Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

evikhav81
10. dec 2013

@vever1 aaaaach Jani,my sme pred chvilou dosli...Daniel siel este pre kociar,otrieskali sme 1200€ a sme spokojni 🙂 ale inak poradna super,mala ma uz teraz 2000g 🙂 neviem ako to bude s tym mojim porodom,neviem sa stale nejak dat dokopy,ponukli mi aj planovany cisarsky,ale ta doktorka bohvieako nebola za to...aaach,ja fakt neviem,popri tom cisaraku by mi hned aj vajecniky podviazali,tak by to bola vyhoda...ale zas,ze po druhom cisarskom sa horsie zotavuje,hlavu mam ako balon...viacmenej do buducej poradne,cca o 4 tyzdne sa mam definitivne rozhodnut...neviem,neviem,neviem...som strasne unavena,nejak to predycham,premyslim a snad bude lepsie 🙂 aaach

ikke
10. dec 2013

@vever1 slovenske detske pasy sa musia menit tak casto, holandske su od narodenia na 5 rokov 😉

rybca
10. dec 2013

@cestovatelkaandrea ja uz tiez poznam cestu na ambasadu naspamat..🙂 tento rok som tam bola uz 5x..🙂 a na buduci rok zase vybavovat moj pas...:(

vever1
11. dec 2013

no tak to som rada ze nasi maju len Holandske ID 😝 aj ked ono je to take srandovne, sven ma uz 4 roky v marci a ma ID s fotkou z 3 mesiacov. ale kedze to nie je povinne kazde 2 roky menit, kto bude zbytocne vyhadzovat peniaze? 😝
@evikhav81 a aky ste kupili? 😀 a aku dr si mala? ja tam poznam hadam uz vsetky ked som tam ako na klavir chodila 😖 a preco nie je nadsena planovanym cisarskym? ved ked je uz iste ze budes mat cisarak tak ved to sa stale planuje. a nebojaj zvladnes to. treba mysliet pozitivne. a budes mat doma aj tu tetusku, tak ona ti pomoze aj ked viem ze je ti to este proti srsti ale ked uz bude pri tebe si nejak na to zvyknes. 😉 a Daniel bude tiez pomahat 😉 a ak budes potrebovat pomoc ved ja som tiez blizko. 😉

cestovatelkaandrea
11. dec 2013

@evikhav81 to je vzdy tazke, taketo rozhodnutia. preco ti ponukli cisarky? mas nejake zdravotne problemy, pri ktorych to odporucaju. mne ak by motyka vystrelila odporucaju pri tretom planovany skorsi porod (cca. 38tt alebo cisarsky cca 39tt) nakolko druhy drobec bol obor a tretie by bolo pravdepodobne este vacsie. som netusila ze uz mas jedno bubatko doma, ked pises o druhom cisarskom porode...

cestovatelkaandrea
11. dec 2013

@vever1 no to je fakt na prdt, na SR tak casto a v NL raz za neviem co... vsak by mali byt v tom jednotni. a to som si myslela, ze holandania maju radi papierovacky 😀 krasna jednotna EU 😝 😝 😝 . ako v com, ze?

evikhav81
11. dec 2013

@vever1 taká blondína,priezvisko na F alebo tak nejak...ale ani nieže by nebola nadšená,myslím,že jej to môže byť tak šumafuk 🙂 ale tak vysvetľovala,že zotavovanie sa po druhom cisárskom je horšie...a zas mne sa tam nechce tri dni potom ešte s malou trčať...tak zatiaľ napísala,že skúsi prirodzene MAAR IS BANG (to akože ja,nie ona 😀 )a čo sa týka kočiara,tak som vybrala Maxi Cosi,taký vínovo červený,k tomu nám dali autosedačku gratis a nejaký fusak či čo...vyšiel nejak cez 700€...ja som plánovala tak najviac do 500€ ale čo už 🙂 a chválim ocka,že prežil so mnou včerajšie nakupovanie bez hundrania,čo si veľmi vážim 😀 (aj keď,úprimne si myslím,že mal viackrát doooosť na mále 😀 ) 😀

