Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
14. jan 2014

@cestovatelkaandrea ale napr. kvalitna cokolada je dobra. Magnezium, kalcium, dobra na nervy. Jahody namocene do coko to je uplne mnamka. Takze cokoladu omilostime, dobre? 😀

rybca
14. jan 2014

@cestovatelkaandrea no lebo vy uz len nezdravo zijete..🙂)) ja mam predsavzatie do noveho roku, ze kava bez cukru a chleba bez masla..🙂 takze normalne cez den skoro ziadny cukor, len jedna kocka cokolady, ale to kvoli mliecku, aby malo dobru chut..🙂))) a tuky som tiez obmedzila, masa tiez jeme menej, viac zeleninovych jedal, uz aj ciastocne nahradzam kyslu smotanu nizkotucnym jogurtom, zatial sa udiala jedina pozitivna zmena a to, ze chodim kazdy den na velku, s cim som mala predtym problem..🙂 este tak zmenim stravovacie myslenie toho mojho registrovaneho a zmensit porcie a bude to idealne..🙂

vever1
14. jan 2014

@cestovatelkaandrea
@rybca
@ervenka
len este je problem v tom ze clovek si mysli ako je zdravo a aj tak do seba pcha tie humusy vid priklad ako sa pred par rokmi hovorilo ze light producty su lepsie pre zdravie a nakoniec bolo v spravach ze az take zdrave to nie je 😒 clovek si asi v tejto dobe uz nic zdrave nevyberie. ved mi vobec nevieme co oni do jedla pchaju a co bolo pred rokom velmi zdrave je po roku velmi zle a naopak. vid aj cokolada, bolo obdobie ked sa vsade pisalo ze aka je nezdrava a potom zrazu velke bum a uz je dobra..............a takto to ej so vsetkym.
ja sa snazim zdravovat zdravo a aj svojim detom nedam uplne vsetko. ale zial niektorym zlym potravinam sa clovek aj tak neubrani. 😖

rybca
14. jan 2014

@vever1 a preto treba kupavat co najmenej upravovane potraviny a varit doma, aj my niekedy zhresime a kupime polotovar, alebo hotove Lacimu do prace, ale snazim sa to eliminovat..🙂

ervenka
14. jan 2014

@vever1 tak na dobru, kvalitnu cokoladu mi tu nesiahaj 😉 Ta bola, je, aj bude mnamkota...

ikke
14. jan 2014

ja len tolko k danej teme: vsetko s mierou 😉
aj tuky a aj sacharidy su potrebne, treba sa ale snazit vybrat tie zdravsie.
a kedze ani stres zdraviu neprospieva, nadmerny stres kvoli jedlu moze tiez byt kontraproduktivny 😉

akurat dnes sme po dlhom case mali eckovu ikea omacku na biologicke gulicky (ale uz asi naposledy, len musim niekde zistit, ako sa da doma vyrobit bez masoveho bujonu pre vegi mm...) a akurat dnes som zas kupila lenor (fuj, bol v akcii a do kelu ked nic eko take makke pradlo neurobi 😝 😅 )

rybca
14. jan 2014

@ikke vsak sprav besamel a namiesto masoveho vyvaru, daj zeleninovy, alebo nechaj len redsi besamel, so vsetkym co k tomu patri, okrej toho masa,

cestovatelkaandrea
15. jan 2014

@rybca ale.... nedvihaj mi adrenalin 😀 😀 😀

rybca
15. jan 2014

@cestovatelkaandrea som zvedava co na to povie Laci, ked mu to pustim..🙂

ervenka
15. jan 2014

@rybca deti s IBA svk obcianstvom, takze miesane nemusia? Zase dalsia jujovina...

rybca
15. jan 2014

@ervenka miesane asi nie..🙂

ikke
15. jan 2014

@ervenka miesane urcite nie, tu na konovi je o tom kdesi uz par rokov cela tema 😉 aj @palinkova o tom vie z kona myslim...

