Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
4. nov 2013

@ikke
@rybca baby ako motyka vystreli a my sme sa rozhodli s manzelom mat 3-tie dieta a bolo by to dievca tak ja asi oblecenie ani neriesim. bambulka by nosila veci pro velkych bratoch a mozno zopar veci by som dokupila dievcenskych. ale v zasade bez RUZOVEJ farby. sice rada kupujem dievcenske veci (aj v ruzovej) ale len druhym. ja sama nemam nic ruzove doma, takze u nas by sa to ruzovou farbou asi nehemzilo.

evikhav81
4. nov 2013

@vever1 pred desiatimi rokmi som na Slovensku rodila cisárskym...je pravda,že na nete som toho našla kopec,ale bojím sa nejak riskovať,aby mi to bolo potom dobré,neviem nejak odhadnúť tú veľkosť....ale už som zúfalá a budem to musieť risknúť,lebo už sa fakt nemám do čoho obliecť.... 😒

rybca
4. nov 2013

@cestovatelkaandrea tak to som si hovorila aj ja, ze ziadna ruzova, ale skus kupit pre dievca nieco neruzove, a aj ked nie je ruzove, tak tam prilepia aspon ruzovu maslu, no je to des, uz som kupila cerveny minniovsky overal, tak aspon tak... a co sa tyka toho tretieho, tak si asi bosorka, ako ste minule odisli, asi o 2 dni sa zadivam na malu a prepadla ma myslienka na tretie..🙂 ale rychlo som ju zahnala, aj tak teraz do roku to vobec neprichadza do uvahy, kedze som po CS a potom sa uvidi, jednu vyhodu mam uz teraz, ze ma nenechaju trapit sa do neviemkolkeho 40teho tt, ale bude rovno planovany CS

ikke
4. nov 2013

@cestovatelkaandrea hehe, aj ja som si hovorila zo zaciatku, ze rozhodne bez ruzovej 😀 ale pravda je taka, ze ked nechces mat dievca, ktore v chalanskych veciach aj vyzera ako chalan, chce to nejaku ruzovu... jednak sa mojej malej viac hori rucova nez cervena a jednak ruzova je podstatne lepsie kombinovatelna s tmavomodrou, hnedou a vsetkymi odtienmi zelenej 😉 no rozhodne odmietam dieta obliekat tak , ako oblieka svagrina mojej svagrinej (stretavame sa na narodeninovych oslavach), ze jej 4-rocna dcera skoro vzdy pride ruzova doslova od hlavy po paty. a to su ludia, co sa inak obliekaju velmi vkusne...

cestovatelkaandrea
4. nov 2013

@rybca ja som videla velmi vela oblecenia takeho neutralneho. alebo bledunko zeleneho, bledunko hnedeho. mozno by som isla po niecom takom. ja mam radsej cervenu ako ruzovu... na tu farbu mam proste alergiu. len jednu jedinu vec mam doma ruzovu a tu si dam vyslovene iba vtedy ked chcem vyzerat ako cukrik 😀
som ta nakazila mojimi myslienkami? 😀 😀 ja som vzdy chcela mat velku rodinu, len realita je troch ina. sice sme s mm obaja zdravi ale fyzicky je to dost narocne, nakolko sme tu bez rodiny. vsak to poznas... ta sa nemusim rozpisovat.

@ikke Takemu babatku je to jedno ci je oblecene ako chlapcek alebo dievcatko. Skor u starsich deti je to narocnejsie, lebo ti do toho zacinaju kecat. Takze mozno cosi ruzove by pribudlo keby chodila uz do skoly. Ja to tiez neznasam, ked ludia totalne od hlavy az po paty oblecu dieta do jednej farby. A to nejde o ruzovu, aj chalanov tak niekedy vidim, cely v ciernom alebo v hnedom. Vsak je tolko farieb na svete 😅

rybca
4. nov 2013

@cestovatelkaandrea tak teda neviem do akych obchodov chodis..🙂 my mame len CA, HM, Prenatal a to teda tam je len ruzova, fialova (ktora sa mi paci, ale je jej pomenej) a seda, ja tiez davam Julke veci po Matovi, zlte, oranzove, sede a tak, len modrej som sa vyhla a vecami s chlapcekovskymi motivmi (napr. auta), ale je smola aj to, ze Mato je majovy a Julia az augustova, takze to oblecenie moc sezoonne nesedi, takze aj tak som nutena kupovat

