Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
26. máj 2014

dnes som bola u dr- lebo som hlucha na jedno ucho (zacinajuci zapal) na zapasti mam vyrastok= gauglion, ale nic mi s tym robit nebude a sama si to rozbijat nebudem, akurat to srandovne vyzera 😉
Ale hlavne- rozpravali sme sa o SZ- a vyzera to tak,ze mam nadej- teda mozno, takze meter skakat od radosti nebudem. Zacinam mat vedlajsie ucinky- navaly tepla, cervenanie v tvari- mm vystraseny- "mas infarkt?", potenie, trasenie ruk, nervozita, tak som presla len na 75. Predtym som musela ut+stvr brat 100. Vedlajsie ucinky prestali, co je fajn, ale hladina je stale 2,76. Tak sme to dnes 40minut s dr riesili, ze co a ako dalej a ci vobec bude dalej. Odisla som domov, ale ona mi slubila,ze zavola na interne do ZH, a poradi sa. A tak sa aj stalo, dodrzala slovo 🙂 Zavolala na interne do st. Elizabeth ZH a internista povedal,ze 2.76 pre NEtehotnu je velmi pekna hladina, ze ak to bude take isto o 6 tyzdnov, mozeme zacat skusat. ALE 😝 akonahle otehotniem zvysia mi davku o 25%= budem potom na 125. Bleeeeeeeh. Pocas tehu su aj tak hormony trochu inak, takze sa nemusim bat, ze budem chodit ako taka roztrasena horiaca fakla. A ozaj, ja som uz kiahne mala- vysledok z krvi, ale nikto nevie ako, kedy, kde, lebo v mojej svk karte vobec ziadny zaznam o kiahnach nie je. Wonder boven wonder!
Koniec hlasenia o mojom stave. 😀 😀

cestovatelkaandrea
26. máj 2014

@ervenka tak mozno 😉 super. ak chcete mat druhe tak vam to velmi prajem 😉

janinka25
29. máj 2014

ahojte kde by som prosim Vas zohnala spirulinu? morske riasy čerstve? predava sa to niekde, este som to tu nikde nevidela, teda nemala som to az do teraz dôvod hladat. 🙂

rybca
2. jún 2014

@janinka25 Skus nejake cinske, thajske, alebo take nejake potraviny.

cestovatelkaandrea
2. jún 2014

@rybca Kati ahoj, ako dopadla Matkovi oslava? Dodatocne vsetko najlepsie k jeho narodeninam. Ako sa ma ako 5 rocko?

rybca
2. jún 2014

@cestovatelkaandrea mas na mysli jeho 3 oslavy? kazda jedna super..🙂 On sa ma ako kral, len nam sa zda, ze zostal niekde okolo 3tieho roku, stale sa durdi, pre sprostosti, nepocuva, odvrava, ja uz neviem co s nim, normalne uz rozmyslam, ci by mu vyprask nepomohol, ale nakoniec to aj tak zavrhnem, aj tak by to mna viac bolelo, od ruk az po srdce, ako jeho, tak si len usta deriem a obcas si zaposilujem, ako ho vynasam do jeho izby, aby sa upokojil, no musim len dalej skusat co zaberie, co nie, oblieva ma pot ked si pomyslim, ze to budem zazivat znovu s Juliou..🙂)))

cestovatelkaandrea
2. jún 2014

@rybca jaj, no tak to poznam. Damian tiez niekedy exceluje, tak ze musim ratat do 100. Niekedy riadne navrieskam na neho, vtedy sa spamata. Vyprask zatial nepraktizujem, len par krat dostal taku, ze capanec na rit a fakt... len ruka z toho boli a jemu to nepomohlo. Takze sa snazim vysvetlovat a vysvetlovat .... ako taky papagaj. A ked pozrem na Kilca, tak to bude este tazsi oriesok. Uz teraz je riadne tvrdohlavy.

ajana1
3. jún 2014

ahoj baby, viete mi poradit kde tu zozeniem repik lekarsky a materinu dusku? V lekarni sa na mna pozreli ako na blazna a v tuinen o tychto ani nepoculi ;(

cestovatelkaandrea
3. jún 2014

@ajana1 ani keby si to na nich po latinsky skusila by nerozumeli?

ikke
3. jún 2014

@ajana1 repik lekarsky nekupis, prisaham. bohuzial. od buduceho roka bude mozno u mna na zahrade, idem si to hned napisat do mojho letneho importneho zoznamu 😀
materinu dusku hladaj ako tijm, idealne ak je podstym napisane aj Thymus serpyllum aby nedoslo k zamene s obycajnym tymianom 😉 rastlinka ako taka na pestovanie sa da kupit v intratuine a teraz mozno aj v praxise. caj bud v gezondheidswinkel alebo v natuurwinkel, alebo na internete

ikke
3. jún 2014

@ajana1 repik mozno na internete
https://www.pit-pit.com/nl/agrimonie-thee.html?...
inak kdesi som v obchode videla aj "leverkruid", co by mal byt podla niektorych zdrojov repik, ale bol pod tym uplne iny latinsky nazov, takze bacha na to

ervenka
3. jún 2014

@janinka25 www.detuinen.nl ma teraz aktualne akciu 2 za 21,99 spirulina a 2x chlorella je za 15.99.

