Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
13. jún 2013

@ervenka hahaha som sa na tebe pobavila 😝 niezeby si sla spat ale este to aj rozmysla nad zehlenim alebo pozeranim telky 😝 a konecne som pochopila suvislosti xixixixi ja som ani nevedela ze ti nasi chlapi sa zas dohodli ze pridete dnes ku nam. ja ze ste chceli prist kvoli tomu ze to minuly tyzden nevyslo. to tak ked mi moj mm vsetko povie ze? 😝 a to on mne bude vycitat ze mu nehovorim vsetko 😠 ja som prosim pekne dosla domov a emma plakala na gauci, sedela tam ako kopka nestastia a moj mm pozeral spravy 😠 😠 tak mu hovorim ze asi ma hlad, som si mysela ze ho to aj napadne ked budeme v obchode a ze uz bude nachovana, no tak som este aj flasky umyt musela a mlieko jej urobit lebo sa ani nepohol 😠 😠 😠 ale sme ju potom este uplne rozculili tou mastickou do ociek tak som ju potomzas nevedela utisit, a vo vseobecnosti bola strasne uplakana a tecu sopliky, mala zvysenu teplotu tak sme jej dali paracetamol (co ja fakt len vo vynimocnych pripadoch davam) ale dnes som jej dala nech sa kludne vyspi lebo dnes cely den aj zle spinkala, tak vsetko dokopy a aj tie zuby ju trapia, nech uz vyjdu sakra a som zvedava co tobude ked jej pojdu ocaky alebo stolicky ked uz teraz sa tak trapi 😖

lexxie_holandsko
13. jún 2013

ahoj a hned na uvod, co jsou kiahne 🙂 ,
Tak jak je na Slovensku, uz opadly zaplavy? V CR nic moc, ale snad uz prestane konecne prset. Chudaci lidi, nekteri uz ponekolikate vyplaveni.
Jinak nevim, jestli jste slyseli, ale v CR je dalsi politicky skandal tykajici se premierovych spolupracovniku, to jsem zvedava, jak to dopadne. Asi nova vlada. Nejak toho je posledni dobou moc.

U nas nic moc noveho, v pondeli bude vysvedceni a pohovory ve skole, tak jsem zvedava. No prazdniny se blizi. Meli jsme sportovni den, to bylo fajn, Zuzka jeste takove spis hry na skolnim hristi a k tomu cirkusove triky a Edik uz mel ruzne oddily judo, atletika, cirkus, fotbal atd., tak to bylo fajn. Ted uz toho asi moc delat nebudou.

lexxie_holandsko
13. jún 2013

@vever1 chudinka Emma, nektere deti na zuby hodne trpi., tak at to brzo prejde a tvuj manzel.., asi si to neuvedomil. Manza taky nekdy sleduje TV, kdyz na nej deti mluvi a on se opravdu nepretrhne..a jindy je zase akcni a vezme deti na vylet, ale kdyz je treba formule 1, nebo neco na ten zpusob, tak se teda nepretrhne 😀

vever1
13. jún 2013

@lexxie_holandsko nestovice? no moj je uplne zatazeny an spravy. to vtedy ho nic okolo nezaujima a ako na potvoru mu vacsinou v tom case zacen sven lietat po obyvke, vykrykovat a spievat 😝 tak moj mm zuri skoro kazdy vecer ze si ani spravy v klude nemoze pozriet 😝 a vacsinou potom uteka hore do spalne a tam v klude dopozera. a dnes som teda zobrala svena do obchodu nech ma klud ale som myslela ze ho aspon napadne ze emma ma hlad, no nenapaldo 😠

rybca
14. jún 2013

@ervenka tsi pana..🙂 den ako malovany..🙂 ale ty si silna zena, ty to zvladnes..🙂 so mnou posledne dva dni zase hormony cvicili..🙂 len v tej praci som sa akotak upokojla..🙂 ale uz len 2 tyzdne a konecna..🙂 dufam, ze 1. julom zacne len slnko svietit, nech sa mozem na zahrade vyvalovat..🙂

ervenka
14. jún 2013

@rybca
@vever1 Dnes to bolo uz lepsie. Baterky dobite tak na 80%Len zase sprosta arytmia. Vedlajsi ucinok hormonov na stitnu. Som velmi zvedava, ako to nas huisik bude chciet riesit.

