Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
12. aug 2013

@rybca hej to maju v naplni prace ze kazdy den prezliekat periny, to robia aj v nemke. ale ked jej povies ze nechces tak ti neprezlecie. nam prezliekla len raz kazda jedna 😀 no a samozrejme ze nepreberaju co koho je ale vsetko operie 😉 len je par takych co to fakt robia 😝 lebo to vsakv v naplni prace nemaju 😝 ale vraj tu to hlavne take tie mlade co len zacinaju. a take starsie ti urobia aj to co nechces 😀 ale nie ono to zalezi aj od tetusky aku dostanes a ako sa znesiete 😉 a zas ked ju pekne poprosis tak ona ti obyvku aj kazdy den povysava, alebo to sama navrhne 😉 vsak uvidis.

cestovatelkaandrea
12. aug 2013

@rybca cavky cavky, tak uz sme spat v NL a dnes prvy den v praci. vidim, ze preberas kraamzorg. no mne tetula velmi pomohla. kazdy den rano ako prisla urobila kontrolu najprv babatku, potom mne, urobila nam ranajky, povysavala, poumyvala zachod a kupelku (kazdy den), nahadzala do pracky (aj pretriedila) a ked bolo poschnute, tak pozehlila, kym som s Kilianom spala. Na obed urobila chlebiky, drobca sme spolu kupali, pomahala mi s kojenim a prenasala ho do postielky a tak. Zabavala Damiana ked som si potrebovala oddychnut no a poobede ma opat kontrolovala a aj Kiliana. Musela som si par dni viest dennik s krmenim a ako dlho trvalo kojenie a kontrolu plienok a vecer a v noci mu merat teplotu. Takze asi tak. Keby sa dalo, ja by som tu tetulku chcela mat stale. 😀 😀 😀 Tato druha bola omnoho sikovnejsia ako prva pri Damianovi. Pozor na taku, co sa cele hodiny vykecava. Taka ti moc nepomoze. Tato druha sa so mnou rozpravala, ale vzdy pri tom nieco robila. Dokonca ked som uz nevedela, co jej dat robit za tych 8 hodin denne, tak som ju poslala do mesta nech si ide nakupit 😀

cestovatelkaandrea
12. aug 2013

@ervenka no tak mozem trocha napisat ako bolo. V Tatrach bolo super. Byvali sme v Zdiari v drevenici. Drevenica bola presne taka ako tetula opisala na fotkach na nete. Zdiar je krasna razovita dedina s vela drevenickami a krasnym pohladom na Belianske Tatry. Boli sme s detmi jeden den na Strbskom Plese (super vela aktivit pre deti ale si aj zaplatis), jeden den na Lomnicaku (parada pre deti ktore posluchaju), jeden den v Belianskej jaskyni- krasna jaskyna aj ked je tam strasne vela schodov, len potom nechodte jest do koliby oproti parkovisku do jaskyne, lebo v kolibe varia cisty humus. My sme sa osrali, druhy sa nemusia. Jeden den sme si urobili turu z Hrebienka na Zamkovskeho chatu. Deti to zvladli super, len museli velmi posluchat, lebo je to po tych skalach dost nebezpecne na podvtrtnutie. No a jeden den sme boli pozriet aj do Kezmarku. Pekne historicke mesto, len nebud prekvapena ak tam zbadas viacej bratov a sestier tmavsej pleti. Boli OK ale po takej dlhej dobe, som mala zozaciatku normalne sok, takze som mala aj predsudky. No a potom sme zvysok dovci stravili v okoli Zdiaru. Takze parada. Ak by si chcela vediet aku drevenicu sme mali, poslem link.

rybca
12. aug 2013

@cestovatelkaandrea so mnou toho moc nepokecaju, tak asi bude rychlo hotova so svojou robotou...🙂 zajtra vecer uz pride maminka a potom uz nech to pride, bo uz ani chodit poriadne neviem, brucho velke, nizko, mala ma hlavicku uz uplne dole...🙂

cestovatelkaandrea
12. aug 2013

@rybca neboj, tych par dni uz vydrzis. tak dufam, ze to na teba pride az niekedy v stredu. viem si uplne predstavit ako sa citis. stale mam tie posledne tyzdne s Kilianom v hlave ako keby to bolo vcera... takze viem o com pises. ako sa inak citis, okrem toho, ze ti brucho zavadzia a bambulka je dost nizko? spat sa ti da? a co jedenie? mna posledne tyzdne strasne prehanalo...

