Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
23. jan 2014

@janinka25 no je to dost, ja viem. fakt za to mozes mat vela ineho. no hold NL, za vsetko sa tu plati...

bsejrkova
23. jan 2014

Holky, 31 ledna a 1 unora maji V Etosu 50% slevu na Pampers New Baby!

rybca
23. jan 2014

@bsejrkova nam sa tieto plienky nepacili, mali sme ich len ako dacek v pakete z Prenatalu, maju taku divnu sietku, ktora sa malej strasne lepila na ritku, strasne banujem za Huggies, tie boli najlepsie..:( teraz pouzivame Lidlacke...

cestovatelkaandrea
23. jan 2014

@rybca my sme kupili Lidlacke 4-ky a Kilco chytil na ne reakciu. My pouzivame tie z Kruidvatu. 1-tky a 2-jky smrdia ale trojky a stvorky su OK a omnoho jemnejsie a nesmrdia.

cestovatelkaandrea
23. jan 2014

@bsejrkova co som sa ich napouzivala pri Damianovi, lebo on len na tieto nemal alergiu ked bol drobec 😀

ikke
23. jan 2014

@cestovatelkaandrea
@ervenka
vdaka za tipy, kupili sme nakoniec v bristole take cvickoidne, aspon nebude mat problem s lenivostou v ramci obuvania 😀 nejakym zazrakom tam v jednom modeli mali cislo 29, co bolo dlhe ako 30 a siroke ako ostatne 29 😅

ikke
23. jan 2014

@cestovatelkaandrea inak adidasky na uzku nohu? 😕 adidasky su hlavna obuv mojho poloafrickeho synovca s uplne africkou (=sirokanskou) nozkou 😀

rybca
23. jan 2014

@ikke ked znackove, tak Nike su uzke

ervenka
23. jan 2014

To bolo prekvapko, ked som prisla domov. 😠 Svokra+svagrina rozvalene na gauci, Danko roztrhol stranku v jeho Bumba knihe. Ze ani nevedia, ako to spravil. Jeho voda na pitie uprostred velkeho stola, ale noz na okraji. Ze nechcel jest, tak po chlebe (z ktoreho nemal 1 kusok!) mu nic ine nedali. Zjavne mm pohovory nezaberaju, takze startuje sa orkan Elena. Vysledok moze byt a- svokra pochopi, bude chodit aj nadalej ku nam a bude sa chovat normalne B- urazi sa na kost, nebude chodit a my si najdeme oppas cez GGD a bude klud. Len svokra uz neuvidi svojho vnuka. 😝 A mne dnes praskla koza na spicke prsta pocas roznasania posty. KEby som bola SM, tak si to uzijem, kazdy roh obalky mi isiel do tej rany... Ale zajtra piatok, kupim jahody, bude fajn.

cestovatelkaandrea
24. jan 2014

@ikke
@rybca no ja neviem baby ale ja si kupujem bezecke tenisky a Adidasky boli vzdy uzke (akurat na moju uzku nozku a este aj Asics) Nike mi bolo vzdy siroke a aj predavac to hovoril, ze Nike su na sirsie nozky. No a z toho co som videla v obchode pre male deti, tak Adidas boli pekne uzke a Nike take ako tenisky na medveda. Este sa v nich aj noha zle ohybala.
Ste ma teraz trocha prekvapili 😕
damco ma nieco taketo a su fakt dost uzke http://www.shooos.sk/adidas-round-it-low-w.html

leonii
26. jan 2014

Maminky otázočka,na SK som nakupovala vo veľkom na MK,je aj tu nejaká stránka s takýmto zameraním,alebo overené Shopy pre detičky,ale mňa za rozumné ceny alebo vypredaje.Našla som len wehkamp,marktplaats.Ďakujem 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rybca
26. jan 2014

@leonii tak my vyuzivame Marktplaats a zlavy v CA a HM

ikke
26. jan 2014

@leonii presne ako rybca, plus h&m sa oplati cez net, lebo mozes pouzit az 3 zlavove kody naraz 😀
http://www.hm-kortingscode.nl/
http://www.kortingscodehm.nl/

ervenka
26. jan 2014

@leonii presne ako @ikke- online h&m + zlavove kody to istia. Pokial nemate na schranke nalepku "ziadne reklamy", tak obcas chodia reklamy a v nich napr. korting stickers z v&d- to sa tiez oplati. Hema ma obcas tiez akcie 3halen 2 betalen. Da sa celkom usetrit, len musis pozerat, co kedy a kde...

