Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

eri28
28. jún 2013

@cestovatelkaandrea dakujeme, no da. Uz sme sa prestahovali, dom koncil prveho maja, ale sme v tej istej stvrty v amsterdame. Ja sa trapim z kurzom chodim na holanctinu, co som sa konecne sama dorozumela po anglicky, teraz do toho skola pekne sa mi to miesa.
Cize Inburchering ma asi pocka v septembri, 😵

rybca
29. jún 2013

@cestovatelkaandrea no na 100 % ho dame od 5tich rokov do skautu, ale od septembra by som ho chcela dat na plavanie, nie to sutazne, ale naucit sa plavat a potom sa uvidi. Ono ked sa ho spytam aky sport by chcel robit, tak raz je to futbal, raz plavanie, ale urcite by som bola rada, keby nieco robil, Lacko by ho rad dal na pozemny hokej..🙂)))

@ervenka tak dnes som chcela prvykrat zavolat do prace, ze mi nie je dobre, ci by bol problem keby som nesla roznasat a moja karma sa opat potvrdila.....sef mi to nezdvihal, a este sme museli aj opat skoro 3/4 hodinu cakat na auto s postou, ale nakoniec som to zvladla, teraz uz len budem hniezdit a priberat..🙂

ervenka
29. jún 2013

@rybca chcela som ti napisat, ze kto to pisal, ze uz nebudu silne dni? 😀 Dnes som mala 6 tasiek!!! 3posta3folders. KEdze mame zaskok za naseho sofera, tato trubka prisla len s polovicou, potom este musel ist naspat. Takze som zacinala az o 13,30. Zase bundels boli zle spravene, ulice som mala v inych uliciach strcene, no potesi... Super, ze si to tak dobojovala! Zelam prijemnu "dovolenku" 😉
A inak plavanie je super, hlavne ak maju aspon 1hodinu do tyzdna plavanie s oblecenim. Deti vo Wassenaari to mali a ucili ich ako sa chovat vo vode, ked spadnu. Akurat, ze potom bolo treba susit susit a susit... 😀

rybca
29. jún 2013

@ervenka no cak uz nie su sviatky...🙂 ale sobotami som aj ja prekvapena, ked som zacinala, tak bola 1 taska posty a max. 2 HaH, teraz je uplne bezne, ze mam 3 tasky posty...🙂

no vsak to, kedze je tu vsade voda, tak je dolezite aby vedel co a ako, uz teraz mu prizvukujem, ze ked padne do vody, tak ma bicyklovat kolko len vladze

ervenka
29. jún 2013

@rybca podla toho do akej vody. videla som aj to,ze deti spravili pavuka= lezali na chrbte, nohy, ruky roztiahnute a tak aby boli na hladine. Ale inak skusky z toho boli brutus- trener ich zhodil do bazena a teraz sa zachran- topanky mali na nohach. Ale prezili to a susicka tiez. 😝

rybca
29. jún 2013

@ervenka no cak voda co je na okoli, takze kanalova, skoro bez pohybu, lezanie na chrbte je tiez dobre, len udrzat Mata aspon minutu v nepohybe je teraz dost problem...🙂 a take okojne dieta to kedysi bolo..🙂)))

ervenka
29. jún 2013

Maminky, v nedelu myslite na mna. Ide sa do Eftelingu. Ale nie len my ale aj mmbrat s rodinkou. Sa taaaak tesim 😝 Dufam,ze oni pojdu v lavo a my v pravo. A ked to vsetko prezijem vecer sa ide ku svokre na veceru. Kto sa so mnou vymeni? 😀

ervenka
29. jún 2013
ervenka
29. jún 2013

dovolujem si pridat foto. Tatko blbol s drobcom- ano, dieta sa zmesti do postovych bikovych tasiek. Pacilo sa mu. 😉

cestovatelkaandrea
1. júl 2013

@eri28 Tak drzim palce, nech to zvladnes. Ono sa to da zvladnut, len s detmi to ide pomalsie. Teda aspon mne 😀 A ako drobec?

