Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
21. aug 2013

Ahojte, tak mala je v poriadku, srdiecko bije, len je mala este vysoko, krcok uz z jednej strany makne, ale od malej sa este nic nedeje, tak zajtra hospitalizacia a budu mi krcok roztahovat nejakym balonikom, to moze trvat az nejakych 4-5 dni.

ervenka
21. aug 2013

@rybca nebolo by jednoduhsie, rychlejsie rovno vyvoval porod? roztahovanie krcka mechanicky moze byt dost bolestive... 😉

cestovatelkaandrea
21. aug 2013

@vever1 a z cohoze ze ma Emma take horucky? Kilian mal nieco take vzdy na par dni v juny a odvtedy uz nich nastastie.

cestovatelkaandrea
21. aug 2013

@rybca Katka a preco ta tak skoro beru do nemky. Ved bambulka sa mala narodit v nedelu podla ich vypoctov a je to normalne, ze sa babo prenasa aj 2 tyzdne. je to fakt treba aby ta uz isli zajtra riesit? kolegova zena toto absolvovala s balonikom. cely den ju roztahovali, potom vecer nakoniec pristupili ku gelu na zmakcenie hrdla a potom sup vyvolavacku, lebo nic nefungovalo. ale ona prenasala takmer 2 tyzdne a nie par dni ako ty.
Dharmi mi je luto. Hadam vam este porobi radost. Sice je starucka ale vyzerala stale taka ciperka. Kolkoze ma rokov?

rybca
21. aug 2013

@ervenka
@cestovatelkaandrea no podla jej vysvetlenia to riesia takto preto, ze pri prvom mi chemia nepomohla, no a tak skoro asi preto, ze to moze trvat az 5 dni, no ja z toho nemam vobec radost, uz som si aj poplakala, ale co narobim? tak sme isli peso ku kadernicke a dala som sa aspon ostrihat, zvysila som davky malinikoveho caju, vecer este dame pikantnu pizzu a malej som vysvetlila, ze to musime do rana prerazit, aby do mna nemuseli kdeco pchat a ukazali jej lenivemu bratovi ako sa to ma robit, no hladam si v tom pozitiva ako sa len da..🙂 ale bojim sa strasne, ze ako to pojde a dopadne... ani neviem co mozem v nemocke ocakavat, aky pristup, strava a tak, esteze Lacko moze tam byt so mnou, okrem noci, tak hadam to prezijem nejak a do nedele budeme s bambulkou uz doma...

ervenka
21. aug 2013

@rybca sex, spermie obsahuju nieco, co zmakcuje krcom maternice, sestre pomohlo umyvat okna- ale to mne nepomohlo, az oxytocin.
Inak, inu alternativu ti neponukli? Daniel sa tiez az na druhy den rozhodol, ze teda ok, idem na svet. Prvy den 2x gel tam dole, trochu roztahovanie krcka- ble. ale tvrdohlavec maly. 😉

rybca
21. aug 2013

@ervenka hej, nieco na sposob oxytocinu tam je, ale ked do mna budu hned rano kukat, sa mi do sexu moc nechce, nehovoriac o mojej nemotornosti momentalnej, pri prvom mi zmakcovali a vyvolavali 3 dni a nic, stopla som sa na 3 cm, teraz trochu lutujem, ze som robila zo seba hrdinku a povedala, ze chcem teraz prirodzene, uz som mozno cisarskym mohla mat za tym

ervenka
21. aug 2013

@rybca mala si prvy CS? Len na svk si bola v nemocnici tyzden? svagrina mala 2 CS a zakazdym bola doma na 3 den po CS...

rybca
21. aug 2013

@ervenka ano, prvy bol CS na SVK, v piatok nastup, v nedelu vecer porod a dalsi piatok prepustenie

vever1
21. aug 2013

@cestovatelkaandrea no ked sme boli na sk tak mala hnisavu anginu a dnes rano som s nou bola u dr tak ma zas chytene mandle a ma na nich biely povlak co dr povedal ze to znaci o viruse. a poslal nas domov 😝 ale dnes jej teplota nevystupila nad 38.1 tak hadam uz bude len lepsie.

