Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
29. aug 2013

@ervenka uprimne ti poviem, ze mna by to riadne zlomilo, keby som v jej situacii. nastastie cakala kamaratka dvojicky, takze aspon jedno dietatko je zdrave. Si neviem predstavit ako by to vyzeralo, keby mala v brusku len jedno a lekari by sa k nej takto chladne chovali.
Inak s tymi zvieratami je to fakt pravda. Aj ja som uz nad tym rozmyslala. Niekedy som prekvapena ako sa dr. tu k ludom spravaju. Kamoska bola tehotna, bola na operacii v 6 mesiaci tehotenstva kvoli vybratiu zlcnikovych kamenov a lekari ju na druhy den po zakroku poslali domov, ze vsak to zvladne a babatko sa hybe.... ma skoro porazilo, ked som sa to dozvedela. Ved sa ledva hybala, co ju brucho bolelo a este babatko v brusku... no proste sila. Cele dva dni len doma lezala a vstala z postele, len ked musela ist cikat. Esteze s nou bol doma priatel, lebo inak by si kvoli bolesti ani chleba nenamazala maslom...

cestovatelkaandrea
29. aug 2013

@rybca neboj, pokial ju nepretres riadnou ladovicou tak len otvori kuki a potom usta 😉 ja som Kiliana este aj steklila a ked som ho prebehla vlaznou vodou, tak som ho pofukala. To ho tak prijemne zakazdym zobudilo a hned isiel papat.
Super plan na zajtra pre kraamzorg. Len nech si pozehli. Aspon z cviku nevypadne. Preco ju mas vlastne iba na 6 hodin denne? Je to kvoli CS, ze sa ti to skratilo? Lebo u mna bola prvych 8 dni po 8 hodin.

rybca
29. aug 2013

@cestovatelkaandrea ano, kvoli hospitalizacii sa to skratilo z 36 na 28 hodin a inac je u nas len nejakych 4 hodiny, nie je to pravidelne kazdy den, si to nejak rozratala ako jej vyhovuje, pretoze je teraz vela babatiek, ma az 3 rodiny, bude chodit az do pondelka, a mali by sme to mat hradene poistovnou, ako aj nemocnicu, tak som zvedava...🙂

lexxie_holandsko
30. aug 2013

@ervenka ahoj, my se mame dobre, Zuza chodi do skoly, ve skole je uplne zlata. Vubec ji nepoznavam,jedine, ze si moc nehraje s detma. Doma a na hristi radi porad , ale uz teda min. Dokaze u neceho docela dlouho vydrzet. Vcera tady mela kamarada a bylo to bezva. Edik tu mel kamarada a myslim, ze jsem prehodnotila sve vnimani akcnich deti..jako tak akcni dite se dlouho nevidi, manzel uz po pul hodine mel dost .. Edik taky dobry, chodi do groep 4, tak jsem na nej zvedava. V CR jsme si to uzili, bylo pekne vedro, porad tak pres 30C, takze casto ve vode, zacali chodit i na tenis, nejake vylety. Ja jsem byla s manzelem na par dni v Polsku v Medzygordze a Kudowa Zdroj..moc pekne a 2x v Praze. I svatbu sestrenky jsem stihla 🙂
Jj. spousta lidi nadava na ceske zdravotnictvi, ale myslim si, ze tak spatne to neni. Alespon si te tam pohlidaji. Nerikam, ze se tam taky nestavaji takove veci, ale prevence je tam urcite vetsi. Jak se mate vy? Nemel Danko narozeniny?

@janinka25 ja s tim zkusenosti nemam, ale nechybi ti treba nejake vitaminy, zelezo atd? Zacalo ti to najednou? Vetsinou pry padaji vlasy po porodu. Z tech pripravku nevim, znam jenom Vichy Dercos, ale nevim, jak zabira. Jsou i nejake sampony.

cestovatelkaandrea
30. aug 2013

@rybca 36 hodin? Nie je to akosi malo? Ja som mala 65 hodin a to mam zakladne poistenie. Ale je pravda, ze mi hned na zaciatku po tom ako som poslala Kraamzorg ziadost, prisla faktura na 250 euri. Takze mozno aj preto som mala viac hodin.

rybca
30. aug 2013

@cestovatelkaandrea ked o tom tak pises, tak som si spomenula, ze sme si mohli vybrat kolko hodin chceme a tak sme si vzalil zlatu strednu cestu, kedze sme nemali vobec predstavu co sa bude, nebude diat a tak...🙂 a ja myslim, ze to bude stacit....🙂

vever1
30. aug 2013

@rybca no ja neviem ale ked si mala cisarak tak mas automaticky narok na viac hodin. to sa potom vybavuje cez kraamzorg s verloskundige. ja ked som pri Svenovi mala tu preklamsiu tak som dostala navyse 4 hodiny kedze som bola z toho dost chora a to som lezala dokonca 4 dni v nemke 😉