cestovatelkaandrea
1. júl 2013

@rybca super, my sme nad tym tiez rozmyslali, ale chceli sme ho dat na vodny skauting. No to sa musi najprv chlapec naucit plavat. Preto chodime s nim na plavanie. Hadam na buduci rok zvladne urobit diplom A. Potom uz to bude lepsie. Pozemny hokej sa aj mne lubi ale je tu dlha cakacia doba. Futbal mi ani nespominaj. Ja ho nenavidim a Damian mi s nim pili usi 😝 Nechcem aby robil presne to, co vsetci v nasej dedine.... musieme ho nadchnut na nieco ine 😀 😀 ale plavanie, judo zatial staci. Od septembra ho budem ucit hrat na gitare. Tak hadam zdedil po mne aj hudobny sluch... 🤐

cestovatelkaandrea
1. júl 2013

@ervenka ja sa vymenim velmi rada 😎

cestovatelkaandrea
1. júl 2013

@ervenka super fotka 😀

ervenka
1. júl 2013

@cestovatelkaandrea ja mam Efteling rada, ale NIKDY VIAC so svokrovcami, a svagrovcami. Urobili si zo mna strazcu kocikov. "ved sme RODINA, tak budeme na seba cakat." S Danielom sme isli len na Cirkus KArneval, nic ine! pri veceri sme sedali na samom konci stola, usla sa nam akurat tak sucha ryza, oni vyzrali vsetko maso. A este svagrina sa ma pyta s uskrnom, ze ci som sa dobre najedla. detiska buchali Daniela, nikto mi nic nepovedal, ja som jednu chytila za plece a dorazne som jej povedala,aby pristala, inak ju ja buchnem. Takze sme minuli cca 90e. Ale mame aspon balonik.
Fakt nikdy viac. Oni nemaju zaujem prist na SVK, ja uz nemam zaujem chodit na vylety s nimi. Houk

cestovatelkaandrea
1. júl 2013

@ervenka tak keby som toto zazila ja, tak maju v rodine riadny vietor. toto by si zo mna nikto nedovolil urobit. ta obdivujem, ze si sa dokazala este ovladat. tolko penazi vyhodit za to, ze si to ani poriadne neuzijes. stvalo by ma to poriadne. 😠

rybca
1. júl 2013

@ervenka ako ty sa svata zena, kolko trpezlivsti mas s nimi, ja by som uz davno rozviazala akykolvek styk s nimi..🙂) inac nechystate sa 22.9. na familiedag PostNL na safari?

@cestovatelkaandrea u nas hudobny smer nehrozi, ani ho tym smerm netaha..🙂

eri28
1. júl 2013

@cestovatelkaandrea dobre ,super, maly chodi v choditku, je dost zivy, ale stale sa smeje, a uz ma dva zuby, prve...

ervenka
2. júl 2013

@rybca @cestovatelkaandrea hehe,ze svata zena. Voobec nie. Vcera to vsetko malo este dohru- mm mi volal,ze dost jedla zostalo, ze mame prist- sme pozvani do Moergestelu. Tak som mu povedala,ze ked sme neboli dobri na cerste jedlo, jednodnove si mozu strcit. Myslela som si,ze mu je jasne, ze chcem mat klud. Ale nie. Vecer mi hovori- nehovor nikomu nic, ja sa s nimi porozpravame. No to pozname. Zase politicky korektne, aby "vsetci" boli spokojni a ja budem vyzerat ako hysterka. Tak som mu povedala,ze 3 roky stacili, chcem odist. Vidno ze sa nikdy nic nezmeni, aj u neho bude vzdy jeho "stara" rodina na prvom mieste. JA mam svoju mamu rada, ale dokazem si dupnut. Lenze on nie. A taky zivot ja nechcem ani pre seba ani pre Daniela. Musi to byt pre neho tazke vidiet mamu plakat, resp. sa hadat s tatkom. KEby sa tak Moergestel dal vystrnut a poslat na more plnom zralokov= uz by sa u nas neukazali. A myslienka na druhe dieta definitivne pada. Jednak moja stitna vobec nefunguje a asi uz ani nebude a do takejto situacie byt tehotna, dakujem nie.

ervenka
2. júl 2013

@rybca o family day som nevedela. Ale rada by som prisla. Kde najdem info?

cestovatelkaandrea
2. júl 2013

@ervenka fuu, tak to mas teda tazku situaciu? chces sa vratit na SR alebo sa od manzela odstahovat a byvat v NL niekde sama? ako to chces cele riesit? pre deti to fakt nie je dobre, ked sa rodicia stale hadaju ale mozno u vas existuje riesenie. mozno keby ste sa prestahovali dalej od svokrovcov a nemali tak moznost sa s nimi stretavat. alebo ja neviem...