Co sa tyka muzskeho vnimania pocas pozerania TV, tak ja to mam od narodenia- najprv moj otec a teram mm, obaja hluchy pocas futbalu. A to hocijakeho. Aj zapasy,spravy, nedelny zurnal. Obaja hluchi, slepi ked som mala otazkou a este sa aj hnevali... 😀

sisajojo
17. jún 2013

ahojte dievcata mam kamaratku v Amsterdame,ma 10 rocneho chlapceka a je tam vydata ,nenajde sa niaka mamicka na obcasne stretko? Ona tam nikoho nepozna ,ale zije tam uz aj viac ako 5 rokov uz som sem raz pisala ,ale dievca ktoremu som pisala spravu sa neozvalo

cestovatelkaandrea
17. jún 2013

@ikke Cecil a Street One. Kupis ich vacsinou vo V&D obchodoch. Ked maju akcie da sa aj velmi lacno u nich nakupit. Mam od nich zopar bluziek a nieco ako triciek a stale su pekne a nikdy sa neroztahali. Takze som spokojna.

cestovatelkaandrea
17. jún 2013

@vever1 ale ved ja viem, ze vy uz tretie neplanujete, to bola len sranda 😉 ze ake su deti podarene.
No dik s tymi kiahnami dufam, teraz pochodime dobre, lebo by som s nim nerada cestovala s vysevom po tele.
Inak dnes sme opat doma. Od vcera mal Kilian opat teploty 39.5. Uz je to u nas standard, ze kazdy druhy tyzden mame jeden-dva dni vysoke teploty a potom opat nic 😖

ervenka
17. jún 2013

@cestovatelkaandrea v&d ma aktualne vypredaj. 😉
Dnes sme boli v CB.Dr. bola usmiataaaaaaaa, normalne som nechapala. 😎 Daniel robi viac ako priemer, staci aby hovoril cca 5-10 slov, ze ma minimalne 2 hapjes van alles- groente, fruit, a to on robi. Supeeeeeer, ze sa snazi jest lyzickou a vidlickou. A ked si postavil vezu s kociek, on vyjavena- aha, co robi. Anooooo, to on robi cca od roku a pol. Pekne prospieva, tento krat ani nemala poznamku ohladne ADHD :-P Este pridam miery- 82,8cm 10.850kg. Pribral za 3 mesiace o pol kila a o 4 cm vyrastol. Maly ale hravy 😀

vever1
17. jún 2013

@cestovatelkaandrea uf tak vy sa takto trapite s horuckami. to nie je bohvieco. Nas zas tie zuby dost trapia. zas ma sopliky ale take c jej len stekaju, take vodave a zacala uz aj pipat zas tak sa bojim aby zas bronchitidu nemala a nemuseli sme zas inhalovat 😖 no a tie dasna su hore tak strasne napuchnute, u svena som take nieco na zaciatku nepoznala. ona kuse ako diva a slinta o sto sest 😝 sven vobec neslintal. a od dnes sa priradujeme k lezunom do predu 😀 konecne po 2 mesiacoch chodenia do zadu prisla na to ze sa da ist aj do predu a zacala stvornozkovat. a ak ma ucitelka v skolke neklamala tak som ju videla po prvy krat spolu s nou ked som ju prisla dnes vyzdvihnut 😀 😀 😀