@lexxie_holandsko jeeeeeeej ty aj zijes, uz som sa ti davno chystala napisat ze ci sem este chodis ked si sa uz tak dlho neozvala 😀

no sice ja mam tiez co pisat ked sem tiez malo v poslednej dobe zavitam 😝

rybca
30. aug 2013

@cestovatelkaandrea
@vever1 vy ste super, tak ja rozmyslam ako ju tu zniest tych 28 hodin, bo mam rada svoje sukromie..🙂))) a vy mi stale chcete pridavat nejake hodiny navyse..🙂)) dajte mi s tym vy pokoj...🙂)))

vever1
30. aug 2013

@rybca hahaha no te je len na tebe. ja som mala v oboch pripadoch super zenske takze ja som bola rada ked u mna boli 😀

rybca
30. aug 2013

@vever1 ako v podstate nemam proti nej nic, je zlata, problem je skor vo mne...🙂)))

janinka25
30. aug 2013

@lexxie_holandsko začalo to po druhom pôrode, je to trosku lepsie, ale aj tak stale padaju. pouzivala som sampon Alpecin, mala som aj tabletky. chcela som či nieje nejaka "zazračna vodička" alebo "tabletky" v holandsku, ale asi sa vratim naspat k vitaminom kupovala som si ich v DM.

ervenka
30. aug 2013

@janinka25 v Kruidvate sa daju kupit vitaminy na zlepsenie koze, nechtov, vlasov. Ale mozno to mas hormonalne. 😒

Co sa tyka mojej netere- baba je to krasna. ale utrhnuta z retaze, zije trochu v inej dimenzie. Ona si je na 100% ista,ze jej sa nic nemoze stat, svet kombicka s dvomi tetovaniami uplne super. uz v 15. prespavali u nej v izbe chalani, sestra o tom vedela... Akurat jej povedala,ze ak otehotnie vyhodi ju z domu. Chcela ist na Cyprus, Groningenu vramci studijnych programoch, prachy by aj boli, ale vsetko to stroskotalo na jej znamkach. Vraj tam musi byt isty priemer znamok no a ona bola "pod ciarou". JA som uz len tichy pozorovatel, lebo podla jej slov "nicomu nerozumiem, nemam to riesit". Fajn. Ibaze ked som mala 26 jeden debil ma v Den haagu chcel znasilnit. A to som nic zle nespravila, isla som na biku domov z babysitu,. Chytil mi zo zadu bike, ale nastie som nespadla. on siel na to. Dakujem Bohu za Tae-Bo. Nakopala som mu zadok a chudak, kym prisili fizli on zdrhol...

Dnes tak ideme s drobcom po trave, ked je PSOM ZAKAZANE. Vidim pani s 2 psami, a normalne ich pustili z motuza. a jeden si to namieril na Daniela. Tak som bezala medzi nich, Daniela schytila, a jej vynadala,ze tam nemali psy co robit. Ziadne sorry, alebo co. Len povedala,ze ved ona ich znovu dava na stranok!!! Neuveritelne. Stalo sa to o 6 vecer, mm este v praci. Mne zostalo tak slabo od srdca, sprosta arytmia, Daniel ani nepipol na rukach. Do riti! to uz fakt nikto nic nerespektuje?! Rozmyslam, ze si kupim super silny lak na vlasy a budem striekat bez milosti ak sa pes priblizi. Gasseri su v Nl zakazane. Neuveritelne! A potom,ze preco nemam rada psov, No lebo majitelia. VEd su aj hondpoep platsej, tak nech sa tam vyblaznia so psami a nie tam kde maju mat miesto deti... Shoot them all
A tymto sa ospravedlnujem normalnym majitelom psov. @rybca

