Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

leonii
3. máj 2014

Ták prvé Babkine koláče pečene v Holandsku a že sa podarili 😀

ikke
3. máj 2014

@leonii mozme prist na navstevu? do pol hodinky sme u vas 😀

leonii
4. máj 2014

@ikke jj,len si neskoro napísala mám doma také kyseliny a ledva som si pár uchmatla 😀 Keď budeme nabudúce piecť tak dáme viacej cesta a dáme kafe a koláčiky 😀

vever1
4. máj 2014

@leonii jaaaaj nerob chute. Aj ja by som si dalaaa. 😀

vever1
4. máj 2014

@ikke ja som sa inac dnes smiala ze by sa to ludom v urk nepacilo keby vedeli za cely den upratujem. By ma hadam aj z ich dediny vyhnali keby som tam byvala 😝 ale inak smutne ze sa pre 2 minuty ticha narusi nedela. 🙄

ervenka
4. máj 2014

Musim pochvalit mm. To bol fakt gol, co spravil! 😀 Boli sme sa pozriet na fucik a cestou domov sme sa este zastavili u svokrovcoch, drobec celu cestu- opaaaa... Pri kave mm spomenul,ze v sobotu ide kamaratovi na rozlucku so slobodou, a ja pracujem= ci moze svokra prist poobede cca od 12,30 do 17,00. A ona,ze oni su velmi zaneprazdneni- najmladsej mm sestre prestavuju cast farmi , a ze v SO budu davat podlahu. A mm na to- "A to budes aj ty pokladat tu dlazbu, ked stale hovoris, ze ta kolena bolia?" Ona- ze ci by nebolo lepsie, aby Daniel prisiel ku nim. MM na to,ze ved budu vsetci tak zaneprazdneni, ze to nie je dobry napad. Taky pekny tenis to bol 😝 Svokor sa normalne zasmial.. Svokor hned- ved chod, oddychnes si atd. Svokra nakoniec,ze mame zavolat kedy presne treba prist. Ked uz sme isli domov, mm ze nic si z toho nerob, ona sa len snazi dokazat ako vsetci vela robia a pri tom ona len stale kavickuje. Mozno sa aj moj otec potesi,ze sa jej zbavi... Jooooj tolko sarkazmu za kratku chvilu... 😝

smardik
7. máj 2014

dobrý den, sice tady nepatřím ale brácha ted pojede pracovat do Holandska-na brigádu, tak jsem dostala za úkol jak se pohybují ceny v obchodech oproti ČR, může mi někdo napsat ty základní potraviny jak jsou cenově?

ikke
7. máj 2014

@smardik pre zaciatok pozri napr. tu
http://www.ah.nl/appie/producten
treba sa tam preklikat viacerymi kategoriami, mozno pomoze aj nejaky internetovy prekladac

ajana1
9. máj 2014

smardik tak ceny su tu lepsie ako v Cechach. Albert Heijn je jeden z najdrahsich obchodov. a ak v meste kde bude byvat mavaju trhy tak tam nakupi aj o 20 percent lacnejsie ako v supermarkete. Urcite sa mu neoplati nosit jedlo z domu iba take co tu nezozenie ako poriadna klobasa a nejake tie dobosky 🙂

erique12
10. máj 2014

ahojte, viete mi prosim vas poradit kontakt na uradneho prekladatela do slovenciny na rodny list?
dakujem 🙂

ikke
10. máj 2014

@erique12 pogoogli Antonin Macel (s dlznom na a a makcenom na c 😅 )
inak podla mna sa rodny list najjednoduchsie a najlacnejsie vybavuje na slovensku - tunajsi rodny list si das prelozit na slovensku z anglictiny, nemciny alebo hociktoreho z tych jazykov co su na tom medzinarodnom liste a potom dieta nahlasis na slovenskej matrike (ak mas trvaly pobyt, tak tam, ak nemas na SK trvaly pobyt, tak na hociktorej matrike)

kuwait
11. máj 2014

@ajana1 Coop je velmi lacny a Lidl.V Coop mam kompletny velky nakup za 50 eur,Albert Heijn ma vela veci z dovozu aj madarsku salamu aj ked je drahsi ale najdes tam vela veci ktore inde nemaju.

ikke
11. máj 2014

hmm, tak to asi zalezi od konkretneho miesta/mesta, u nas je Coop uplne najdrahsi supermarket. najlacnejsi je u nas (v okoli) Lidl, potom Jumbo, v niektorych veciach Aldi, ale naozaj len v par veciach a hned za tym je narovnako AlbertHeijn a Emte...

kuwait
11. máj 2014

@ikke v Amsterdame som kupovala, taky maly coop v obytnej stvrti za 50 eur som mala 3 velke tasky maso,sunky salamy huzaren salat, chlieb cukrovinky cola,mineralka,dzusy,zemiaky a rozne to hotove jedlo do mikrovlnky 3 kusy .