ikke
4. nov 2013

@cestovatelkaandrea hahaha, si myslis, ze babu je to jedno 😀 som si to tiez myslela, kym som mala iba syna. no 15-mesacna baba, akokolvek je to neuveritrelne a netusim, v ktorych genoch to ma zahrabane, si nenecha na seba len tak hocico obliect. by si mala vidiet, ako sa nesie, ked ma na sebe suknu alebo saty. veresova by bola pri nej nenapadna.... 😀

vever1
4. nov 2013

@cestovatelkaandrea hej v C&A som aj ja kupovala. Sven ich mal z tade tiež neúrekom. Emme som kúpila raz a dlho ho nenosila 😀

vever1
4. nov 2013

@ikke
@rybca
@cestovatelkaandrea ha ha ha som sa dobre pobavila. naša ma tiež rada sukne a šaty. a ja som tiež vždy vravela že žiadna ružová žiaľ realita je taká že na začiatku je skoro každá vec ružová. potom sa dá už vyberať. ale napríklad Emme nesedí tmavo modrá tak jej také veci nekupujem. ale kúpim aj ružovú už som si zvykla a Emme aj pristane. a problém je aj ten že príde doba keď si oni začnú diktovať čo chcú nosiť a môžme sa aj na hlavu postaviť, keď budú chcieť ružovú tak budú nosiť ružovú, alebo to bude minnie alebo hk 😝 ja svoje dieťa na svoj obraz nebudem pretvárať. ja som stále v červenej musela chodiť a tak som to neznášala. a veru svoje deti nebudem nútiť nosiť niečo čo sa im nepáči. veď ani my nenosime veci čo sa nám nepáčia 😀

mibi41
4. nov 2013

Maminky neviete mi poradit ako to tu chodi s ultrazvukom?Ci viete o nejakom?Kde sa to robi,myslim ci su tu nekaje zvlast ordinacie?Ci sa za to plati?Amsterdam a okolie.Dakujem krasne a odpovede

ervenka
4. nov 2013

@vever1 presne, tiez mam odpor ku cervenej. az do puberty takmer kady den. 😝 ak nie oblecenie, tak aspon doplnky- tipu cerveny opasok, alebo topanocky. Raz mi mama usila sive nohavice- som si myslela, jeeeej, konecne, a prask- cerveny opasok. Dakujem sestre, ze jedneho dna prisla ostrihana na kratko- mala vlasy po pas- mama sa spytala- co to a ona,ze Depeche... 😝 Takze odvtedy cierna.
@mibi41 vo vseobecnosti verlos ta ma informovat kedy mas sono absolvovat. Standart je 12tt- 20tt- 36tt. Myslim,ze sa musis objednat (alebo verlos ta objedna) na sono. Velmi neradi robia extra sono. Len ked je nutne. za 3d/4d si musis sama platit-cena moze zavisiet od zdrav. zmluvy.

mibi41
5. nov 2013

Dakujem za odpoved,lenze ja som tu akokeby na prazdninach pri muzovi,a nemozeme ist este domov a mala by som absolvovat dalsie sono.Neda sa tam len tak objednat.Nahodou kontakt?Koklo to stoji.Mozete napisat aj do ip.Dakujem

ervenka
5. nov 2013

@mibi41 za normalnych okolnosti ta verlos objedna. Potrebujes mat aj odporucaci papier. Asi velmi nadseni v nemocnici nebudu... ak ma muz nl poistenie, mal by vediet do ktorej nemocnice patri, skus tam zavolat... A co to znamena "akokeby na prazdninach" ak sa smiem spytat? 😉 Vidim, ze si v 21tt, vtedy sa tu robi velke sono, o cene netusim. Ale viem, ze aj keby si mala medzinar. karticky poistenca, velmi ti tu nepomoze. hmmmm, mala si si prazdniny trochu lepsie nacasovat. 😉

jaajaa
5. nov 2013

@mibi41 zkus se podivat po soukromych PA/ porodni domy- hodne uz jich dnes ma vlastni utz, jen to proste budes muset zaplatit. 😉

jaajaa
5. nov 2013

Tam si to podle me muzes domluvit i sama a nemusis byt objednana pres PA.