evikhav81
11. dec 2013

@cestovatelkaandrea prvý cisársky bol pre nepostupujúci pôrod...za tri dni som sa otvorila na 2 cm,nechali ma dlho dlho trápiť a nemám na to dobré spomienky...ale bolo to pred 10 rokmi,takže teraz by bolo možné rodiť aj prirodzene...neviem,prečítala som kopec toho,ako sa rozhodnúť...je pravda,že rada by som si vyskúšala prirodzený pôrod,určite je to zážitok na celý život,ale ak sa to zas má zopakovať,tak to radšej volím hneď plánovaný cisarák,bez počiatočnej bolesti....a chcela by som si nechať už aj podviazať vaječníky,keďže viac detí už neplánujem...

rybca
11. dec 2013

@evikhav81 ja som mala prvy cisarsky a pri druhom sa ma pytali co chem, kedze od prveho uz ubehli cez 3 roky, tak som mohla rodit aj normalne, aj som to skusila, ale opat som sa stopla a musela som ist pod noz, inac teraz sa mi zotavovalo lepsie ako pri prvom, si myslim, ze to zalezi aj na celkovej kondicke a svalovom tonuse, co som mala teraz, po cca 2 rokoch roznasania posty lepsie ako pri prvom, vtedy som 8 rokov sedela za kompom

@vever1 som citala, ze aj pri cisarskom je lepsie ak dietatko zazije aspon trochu kontrakcii a toho vypudzovacieho procesu, ze ho to trosku viac nastartuje na zivot vonku, mentalne aj fyzicky, (volne povedane)

evikhav81
11. dec 2013

@rybca a prečo si sa stopla?si sa neotvárala alebo čo?lebo ja,ak by som sa pri kontrakciách normálne otvárala,tak by som to nechcela zastaviť,bolo by to pre mňa taká motivácia,že to ide...že by som bola nakoniec schopná pekne tlačiť a dotiahla to do zdarného konca 🙂

rybca
11. dec 2013

@evikhav81 ano, prestala som sa otvarat, u Mata pri 3 a pri Julii pri 6 cm, moje rozhodnutie to nebolo, ja by som este pockala, ale doktori povedali, ze uz sa to nepohne, ale vzdy este cakali cca 2 hodiny

ervenka
11. dec 2013

@rybca posta robi divy s telom ;)
@vever1 no sestra napisala cez FB, ze uz si jej znami objednali 9 balickov oplatiek v jednom balicku je to robota na 20 hod. mamina povedala,ze keby vedela, donesie zeleza so sebou a posle oplatky z NL na SVK... 25 po zadku- sestra ma obcas take strandovne napady...
@ikke ano to som mala na mysli. ;)
@cestovatelkaandrea Sinta u svokrovcom sme prezili. Vcera tu boli a mali sme vymenu nazorov, zrazu ma nema kto odviest ku zubarke v piatok- mam dierku v zube. Asi pojdem na biku. Takze sa vztahovo (svokra- my) nic nezmenilo...:P

rybca
11. dec 2013

@ervenka mna teraz napadla "super" myslienka, vy dodate mamku, ja material a mechanizmy a oplatky budu na svete cobydup...🙂)))) hm?...🙂

ervenka
11. dec 2013

@rybca super napad. A deti budu obstrihavat okraje, aby boli pekne. 😉

rybca
11. dec 2013

@ervenka a Julia to bude vsetko koucovat..🙂

eri28
12. dec 2013

@evikhav81 nechcem strasit, ale poznam maminy pri prvom cisarskom, bol aj druhy, niekde som citala ze ked sa raz nerodi prirodzene, ze druhy krat to uz ide ovela tahsie, a je tam male percento, a niekedy aj vyska a postava zeny, ked nema vedciu panvu, alebo je malicka, je tam male percento porodit normalne, ja som mojej nevlas. sestre hovorila, ze pojde cisarskym nechcela mi verit, a nakoniec isla, aj sesterka to su take utle zienky, ze neviem ako chceli rodit, aj to jelmi zavazi 😉