rybca
12. aug 2013

@cestovatelkaandrea jedlo je v pohode, uz aj zahu mam len obcas, len uz ani obsediet, ani lezat neviem poriadne a dnes to je des, zapiera sa hore nozickami a dole tak bolestivo smatra, akoby chcel jednym razom vyskocit odtial...🙂 nohy, ruky uz mam tak spuchnute, ze az bolia, v piatok predminuly tyzden mala uz 3,7 kil, viem, ze je tam odchylka, ale je to mozne, ked vezmem do uvahy Matovu porodnu vahu (3,99) a ze sa uz ani na monitor poriadne nezmesti, v piatok som uz mala 22 kil navyse, teraz ani neviem, pre istotu pojdem na vahu zase len pred kontrolou v piatok, alebo ked to uz pride.

rybca
12. aug 2013

Teraz ma napadlo k tomu prezliekaniu postele....🙂 ze to u nas len tak lahko zenuska neda...🙂 u nas to robi zasadne Lacko, bo jeden matrac vazi cez 30kg..🙂 teda co sa tyka plachty..🙂

ervenka
12. aug 2013

Dnes sme boli v Utrechte- Spoor Museum. UUUUUUUUUplna parada. Videli sme Stefanika- pancierovy vlak, kt. za normalnych okolnosti stoji pod Zvolenskym zamkom... Aj drobec sa vysalil.. 😉

cestovatelkaandrea
13. aug 2013

@rybca bambulka si odomyka domckek, alebo smatra po kluciku, ktory ju vyslobodi von 😀 ja som mala na rebrach aj modriny od kopancov zvnutra. proste cisty des v mojom pripade. no bambulka rastie ako vidim, no len aby nebol potom macik vonku, ze 4.5kg 😀 aj mna presviedcali, ze babo bude tak do 3.8kg viacej urcite nie a ked som toho slona vytlacila, tak nikto nechapal, ze co to vyliezlo z mojej uzkej panve. s nadvahou sa netrap, pravdepodobne je to aj voda, zadrziavana v tvojom tele, ked si taka opuchnuta...
no tak tetula niekoho popyta o pomoc pri prezliekani plachty - pravdepodobne tvoju mamu, ked tam bude.

cestovatelkaandrea
13. aug 2013

@ervenka super, ze sa vam tam lubilo. podla mna je to velmi pekne muzeum. Nebala si sa ist do nasej zamorenej oblasti osypkami na vylet? Jaaaj, ved vy ste uz asi zaockovani.
My ideme na kontrolu zajtra s Kilianom a dostane vakcinu v 11m. Tak som zvedava, ci nepadne rec aj o predcasnom ockovani proti osypkam.

rybca
13. aug 2013

@cestovatelkaandrea no urcite je to aj voda, v noci som bola asi 5x curat a rano som si po case aj clenky videla...🙂 ale to teraz je to uz opat len minulost...🙂 no dnes som sa rozhodla viacmenej len sediet, lezat, oddychovat, nech bambulka vydrzi aspon do polnoci, aj ked sa smejem, teraz sa strachujem, aby som nezacala uz uz rodit a ona potvora este bude tyzden po termine v bruchu ako Mato...🙂

cestovatelkaandrea
13. aug 2013

@rybca a aj Mati bol takto nizko trocha dlhsie? to prenasanie pri prvom inak nic neznamena. Pozri ja som prenasala Damiana o 11 dni dlhsie. No a Kilian sa narodil o 7 dni skor. Takze podla prveho sa moc neriad. Ja som dobry priklad 😀 Potom by sme vas prisli niekedy v Septembri pozriet ak by sme mohli. Prvy mesiac urcite nie, nech si najprv bambulka zvyka na vas doma a az potom sokova terapia s navstevami 😀

joannas
13. aug 2013

@cestovatelkaandrea ,joj škoda že som nevedela že ste v ždiari mochli sme sa spolu ísť s deťmi prejsť,

rybca
13. aug 2013

@cestovatelkaandrea Mati sa tusim ani nezosunul, on sa tvaril, ze vobec nechce ist von....🙂 jeho som vobec dolu necitila, ziadne pichanie, tlaky na mocak, nic..🙂

Vies, ze vas privitame u nas kedykolvek...🙂 takze ked sa vam to bude hodit, pridete...🙂 len dajte par dni dopredu vediet, nech to tu aspon nejak vyzera...🙂

ervenka
13. aug 2013

@rybca mna este napadlo, ze mne kraam robila ultra silnu kavu ;) chcela aj postel prezliekat, ale povedala som,ze nie ;) ona mi povedala,ze upratuju/umyvaju to co mamicka+ babo pouzivaju (pre pripad, ze su v dome 3 toalety, 2 kupelne). Ale ze oni s chlorom nerobia, tak mm vtedy skocil nakupit vlhke handricky na upratovanie ;)
@cestovatelkaandrea nebala, vsetky ockovania mame. Ale fakt tam bolo uuuuuuplne super. Stacilo vojst do stanice- sradna, ked sme sa divali do kufrov. Super napad s tymi premietaniami 😉 Zajtra si dame s SVK babkou efteling. 😉

palinkova87
14. aug 2013

Ahojte holciny...no ako deticky zvladaju novy skolsky rok? 🙂 no my sme nevybojovali aby Tobko chodil do normalnej skoly :(((( bola by som rada babule keby ste mi hovorili co sa vsetko v normalnej skole ucite aby som to ucila Tobika....

