Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
13. máj 2014

@cestovatelkaandrea noooo, to by ste dodli akurat v obdobi Dobosky pravej, vid foto:

...:D

ikke
13. máj 2014

baby, ako je to tu vlastne s detmi a plavanim? je to tu bezne organizovane aj skolou? alebo iba oficialne kurzy co robia plavarne?
akoze netrvam na tom aby 5-rocne dieta vedelo plavat, ale zas ani nechcem aby ako 7-8 rocny chodil do kurzu so 4-rocnymi drobcami 😉 take priemerne pohybovo zdatne dieta, co v 4 rokoch konecne zacina chapat, ze pri futbale sa ocakava stret lopty s nohou, nie s rukou... 😀

leonii
14. máj 2014

Maminky jedná otázočka kt. prípravok na WC je taký dobrý na vodný kameň ako náš Domestos? Mám tu nejakú značku UMY ale sa mi začína tvoriť vodný kameň. Tak chcem niečo fakt overene a nekupovať nekoľko druhov zbytočne. Ďakovala 😀 😀

ervenka
14. máj 2014

@leonii napr. cocacola je dobra, vyliat celu flasu- vlastna skusenost. 😉 V kruidvate sa daju kupit tabpletky, jednu hodis na noc do WC a hotovo, rano len splachnes. Zo serioznej chemie pouzivame Harpic. Lenze ak mate tvrdu vodu, tak boj bude dlhy a tazky. 😉

leonii
14. máj 2014

@ervenka No o cocacole som ešte nepočula,ale skúsim,len nesmie byť mm doma,lebo ju vypije 😀 Práve že mi máme tvrdú vodu ked sme sa nastahovali tak nás na to upozornili,ale skúsim aj ten Harpic. Vďaka

janinka25
14. máj 2014

ahojte prosim Vas potrebujem kupit rybi olej poradite niečo? hladam nieco na nete, ale niektore su aj s pridavkami, hladam 100ˇ% čisty. mate nejake skusenosti.

vever1
15. máj 2014

@ikke no co ja viem tak skola neorganizuje nic.

@rybca mnam mnam

cestovatelkaandrea
15. máj 2014

@ikke pozri ja ti to napisem takto: plavanie v skole maju u nas deti az v groep 6. to mi pride brutalne neskoro. lebo dovtedy by fakt malo dieta vediet plavat. samozrejme necakaj, ze v skole ti to vsetko preplatia potom. urcitu cas si musis platit, niektore skoly neplatia nic. my sme zacali s Damianom proste teraz ked mal 5 rokov, lebo je uz dost uvedomely na to a okolo je sama voda a stale pocujem o decku padnutom do kanala. No a kedze mame vodu rovno v zahrade a mozem si v nej z mola nohy mocit, tak sme ho jednoducho prihlasili. Na kurze je s Damcom aj chlapec co ma 8 rokov a zle to znasa. Plavaju tam s nim krpci 4-6 rokov a on je proste frustrovany z toho , ze je tam sam medzi nimi. Rataj ze ak ti bude drobec chodit na kurz cca 10 mesiacov a platit budes okolo 40-45 eciek mesacne tak to bude stat nejaky ten peniaz.

cestovatelkaandrea
19. máj 2014

Tak sa pochvalim. Damco ma diplom A z plavania urobeny. o 6 tyzdnov pojdeme na skusku na B-cko😀 😀 😀

rybca
19. máj 2014

@cestovatelkaandrea to je super...🙂

Aj ja sa pochvalim, mame uz 2 zuby,sme na kolienkach a mame za sebou prvu kratku jazdu bicyklom...🙂

cestovatelkaandrea
21. máj 2014

@rybca Julia je zlatucka 😉 ako sa moc zmenila uz....

ervenka
21. máj 2014

Mila maminky, dufam, ze nekupujete kozmetiku z Action, ani Zeeman. U deti sa yskytli dost zle kozne reakcie. Na obaloch chybal datum spotreby. Len take male upozornenie. 😉

rybca
22. máj 2014

@ervenka v Zeemane sme raz kupili gel, bolo to v pohode, ale v Actione sme raz kupili penu do kupela pre Mata a len co som to otvorila, som to aj zatvorila, neskutocne chemicky to smrdelo, Lacko to bol aj vratit a upozornit personal, ale asi si z toho nic nerobili, pretoze to dalej predavali, inac kupujeme prevazne Zwitsal