evikhav81
12. dec 2013

@eri28 aaale,som zmierena so vsetkym,nech sa uz deje,co sa ma... 😉

cestovatelkaandrea
12. dec 2013

@evikhav81 no tak to ti nezavidim, 3 dni v bolestiach a len 2cm. no to je akokeby stale na zaciatku. v tom pripade je fakt lepsi cisarsky.
Takze ty uz mas doma take 10-rocne ditko. No myslim, ze si budem od teba pytat rady na 5 viac rocne deti. Nas 5 rocny cvirik ma asi detsku pubertu a niekedy mam fakt namalo aby som po nom nenahukala. Ratanie do 100 zatial pomaha ale musim sa priznat, ze niekedy vybuchnem....
@eri28 inak ja by som to brala s rezervou, ze mala utla zena ma vysoku pravdepodobnost na cisarsky. ja som mala, v panvy veeeelmi utla a slona som porodila uplne prirodzene. A to mam aj malicky driek a len dlhe nohy a vidis co sa vo mne skryvalo. Doteraz nikto nechape ako a preco? Ale tak vidis... aj male a utle zienky rodia prirodzene a k tomu este aj slonov. 😀

cestovatelkaandrea
12. dec 2013

@ervenka oj nezavidim... takze posun ziaden 😖 a ako to bere manzel, ze je to stale take na hoho.... aj to planujete nejako riesit? mna by to dost asi ubijalo.

eri28
12. dec 2013

@cestovatelkaandrea ja neviem sestrerka je chuda a vysoka, ked na nu kuknem viem, ze by nikdy normalne nerodila, snad nie si taka stihla ci??? 😀

ervenka
12. dec 2013

@eri28 moja sestra ma 155cm, 50kg (za slobodna este menej) a svagor ma 190cm, a vzdy rodila prirodzene- 3x a deti boli vacsie ako priemer...Moja mama tak isto. A jej vyvolavali porod tyzden, ona tiez taka mala a ja som mala 4050g, 53cm v roku 1981- najvacsie dieta v porodnici v ZA. A to ze je zena mala chuda, vysoka chuda este nie je dovod na cisarak. Cisarak je operacia. MAm pocit, ze v posledej dobe je aj kychnutie dovod na cisarak. Prirodzeny porod sa vola prirodzeny asi z nejakeho dovodu 😉

eri28
12. dec 2013

@ervenka baby ja neviem ja len co som povedala od oka to bol v rodine cisarak teta mala a nie utla tak pri sebe mala dva cisaraky, ale deti ma uz v puberte, a muz ma skoro 2 metre ale to som samozrejme nehcela zaskatulkovat vsak to by bolo na svete naozaj trosku vela cisarakov, kedze zeny su priemerne aj mensie 😀
ja som napisla len moju skusenost, a co som citala, ze po prvom je vedcia pravdepodobnost na druhy...

ikke
12. dec 2013

ja by som skor povedala, ze druhy porod ma dost velku pravdepodobnost podobneho priebehu ako prvy 😔 ale drzim palce @evikhav81 aby to bolo tentokrat 100% podla tvojich priani. povedzme, ze v dnesnej dobe mame stastie, ze cisarske rezy sa robia s takym malym rizikom dalsich komplikacii ako sa robia a ze tu ta moznost vobec je. ktovie, ako by sme dopadli pred par desatrociami, ze? 😉

cestovatelkaandrea
12. dec 2013

@eri28 no momentalne ani neee 😀 ale ked som bola tehu, tak brutal ano. nic mi nechutilo a Kilian ma vyzieral zvnutra. Vsak asi preco mal aj 4350g, ze? 😀 😀 😀 Dolezite je aky mas otvor v panvovom dne. Ak mas velke babo a aj velky panvovy otvor v dne, nevadi, ze si utla a boky nikde. Lenze v NL sa to standardne nemeria a co som pocula tak aj tak to meranie akosi moc nesedi. Takze je to jedno. Ono zena moze mat aj idealnu panvu a vsetko OK a ked zacne tlacit este len pri 5 cm (niektore to bohuzial nezvladnu od bolesti), tak potom im zapuchne krcok a aj tak ich musia rezat. Takze ono to je viac menej aj o stasti a tak.
Ja by som chcela rodit tretie dieta uderom gumoveho kladiva do hlavy a prebrati sa o 20 min, s tym ze babo pije mliecko a nie som rezana.... 😀 😀 😀

ervenka
12. dec 2013

@cestovatelkaandrea kamoska v GB- o ktorej som uz par krat pisala- siroka panva, boky super atd. A prisiel porod a drobec nerotoval, zasekol sa v por. cestach, klesali ozvy= urgentny CS. A teraz bude mat tiez CS, ale kvoli tomu, co sa stalo na zaciatku tehu...

cestovatelkaandrea
13. dec 2013

@ervenka no ved to, nikdy nevies ako nakoniec porodis. coze sa stalo kamoske na zaciatku tehu? Teda ak mozes o tom pisat...
Ono je to super, ked ide vsetko hladko a bodaj by to mala kazda tak. ale porod treba brat zodpovedne. ja som pri Damianovi dost riskovala. som ho chcela porodit doma, ved manzelky mojich kolegov tiez rodili doma. tak preco aj ja nee. aj sme doma zacali a potom sme museli urgentne do nemky. Damcovi isiel dole tep a tiez by ma museli rezat keby to islo tak ako u tvojej kamaratky. nastastie som zacala kontrakcie dobre predychavat aby mal dost kyslika a jemu sa tep ustalil. nakoniec mi museli opat a museli pouzit pumpu, lebo som ho tak silno tlacila von, ze sa zasekol ked uz bol takmer vonku a isiel mu znova tep dole. tak nechceli riskovat, ze sa pridusi... pri Kilcovi som toto nastastie nemala, pekne som odisla do nemky hned na zaciatku a vsetko bolo fajn.. teda az na tych poslednych 30 minut, ked som si myslela, ze rodim dinosaura a nie babo....

ervenka
13. dec 2013

@cestovatelkaandrea ona cakala dvojicky, a jedno v cca 12-14tt (ak si dobre pamatam) zomrelo. To druhe je zdrave, silne, ale ona sa musi trochu viac pozorovat. A teraz pri porode ju rovno aj vycistit- to druhe dat prec, vlastne to co z neho zostalo...
ozaj, co sa tyka sovkrovcov- tak tento krat sme sa "chytili", resp dovolila som si povedat svoj nazor na svagrinu. Svokra z nej robi chudiatko, vsetci sa ku nej aj tak chovaju, ale ja jej to nezeriem... NA vsetko sa vypytuje, komentuje, ale my musime byt ticho. A stalo sa,ze jej kamaraka otehotnela, druha sestra si nasla priatela, a ona ze to ma "lastig, vervelend" bla bla. BAba ma 32r. (ako ja) a stale je na psycho liekoch, lebo ked mala 17r. ju niekto prepadol. A ona sa z toho zosypala, a sype sa az doteraz a pritom chodi na sedenia.... Tak som sa ozvala,ze co ake "lastig" tak nech laskavo zacne zit svoj zivot, nech sa pozbiera, a bude mat aj ona.. Kto by chcel taku urevanu babu, kt. o.i. aj zavidi.. Tak sa svokra zodvihla,ze oni teda idu domov, a bla bla blaaaaaaa. (MM sa len spytal, ked uz boli prec, ze ci som musela, a ja ze ano, lebo sa to uz nedalo vydrzat- chudiatko sem, chudiatko tam, hlavne,ze sa stara, kedy my budeme mat druhe dieta...) Tak dnes nemali cas ma hodit ku zubarke- isla som na biku. A celkom fajn bolo. Ani som na ceste domov neslintala.

janinka25
14. dec 2013

ahojte prosim Vas, je tu niečo ako pivovarske kvasnice?niečo taketo http://www.google.de/imgres?client=opera&hs=qQq... konečne som nasla niečo z čoho menej padaju vlasy.

rybca
14. dec 2013

Jedna zimna do Bunschotenu...🙂)))

cestovatelkaandrea
15. dec 2013

@rybca hihi, uz sa tesime, ked pridete s nou.