cestovatelkaandrea
15. aug 2013

@joannas ty si zo Zdiaru? som ani nevedela. No ak si tam niekedy medzi 28-7 az 4-8 videla skupinku blaznivych ludi s 3 detmi, ktorych pocut aj na 10km, tak to sme boli my. ale potesim ta, buduci rok by som tam chcela ist znova. ale teraz by som chcela okusit inu drevenicu.

cestovatelkaandrea
15. aug 2013

@rybca oj tak to mas teraz uplne ine. ja si myslim, ze prenasat nebudes. a ak tak len velmi kratko. 😉 nerodis nahodou uz teraz?
s upratovanim si starosti nerob. ja ti upracem za 20min.

cestovatelkaandrea
15. aug 2013

@ervenka aj mne sa tam velmi lubilo. No Damian mal najradsej vozenie sa vo vagonoch po tme a to ich 3D kino. Ako bolo v Eftelingu? Predpokladam, ze si si to uzila viac ako naposledy.

cestovatelkaandrea
15. aug 2013

@palinkova87 Ahoj Zuzi, no my skolu zacneme az 2.9. Damian si este chvilku poprazdninuje. Neviem co sa vy ucite vo vasej skole ale Damian sa gr. 1 minuly rok naucil:
-zratavat a odratavat do 10. Normalne ze ked sa ho opytas kolko 2+8 tak ti povie ze 10 a potom to iste aj s odratavanim.
-porovnavat (viac menej, vacsie mensie, blizsie dalej)
-hladat pismenka v slovach. zatial nevie ale celu abecedu.
-podpisat sa DAMIANKO a aj celu rodinu aj Kiliana
-hrat rymovacku, cize slovicka, ktore si vyslovuju rovnako
-z telesnej neviem, lebo on je divoch, tak neviem co vsetko je zo skoly a co od neho
- vela rucnych prac ale to robia aj vase deti asi
A NA ZAVER AJ KOPEC SOMARIN, za ktore by si akurat tak zasluzil na rit ale berem to tak, ze je este maly a jednoducho opakuje co robia ine deti.

rybca
15. aug 2013

@cestovatelkaandrea no v nedelu mam termin a zatial cim viac sa to blizi, tak tym mam menej priznakov porodu...🙂 zajtra poradna u doktorky, mali by konecne kuknut odspodu, ze v akom stave som tam, ale mala je uz zavrtana dolu, tak hadam tam bude nejaka zmena..🙂

ervenka
15. aug 2013

@rybca 20.8. je tiez pekny datum... 😉

rybca
15. aug 2013

@ervenka no uprimne, mne by sa najviac pacil 24. 8. bo ja s Lackom sme 23. a Mati je 24. ...🙂

joannas
15. aug 2013

@cestovatelkaandrea ano som zo ždiaru, 🙂 nevidela som nikde viac ludi a deti,ako sa volala ta drevenica čo ste v nej boli?či ste neboli chned pri nas u susedou lebo tam stalo auto s holandskou značkou 😀

cestovatelkaandrea
15. aug 2013

😀 @rybca no ja som sa den pred porodom citila ako keby som ani tehu nebola. uplne nadherny den na pieskovych dunach. fotim si Damiana s manzelom a vecer pohoda pri telke. pozerala som film a pokojne som si lahla do postele ze paradny den - nic nebolelo. a potom sup o 3:45 v noci mi praskla plodova voda 😉 vraj 3 dni pred porodom zeny dobre spia ale ci je to pravda netusim 😀

cestovatelkaandrea
15. aug 2013

@ervenka a co je u vas 20.8.? 😉

cestovatelkaandrea
15. aug 2013

@joannas no my sme mali auto s holandskou znackou 😉 boli sme na chalupke Vyhliadka na Antosovskom vrchu. Velmi mili majitelia chalupky. Chalupka na kopci trocha vyssie nad dedinou, super sukromie a nadherny vyhlad. Velmi sme boli spokojni. Na buduci rok by som rada isla na opacny koniec dediny pre porovnanie.

rybca
15. aug 2013

@cestovatelkaandrea a tak spanie nie je bohvieco, to aj 3x idem cikat, stale mi je teplo, aj ked sa ochladilo, budim sa cela mokra, no uvidime, hlavne co povedia zajtra na poradni..🙂

cestovatelkaandrea
15. aug 2013

@rybca no nech ti to dobre dopadne. ako mamina docestovala? uz si to asi uzivas, ze je s tebou nie?

rybca
15. aug 2013

@cestovatelkaandrea no jasne, aspon sa mam s kym porozpravat, zmena pri Matovi...🙂