Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

zwartepiet
3. sep 2013

@ervenka ak napadnu tvoje dieta alebo teba,preco to neriesis cez policiu?u mna by tak lahko nepresli .myslim z e v dnesnej dobe ma uz kazdy mobil a ak sa taketo nieco stane,volala by som okamzite policiu a mala by sa majitelka po chlebe.!!!

cestovatelkaandrea
3. sep 2013

@rybca no dufam, ze im nebude sibat, ked tam prides prvy krat ked bude mat Julia 5 tyzdnov. Inak dnes som sa pytala kolegov, ci poznaju toto meno. Vraj ano, ze sa aj v NL pouziva a aj ho vedeli pekne vyslovit 😀 Super nie, aspon nebudete mat problemy v skolke a skole. My sme si s Damianom uzili, lebo my ho volame Damian a v NL vsetci Deemien. Tak zakazdym kazdeho napominame, ze neee Deemien ale Damian.

cestovatelkaandrea
3. sep 2013

@janinka25 no tak to sa este naplatis u zubara. mna pri vstupne prehliadke spolu s 3 snimkami obtiahol o 140Euro a teraz pri blombovani jedneho zuba o 108euro. Dentalna hygiena stoji od 80-120 euro. A dufam, ze ti pod zubom nenajde nic mimoriande, lebo sa vysplhas na vysoku sumu. Hlavne aby nemusel preliecovat korene, lebo aj to pekne vela stoji. ak mas len zakladne poistenie, tak si hradis vsetko sama. Ak mas pripoistenie na zubara, tak je to podla druhu pripositenia. Ja mam len zaklad, takze si platim vsetko. Len zakroky u zubneho chirurga preplaca poistovna.

cestovatelkaandrea
3. sep 2013

@vever1mne viacej vyhovuje NL, lebo aj ked druhe zeny nekoja, tak aspon ma nechavaju zit. Sice sa zacuduju ale je to v pohode. V skolke s tym nema nikto problem. Skor sa divia, ze mam este vydrz. Inak uz koncim. Od vcera uz odstrekujem mliecko iba vecer a po Kilcovich narodkach uz to zredukujem uplne. Aj tak som odstriekala za den len na jednu flasku mlieka. Vsetko sa posralo na dovolenke, ked sa mi pokazila elektricka Aventka. Dovtedy som odsala krasne dve davky mlieka. Musela som narychlo odskocit z Tatier do Kezmarku a kupit tam manualnu Aventku. A poviem ti, je to rozdiel. Mne to tak pride ako keby na Sr dodavali druhu triedu, lebo taku Aventku som tu nevidela a o jej kvalite pomlcim. Myslim, ze poleti do kosa aj ked stala 56 euro.Jednoducho plastova raroha, s ktorou sa neda odsat. Poriadne sa neprisaje na prsnik a vysajem ledva 20-60ml mliecka z jedneho prsa. A to som odsavala 180 z jedneho predtym na elektrickej, takze problem u mna asi nenastal... Strasne mi je to luto, ale Kilcovi je to aj tak jedno. Pije vsetko, co nevypije jeho...

ervenka
3. sep 2013

@zwartepiet predstav si,ze ja mam mobil stale pri sebe 😉 . Volala som aj vtedy, aj teraz, policia ma odkazala na wijkagenta. Ten mobil nebral, cez odkazovu sluzbu som nechala na seba kontakt. Ak si myslis,ze policia co sa tyka utokov psov je velmi aktivna, tak si na velkom omyle. Preto som napisala to, co som napisala. KEd mi oficalne mieste nepomozu, pomozem si sama. 😠 Ked ma pred par rokmi pohryzol pes, nebolo to vobec riesene, napriek zapisu na policajnej stanici, stazovala som sa aj cez ombudsmana a vsetko islo do stratenie. Nepomohol ani list cez pravnicku... Ani len lekarska pomoc mi nebola poskytnuta. Takze tak.

zwartepiet
3. sep 2013

@ervenka a ako je mozne ze ti nebola poskytnuta lekarska pomoc?to si bola u svojho lekara,alebo v nemocnici ? ved si platits zdravotnu a oni su povinny ta osetrit 😒

ervenka
3. sep 2013

@zwartepiet na pohotovost, rozumej na huisartsenpost treba najprv volat a az potom mozes prist. navyse mne sa to stalo vtedy okolo 5 poobede, presne v dobe ked lekari koncia a zacina huisartspost, takze trvalo kym sme sa dovolali 😠 , nechcela som cakat so vsetkym, takze vydenzifikovala som si to sama,krvacat mi to prestalo dost skoro, sit nebolo co, proti tetanovku tu nedavaju, rovnako ani proti besnote, ani krv nebrali kvoli inym testom.. a vlastne mala som stastie, nohavice som mala volne= tie isli do kosa, zuby presli "len" cez kozu. Tyzden som sice nechodila normalne a este mesiac po som mala modrinu. eto vsjo