@rybca drzim aplce aby to slo co najrychlejsie 😉

ervenka
22. aug 2013

@vever1 takze nas huisik este NErobi test? no teda no teda, hanba, do kuta 😀
@rybca podaj hlasenie- aky je stav? 😉

cestovatelkaandrea
22. aug 2013

@rybca neboj v nemocnici je personal v pohode. ja som rodila 2 krat v nemke a vzdy v inej a obe boli v pohode. mile sestricky, aj jest chutilo. nikto ma do nicoho netlacil, vsetko sa konzultovalo.
dobre si sa rozhodla. rodit prirodzene je vzdy lepsie ako cisarskym. budes skor fit po porode. tolko zien to zvladlo, aj ty to zvladnes.

cestovatelkaandrea
22. aug 2013

@vever1 no ja neviem ale ja ked som mala hnisavu anginu, tak som mala biely povlak na mandliach. a potom z toho biele hnisave capy. takze to je to co ja viem ako doktor analfabet 🤐 ale dobre je, ze uz nemate taku vysoku teplotu. ak to bol virus, tak po troch dnoch by sa malo Emme zacat polepsovat. skoro sa uzdravte 😉

vever1
22. aug 2013

@cestovatelkaandrea no aj ja si myslim ze to je zas hnisava angina ale on hovori ze to sposobuje virus co zas velmi nechapem lebo na sk hovoria ze to sposobuje bakteria a nasadia atb.
@ervenka no nerobil. hovoril mi ze nabuduce mozem so sebou zobrat moc ze z tade jej moze urcit ci to je virus alebo bakteria 😉 len este musim prist na to ako jej ten moc nabuduce odobrat. a som vas videla ako si si kracala s kocikom po parkovisku pred kdv, ja som sla do lekarne. zajtra musi sven an ockovanie tak som mu bola po vakcinu 😉

ervenka
22. aug 2013

@vever1 v lekarni sa daju kupit speci plienky, alebo nejake sacky, skus sa spytat...

cestovatelkaandrea
22. aug 2013

@vever1 mam to!!! bakterialna hnisava angina sa vyznacuje bielym povlakom, virusova NIE. citaj v clanku co som nasla, tam je rozdiel popisany. doktor by mal ist znova na atestacie alebo by som zmenila doktora.
http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/cl...
ak sa opakuju hnisave anginy castejsie treba vysetrenie. my sme boli u KNO s Damianom, lebo on ich mal ako na beziacom pase. vybrali mu mandle, lebo mal podozrenie, ze je bacil na mandliach usadeny. odvtedy anginu nemal.

vever1
22. aug 2013

@cestovatelkaandrea vsak ma to zerie 😠 ale zajtra idem k nemu znova na ockovanie so svenom tak sa ho na to spytam. 😠 a ak ju dostane v priebehu par tyzdnov znovu tak ho zaskrtim 😠 😠 😠 a uzival damian stale pri tom atb? a ja jej dam urcite mandle vybrat ak sa jej to bude opakovat 😖 dnes uz vobec teplotu nema. vcera mala tak do 38.1 tak chcem aby sa jej zajtra pozrel este do hrdla ci tam ten povlak este vidi. skusim sa aj ja pozriet ak mi dovoli 😝

cestovatelkaandrea
22. aug 2013

@vever1 Damian bral zakazdym atb. ked mal hnisavu anginu

cestovatelkaandrea
22. aug 2013

@vever1 Emma je este na vyberanie mandli malicka. Teda na krcne urcite. Nam KNO doktorka povedala, ze ich beru detom az ked dosiahnu minimalne 2 roky, lebo dovtedy ich chrania, potom vraj uz moc nie. S nosnou mandlou je to inak, tak sa moze vybrat omnoho skor, lebo znova dorastie detom a neskor sa zakrpatie sama

vever1
22. aug 2013

@cestovatelkaandrea no ja som nemyslela ze hned 😉 ale ked sa jej to bude opakovat. ja viem ze sa vyberaju az po 2 roku 😉 tu si precitaj co pisu holandania http://www.gezondheid.be/index.cfm?fuseaction=a...