leonii
27. jan 2014

@rybca
@ikke
@ervenka
Ďakujem baby 😀 h&m sa mi veľmi páči. Už som včera spravila z mm kredistkou prvú objednávku tak hádam prekladač spravil svoju prácu dobre 😀. Ja som rada mm až tak nie,dúfal,že to obdobie kľudu bude dlhšie 😀.

ervenka
27. jan 2014

@leonii nahodou, teraz su vypredaje. Ak pridas ku objednavke kod na 25% zlavu z najdrahsieho produktu, 5e zlavu a zadarmo postovne mas hned peknu sumu usetrenu. MM tiez raz- boze zase 56e? ANo, ale povodna cena bola 102e. 😝 😀

cestovatelkaandrea
27. jan 2014

@ervenka
@ikke
@leonii
@rybca super baby. tatko ma to nenapdlo este nakupovat. vzdy sa trtulikame do obchodu H&M alebo C&A a nakupejem deckam naraz vela oblecka. Teda lepsie povedane Damcovi, lebo Kilco nosi vsetko po nom 😀 tak skusim kupovat cez net castejsie. ja ked chcem nieco super lacne na zodratie tak vbhenem u nas do Zeemana- ale maju tam aj pekne veci. Napr teraz som tam kupila Damcovi pekny svetrik za 7e a v HM by stal tak 15-20 euri. Len ten smradek musim vyprat aspon 2 krat kym to pekne vonia 😀

cestovatelkaandrea
27. jan 2014

@ervenka tak ako orkan Elena dopadol? Svokra pochopila. To co bolo u vas sa fakt nerobi. Mne teda ani kamoska co varuje decka sem tam, toto nikdy neurobila. No a svokra a mama to su ine opatrovatelky, to netreba ani komentovat, lebo to je vzdy na 100% v pohode.

ikke
27. jan 2014

@cestovatelkaandrea
@leonii
ano ano, aj Zeeman je obcas dobry, niekedy aj wibra, ale ta skor na male deti. len si to treba dobre poobzerat, lebo niekedy su zle zosite a pod. a u Zeemana zasadne o cislo vacsie kupujem 😉
a este aj Takko (je aj v Zutphene), len ti si zas nerobia moc starosti s velkostami, tam najdes v ramci jednej velkosti toho isteho modelu aj 5 cm rozdiel v dlzke 😝 ale to mozno poznas aj zo Slovenska, tam su tiez tieto obchody

ervenka
27. jan 2014

@cestovatelkaandrea svokrina odpoved bola, ze ona nevie, kedy Danko roztrhol knihu, a ze ved oni ani nevedia, co maju s nim robit... No co asi?! Hrat sa! citat knihy,. puzzle... Thomas... voooooobec nemame obyvacku pomaly ako hrackarstvo. A inak, ona to hovorila z takym kludom, normalne pasiv agresiv. Keby som mohla tak ju zdrapim, zatrasiem... Ale inak, ze Daniel nie je narozne dieta. Tak fakt nechapem, preco sa mu normalne nedokaze venovat. Hlavne,ze tie druhe decka- tie aj pesnicky ucila... Dame este jednu sancu a ak mi predlzia zmluvu pri postnl, tak hladame normalnu oppas... Povedala som mm, ze v utorok vytiahnem kabel od tv, ze je "pokazena" nech milostiva necumi na TV, ale sa venuje drobcovi. A to bolo reci, kym som nerobila,ze oni Daniela malo vidia atd... Teraz ma sancu 2x/tyzden a aj tam figa z toho... 😠