vever1
4. sep 2013

@rybca no tu koji len velmi malo mamiciek. ale ako @cestovatelkaandrea pise je to tu lepsie v tom ze sa ti do toho nik nestara, aj ked ja som sa stretla aj s mamickami ktore na mna pozerali ako na choru ekd som hovorila ze este v 6m kojim 😝 ale nastastie je takych velmi malo 😉 tu je to skor jednoduchosti. aj vela mojich kamaratok ani kojenie nevyskusalo, hned preslo na flasu, ale je to kazdeho osobna vec 😀
@cestovatelkaandrea no ja som mala 2 aventky elektricke a obe sa mi pokazili v priebehu mesiaca, dvoch, takze ja by som si ju uz nikdy nekupila. a pri svenovi som si nakoniec kupila aventku rucnu a odsavala suprovo len ked sa narodila emma uz som neodsla askoro ani kvapku. vobec mi nechytila prso. nechapem, aj kraamzorg sa velmi cudovla. tak som si potom aj tak musela kupit novu elektricku 😖

palinkova87
4. sep 2013

Baby ani neviete aka som vytocena...bola som v obchpde v aldi a Tobikovi trebalo velmi cikat...tak som sa opytala predavacky ci moze ist ku nim na wc jedna by ho pustila ale bola pri nej taka p.... a ze nie nemoze...tak jedna pokladna otvorena a ja som musela cakat v rade jak j... a Tobko sa mi pocikal... ja neviem co to za p... je ale stale aj ked je pri pokladni tak sa tak povysenecky na mna pozera stale mi pozera do kocika ci nahodov nekradnem normalne po dnesnom dni sa mam chut na nu stazovat a nech ide odtial aj do riti. A to nie len lku mne sa tak sprava ale ku vsetkym cudzincom. Myslim si osobne ze to bude v tom. Co by ste robili na mojom mieste stazovali by ste sa???? Lebo mne je to fakt neprijemne... ale chodit tam chcem lebo je to najlacnejsi obchod tu vo Veghel.

rybca
4. sep 2013

@vever1
@cestovatelkaandrea ja mam elektricku aventku este od Mata, ide super, len ideme teraz kupit novy silikonovy klobucik, co ma masirovat prso, predsalen uz ma ten silikon 4 roky, stoji to 5 euri, tak pohoda a napajanie na baterky nejak zacal blbnut, raz ide, raz nie, ale nepotrebujem to, sietove napajanie je bez problemov, inac odsava super a kupovana bola v Madarsku

janinka25
4. sep 2013

@cestovatelkaandrea
tak dufam, ze to bolo uz naposledy, kazy mam vsetky uz porobene čo nasiel. a tiez odporučal dentalnu hygienu, ale to určite na slovensku to tak neponahla strasne. Aj my mame len zaklad, to pripoistenie sme si nedali, ale boli sme v poistovni tak, ze niečo by nam mali preplatit raz za rok, ze niečo preplacaju tak uvidime.

cestovatelkaandrea
5. sep 2013

@vever1 mozno, ze ti zostarol ten klobucik. je mozne ze ta guma (silikon) sa uz tak potom na prso po par rokoch neprisaje, ked uz bol pouzivany. alebo sa ti zmenil tvar prs. aj to sa moze stat. a aku znacku si mala teraz? lebo ja tu hroznu manualnu Aventku uz nechcem pouzivat nikdy. rozmyslam do buducna keby nahodou motyka vystrelila 😀

cestovatelkaandrea
5. sep 2013

@rybca aj ja som bola s tou mojou elektrickou spokojna. U Damiana som ju pouzivala posledne 2 mesiace odsavania a u Kilca od 2-11mesiaca. Potom sa mi pokazila. Ale ani nie ta hlavica ako ten kabel. Pravdepodobne sa tam niekde natrhol kablik a nie vzdy je tam dobry kontakt. A novy som si nekupila, lebo za to chceli na SR 70 euro. Za novu hlavicu (keby bola pokazena) ta 75 euri. Tak mi prisla lacnejsia ta manualna a vidis ako som dopadla. Najradsej by som po nej od jedu poskakala.