ikke
11. máj 2014

@kuwait nehadam sa, ja som 100km od amsterdamu a tu je to naozaj hned po Spar najdrahsi supermarket. neviem, cim to je...
inak za 50 euro robim bezne tyzdenny nakup pre 2 dospelych a 2 deti.

erique12
11. máj 2014

@ikke
dakujem. na sk ideme az v auguste. nestihla by som poziadat o ten prispevok. moze sa len do 6 mes.tusim. alebo by mi to urobili cez postu?

ervenka
11. máj 2014

@erique12 ved splnomocni niekoho z rodiny a mas to. Papiere posles cez postu, napr. medzinar. prva trieda na podpis 11e/list ale mas istotu,ze pride.
ja som davala prekladat cez SVK prekladatelov. Napr. www.ccjpreklady.sk http://www.dolmet.sk/ naposledy v 2011, ale predpokladam, ze vsetci este funguju.
Das vediet ako si pochodila ohladne prispevku pri narodeni? Lebo od 1.1.2014 sa zmenil zakon...

erique12
11. máj 2014

@ervenka
ako sa zmenil zakon? vies mi povedat, lebo ja som nepocula nic.

gabko26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janicka1987
11. máj 2014

dobry vecer.. chcela by som sa vas opytat mamicky ci mate nejake informacie pri vybavovani otcovstva tu v holandsku. nevieme ake papiere nam treba vybavit..a ked povedia tak na slovensku nam ich nechcu vydat. vraj SR take nedava..nevieme co robit..prosim o radu.dakujem 🙂

ervenka
11. máj 2014

@janicka1987 netyka sa to nahodou prehlasenia o STAVE rodicov- t.j. ci ste manzelia, slobodni atd?

ervenka
11. máj 2014

@erique12 http://www.employment.gov.sk/files/slovensky/uv...
Pred tym mali narok matky s SVK obcianstvom, trvalym pobytom na SVK, dieta sa neriesilo.
A teraz musi mat aj ditko vsetko poriesene na SVK.
parag. 2 odsek 4) Bydlisko na účely tohto zákona je miesto, kde má
oprávnená osoba a dieťa sústredené najdôležitejšie zá-
ujmy na základe objektívnych kritérií, ktorými sú najmä
dĺžka pobytu, výkon zárobkovej činnosti, povinné verej-
né zdravotné poistenie, poskytovanie zdravotnej sta-
rostlivosti, bývanie s rodinou, návšteva predškolského
zariadenia, plnenie povinnej školskej dochádzky.
Na FB bola o tom celkom dobra hadka. Tak ma zaujima, ako pochodis.

erique12
12. máj 2014

@ervenka
hmm zaujimave. tak sa asi na to vy...m 😠
diky za info. aspon si usetrim nervy. 🙂

ervenka
12. máj 2014

@erique12 v principe si mozes podat ziadost. Ak si dobre pamatam, na konci tlaciva su kolonky "ma narok" "zamieta sa". Takze uvidis, len osobne by som s tymito peniazmi neratala. Ale ak dostanes, rada by som dala info dalej- ze sa to stale da. 😉

rybca
12. máj 2014

@erique12 ja som ziadala na konci minuleho roku, vsetko cez ambasadu a postu, krasne sme to vsetko stihli,

cestovatelkaandrea
12. máj 2014

@rybca ahoj Kati, tak ako bolo na SR? My sme vcera vecer prisli domov a dnes uz opat zarezavame...

rybca
13. máj 2014

@cestovatelkaandrea no vsak aj my, o pol osmej vecer sme dosli, a od vcera ma Mati v skole este aj minivierdaagse, som zvedava, kedy upracem poslednu vec z dovolenky..🙂))

a ked ta mam takto na linke, chcete k nam o dva tyzdne dojst? alebo az v auguste? alebo oboje?..🙂

cestovatelkaandrea
13. máj 2014

@rybca no o tom upratovani ani nehovor. zase sme sa neovladli a nakupili vela veci na SR 🤐 🤐 🤐
tak to musim vsetko poprat a poselektovat, napolitanky, presnidavky od maminy a ine papanice poukladat tam kam patria 😀 😀 😀
no o dva tyzdne asi neprideme. tento vikend ma Damian skusku z plavania a ak urobi diplom A (o com vobec nepochybujem) tak buduci tyzden ma slubene kupanie v aquaparku spolu s jeho kamaratom. V auguste sme od 9.8-31.8 na dovolenke. Tak jedine ze by sme ku vam zavitali pred tym ako zdrhneme opat v lete na SR. Nevadilo by? To by tu opat bola moja mamina (svokra) tak by isla s nami aj ona ak by vam to nevadilo.

rybca
13. máj 2014

@cestovatelkaandrea tak budeme drzat pasticky...🙂 jasne, ze nam nebude maminka vadit. len dajte vediet termin, napisem do agendy...🙂

cestovatelkaandrea
13. máj 2014

@rybca hodime doma bojovu poradu a potom vam dame vediet. mozno by to bolo aj koncom jula este neviem presne...