne kedy pojdete spolu do nemky 😉

rybca
30. máj 2013

@vever1 ja nemam isty cisarsky, chcela by som skusit normalne rodit, to sa nas doktorka na zaciatku pytala, ze ako chcem rodit

cestovatelkaandrea
30. máj 2013

@vever1 no ved to som si myslela. ze ked jej nariadili porod v nemke, tak musi ist automaticky ku gynekologovi. Ale Katka nema nariadeny cisarsky, oni ju len chcu mat v nemke, lebo prvy rodila cisarskym. 😉
Inak my keby sme mali dalsie babo, tak tiez mam nariadenen kvoli Kilianovi rodit v nemke, takze asi tiez spadam pod gynekologa 😀 porodna baba povedala, ze by ma nikdy nenechali rodit doma .. vzhladom na to, ze tretie by bolo asi este vacsi slon ako Kilian, tak by som musela ist rodit skor do nemky....
Inak by ma zaujimalo ako v nemke vedia kedy je nacase ist do nemky, ked ta domov nikto nepride skontrolovat? Teda v pripade, ze ides rodit prirodzene a nie cisarskym, aby sme sa rozumeli. Lebo niekto moze mat kontrakcie kazde 3 minuty a je otvoreny len na 2cm a niekto moze mat kontrakcie kazdych 5 min a byt otvoreny uz na 5 cm.

rybca
30. máj 2013

@cestovatelkaandrea spravna otazka, asi musi byt doma s tebou verloskundige, ktora ta kontroluje, ci?

vever1
30. máj 2013

@cestovatelkaandrea
@rybca no nik ťa nekontroluje 😀 ja som len zavolala do nemky že mám silné kontrakcie každých 5 minút a ona chvíľu pocuvala ako predychavam lebo to akurát na mňa došlo a sa ma ešte spytala že či všetky sú také a keď som jej povedala že hej tak mi povedala že môžem dojsť no a keď sme tam prišli po pol hodine tak som už bola otvorená na 5 cm a každý očakával že do hodiny porodím a nakoniec sa mi to po hodine zastavilo a museli mi prasknúť vodu 😝

rybca
30. máj 2013

@vever1
@cestovatelkaandrea no tak tp nech uz mam uspesne po tom...🙂 tento system mi teda vobec nevyhovuje...🙂

lexxie_holandsko
31. máj 2013

ahoj, tak se hlasim. Edik je nemocny, ale uz je to lepsi. Takze jsme zase cely tyden doma. Uz dlouho nemocny nebyl, tak snad to je naposledy do prazdnin. Zuzka je nastesti zdrava. O prazdninach jsme byli pryc v Landal Holtenberg, je to tam moc pekne, ale vlastne vsechny tyhle parky jsou fajn. Hlavne ty programy pro deti 😀 Pocasi taky vyslo. Pridavam par fotek. Jinak nic moc noveho, jeste 4 tydny a budou prazdniny, jsem zvedava na vysvedceni obou. Strasne to uteklo, mi prijde silene, ze Edik pujde do groep 4 a je to nedavno, co zacinal skolu. Nejake novinky?

lexxie_holandsko
31. máj 2013

aj fotky jsou nejake velke, ale netusim proc, uz to necham

erique12
31. máj 2013

o tych kraampaketoch.... naco ich kazdy potrebuje ak je to na domaci porod a vsetci idu rodit aj tak do nemocnice?
respektive, kto ma nahlasene, ze ide do nemocky, si ho pdla mna nemusi kupovat alebo ho poistovna posialet... sak je to zbytocne plytvanie....
ja som ho kupila, lebo vtedy mi to poistovna neuhradzala. aj som mala nemocnicu nahlasenu, ale nakoniec sa vyuzil doma 🙂

rybca
31. máj 2013

@vever1
@cestovatelkaandrea tak sme sa dnes na kontrole informovali, ked to na mna pride, alebo sa nieco stane i skor, tak mame hned volat nemocnicnu verloskundige, maju 24hodinovu sluzbu a po porode sa uz bude o mna starat ta druha verlosgundige z Issis

ervenka
31. máj 2013

@erique12 kraamzorg vyuzila napr. podlozky po porode, aj rukavice, lieh, vazelinu, vatu. aj som spala s podlozkou- dala som ju pod plachtu, aby sa matrac nezaspinil. Ja som mala v tom baliku aj poporodne vlozky... V podstate som vyuzila vsetko. Takze zase az take plytvanie to nie je.

zuzka_cz
31. máj 2013

Ahojte dievcata, strasne vas prosim, potrebovala by som pomoc od niekoho, kto vie po holandsky. Ak sa niekto najde, prosim napiste mi do IP. Dakujem.

blue99
31. máj 2013
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

@ikke pošlem ti horalky aj kofolu keď chceš 🙂

rybca
31. máj 2013

@ervenka ja som podlozky pri prvom vyuzila aj na prebalovaku, teraz to tak isto bude, mam este nejake z SVK, uz som aj nejake kupila v Kruidvate a tieto tiez urcite vyuzijeme, ako pises aj na postel pod seba, ono sa asi fakt nevyuzije len ta spinka na pup. snuru, ostatne sa vyuzit da, aj mimo porodu, napriklad alkohol mozem pouzit aj pri sperkoch..🙂

ikke
31. máj 2013

@blue99 preco, naco, za co...? 😕 😅

mibi41
31. máj 2013

@vever1 dakujem za odpoved,a s bqbatkom ste boli ako dlho doma,myslim kedy ste nastupili do prace.
A poistenie zdravotne si platite tu alebo na Slovensku?Mam mozno vela otazok ale rozhodujem sa ci byt tu pridalsom tehotenstve alebo ist domov.