lexxie_holandsko
17. jún 2013

ahoj, no to je teplicko, se to zmenilo, zitra skoro 30 a ve stredu taky hic. No v CR je pres 30, alespon jim snad neprsi. U nas nic moc noveho, dneska rodicaky obou deti, vse ok. Edik pristi rok do groep 4, zuza zustava v groep 1, protoze je lednova. Celkove jim to jde obema, Zuzku moc chvalili za kresleni, ale i ze je takova cilevedoma a dobre vypracovava ukoly, ale i ostatni veci ji jdou. Ovsem ta tvrda palice k tomu .. Edik se moc zlepsil v matice a ve cteni, ve cteni od posledniho rodicaku pokrocil skoro o rok dal, jsem se az divila.
Zuzka je teda porad trochu stydliva, ale na druhou stranu se umi ohradit a obcas je neprijemna na deti..ale nekdy si hezky hraje a Edik je nastesti uz v pohode, ma spoustu kamaradu, vic si veri a komunikuje. Z toho mam snad jeste veci radost, nez z toho uceni 🙂

@vever1 jj. nestovice, to mne nenapadlo. Nektera slova jsou uplne jina.
@ervenka tak skvele, ze ho takhle pochvalili, kolik mu je a jindy se jim zdal hyperaktivni? Treba se jen potrebuje zabavit.

@cestovatelkaandrea chudak Kilian a to by ted melo nastat lepsi obdobi, kdyz je takove teplo. Tak at to brzo prejde.

ervenka
18. jún 2013

@rybca duuuufam,ze si dnes nerobila. pfuuuu, uz davno som nevidela, aby som sa potila aj na predlaktiach...

rybca
18. jún 2013

@ervenka jasne, ze som robila...🙂 Absencie nikdy neboli mojou silnou strankou..🙂 ale nebolo to jednoduche..🙂 4 tasky (2+2) namiesto 1,45 h az 3 h...🙂 ale zaujimave to bolo v sobotu, som hodinu cakala na depe, lebo moju postu vylozili na inom depe a musela som cakat, kym mi to niekto dovezie..🙂

ervenka
18. jún 2013

@rybca teda, tak to fakt smekam svoj sirak... obdivujem ta....

rybca
18. jún 2013

@ervenka tak to dakujem..🙂 len sa bojim ci zvladnem aj ostatne sichty..🙂

ervenka
19. jún 2013

@lexxie_holandsko Daniel vydrzi sediet pri knihe, alebo dvd Bumba. to aj zatancuje, zatlieska podla toho, co postavicky robia. On rad beha, aj vcera vecer, otvorila som dvere dookola, a cez kuchynu robil koliecka do obyvacky a spat cez dvere. 😉 Dr. asi prekazalo, ze napr. ked dala Danielovi kocky, tak postavil vezu- tadaaaaaa hotovo, dajte mi nieco dalsie. Isiel preskumat miesnost. Ani nie behom, ale pozeral, co kde mala- hracky pre deti atd. Ale nic nehadzal, ziadny zakerak. A ked som mu povedala,aby prisiel- posluchol... Videla som v DH deti s adhd, a to ako sa chova nase ditko je uplne normalne- teda aspon podla nas. 😝

Ozaj maminky, mali sme tu asi priliz dlho klud. Svokra sa stazovala mm,ze musi ku nam chodit 3 dni do tyzdna(dovolenky, tak zaskakujeme vsetci ako sa da). Ze nemoze nic robit, doma jej kvety hynu (neviem ake, ked ani len predzahradku nemaju, vsade iba trava) jedine co maju su kone, ale to robi svokor. A on je samostatny. MM povedal,ze od septembra vymyslime nieco ine, som zvedava, ze co. A to bolo reciiiiiiiiiiiiiiii uz minule leto, kedy konecne pojdem robit, ked bola svokra s nami v CB minule leto a robila som afspraak na dalsiu kontrolu, tak sa ma spytala,ze ci este stale budem doma. Tiez to bude uplne perfektne- platit nanny ked bude Daniel spat. 😠 lahko zarobene peniaze. Ja viem,co chce svokra dosiahnut- aby sme davali Daniela ku nim, ale toho sa nedoziju. 😝

rybca
19. jún 2013

Ozaj dievcata, tak ktora z vas sa s nami stretne v sobotu na pikniku v Amsterdame?