vever1
5. nov 2013

@evikhav81 a co mas? divca ci chlapca? preco si nedas do pasu? ja ze si prvorodicka 😀 a inac ked si rodila CS pred 10 timi rokmi tak ono zas stale mozes rodit spontanne. sice neviem co bolo dovodom CS ale napriklad jedna moja kamoska rodila 1 CS a druhy v pohode prirodzene a to len 2 rokmi po prvom porode. a ked si nieco kupis cez H7M tak to stale mozes vratit spat. 😉

@mibi41 mozes ist aj mimo tych 3 uzv co mas na ne narok ale za tie si musis sama paltit. robi sa to cez sukromne firmy co len uzv robia. my sme takto pri prvom tehu boli na 3D uzv. ale platilo sa 100 Euro

vever1
5. nov 2013

@jaajaa morfologicke uzv robia podla mna len nemocnice. mimo 20t ti urobi aj verlos ale morfologicky ti ani tie sukromne domy asi neurobia. oni na to nie su podla mna vyuceni.

@mibi41 ked si tu len na prazdninach ja by som na tvojom mieste isla spat na sk lebo morfologicky uzv je dost podstatny.

cestovatelkaandrea
5. nov 2013

@rybca no ja som nieco take videla u nas v dedine b butikoch. je ich tu strasne vela, len oblecko je aj o dost drahsie. Jedny bodinka stoja potom okolo 10-15 euro. Ale nieco neutros alebo viac cervenej farby som videla u nas aj v Hemme a Zeemanovi. C&A som nepozerala a ani H&M.
Inak ti poviem, ze s tym oblecenim to ani nie je o sezone. Damian a Kilian su obaja septembrovi (3 dni rozdiel) a Kilco uz nosi veci, co Damco nosil niekedy takmer na konci zimy, zaciatkom jari. Takze zimna bunda, v ktorej Damian lietal ked mal 1.5 roka mu je uz skoro mala- krize hole a ledva ju zapnem. Esteze som dostala od kamosky vela veci po jej synovi, tak otestujem zimnu bundu po nom. Takze mozes ich mat aj tak ako ja a musis dokupovat alebo davat vacsie velkosti. Esteze mam toho oblecenia tolko, ze mozem zasobit celu skolku. Nasi nas tak zasobili vecami a aj priatelia nam podavali po ich detoch, ze mozem teraz obliekat triedu v skolke.
Inak som zvedava ako dopadneme na buduci tyzden na CB. Ak mi niekto povie, ze Kilco je chudy, tak ho tam otrepem o zem. Vsak ten chalan zje viac ako jeho velky brat 😀 😀

mibi41
5. nov 2013

@ervenka @jaajaa @vever1
ďakuje krasne za rady, nam sa to trocha skomplikovalo, manzel je tu koli práci, a ja momentálne pri nom.
Jasne ze si to uvedomujem ze musim ist na morfo ☹ , len ... je to na dlho.... najskor o 2 týždne,
preto by som chcela vidieť miminko či sa tam má dobre a či je všetko ok.
@ervenka ďakujem za stránku, take niečo som hladala, skusime tam zavolať, ktorú by ste mi odporúćali, ak máte skusenosti, z tých troch?Ešte raz dakujem pomohli ste mi!!

ervenka
5. nov 2013

@mibi41 Na taketo prazdninovanie pozor. Neviem, akeho gyn. mas na SVK, ale ak budes chciest "porodne" musis chodit od 4mesiaca pravidelne na prehliadky- inak bye bye prasule. Ale to dufam vies. Podla toho, co viem, sono v inej krajine nema velmi vypovednu hodnotu pre SVK lekara. Isto bude sam chciet ta vysetrit.
ja zijem v Tilburgu, nie v AMS. Tie link som nasla cez google. Osobne nemam ani s jednym skusenost. Prajem vela stastia 😉

ervenka
5. nov 2013

Vidite konsku hlavu? Drobec prisiel, cmukal ako konik, aj poskakoval. Viem,ze sa mu to podarilo nahodou, ale tak na prijemne rano, jedna mila fotka.

