• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Maminky z Holandska, pridajte sa

23. mája 2017 
Ták prvé Babkine koláče pečene v Holandsku a že sa podarili :grinning:
3. máj 2014 o 17:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@leonii mozme prist na navstevu? do pol hodinky sme u vas :grinning:
3. máj 2014 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ikke jj,len si neskoro napísala mám doma také kyseliny a ledva som si pár uchmatla :grinning: Keď budeme nabudúce piecť tak dáme viacej cesta a dáme kafe a koláčiky :grinning:
4. máj 2014 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@leonii jaaaaj nerob chute. Aj ja by som si dalaaa. :grinning:
4. máj 2014 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ikke ja som sa inac dnes smiala ze by sa to ludom v urk nepacilo keby vedeli za cely den upratujem. By ma hadam aj z ich dediny vyhnali keby som tam byvala :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale inak smutne ze sa pre 2 minuty ticha narusi nedela. :rolling_eyes:
4. máj 2014 o 23:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Musim pochvalit mm. To bol fakt gol, co spravil! :grinning: Boli sme sa pozriet na fucik a cestou domov sme sa este zastavili u svokrovcoch, drobec celu cestu- opaaaa... Pri kave mm spomenul,ze v sobotu ide kamaratovi na rozlucku so slobodou, a ja pracujem= ci moze svokra prist poobede cca od 12,30 do 17,00. A ona,ze oni su velmi zaneprazdneni- najmladsej mm sestre prestavuju cast farmi , a ze v SO budu davat podlahu. A mm na to- "A to budes aj ty pokladat tu dlazbu, ked stale hovoris, ze ta kolena bolia?" Ona- ze ci by nebolo lepsie, aby Daniel prisiel ku nim. MM na to,ze ved budu vsetci tak zaneprazdneni, ze to nie je dobry napad. Taky pekny tenis to bol :stuck_out_tongue_closed_eyes: Svokor sa normalne zasmial.. Svokor hned- ved chod, oddychnes si atd. Svokra nakoniec,ze mame zavolat kedy presne treba prist. Ked uz sme isli domov, mm ze nic si z toho nerob, ona sa len snazi dokazat ako vsetci vela robia a pri tom ona len stale kavickuje. Mozno sa aj moj otec potesi,ze sa jej zbavi... Jooooj tolko sarkazmu za kratku chvilu... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. máj 2014 o 23:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
dobrý den, sice tady nepatřím ale brácha ted pojede pracovat do Holandska-na brigádu, tak jsem dostala za úkol jak se pohybují ceny v obchodech oproti ČR, může mi někdo napsat ty základní potraviny jak jsou cenově?
7. máj 2014 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@smardik pre zaciatok pozri napr. tu
http://www.ah.nl/appie/producten
treba sa tam preklikat viacerymi kategoriami, mozno pomoze aj nejaky internetovy prekladac
7. máj 2014 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
smardik tak ceny su tu lepsie ako v Cechach. Albert Heijn je jeden z najdrahsich obchodov. a ak v meste kde bude byvat mavaju trhy tak tam nakupi aj o 20 percent lacnejsie ako v supermarkete. Urcite sa mu neoplati nosit jedlo z domu iba take co tu nezozenie ako poriadna klobasa a nejake tie dobosky :slight_smile:
9. máj 2014 o 17:59  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, viete mi prosim vas poradit kontakt na uradneho prekladatela do slovenciny na rodny list?
dakujem :slight_smile:
10. máj 2014 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erique12 pogoogli Antonin Macel (s dlznom na a a makcenom na c :sweat_smile: )
inak podla mna sa rodny list najjednoduchsie a najlacnejsie vybavuje na slovensku - tunajsi rodny list si das prelozit na slovensku z anglictiny, nemciny alebo hociktoreho z tych jazykov co su na tom medzinarodnom liste a potom dieta nahlasis na slovenskej matrike (ak mas trvaly pobyt, tak tam, ak nemas na SK trvaly pobyt, tak na hociktorej matrike)
10. máj 2014 o 23:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajana1 Coop je velmi lacny a Lidl.V Coop mam kompletny velky nakup za 50 eur,Albert Heijn ma vela veci z dovozu aj madarsku salamu aj ked je drahsi ale najdes tam vela veci ktore inde nemaju.
11. máj 2014 o 05:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmm, tak to asi zalezi od konkretneho miesta/mesta, u nas je Coop uplne najdrahsi supermarket. najlacnejsi je u nas (v okoli) Lidl, potom Jumbo, v niektorych veciach Aldi, ale naozaj len v par veciach a hned za tym je narovnako AlbertHeijn a Emte...
11. máj 2014 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikke v Amsterdame som kupovala, taky maly coop v obytnej stvrti za 50 eur som mala 3 velke tasky maso,sunky salamy huzaren salat, chlieb cukrovinky cola,mineralka,dzusy,zemiaky a rozne to hotove jedlo do mikrovlnky 3 kusy .