leonii
27. jan 2014

@ikke No v tom Zeemane som bola pozrieť,ale s mladou a to bola len rýchlovka,že čo je to vlastne za obchod,lebo madam zahlásila že jej treba cikať a ja panika,že kde je WC ale sme vbehli do nejakej cukrárne a nejako som sa rukami nohami dohovorila,takže katastrofa zažehnaná 😀 v Zutphene som bola min. týžden sama po prvý krát pešo,lebo ja nemám vodičák a bicykel som dostala,ale je tažký jak hovedo a s mladou(20kg) iný zaberák a to sa mi smiali že tu nie sú kopce ale ja nemám prehadzovačku ☹. Ale aku taku predstavu mám,že ake obchody tam sú. Tak sa musím natrénovať aby sme mohli chodiť nakupovať a na kafe 😀

ervenka
27. jan 2014

@leonii teraz aktualne- hema koopjes. Ak si nechas poslat veci len do najblizsieho obchodu neplatis postovne 😉 http://www.hema.nl/winkel/koopjes

cestovatelkaandrea
27. jan 2014

@ikke tak ten rozdiel v dlzke som zazila aj u Zeemana. ma skoro porazilo, ked som kupila Damcovi par krat veci a boli mu male. odvtedy kontrolujem. aj spodare, lebo tam sa milia este castejsie ako by sa patrilo 😀

cestovatelkaandrea
27. jan 2014

@ervenka tak to je uz riadne ignoracia zo svokrinej strany. to by som ja uz riadne vybuchla.... ta obdivujem, ze si este kludna. som sa zasmiala, ze povedala, ze nevie co s Dankom robit..... to sa vobec da aj povedat? ja by som si normalne nasla oppas. sice budes musiet platit za to ale asi by to bolo pre Danka lepsie.

ervenka
27. jan 2014

@cestovatelkaandrea klud sa da vycvicit, ale.... Mm este povedal,ze posledna sanca, lebo ze oni by sa do kosti urazili... Ale aj on sam povedal niektore veci svojej mamicke do oci. Svokor len sedel ticho.. A svagrina sa zodvihla a odisla. Dame speci pokec len s nou. No a ta oppas- pokial je registrovana cez GGD, tak peniaze sa vratia. Alebo mi nepredzia zmluvu a budem doma. A inak, mm zacina vymyslat o druhom dietati. To teda nie, lebo ak ja budem robit, neviem si predstavit, ako sa svokra postara o 3mesacne babo, ked sa nedokaze postarat o 2rocne ditko. 😝
Ozaj, mm mi kupil kyticu- ze antistresove kvetinky. ;)

ikke
27. jan 2014

@ervenka kyticu z cokolady mal kupit 😀

cestovatelkaandrea
28. jan 2014

@ervenka tak ste dobre urobili... ze ste to svokrovcom povedali. no to hej, ze peniaze za oppas vratia ale nie vsetko a aj to je riadna palka. nas v cistom vyjde skolka s BSO pre deti nieco cez 800euro mesacne.
Tak druhe ditko.... no manzel na to ide dobre 🙂 najprv kvietky, potom pride cokoladka..... 😀

rybca
28. jan 2014

Ja len upozornim, ze v Zeemanovi treba nie len kukat velkost, ale aj ovoniavat, minule mi chemicky zapach nevysiel ani po 3 praniach, nastastie sme mohli vymenit za iny tovar.

@ervenka ja by som uz bola na prasky z nich, vela zdaru s poslednou sancou..🙂 inac u nas sa uz deju velke zmeny, aj wijky sa budu vsetky menit a od noveho roka uz nie som ani v roostri na zastupovanie, tak uz asi fakt so mnou nerataju, ale nevadi, pride nieco lepsie..🙂))

ervenka
28. jan 2014

@cestovatelkaandrea akoze pche, svokra ma nas totalne ale totalne na haku. Prisla som domov a kde bol poharik s vodou? Na velkom stole!!! Ani z ruskeho vajicka si Daniel nedal... Ale telka isla na plne gule.
Takze uvidime ako to bude s mojim kontraktom a poriesime. Ak oppas, tak bude chodit ku nam. A tie su lacnejsie ;)

janinka25
29. jan 2014

ahojte prosim Vas ake su smeti "snoeiafval (op afroep) je to iba par mesiacov v roku a neviem čo to je ani prekladač my to nechce prelozit a potom este "BEST-tas". No s tym zeemanom ja som akurat kupovala teplaky a ze velkost 116 ale to vypada na nejaku 122🙂