rybca
2. júl 2013

@ervenka tiez si myslim, ze zatial by ste mohli skusit vacsiu vzdialenost od ostatnej rodiny, ja som si to zazila s Lackom, tiez nevedel narovinu svojej mame povedat co si mysli, radsej zdrhol od nich do svojho bytu, ale 1300km im v komunikacii vyrazne pomohlo..🙂)))))))))))))))) aj ked ja mam dodnes stres len z pomyslenia na to, ze by som sa mala s nou stretnut...:( ale vy skuste na zaciatok mensiu vzdialenost..🙂))

musis ist na mijnpostnl.nl a tam je rubrika Fun en vordeel a tam to je, aj na lavo, ale pod datumom 22. jul, ale aj pri platbe tam pisu 22. september, my este pockame do porodu ako bude a ak budeme obe zdrave, tak kupime listky, vsak prinajhorsom pojdu len chlapi..🙂

ervenka
2. júl 2013

@rybca @cestovatelkaandrea Odstahovat sa? NEmoze. To by si on nedovolil- staci ako svokra ma slzy v ociach za kazdym,ked cestujeme na SVK. A kto by im robil danove? E-banking? A pomahal pri prestavbe domu? 4 dospeli ludia ale mm je jednoducho nenahraditelny. Hlavne,ze jeho brat je profik stavbar ale on nebol pomoct ani raz. Radsej by som isla na SVK- daleko a navzdy- ako byvat tu. NAvyse mm ma dobre platenu pracu tu v Tnoord cca 20minut autom. JEdnoducho sa neda sediet na dvoch stolickach, resp. mat 2 kralovny. Bud to budem ja s DAnielom alebo jeho rodina. . Zaujimave je,ze ona chce taaaaak velmi dobre pre "onze kleine Fransje" a pri tom oni buraju manzelstvo...
Este ma napadlo, ze mu navrhnem aby sme chodili do poradne. Mozno by sa mu oci otvorili, keby mu niekto iny povedal,ze sa ma chovat ako otec, manzel. A nie ako rozmaznane decko
.
@rybcaaha, ok pozriem na postnl.

rybca
3. júl 2013

@ervenka no presne taka je aj moja svokra, psychicky natlak, slzy a cukrovkove zachvaty, ja myslim, ze by vam to prestahovanie fakt prospelo, to pomahanie je len vyhovorka, vsak nie je jedinacik a ani jediny prislusnik rodiny, co aj v takom pripade by som to nebrala za bernu mincu, tu ide o priority, aj ked si uvedomujem, ze to nie je len tak, ale lepsie niekde tu v NL ako rovno na SVK, zase aby ta neobvinili z unosu, bo posudzuje sa obvykly pobyt, jedine, ze by ti to manzel odsuhlasil a najlepsie pisomne

ervenka
3. júl 2013

@rybca mas uplnu pravdu, ved uvidime, ako to vsetko dopadne.
Aby bola sranda vacsia, pride moja mama 9.8. na tyzden a uz som jej kupila letenku na Mikulasa. Takze mm bude mat svoju svokru na krku. taaaaaaaaaaak 😝 😀

rybca
4. júl 2013

@ervenka ale predpokladam, ze tvoja mama je uplne ina kava ako svokra, co? jak u nas, ked pride k nam moja mama, to nie je pre Laciho ziadny trest, skvor pozehnanie..🙂)))

ervenka
4. júl 2013

@rybca aj ona ma svoje muchy, ale povie to mne a pred mm sa chova normalne. Skor to bolo o tom,ze Danka malo obliekame, ze uz by mohol zacat chodit na nocnik, mohol byt trochu viac baculaty. Ale zakernosti ona nerobi. Skor si myslim, ze ma mm rada, a aj on ju. Ked sa drobec narodil, kupil jej fotak, aj PC- aby sme mohli skypovat. LEbo telef. ucty boli dost vysoke. 😉 ale tesime sa, tesime. Potom budem moct povedat svokre, ze nemusi chodit Daniela opatrovat 😝 .

cestovatelkaandrea
4. júl 2013

@ervenka presne ako pise Katka, ono su to len vyhovorky. my sme to tiez doma pocuvali a vidis, rodina zvlada veci aj bez nas. aj ked my vztahy v rodine mame v pohode, len moji rodicia su uzkostlivejsi ako je normalne.

cestovatelkaandrea
4. júl 2013

@ervenka mamina nemoze prist na dlhsie, ze by si manzel uvedomil aj ten rozdiel? asi este pracuje, ze?
maminy su skoro vzdy take, ze ti hundru do vychovy. moja to tiez skusala na zaciatku. odkedy som si povedala svoje, tak v podstate respektuje co hovorim. len otec ma stale pocit poucat ale aj ten uz si zvyka, ze si robim podla seba. ten sa v tomto smere vyrovna aj 10-tim zenam.

cestovatelkaandrea
4. júl 2013

@rybca ako sa citis tehula? prichadza teraz teplo do NL 😝 vobec sa netesim 😝 😝 😝 🤐

cestovatelkaandrea
4. júl 2013

@eri28 tak super, nas sa so zubkami trapi uz dost dlho. puska napuchnuta a zubka nikde. kazdu noc placeme od bolesti.... no a tiez sa posledne obdbobie rozhybal. vcera stal na nohach a drzal ma za ruky. po minute bac na prdel 😎