lexxie_holandsko
31. aug 2013

@ervenka tak to asi nema cenu neteri radit. Ja jsem byla v puberte taky jako utrzena ze retezu. Cele detstvi hodna a potom se to zvrtlo, asi tim stehovanim na Moravu. Tam meli ostatni podstatne volnejsi rezim. Takze v 15 stopovani, zabavy, jednou jsem neprisla domu pres noc.. no nasi sileli. Ted si rikam, co se vsechno mohlo stat, ale tenkrat jsem tak fakt neuvazovala. Vim, ze by mne nasi ale urcite nekam do ciziny samotnou nepustili.
A ti psi, ja si zase rikam, ze bych jednou rada videla nekoho, kdo po svem psu uklizi. Fakt to nechapu, maji i vybehy pro psy a oni je nechaji kadit vedle detskeho hriste. Ted je v hodne mestech za to pokuta,ale podle mne to je vetsine majitelu uplne jedno. S tim pustenym psem se ti nedivim, nikdy nevis, jak bude pes reagovat. Je fakt, ze my jsme psa od brachy taky v parku pousteli, aby se vybehal, ale to byl absolutne klidny pes. Nikdy nikomu neublizil. Pokud tam ovsem je, ze psi musi byt pouze na voditku, tak se tim maji ridit.

lexxie_holandsko
31. aug 2013

@janinka25 a pomahali ti ty vitaminy z DM? Alpecin se tady snad da sehnat taky. Mozna by ale neskodilo si zajit za dr?

janinka25
1. sep 2013

@lexxie_holandsko pomahal prve 4 mesiace som si davala poctivo sampon aj taku vodičku som si vtierala, ale potom aj teraz som rada, ze večer este vladzem ist do sprchy a uz sa mi nechcelo vtierat a masirovat hlavu tou vodičkou 2 min. ustalilo sa to ked som ich uzivala. ak to bude horsie tak pôjdem k dr. ale teraz uz chcem mat na chvilu s nimi pokoj. teraz som bola v priebehu 2 tyzdnov u zubara 4x. isla som k nemu lebo sa mi odlomilo z blomby. takze sme sa objednali k zubarovi najskôr mi spravil len kontrolu naskenoval zuby🙂 neviem ako sa to povie presne🙂 a okrem tej pôvodnej zlej blomby mi nasiel 2 kazy pod blombami. takze poslal domov a musela som sa znovu objednat. teraz sme lahsi o par stovak eur, katastrofa.

cestovatelkaandrea
2. sep 2013

@rybca v pohode Kati, ja som myslela, ze ju budes potrebovat. Ked je to takto ako pises, tak je to OK. Mne tiez prva kraamzorg moc nevyhovovala. Tato druha bola v pohode a naucila ma o kojeni tolko, ze nemusim studovat nejake teorie na nete. Uz ju asi ani nemas nie?

cestovatelkaandrea
2. sep 2013

@ervenka no ja mat taky zazitok s pokusom o znasilnenie ako ty, tak som asi uz znasilnena a dodnes by som asi normalne po ulici nechodila. a to som si myslela, ze tu v NL, to take hrozne nie je. Ved baby chalanom same skacu do postele a keksikuju ako divi. take male zvieratka, ked sa pozriem okolo. az sa divim, ze je tu este takych co si to musia vynucovat 😖
no s tymi psami je to fakt vselijake. my sme boli v sobotu na plazi a tam zakaz pre psov od aprila do oktobra. jasneee, milion psov na plazi a hovna kade tade, este aj na mole 😝 😝

rybca
2. sep 2013

@cestovatelkaandrea este dnes tu je, bo ma toho vela, tak si s mojim dovolenim trosku poposuvala hodiny, ja s takymito vecami problemy nerobim, ale vcera ma vytocili, aj s verloskundige, kvoli priberaniu malej, do 2 tyzdnov by mala nabrat porodnu vahu, z nemocnice sme odchadzali o skoro 400g lahsi, prve dva dni skoro len spala, malo papala, potom kakala do kazdej plienky a niekedy aj do este nezabalenej novej plienky, az vcera sa jej to upravilo, tak nepriberala podla ich predstav, vcera nam stale chybalo 300g, tak ma chceli tlacit do toho, aby som cely den davala len flasu, lebo si malo vytiahne z prsa a este k tomu, ze mala prespi celu noc, bez zobudenia, nezobudi sa ani na tu studenu vodu, trosku pomrvi a spi dalej, jedina sanca ako v noci do nej dostanem aspon trochu mlieka je flasa, no tak som ich nakoniec ukecala na system najprv prsa a potom dokrmit flasou, no a nastastie dnes ma uz o 120g viac ako vcera, tak sa nemusi nic riesit, ale nechapem, preco nas musia stresovat takto 5 dni pred tym terminom do kedy musi nabrat porodnu vahu, nehovoriac o tom, ze ja som citala, ze ten termin je 2 - 3 tyzdne, a osobne si myslim, ze to nepriberanie malo pricinu inde ako v jedeni, bo za vcera zjedla asi len o 40ml mlieka viac ako predchadzajuci den a z toho pribrat 120g nemohla, podla mna to bolo tym riedkym castym kakanim a ze ju stipala ritka, no proste nebola uplne v pohode, nehovoriac o tom, ze si nemyslim, ze ked sa narodila s 4405g by musela mat presne tolko i potom, podla mna by stacilo i tych 4 kg ako pri Matovi a to bol este o 1 cm dlhsi, ci ako teraz nas budu zakazdym buzerovat ked nebude tucko i nadalej, len preto, ze sa ako tucko narodila? Co ak, kedze ja som mala neskutocne vela vody vsade, ze aj mala mala v sebe vodu? Preto bola taka tazka? No som zvedava co este bude...