ikke
22. máj 2014

pre deti tusim vsetko z drogerie kupujem v nemeckej DM 😅 ja totiz nezvladam pachy zwitsalu a ani vlastnych znaciek tunajsich drogerii 😝 o zlozeni ani nehovorim... 😖
inak neviem ako action, nemame v dedine, ale zeeman ma (alebo aspon maval, ked som si to chvilu vsimala) skoro vsetku kozmetiku urcenu pre neholandsky trh - napisy v lepsom pripade polske, v horsom arabske. a o tom, ze pre "vychodnu" europu sa robia kvalitativne ine veci v ramci jednej znacky nez pre zapad, sa vie uz davno 😔

leonii
22. máj 2014

@ikke Ahoj prosím ťa v kt. nemeckom meste je aj DM-ko aj Deichman spolu,rada by som išla na nejaké nákupy,ale aby to bolo na jednom mieste lebo mm nerád po obchodoch chodí 😲

ikke
22. máj 2014

@leonii v Emmerich aj v kleve su DM a deichman hned vedla seba, v Bocholt je Deichman v takom nakupnom centre a DM je hned vedla nakupneho centra. dobre je si aj pozriet co a ci maju v deichmane v konkretnom obchode na deichman.de stranke, lebo napr. v emmerichu maju trochu menej detskych modelov nez v Kleve. aj DM je v Emmerichu trochu mensie, ale zas lepsie nez v Bocholte

leonii
22. máj 2014

@ikke Vďaka pozriem na nete 😀 Teraz už len mm ukecať na výlet 😀 😀

cestovatelkaandrea
23. máj 2014

@ervenka nem pouzivame 😉 co sa tyka deti, tak som dost hakliva na lacnu kozmetiku. U Damca mame overeny Andrelon a u Kilca tie jeho speci olejceky na suchu kozu.

cestovatelkaandrea
23. máj 2014

@ervenka naseriem ta ???? 59.8... viacej nepisem 😀

ervenka
23. máj 2014

@cestovatelkaandrea ale nieeeeeeeeeee, pohoda. pis aj dalej. 😉 😀
A som pocula take ze- "Jedz co chces, a ak sa niekto stara do tvojej vahy a do toho, co mas na tanieri- zjedz aj jeho." Celkom mile 😎

cestovatelkaandrea
23. máj 2014

@ervenka tak toto si hovorim, ked ma prepadne chut na nieco sladke a manzel sa usmieva 😀 😀 ale u mna je to fakt tym cvicenim, lebo jedlo stale lubim 😀 a asi aj budem

ervenka
23. máj 2014

@cestovatelkaandrea vies kolko manzelov neprislo vdaka cokolade o zivot? coko je poklad. NA cokoladu sa nezazera, cokolada sa ma vychutnat... 😉 😀

cestovatelkaandrea
23. máj 2014

@ervenka to fakt, ja v poslednej dobe tiez vychutnavam, lebo jej vela nejem 😀 potom cuckam jendu kocku az do uplneho rozpustenia 😀 mnam ale mohla by som aj na kila 😀 tak ju mam rada 😀

ikke
23. máj 2014

@cestovatelkaandrea tolko som mala naposledy v prvej polovici mojho doterajsieho zivota... 😅

ervenka
23. máj 2014

@cestovatelkaandrea tak sa nehanbi, hod link na cvicko. Mozno si aj ja poskacem. 😀

leonii
24. máj 2014

Zasa otázka ohľadne nakupovania 🙂 Dá sa tu kúpiť zvon na wc? Zatiaľ som ho nikde nestretla a rada by som šla na istotu,lebo mlada so mnou v poslednej dobe odmieta chodiť po obchodoch ☹

cestovatelkaandrea
24. máj 2014

@ikke aj ja a teraz som to dobehla konecne 😀 detske roky su spat.

cestovatelkaandrea
24. máj 2014

@ervenka vsak uz som ho sem davala. cvicim podla fitnessblender.com a este chodim behavat 1-2 krat do tyzdna a raz do tyzdna Zumba. Ta ma sialene bavi. Mame super precvicovatelku. No a sem tam sa vyskacem na trampoline. Tej by som sa chcela venovat viacej teraz. A potom mozem jest veeela cokolady 😀

ikke
24. máj 2014

@leonii ano, v blokkeri, pri drziakoch na toal. papier a wc kefach 😀

leonii
24. máj 2014

@ikke To fakt? Koxo dnes som okolo neho išla,prečo som tam len neodbočila? Vďaka v pondelok nabehnem do Zutphenu aspoň mám dôvod na výjazd do mesta 😀 😀