@rybca noo...besamel som v zivote nerobila 😅 ale tak asi bude musiet byt niekedy moje "tenkrat poprve" 😀

ervenka
15. jan 2014

@rybca @ikke tak nas sa to potom netyka. 😉

rybca
15. jan 2014

@ikke tak co som kukla recept na tu omacku, tu http://www.dobre-recepty.sk/detail/5344-svedske... tak pokojne bud daj namiesto masoveho vyvaru, zeleninovy, alebo o to viac mlieka..🙂

vever1
15. jan 2014

tak hlasim ze my mame za sebou uz prvy den v skole. boli sme sa ukazat, aby sven videl ako to tam bezi ked je hodina, videl akych bude mat spoluziakov a hlvne ucitelku. len som nevedela ze oni hned rano maju hodinu v telocvicni a tak sme prisli do velkeho chaosu, kedze tam dieti lietali a vyskali a nas sven bol z toho uplne hotovy a drzal sa ma ako kliest 😖 mi ho az luto bolo 😖 Emme to bolo sum a fuk, ked sme potom preslinaspat do triedy a sedeli vsetci v kruhu a ukludnili sa tak sa mu aj trochu zapacilo. tak uvidime. Juff sa mu apci ale pocula som od viacerych znamych ze je vraj prisna tak uvidime a najlepsie bolo ked sa ma spytala ze s kade som tak potom z nej vyslo ze ma kamaratku z Ciech 😝 no a 12.2 uz ide na pol dna a po karnevala uz na ostro.

rybca
15. jan 2014

@vever1 tak podla mna zalezi na ucitelke, ako sa tam udomacni, tak dufam, ze mu to pojde, nas tento skolsky rok menil ucitelku, teda cele triedy vymenili, neviem preco, ale tato nova ucitelka sa mi viac paci pristupom k detom, aj ked velmi nerozumiem, ale vidno na prvy pohlad, ze to s detmi vie..🙂)

Inac nas Mato je uz skoro tyzden doma, horucky, nekasle, nesopli, len ho boli telo, usi, bol aj u doktora, vsetko ciste, tak ak sa mu do piatku nepolepis, tak budeme pytat krvne testy. Sa mi to nepaci.

vever1
15. jan 2014

@rybca sven mal 6 dni horucku a tak sme boli u dr a vsetko bolo ok ale aj tak mu nasadila atb kedze uz mal 6 dni horucku a horucka mu klesla az po 2 dnoch. nakoniec sa z toho dostal ale este tyzden bol taky ze ho vsetko bolelo, bol unaveny a bavila som sa v nedelu aj so susedkov a jej syn mal presne to iste len jemu horucka po 6 dnoch spadla tak ma mozno mati to iste, nejaky virus 😖

rybca
15. jan 2014

@vever1 a mal horucku permanentne? lebo Matovi to skace hore dolu aj mimo paralenu, paralen davame az ked to presiahne 39. a najhorsie je to, ze ked mu klesne, ozije, zacne behat po obyvacke, no a nahanaj ho s malou na prse..:(

ervenka
15. jan 2014

@vever1 hlasim,ze aj nas drobec je zahuhnany, v noci chrapka. A v skolke- Mama gaat naar huis, maar ik kom strakjes terug. A on na to- jaaaaaaaa, jaaaaaaaa, ale kutiky ust ma uplne do obrateneho U. A tie slzy. Este si zakyvame cez okno a musim palit, lebo sice povie daaag, ale ten plac. nak to nie je hystecricky, skor mi to pripada, ako keby mu bolo luto, ze odchdzam... Juff o nom- ale inak je mily, nebije sa, pekne sa hra s detmi- pod stolom 😉 aj sa naje, vypije... Len ta rozlucka- musi ho mat na rukach, cumlik v ustach.... Fakt dufam,ze sa to zlepsi.
Taku juff (s kamockou z ciech) chceme aj my... Inak, mate Berkelo, vsak?

vever1
15. jan 2014

@rybca no on mal tak stale 38.5 - 38.6. ked dostal paracetamol tak mu to kleslo ale on bol celkovo taky tichsi a dokonca sa sam pytal spavat cez den co on uz dlho cez den nespi.