cestovatelkaandrea
5. sep 2013

@janinka25 tak to je super, keby ti nieco preplatili, lebo zubar je tu fakt draha polozka 😉

palinkova87
5. sep 2013

@cestovatelkaandrea o tom zubarovi ani nehovor.. ja som bola pred mesiacom.. vycistil mi kanaliky a zaplatila som 253€ a dneska idem znova.. lebo tie zuby mi zacali hnisat.. boli jak šlak takže pojdu von.. zbytočných 253€ 😠 😠 😠 😠 😠 ☹

cestovatelkaandrea
5. sep 2013

@palinkova87 ty akosi casto chodis k zubarovi so zubami von 😖 hadam ti ich este zachrani. Si este moc mlada, aby si bola strbava 😉 Ja mam vonku len moje dva nepodarene zuby mudrosti. No a nastastie pri tehotenstvach som o zuby neprisla.
Ako sa inak mate? Ako deturence?
Inak co sa tyka toho Aldi, tak bohuzial ale ono je to fakt tak. Tu v obchodoch nie su predavaci povinni ta pustit na WC. A to nie su taki len ku cudzincom. Mame priatela, ktory ma syna ako nas Damian. Bol s nim v nemocnici a v nemocnicnej lekarni mu syn povedal, ze potrebuje cikat. Kamarat sa pekne opytal tetuliek v lekarni, ci by tam mohol ist jeho syn cikat, lebo je po zakroku u zubara a nemoze s nim teraz hladat WC. Myslis, ze ho pustili???? NEEEE. Chlapec sa tam pekne krasne docural a tetula mala aspon potom co robit. Budes sa musiet zmierit s tym, ze nie vsade ta pustia cikat s detmi. My sme si uz zvykli, ze rychlo letime von a curame pri stromcekoch ked treba. Ale bolo aj par nehod vonku.

janinka25
5. sep 2013

@cestovatelkaandrea no a dneska sme boli v poistovni takze nič nepreplatia to by sme si museli pripoistit a platit mesačne 23 euro. ja nechapem tento ich system ani nepochopim. boli sme v poistovni uz ich ukolovat lebo sme boli vyse mesiaca tu a ziaden papier z poistovne nam neprisiel tak pozrel do počitača boli sme v počitači len bolo treba niečo odfajknut, vsetky papiere dolozene čo potrebovali proste niekto na centrale ma asi "tak vela roboty" ze nam neposlali papiere a keby sme tam nesli tak sa ani nenamahaju. chlapik sa ospravedlnoval, ze toho maju vela, ze su tam 2-3 ludia, ze nestihaju. a popri tom nam tvrdil, ze jasne, ze na niečo mame narok, ze niečo preplacaju. 😠 ked spominate to wc ja som minule tak potrebovala uz ked sme isli do mesta, myslela som si, ze vydrzim, boli sme akurat v ZEEMANE hovorim, synovi poviem tete, ze ti treba čurat, a ja pôjdem na miesto teba som sa obzerala či je tam niečo take ako wc pre zakaznikov, ale nič tak rychlo zbalila deti a utekala domov. ale čo je horsie tu nie su nijake wc ani verejne normalne v meste to tiez nechapem. v nemecku to bolo normalne, ze v obchodoch vačšich wc pre zakaznikov existovalo. odteraz ked bude treba dietatu tak uz nebudem utekat za roch uplne mimo ludi najblizsi strom a čurat. 😉 prosim Vas este pod akym nazvom najdem polohrubu muku, lebo uz mi dochadzaju zasoby zo slovenska a budem musiet kupovat tu.

rybca
6. sep 2013

@cestovatelkaandrea tak ja som bola minule milo prekvapena u nas v Lidli, som videla, ako pustili tatinka s malym dievcatkom na WC...🙂 ale Lidl bude asi ina kategoria obchodu, bo tusim ako jedine potraviny beru aj zahranicne karty..🙂

@janinka25 polohrubu muku tu v holandskych obchodoch nedostanes, len hladku, alebo teoreticky griesmeel ako hrubu, ale ja pouzivam hladku namiesto polohrubej a v pohode, jediny rozdiel je ten, ze je to trosicku jemnejsie...🙂 teoreticky ak mas poruke polsky obchod, skus tam kuknut tu polohrubu, ale ide varit aj piect aj bez nej..🙂

palinkova87
6. sep 2013

@cestovatelkaandrea ale stym cikanim je to svinstvo vsak to dieta moze mat traumu s toho... ☹ co sa tyka zubara no jo...mam hrozne tie zuby... :( uz len zarabat a urobit si ich poriadne... ja som na sk nemala na to chodit ku zubarovi. A tu to nehorazne prachy stoji... som sa pytala maminy ci by sa opytala ci by zobrali za hotove..a za kolko...myslim si ze by to urcite lacnejsie stalo ako tu...