cestovatelkaandrea
2. sep 2013

@rybca oj, tak to si potom este uzijes s tou vahou.... my sme to mali tiez. zato, ze Kilian bol buchtos ako novorodenec, tak chcu to iste aj teraz. aj mne trocha schudol po porode a do tyzdna to mal nazad, ale jeho neprehanalo tak ako Julinku. Tiez nechapem, preco niekedy robia z komara somara. Je jasne, ze ked babo je trocha chore, tak nepribera. A kvoli tym ich teoriam neraz niektore matky saleju a skoncia s kojenim a idu na UM, lebo ich uplne zmagoria. Kamoske sa stalo napr. to, ze jej chlapcekovi hned po porode davali do pusky flasku s UM, lebo vraj by si z prsa nic nevytiahol. Namiesto toho aby ho prilozili k prsu k matke, tak urobili toto. Musela riadne na nich nahukat aby jej ho vobec dali. Az sa mi to zda neuveritelne, ze sa to stalo tu v NL, kde vraj vsetko zariaduje matka priroda.

rybca
2. sep 2013

@cestovatelkaandrea som akurat kukala v groene boekje graf vahy, vysky a vahovo bola nad max. priemeru, kdezto vyskovo bola skoro v prostriedku priemeru, takze ak ma budu nutit ju drzat vahou nad hranicou priemeru, tak si vypocuju co si o tom myslim, a je mi jedno ci to bude po holandsky alebo po slovensky, ton hlasu bude za vsetky holandske slova

vever1
2. sep 2013

@rybca
@cestovatelkaandrea no mozno to robia preto ze tu v NL len malo zien koji a to nehovorim o tom ze ked po 3m nastupis do prace ze je ich este vele ktore koja aj nadalej. ja nikdy nezabudnem ako sa na mna kazdy pozeral ked som v robote odsavala. a hlavne u svena co som robila do jeho pol roka. a keby tam neboli take podmienky ako boli tak by som aj dalej odsavala, pri emme som uz bola mudrejsia a nechcela som sa dat ale tam som zas musela skoncit lebo to bolo lepsie pre obe 😖 tu vela zien ani nerozmysla ze bude kojit, ved dam flasu a mozem aj spat, a naco chceli potom deti? niekedy mi az rozum zastava nad rozmyslanim niektorych mamiciek 😖 ja nie som vylucne len za MM ked s aneda tak sa neda ale nie ze zenu hned od zaciatku znechutia az uplne odradia od kojenia.....na sk je zas iny problem tam zas pozeraju na zeny ktore nemozu kojit ako na nejake vadne. tak si vyber 😖

@rybca no to sa este narozculujes co sa tyka poradni. my tu mame jednu super tak sa snazim stale k nej chodit ale ked ideme k dr tak je to otras aj ked uz teraz sa zmenila, ale pri svenovi to bola hroza a mali sme tu aj chlapa ktory bol strasne mudry 😠 😠 niekedy som z poradne chodila dost zdeptana, hlavne ked mas prve dieta a nevies potom ci robis to a to dobre........ale potom som is povedala ze kaslem na nich a budem si robit ako ja zunam za vhodne, ved je to moje dieta a ja som jeho matka ktora rozhoduje, nie oni. a uz sa mi zilo lepsie a som ich rady pocuvala jednym uchom dnu a druhym von 😝 a pri emme uz mi nic nenahovoria. hlavne je ze nasa super dr si vzdy vsimala veci ktore neboli take potrebne a to co si mala vsimnut a som sa jej par krat na to pytala si nevsimla a potom ked sa mi moje obavy potvrdili tak sa robila mudrou 😠 😠 😠 ale uz je to za mnou, a mozno si udrela hubu a teraz sa uplne zmenila, lebo rozdava usmevy od ucha k uchu a uz vsetko je normalne a ani vahu a vysku uz neriesi 😝