cestovatelkaandrea
20. jún 2013

@ervenka zlaty je drobec. nie kazdy musi byt ako sumo. nas Kilian tiez uz tolko nepribera (chvalabohu) ako kedysi. Teraz mal na kontrole 9.6kg a meral 77cm. Takze sa to u neho spomalilo. Ale zato aktivita sa o 100% zvysila 😀

cestovatelkaandrea
20. jún 2013

@vever1 no tak u nas je to totalne na hovno. Dr. povedala, 3 dni cakat, ze sa to zlepsi ak je to virus. Vcera to doobeda vyzeralo, ze bude vsetko lepsie. Kilian neteplotoval. Poobede zrazu 40.3 a odvtedy mu ani dva paraleny nepomohli aby sme teplotu zrazili. Manzel isiel s nim teraz k dr. porobit vetry, lebo je to uz strasne. Kilian je len na rukach, stona. Manzel mi akurat volal, ze mu dala dr. konecne atb, lebo Kilian mal pluca zanesene a jedno usko mierne zapalene. Ked sa mu pozriem do ust, tak vidim, cele usta naliate a zub nikde. Strasne vela zubkov sa mu nalieva. Aj horne 1 a 2-ky sa mu posuvaju dole. No des. Dufam, ze sa do buduceho tyzdna nevyhadze kiahnami, lebo to by bola len ceresnicka na torte.

cestovatelkaandrea
20. jún 2013

@lexxie_holandsko no bohuzial ani teplo nam nepomaha. dnes dostal drobec antibiotika, tak dufam, ze ho do konca vikendu dame do poriadku.

cestovatelkaandrea
20. jún 2013

@rybca ja by som rada, ale Kilian je chory uz 5 den ☹ a ak ho do vikendu dame do poriadku, tak radsej vylety s nim robit nebudem.

rybca
20. jún 2013

Baby, aha co som nasla na nete......🙂)) http://www1.slowakei-hamburg.de/index.php?optio...

@cestovatelkaandrea no to chapem a este ked aj hrozi dazd a nizsie teploty.

ikke
20. jún 2013

@rybca ved presne to som tu nedavno radila eri, ked si kupila ovci syr a lamentovala, ze to nie je bryndza 😀

rybca
20. jún 2013

@ikke tak to som nezaznamenala, som si mohla usetrit cas trapenia s chutou po bryndzi...🙂)))

ikke
20. jún 2013

@rybca inak to vies, ze nie vsetko, co sa tvari ako feta, je naozaj ovcie 😉 ale (mne) chuti tato napodobenina bryndze aj z kravskej verzie fety 😵

rybca
20. jún 2013

@ikke no vsak fetu sme pouzivali ako nahradu za bryndzu na halusky..🙂 ale kukali sme aj ovci syr na nete, 500g za 7,50 eur a to nie je tak vela, ked dnes v spravach hovorili, ze kilo bryndze ide po 15 eur, takze este hodime sondu na ovci syr v okolitych obchodoch a ked to bude podobne, tak urobime priamo z ovcieho syra plus trochu kravskeho mlieka..🙂 inac som ani netusila, ze je to tak jednoduche..🙂

ikke
20. jún 2013

@rybca pockaj, ale ovci syr co tu predavaju, je vo forme tvrdeho syru, nie ako bryndza ci hrudka 😉 to je proste normalne tvrdy vyzrety syr, to na halusky nedas... 😅

ikke
20. jún 2013

@cestovatelkaandrea u nas dnes 9150g a 75.5cm 😀

rybca
20. jún 2013

@ikke ani jong? a keby som chcela vyhladat hrudku, co by som mala hladat? teda preklad ma zaujima..🙂