janinka25
6. sep 2013

@rybca ked sme tu zili par rokov do zadu pouzivala som jednu muku bola ako polohruba nasa ale nazov si uz napamatam. no ja si neviem predstavit varit halusky alebo zemiakove placky len z hladkej. raz som robila halusky pol na pol aj polohrubu aj hladku, ale to uz nebolo ono to cesto.

cestovatelkaandrea
6. sep 2013

@janinka25 inak na to curanie na verejnosti pozor. nejake sprosta raketa ta moze nahlasit a budes platit pokutu. normalne je pokuta za curanie na verejnosti aj pre deti. nieco okolo 40-50 euro. vacsinou su ludia mili ale ved to poznas, najdu sa aj neprajnici alebo taki, co zabudli, ze mali deti.

janinka25
7. sep 2013

@cestovatelkaandrea tak zas nebudeme v strede namestia 😉 ale môj syn on vzdy na poslednu chvilu povie, ze mu treba cikat ledva stiha dat dolu nohavice a uz hned čura. a to vazne s tou pokutou? včera som isla cez taku uličku obchodou vysla som vonku a bola tam skupina ludi tak som pozerala po nich a pozrem nazem a skoro som skočila do psieho h.... tak som sa vytočila, to ludia su taky nevsimavy ale to maju na haku? to sa boja povedat ked vidia, ze niekto je tam zo psom a ten pes sa v.... a nechaju to tam? nechapem ako to tu funguje su pokutovany nejak tito psičkari ked si to za sebou neodpracu? môzem ich upozornit? nam pred garaz 2 dni za sebou pes urobil potrebu. muz sa nastval nasipal pred garaz korenie zatial to ma uspech nenasli sme tam nič 🙂

janinka25
8. sep 2013

maminky prosim Vas kde by som zohnala take plastove pismenka alebo kovove niečo take ako davaju babatkam v nemocnici na ruku, alebo ako sa to povie po holandsky?

ervenka
8. sep 2013

@janinka25 pokuta za neopratane psie hovno je u nas 60e. Ale mozno kazde gemeente ma inu sadzbu.

cestovatelkaandrea
9. sep 2013

@ervenka Ahojki, neviem presne v ktory den, ale ak mi pamat sluzi Danko mal mat 7-meho alebo 8-meho narodeniny, nie? Ak sa nemylim, tak vsetko naj k druhemu rocku 😉

cestovatelkaandrea
9. sep 2013

@janinka25 aj za neodpratane psie hoho su pokuty... ak vies kto vam tam naklada, tak to treba nahlasit. pokuta je u nas tiez okolo 50 euri, ale neviem ako je to u vas. psi maju kadit iba na vyznacenych miestach pre psov alebo ma majitel nosit metlicku s lopatkou so sebou a spratat po svojom psikovi.

janinka25
9. sep 2013

@cestovatelkaandrea
@ervenka oki mne isli len o to, ze ked niekoho uvidim, ze si to neodprace po psovi či ho môzem na to upozornit, lebo čo vidim tak strasne malo ludi maju na tom obojku ten sačok. vyznačene miesta to čo je? o ulicu dalej mame taku luku tak je taky plot a chodia tam zo psami? tam môzu robit potrebu alebo čo to je pre nich?

cestovatelkaandrea
9. sep 2013

@janinka25 to je v pohode. ja to velmi dobre poznam. na starom byte, sme mali psie bobky kade tade a dost ma to stvalo, lebo som vonku musela davat pozor, kde vobec slapnem. miesta pre psov mas oznacene cedulou ale u nas je jedno neoznacene miesto (taky dlhy cca 1.5km zatravneny chodnik popri kanale) kde tiez mozes vencit psa a nemusis spratavat. mesto o tom pisalo v miestnych novinach, ze to sluzi ako miesto na vencenie psov. ibaze tam nie je tabula.vsade inde musia majitelia neporiadok po psoch upratovat. ale nerobia tak. mozno len 15% zo vsetkych psickarov.

rybca
9. sep 2013

@janinka25 my mame v meste 3 druhy cedul, uplny zakaz vstupu psov, to je vacsinou na ihriska a okolia skol, potom je cedula kde sa psi mozu vencit, netreba zbierat, ale pes musi byt na vodzkde, hovienka zbieraju velkym vysavacom a potom cedula, ze moze byt pes na volno a vencit sa, ale to nie je v nasom okoli, tak neviem, ci tam tiez mesto chodi s hovnocucom, ci si majitelia zbieraju po sebe

ervenka
9. sep 2013

@cestovatelkaandrea ano, 7 mal 2r. takze dakujeme. A my gratulujeme malemu velkemu kamaratovi.. Vsetko naj a malo trapenia pri zubkoch.