ikke
2. sep 2013

@rybca gratulujem k julinke 😵 krasne meno

ervenka
3. sep 2013

aktualne sa hlasim zo Ziliny. Kosaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Normalne nosim lyziarsku bundu. Podla weer.nl malo byt v stredu 29stupnov. A podla shmu budu nasledujuce noci studene- ze okolo 4stupnov. Este ze tu mam trochu oblecenia.
@cestovatelkaandrea ja som "nezmrzla" ale aktivne som sa branila vdaka tomu,ze moj brat ma vzdy strasil- bu spoza rohu. A navyse to ze si so mnou chcel robit ten debil,co chcel- to ma tak nastvalo- ja nie som ziadny kus masa... 😠 a psy- moj ultra nazor je,ze pes ma byt na voditku, kazdy, ktory si len tak pobehuje ma byt zastreleny. A hovna? Natriet majitelovi na tvar. VEla ludi hovori, ze psi su ako deti. No deti nosia plienky, alebo chodia na nocnik. Takze nech si laskavo po psoch poupratuju. a to uz nehovorim, ake su hovna nebezpecne...
@rybca jooojm presne ako ti hovoria baby, este sa narozculujes, co sa tyka CB... ja patrim ku tym tym,zmagorenym nekojacim mamam...

rybca
3. sep 2013

Prave som dostala casopis WIJ o detoch a na kazdej tretej strane reklama a clanok o Nutrilonu, tak neviem ci je kojenie u nich na prvom mieste.

zwartepiet
3. sep 2013

@ervenka boze,neviem ako mam reagovat na niektore tvoje slova .nehraj sa na najmudrejsiu osobu na zemeguli.nie kazdy sa chova nezodpovedne a uprace pekne po svojom psovi .zaskocili ma tvoje slova ohladne strielani psov 😒 😖

rybca
3. sep 2013

@zwartepiet nic v zlom, ale reagovat predsa nemusis, sama mam psa, ale do istej miery s @ervenka suhlasim, su majitelia a majitelia, pokial sa radis k tym zodpovednym a respektujucim ostatne, i to nepsickovske okolie, tak je dobre, pokial nie, tak netreba ani reagovat

zwartepiet
3. sep 2013

@rybca reagovat budem kedy ja uznam za vhodne.ja sama mam tiez psa a neviem si prestavit,ze by mi ho niekto zastrelil.pes za to nemoze,ze ma nezodpovednych majitelov.preto nechapem,preco by sa mali strielat .!!

ervenka
3. sep 2013

@zwartepiet za svojim si stojim. Mna nepohryzol majitel psa, ale PES. Do naseho syna neskocila sprosta majitelka, ale PES. Taaaaakze radikalne akcie budu mat radikalne reakcie. Alebo ma PES vacsie pravo ako CLOVEK!? Ak je to tak, tak potom sme to krasne dopracovali... Potom nech psi platia dane, chodia do prace. O strielani som pisala o volne pustenych psoch.Nie o tych, ktorych maju majitelia na voditkach. Laskavo, ak chces urazat,tak aspon poriadne citaj, co som napisala. Ked je pes na voditku, po spytani sa majitela- tzn. ak on suhlasi drobec aj psa pohladka. Ale voci volne pustenemu psovi, milost nemam a ani nidky nebudem mat...

zwartepiet
3. sep 2013

@ervenka nikoho som nechcela urazit.len ma nahnevali tie tvoje reci o strielani psov.to,ako sa spravaju psy,je odraz ich majitelov a ich vychovy PUNT!

ervenka
3. sep 2013

@zwartepiet teda co mi navrhujes, ked zase budu psy na ihrisku, dokonca pustene a majitel na druhej strane? KEd je tam zakaz vsupu psom? Z kazdej strany ihriska su tabule a pre negramotnych je tam nakresleny preciarknuty pes. co potom? Starsi ludia sa cuduju, preco sa deti uz nechodia hrat von... v Nl existuju speci oplotene miesta pre psov, odopnes ho, psa pustis, on sa vybeha, vysali, vykadi a ide sa domov. Tam my nechodime s ditkom...
Alebo podla teba sa zmierit s tym,ze niektory majitel je somar= jeho pes tiez a jednoducho ak som prezila napadnutie jedneho psa, prezijem aj dalsie? a nase dieta som zdrapila skor ako pes dokazal nieco spravit. Uvidime ako to bude nabuduce. Alebo uz nemame chodit na ihrisko, zostat doma pod zamkom a nevychadzat? dakujem velmi pekne.