mibi41
5. nov 2013

@ervenka Jasne, budem sa snažiť nejako posúriť aby sme iśli na buduci týžden, tak to potom nepojdem tu.

cestovatelkaandrea
5. nov 2013

@ikke tak ak motyka vystreli, tak budem tichusko dufat aby to bol chlapec 🤐

cestovatelkaandrea
5. nov 2013

@vever1 joj no to kecanie do oblecenia poznam. Damian si vybera v obchode casto sam, co sa mu lubi. Nastastie mne sa tie chalanske veci celkom pacia, takze nemusim casto vysvetlovat, ze toto nee. Raz dokonca vyberal aj mne a celkom dobre trafil 😀

ikke
5. nov 2013

@cestovatelkaandrea ale nieeee 😀 ked motyka vystreli, budeme ti vsetky drzat palce, aby to bola baba. ono je to celkom sranda mat doma oboje 😉

rybca
5. nov 2013

@cestovatelkaandrea to len slepy moze povedat, ze Kilco je chudy..🙂

Hema ma zatial moc neslovila, teda raz, jedny gate, ale nemali rozopinanie od spodu a v Zeemane si uz davam pozor co kupim, bo minule som tam kupila Matovi mikinu a aj po 3 praniach (bez nosenia) smrdela chemiou, sme ju boli vratit, po tomto tam vzdy ovoniavam a teda okrem ponoziek som tam odvtedy uz nic nekupila

vever1
5. nov 2013

@rybca no ja v zemanovi tiez vela nekupujem, len tielka a spodne pradlo, ale moja svokra tam rada nakupuje lebo to je lacne a mnesa vela veci nepaci 😖 ale uz som ju trocha preorientovala na jolu 😀

@cestovatelkaandrea a kolko ma kilco kg?

@ikke no mas veru pravdu je to zaujimave mat doma obe. a hlavne ked ten prvy bol straaaaaaaasne kludny a ta druha sa uz od 11 mesiaca od zlosti hadze na zem 😝 a to skriekanie niekedy, az ma usi z nej bolia asven sa na tom len rehoce a sa s nej pripoji, len najlepsia sranda ze on potom na druhy dne nevie rozpravat co z toho zachripne a emme to nic nerobi 😝

vever1
5. nov 2013

mi neuverite co sa mi dnes stalo 😀 cez vikend sme mali firemnu oslavu a tam mi sef povedal ze u nas pracuje v sklade jeden slovak, na zaciatku si kazdy myslel ze je poliak 😝 no a tak som sa s nim dala v pondelok do reci ale nemala som vela casu tak sme sa velmi nerozpravali a dnes som bola v sklade a ako sme sa tam rozpravali tak sme zistili ze byva v tilburgu a ze ma priatelku mozte 3x hadat 😀 😀 😀 @evikhav81 a to som sa ja ho nechcela pytat ze ci nahodou, len som si to v hlave pomyslela a ked som mu pvedala kde byvam tak len na mna kukol a hned z neho vyslo ci nechodim na konika 😀 hahaha som sa dobre zasmiala, svet je malicky 😀

a druha dobra prihoda, hladame oppas pre svena a som sa skontaktovala s jednou 21 rocnou babou co robi s postihnutymi detmi ale len par hodin do tyzdna a chce si popritom zarobit ako oppas a tak sme si rpehodili par mailov a nakoniec sme sa dohodli ze k nam pride na buduci tyzden na navstevu a v poslednm maily napisala aj jej priezvisko a az som spadla na zadok. je to sestra nasho kamratovho suseda 😀 tak len nech sa detom a nam paci a aspon tu bude chodit niekto kde niekoho pozname lebo jej brasku pozname cez toho suseda ked k nim chodime na oslavy.

ikke
5. nov 2013

@vever1 ano, aj u nas je dievka divokejsia nez chalan 😀 ale nastastie nejaci... 😉

http://kultura.sme.sk/c/6995476/peter-gabriel-s...
tentokrat si ho v BA nepozriem sediac na strome za stadionom ako onehdaaa, pred...ehm...20. rokmi 😅