@ervenka no nas este stale place pri rozlucke 😖 a mame groot berkeloo 😉

cestovatelkaandrea
16. jan 2014

@ervenka
@vever1
@rybca
@ikke
baby tak ta povinna skolska dochadzka na SR je pre deti ktore maju len jedno obcianstvo a to slovenske a trvaly pobyt na SR. Moje deti sice maju SR obcianstvo ale trvaly pobyt na SR nemaju.Z toho vypliva, ze do skoly na SR chodit nemusia 😀 😀 😀 😀
Velmi sa mi lubi ako podavaju informacie v slovenskych spravach. Vzdy len jpp. Cize ciastocne info a nie kompletne. Potom naseru 70% ludi a az potom vyjde najavo, ze to nie je tak ako to bolo podane. Jednoducho slovenske media!!!
Katka Mati ma slovensky trvaly pobyt? Neda sa mu ho zrusit ak ho ma? Potom by tam nemusel chodit.

cestovatelkaandrea
16. jan 2014

@vever1 no super, tak ste uz boli v skole. skoda ze to tak divoko zacalo. ono to chce cas. Neboj Svenovi sa urcite bude velmi lubit. Aj na hurhaj si v skole zvykne. Bud rada, ze ucitelka je prisna. Horsie je, ked je taka, ktorej je vsetko jedno. Damian robi vacsie pokroky pri prisnejsich uciteloch.

@rybca Katka to o com pises je udajne nejaky novy druh chripky. Vraj len teploty, unava a bolest hlavy. Vela ludi ju ma a ani nevie ze ju prekonava. Tak dufam, ze to Matimu rychlo prejde, predsa len tyzden je uz dost. Nech mu to rychlo prejde a dufam, ze je to len ta chripka a nic ine...

ikke
16. jan 2014

@cestovatelkaandrea si si ista s tym trvalym pobytom? ak ano, tak potom je to fajn 😉

a to s hlasenim pobytu deti od 3 do 6 rokov slovenskym uradom ste uz poculi? 😀 teda hlavne tie, co maju trvaly pobyt na SK...

rybca
16. jan 2014

@cestovatelkaandrea Mati je narodeny na SVK, takze jasne ze ma trvaly v Samorine a ak by som ho chcela odhlasit, tak musim v prvom rade seba odhlasit, takze ja sa idem modlit, aby si SVK zobralo za vzor Cesko a do roka zrusilo tuto povinnost, inac neviem, ale mozno to tak nechame, 300 eciek je aj tak menej ako jedna cesta na SVK

Dnes Matimu zacal vytekat hnis z ucha, poobede ideme k doktorovi, tak som zvedava co povie, inac nechapem ako mohol byt v piatok cisty, ked dnes taka davka ide von, uz som aj ja z toho hotova, Julia je nervozna zo zubov, vcera dnes migrena, brajgel je tu, nestiham ani varit, no hruza

rybca
16. jan 2014

@ikke jedna vacsia blbost ako druha, ja vravim, ze asi potrebuju zaplatat dieru v rozpocte, preto si vymyslia sprostosti s pokutami, ja by som teda svoje dieta nikam nehlasila, dostane sa k tom nejaky uchyl a presne vie, kam ma ist...

rybca
16. jan 2014

@cestovatelkaandrea takze, mame zapal usi a antibiotika, toho zastupujuceho lekara, co ho vysetroval v pondelok, by som nakopala do zadku

cestovatelkaandrea
16. jan 2014

@ikke no aspon tak tvrdia viaceri ludia co ten zakon studovali podrobnejsie a nie len z pocutia medii. ale ak mi napisete link, o aky zakon ide tak ho nielen ja ale este aj moja znama moze prestudovat z pravnickeho hladiska a potom vam tu mozem napisat ci ide o deti s trvalym pobytom aelbo nie az viacmenej na 100%.

no a to hlasenie je blbost nad blbosti. opat sa to dotyka tych nespravnych osob a tych co sa to ma to ani neskrabne...

cestovatelkaandrea
16. jan 2014

@rybca no to mohol fakt vidiet, to nezacne vytekat len tak zo dna na den.... najprv su uska zacervenale a az potom to zacina ist do hnisu. takze uz pri tom prvom stadiu mal nieco robit. to sa ani nedivim, ze Mati bol hotovy... nastastie to nie je ta nova chripka, lebo ta skoli deti a aj dospelych tak na 1-2 tyzdne.

ervenka
17. jan 2014

@rybca my sme tiez museli ako na klavir, ked to zacalo u Daniela. Vsetci,ze zacinajuci zapal, ani nikto nic, aj ked sme povedali, ze cestujeme letecky s nim. Az som sa nasr.... a povedala nasemu dr. ze nech nieco da, ideme na dovcu, je to zacinajuci zapal, vonku fuci. Tak sa na mna pozrel, a dal. Tu fakt len zvysit hlas pomaha.