11. máj 2014 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kuwait nehadam sa, ja som 100km od amsterdamu a tu je to naozaj hned po Spar najdrahsi supermarket. neviem, cim to je...
inak za 50 euro robim bezne tyzdenny nakup pre 2 dospelych a 2 deti.
11. máj 2014 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikke
dakujem. na sk ideme az v auguste. nestihla by som poziadat o ten prispevok. moze sa len do 6 mes.tusim. alebo by mi to urobili cez postu?
11. máj 2014 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erique12 ved splnomocni niekoho z rodiny a mas to. Papiere posles cez postu, napr. medzinar. prva trieda na podpis 11e/list ale mas istotu,ze pride.
ja som davala prekladat cez SVK prekladatelov. Napr. www.ccjpreklady.sk http://www.dolmet.sk/ naposledy v 2011, ale predpokladam, ze vsetci este funguju.
Das vediet ako si pochodila ohladne prispevku pri narodeni? Lebo od 1.1.2014 sa zmenil zakon...
11. máj 2014 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ervenka
ako sa zmenil zakon? vies mi povedat, lebo ja som nepocula nic.
11. máj 2014 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobry vecer.. chcela by som sa vas opytat mamicky ci mate nejake informacie pri vybavovani otcovstva tu v holandsku. nevieme ake papiere nam treba vybavit..a ked povedia tak na slovensku nam ich nechcu vydat. vraj SR take nedava..nevieme co robit..prosim o radu.dakujem :slight_smile:
11. máj 2014 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janicka1987 netyka sa to nahodou prehlasenia o STAVE rodicov- t.j. ci ste manzelia, slobodni atd?
11. máj 2014 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erique12 http://www.employment.gov.sk/files/slovensky/uvod/legislativa/socialna-pomoc-podpora/13-z383.pdf
Pred tym mali narok matky s SVK obcianstvom, trvalym pobytom na SVK, dieta sa neriesilo.
A teraz musi mat aj ditko vsetko poriesene na SVK.
parag. 2 odsek 4) Bydlisko na účely tohto zákona je miesto, kde má
oprávnená osoba a dieťa sústredené najdôležitejšie zá-
ujmy na základe objektívnych kritérií, ktorými sú najmä
dĺžka pobytu, výkon zárobkovej činnosti, povinné verej-
né zdravotné poistenie, poskytovanie zdravotnej sta-
rostlivosti, bývanie s rodinou, návšteva predškolského
zariadenia, plnenie povinnej školskej dochádzky.
Na FB bola o tom celkom dobra hadka. Tak ma zaujima, ako pochodis.
11. máj 2014 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ervenka
hmm zaujimave. tak sa asi na to vy...m :angry:
diky za info. aspon si usetrim nervy. :slight_smile:
12. máj 2014 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erique12 v principe si mozes podat ziadost. Ak si dobre pamatam, na konci tlaciva su kolonky "ma narok" "zamieta sa". Takze uvidis, len osobne by som s tymito peniazmi neratala. Ale ak dostanes, rada by som dala info dalej- ze sa to stale da. :wink:
12. máj 2014 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erique12 ja som ziadala na konci minuleho roku, vsetko cez ambasadu a postu, krasne sme to vsetko stihli,
12. máj 2014 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rybca ahoj Kati, tak ako bolo na SR? My sme vcera vecer prisli domov a dnes uz opat zarezavame...
12. máj 2014 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cestovatelkaandrea no vsak aj my, o pol osmej vecer sme dosli, a od vcera ma Mati v skole este aj minivierdaagse, som zvedava, kedy upracem poslednu vec z dovolenky..:slight_smile:))

a ked ta mam takto na linke, chcete k nam o dva tyzdne dojst? alebo az v auguste? alebo oboje?..:slight_smile:
13. máj 2014 o 08:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rybca no o tom upratovani ani nehovor. zase sme sa neovladli a nakupili vela veci na SR :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
tak to musim vsetko poprat a poselektovat, napolitanky, presnidavky od maminy a ine papanice poukladat tam kam patria :grinning: :grinning: :grinning:
no o dva tyzdne asi neprideme. tento vikend ma Damian skusku z plavania a ak urobi diplom A (o com vobec nepochybujem) tak buduci tyzden ma slubene kupanie v aquaparku spolu s jeho kamaratom. V auguste sme od 9.8-31.8 na dovolenke. Tak jedine ze by sme ku vam zavitali pred tym ako zdrhneme opat v lete na SR. Nevadilo by? To by tu opat bola moja mamina (svokra) tak by isla s nami aj ona ak by vam to nevadilo.
13. máj 2014 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@cestovatelkaandrea tak budeme drzat pasticky...:slight_smile: jasne, ze nam nebude maminka vadit. len dajte vediet termin, napisem do agendy...:slight_smile:
13. máj 2014 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@rybca hodime doma bojovu poradu a potom vam dame vediet. mozno by to bolo aj koncom jula este neviem presne...
13. máj 2014 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok