Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
3. feb 2014

@erique12 @ankanl ja som tiez chcela tu istu zial nevyslo mi to aj ked sme boli dohodnute lebo v tom case male niekoho ineho. koncila u tej zeny az o 3 dni a ja som to nehccel azas tak robit ze 3 ndi budem mat inu a potom ju, lebo mi to zas pre tu druhu nebolo fer ak by si svoju robotu dobre urobila. tak nakoniec prisla aspon na navstevu 😀 a ta druha bola teiz super, dokonca sranda bola ze ju moj mm aj poznal lebo mala dcerku v tej istej skolke takze ju mm kazde rano stretaval ked nosil syna. no a este stale sa stretavame. 😀

@ervenka no verim ze ti ej to luto. ja to tiez poznam 😖 teiz nie vsetko viem ale sa dozviem az po funuse a potom mi mama povie ze ma nechcela zatazovat hlavne ze ked ja nieco hned nepoviem tak uz je nahnevana 😖 a chvalabohu je vsetko OK.

klariks
4. feb 2014

Hezky den preju,omlouvam se,ze sem takto vstupuji,jsem mama dvou deti a v Holandsku neziju,jen prosim o radu. Netusite kolik by stalo preposlani balicku (lehkeho) z NL do CR prosim? Nebo neexistuje nejaka preposilaci sluzba z Nl.V Nemecku to takto funguje,ale jak to dostat z Holandska jsem bezradna..jedna se o zaplacene oblecky pro deti...dve kombinezky a dve bundy.Nechci vam tu rusit tema,tak jestli by se nasla nejaka z vas,ktera by mi kdyztak napsala SZ? Dekuji moc..jeste jednou se omlouvam..

janinka25
4. feb 2014

@klariks ahoj podla mna to bude dost drahe ja som posielala len obyčajnu obalku z holandska do nemecka s potvrdenim a stalo ma to 11eur. balik aj ked lahky určite bude dost drahy. posielala som pozdrav na vianoce tak som platila 2 eura islo to normalne.
nepoznam nejaku inu prepravnu spoločnost, teda som neposielala este. len klasickou postou, skus pozriet tu

https://www.postnl.nl/voorthuis/

klariks
4. feb 2014

Dekuji Janinka, ted mi nasla kamaradka nejakou preposilaci firmu,ale ti chteji za balik 0-10 kil myslim 39 Euro ☹ ☹ ☹ silene...mela jsem tam znameho, ktery tam zil a sem tam jezdil do CR, tak mi driv sem tam neco dovezl...ale ted uz je bohuzel zpet v CR...mrknu na to postnl jestli by to vyslo lip...

janinka25
4. feb 2014

🙂 strasne niečo. s postnl myslim, ze to bude take iste, postovne je tu velmi drahe

cestovatelkaandrea
4. feb 2014

@klariks no bohuzial baliky su z NL drahe. este zvlast ked posielas este aj s pripoistenim
t/m 2 kg zonder Track&Trace/€ 11,00
2 kg/ € 18,50
5 kg/ € 25,00
10 kg/€ 31,00
20 kg/ € 40,00
30 kg/ € 50,40

klariks
4. feb 2014

dekuji holky

ikke
4. feb 2014

@klariks cez DHL sa asi este oplatia najviac, do 10 kg za 20 eur

ervenka
4. feb 2014

@klariks je este http://www.parcelinternational.nl/ ale to sa robi online, lenze treba sa tam zaregistrovat, oni pracuju online- vraj garancia "od dveri ku dveram"- a navrhnu oni sami najlacnejsieho prepravcu. Ale vobec nemam s nimi skusenosti. Len s postnl.

@cestovatelkaandrea inak, napr. balik smer SVK->Nl tiez niesu prave najlacnejsie- balik 2.triedy 4kg= 23e. Ale aspon prisli vzdy nacas.

bejbatkooo
4. feb 2014

teeeda Klárko, tys tady získala informací .. maminky, moc děkujeme !! :** a ještě dotaz, neznáte v nl náhodou někoho, kdo občas jezdí do čech? jsme už zoufalé 🙂 nemůžeme na nic přijít a chceme objednat z jednoho holandského eshopu dvě kombinézy a bundy pro syny .. bohužel to jde jen na holandskou adresu, ale vše by bylo předem zaplaceno, takže jen někam balík šoupnout a pak vymyslet, co dál 🙂 máme kamarádku v anglii, naoplátku můžeme také pomoci "cokoli" sehnat .. P.

bejbatkooo
4. feb 2014

zítra končí slevy 🙂 - www.pompdelux.com .. pokud neznáte, koukněte 🙂 ale pozor, jejich věci jsou tak úžasné, že se na ně stává závislost .. no však vidíme samy, jak jsme s Klárkou dopadly 🙂

kuwait
5. feb 2014

ja som posielala mame balik cez colissimo postu z Nice Francuzska a ti somari jej to nedorucili a za 10 dni vratili naspat do Nice .Takze ja by som radsej s DHL nabuduce tam je istota ze to dorucia .

kuwait
5. feb 2014

tiez to stalo 35 eur 7 kilovy balik

cestovatelkaandrea
5. feb 2014

baby pre vsetky, ktore chcu troska ponamat telo odporucam stranku http://www.fitnessblender.com/ normalne to cvicim uz dva tyzdne a je vidiet vysledky. vcera som si dala 88 minutovy program a teda mala som co robit.

ervenka
5. feb 2014

@cestovatelkaandrea mne sa paci toto cvicko od tej babule-

https://www.youtube.com/watch?v=I2PKsIVIsz8

A aj by som cvicila, ale uz 2 tyzdne som prechladnuta, stale ma drhne od kasla. Isla som ku dr. a dr zistila, ze mam jemne chytene krcne mandle, ale horucku nemam, takze 😝 nic mi nedala, ale ze mam pozorovat ako postupujem. Vcera bola sranda pri roznasani posty- niekto nieco palil a skoro som sa od kaslu zadusila.

janinka25
5. feb 2014

diky za tip vyskusam, ja som zacala behavat minuly tyzden a hned som aj skončila 🙂 bola som chora, ale dufam, ze dneska sa uz prinutim. do posilovne sa chystam uz skoro mesiac, len ked som stale s detmi večer sa mi potom nechce ist. mas aj take tazke činky?ja mam len kilove a to je malo.

rybca
5. feb 2014

@cestovatelkaandrea ja 3x tyzdenne chodim hodinu podla tepu, od januara som dala dolu 4 kila a 3 cm z brucha..🙂 to mi zatial staci, teda takyto postup, ak zacnem stagnovat, tak si pridam nieco ine, ono s mojou vahou aj tak velmi dynamicke veci nemozem

cestovatelkaandrea
6. feb 2014

@ervenka no ved oni maju vselijake moznosti na vyber. ja som si navolila taky program, ze jeden den zabijak 88min aj s posilovanim a potom este dva dni v tyzdne kardio 30-40 minut + posilovanie extra brucho 10 minut. no hadam to dam dole. mala som uz 69.3kg a za jeden a pol tyzdna som spadla na 67.4kg. ale okrem toho cvicenia este chodim raz to tyzdna na zumbu a po veceri o 18.30 u NEZEREM. prve dni boli velmi tazke ale teraz sa to uz da. kavu menej sladim a na obed jem uz iba dva chlebiky (doma pecene) namiesto styroch.... tak hadam na tych 60kg do leta padnem ked pojdeme domov pozriet rodinu.

No s tymi mandlami nezavidim. Skusala si kloktat slanu vodu? Mne to na mandle robi velmi dobre. A aj naparovanie nad slanou vodou je super na nosne dutiny. Skus, mozno ti to pomoze 😉

cestovatelkaandrea
6. feb 2014

@rybca super Kati, ked sa stretneme na buduce tak sa mi budes musiet predstavit 😉
Inak su tam aj cviky bez skakania, takze ked das este nieco dole tak potom by to mohlo ist. ja som zistila, ze som po dvoch tyzdnoch ohybnejsia ako som bola 😀 😀 😀 uz docaahnem aj na spicky prstov ked sa zohnem 😀 😀 😀 😀 a ked pride jar, idem behat. to mi v zime velmi chyba

cestovatelkaandrea
6. feb 2014

@janinka25 aj ja rada behavam, len v zime to nerobim, lebo hned ochoriem. preto cvicim len doma. ale na jar to rozbeham a drobec pojde vedla na bike 😉
inak cinky nemam. na zaciatok pouzivam 1.5l mineralky. neskor kupim ked zosilniem.

ervenka
6. feb 2014

@cestovatelkaandrea naparovanie este ok, ale kloktanie- asi som uz vo vyssom leveli 😉 lebo to hrozne palilo. Voda nebola horuca, ani vela soli som nedala... ale dnes mi mamina volala, ze posiela take vselico prirodne, tak budeme sa liecit.

A ked sme pri lieceni- svagor je uz doma. Vcera ho bola pozriet moja mamina. No a ze je este oslabeny, ale inak pohoda. A ta zrazenina bola vo velkosti bananu! Uraz sa stal pocas lyzovacky v pol. dec., ze nejaky clovek pred nim necakane odbocil do lava a tam bol svagor. A bolo BUUUUM... Svagor aj srandoval s maminou (teda so svojou svokrou) pocas navstevy, ze on vie, ze banany maju byt v bruchu a nie v hlave. 😉

cestovatelkaandrea
6. feb 2014

@ervenka no hadam ti to teda rychlo prejde po prelieceni 😉

Obdivujem svagra, ze to uz tak sportovo berie. Strasna smola, esteze to tak dopadlo ako to dopadlo a nie ako so Schumim ☹ Fakt mal stastie, ze to dopadlo takto.