ervenka
22. aug 2013

@vever1 bola si u muzskeho, si u zenicky doktoricky?

vever1
22. aug 2013

@ervenka u doktora

cestovatelkaandrea
23. aug 2013

@vever1 ja neviem, pride mi to trocha dost surove, ked mas hnisavu anginu a holandania pisu, ze to prejde samo za par dni a mas si dat akurat tak paralen. virusovu chapem ale ta sa neprejavuje hnisavym povlakom. potom sa ani nedivim, ze sa o holandanoch po svete hovori, ze su zabacilovany a vsade kde pridu, tak nakazia okolie a ludia maju potom zdravotne problemy.
moj otec mal vdaka neprielecenym anginam anginu pectoris. presne z toho, ze vzdy siel so zahnisanym hrdlom do prace a jednoducho si dal iba paralen, tak ho potom v 50-tke slahol infakrt sposobeny z anginy pectoris. Ja si myslim, ze to na nete nadarmo nepisu, ze hnisavu anginu treba preliecit. Ono to odide aj s paralenom, sice to trva dlhsie ale nevies ci sa to neprejavi neskor. Ja sama nie som za zbytocne vyjedanie liekov ale v tomto pripade mi to pride jednoducho surove.

cestovatelkaandrea
23. aug 2013

kohovie ako sa ma Katka @rybca ... mozno uz mojka bambulku

ervenka
23. aug 2013

@vever1 asi zacina byt senilny. 😝 Takze asi ked pojdeme my s drobcom (klop klop, aby to nebolo tak skoro) vytlacim si z netu info o chorobach, a pojdem sa s huisikom vyhadat....

rybca
23. aug 2013

ahojte, len v kratkosti z mobilu, dnes 23.8. o 16.51 sa narodila nasa Julinka, 4405g a 54cm, podrobmosti neskor, v nemke ostavame do pondelka. paaa

miriamp
23. aug 2013

@rybca jeee, uz to mas za sebou, riadnu babu mate. gratulujem, vsetko dobre, hodne zdravicka vam 🙂

ervenka
24. aug 2013

@rybca

https://www.youtube.com/watch?v=wSASzdLD6xs

juuuuuuuuuuuuulia si carovnaaaaaa salalalal lalalalaaaa 😀

rybca
24. aug 2013

ahojte, tak tak v skratke, vyvolanie porodu balonikom je sice bolestivejsie, ale efektivnejsie, pretoze je posobenie bez prerusenia, max. ho dopumpovavaju, kdezto cipky a gely ak nezaberu hned, straca sa ich ucinok a zakazdym vlastne sa ide od znova, pri cipkoch som mala bolesti a pocit, ze sa nieco deje len po aplikacii, kdezto pri baloniku som ucinok citila az do uspesneho konca, ktory nastal druhy den doobeda po doplneni tekutiny, co znamena, ze som sa otvorila na 3cm, potom mi prepichli vodu, ktora bola uz zelena, na jiske mi dali epidural, ja som im na oplatku nechala potopu z plodovky, inac kade ma vozili, tam som im nechavala bazeniky vody, strasne vela jej bolo.....🙂 vsetko krasne a ukazkovo postupovalo az do 16.00 kedy sa zistilo, ze za dve hodiny nenastal ziadny pokrok a zastavila som sa na 6tich cm, cize, opat cisarsky, ale nevadi, citim sa po nom uz dobre, lepsie ako po prvom, aj mliecko sa pomalinky rozbieha, mala nastastie sa snazi sat, tak hadam na tom budeme lepsie ako pri Mato......🙂

rybca
24. aug 2013

tak a tu je nasa princezna....🙂