ervenka
6. feb 2014

@cestovatelkaandrea myslim si,ze za svoj zivot moze dakovat mojej sestre. KEd videla ako on trpi, a nemohla sa na to pozerat, zobrala ho do nemocnice. A tam po vysetreniach, ze datum operacie 15.2. haha. tak sa sestra nasr... a zavolala znamej. A operacia bola o mnoho skor. Zaujimave, ze jeden dr. povie, ze zrazenina pri mozgu nie je zivotu ohrozuuca situacia (pockame a uvidime) a druhy ze hned operovat...

leonii
7. feb 2014

Ahojky,kúpim tu mak? 😀 😀 😀 😀

rybca
7. feb 2014

@leonii my kupujeme u turka, vola sa to maanzaad

irennn
9. feb 2014

Ahojky holky....ani nevím,kde začít..manžel dostal dobrou nabídku na práci v Holandsku,ani nevím,kde přesně,..nechtěla jsem o tom ani slyšet,protože mám hroznej strach jít s tak malým miminkem do ciziny,kde nikoho nebudu mít,ani znát a i ten můj jazyk je hodně špatnej...co bych tam dělala?Jak bych vychovávala své dítě apod...prostě jsem toho plná a mám hroznej strach....on by tu práci chtěl,ale já prostě nevím... ☹

styna87
9. feb 2014

@irennn Sice nebydlíme v Holandsku ale v Německu...taky jsem měla strach, manžel šel za prací...a já nakonec po čtvrt roce za ním. A neměnila bych. Život v zahraničí je o něčem jiném. A dle mého se má zkusit všechno. Taky jsem původně moc nechtěla, ale co kdybychom za 5, 10 let litovali, že jsme to nezkusili. Já zatím nepracuji, chci se prvně zdokonalit v jazyce...a tajně taky doufám, že si k nám konečně najde cestu miminko.

leonii
10. feb 2014

@irennn Ahoj,ja som tu len od januára. Mám 3 detičky a ja som sa na sťahovanie tešila,ale samozrejme aj obávala.Ja viem troška po nemecky a to je všetko.Doma som z malou a pomaličky sa učím po holandsky hlavne cez pc. Neboj,zatiaľ čo môžem povedať ludia sú tu veľmi milý a ochotný 😀 Ako ja som si vždy vravela že prečo sme z mm nešli do zahraničia kým sme deti nemali a už som neverila že budem žiť inde ako na sk,ale podarilo sa.Beriem to ako novú skúsenosť a vždy sa predsa môžeš vrátit 😀

irennn
10. feb 2014

@leonii Děkuji,jsi hodná...já nad tím celou noc stále přemýšlela,že jsem ani nemohla spát...no mám strach, ale tak se mi to pomalu v té hlavě rozleží....uvidím...a jak jste zvládli tu administrativu? Zajímá mě,když pobíráš rodičovský příspěvek, bereš ho i nadále?....Jako já už myslím na to,co s bytem, co pojišťovny apod...

leonii
10. feb 2014

@irennn No tak ja už materskú neberiem,lebo malá mala v septembri 3r. Ale kým sme boli na SK tak sme si vybavili poberanie prídavkov z hol. v plnej výške,bez doplatkov aby sa to stále nemuselo preratavať. Neviem ako je to u vás z prídavkami.No a rozhodne je potrebné si dať preložiť vaše rodné listy všetkých do angličtiny a nechat si ich Apostilovať to sme tu potrebovali a aj sobášny list,na ten sme zabudli a potom to stálo kopec nervov.Malého očkovací preukaz,pas a aj ked sme v EU dala som si aj ja z manželom čo ked by sme občiansky stratili alebo niečo podobné. Ja som bola na socialke a v mojom prípade aj na urade práce nahlasiť že odchádzame.Neviem ako je to v ĆR tak tam by som zavolala.No a poisťovne to je tak že ja som poistena tu v Hol. ale to sme boli už pred tým,lebo na SK je to tak,že ked mm pracuje v zahraničí a ja som nepracovala(bola na materskej) tak som musela byť poistena v hol.poistovni. Inak nebol problem,mala som preukaz EU a teraz už mám originál hol. a tie slovenske som musela odovzať. Ale to závisi od toho či mm pracuje priamo pre hol.alebo cez agentúru.Inak to ti tiež povedia na zdravotke.No a čo sa týka bývania,mi sme boli v podnájme takže mi sme to neriešili,ale aj mi sme boli v byte kde majitel pracuje v zahraničí a byt dáva do podnájmu a o všetko sa starala jeho matka.Máme tu už dr. a dnes idú decká k zubárovi takže aj toto funguje dobre 😀
Keď budeš mať nejaké otázky ak bude môct tak pomôžem 😀