ajana1
3. jún 2014

cestovatelkaandrea isla som s listkom kde som mala napisana latinsky nazov ale o nich ani nepoculi. ikke Viem ze materina duska je vlastne tymian ale nenasla som ten "pravy". Mozno skusim ine zahradnictvo. Inak moj list je uz tiez pekne dlhy. Ved tu nekupis ani taku zakladnu vec ako je motyka a to tu maju zahradnictiev az az.

ervenka
3. jún 2014

@ajana1 myslis motyka s dlhou ruckou? Lebo s kratkou sa dalo kupit na jar v coppelmans. Ale teraz je vsetko vypredane.

evikhav81
3. jún 2014

Cauko baby,tie,ktore cestujete,resp.cestovali ste s malymi detmi do 6mesiacov na SK,pouzivali ste na tak dlhu cestu autovanicku?zeby tam drobec nebol taky zhrbeny celu cestu?mame v tom dilemu,v juli ideme pozriet rodiny a ked si predstavim,ze Adele ma byt 12 hodin vo vajickumtak neviem...dnes sme boli len v Den Haagu pre rodny list a dat urobit pas,mala spala,ake ked som videla,ako tam tu hlavicku ma krivo,aj som jej to podoprela plienkou,vobec sa mi to nepacilo...nemala by ste niektora ochotu pozicat nam tu autovanicku za mierny uplatok,pocestujeme pre nu aj dalej ak bude treba....ci ja uz neviem,asi moc vymyslam alebo co...och 😒 radte prosim🙂

ajana1
3. jún 2014

ervenka s dlhou taka normalna co sa pouziva na zemiaky a tak. ale za mesiac ideme na Slovensko tak nejaku kupime a asi aj do zasoby 🙂

ajana1
3. jún 2014

@evikhav81 a co je ta autovanicka? mna by to tiez zaujimalo nakolko za mesiac ideme s nasim malym na Slovensko autom.

evikhav81
3. jún 2014

@ajana1 no,to je vanicka z kociara,ktora by mala byt certifikovana na jazdu autom,to znamena,musi sa dat pripojit na pasy v aute a vnutri vo vanicke ma popruhy a babatko tam lezi na chrbatiku...maju to len nejake vybrane kociare a nieje to ani lacny spas,co sme pozerali na nete,tak do 200€....ale vyuzije sa to fakt mozno do 6-7 mesiacov,lebo nie je dlha,jedine,ze by bola nejaka dlhsia,ale tu,co skm pozerala na nete,tak ta mala vo vnutri len 70cm...

michelle22
3. jún 2014

Baby poradite mi kde ist s malou na vikend- nieco kde mozeme prespat, najlepsie s krytym bazenom, nejaka priroda dookola... Poznate take nejake pekne miesto v nl resp. Aj sever belgicka je fajn. Dakujem

michelle22
3. jún 2014

@evikhav81 no znami cestovali na sk s 3 mesacnym asi 13 hod. Mali klasicke vajicko, robili prestavky, maleho vybrali, aby sa natiahol 🙂 my sme boli s malou autom v cechach ked mala 6 mesiacov cca 9 hodin, uplne v pohode to zvladla aj vo vajicku.

ajana1
3. jún 2014

@evikhav81 diky za tip. nasla som na nete kde sa to da prenajat http://www.autoreiswieg.nl/verhuur.html
sice to nie je najlacnejsie ale vzdy mi to pride lepsie ako ho nechat vo vajicku. a rozmyslame si prenajat rovno aj spodok aby sme nemali tak zapratane auto 🙂

rybca
3. jún 2014

@evikhav81 ahoj, my mame vanicku s tym systemom, Peg Perego, pokojne sa po to zastavte, poziciame..🙂 Inac nasa mala 7 mesiacov ked sme sli na SVK a bola vo vajicku, A celkom v pohode, len ta hlavicka ako vravis, tiez som jej ju niekedy napravala.

ajana1
3. jún 2014

@michelle22 skus Eemhof http://www.dagjecenterparcs.nl/eemhof/ aquapark je uplne super a v arealy sa mozete poprechadzat alebo prenajat bicykle. A kusok odtial v Almere mozete ist do Kemphaanu sa pozriet na opice, poprechadzat po parku a ist do "jungle" s tym ze sa tu neplati vstupne. Pripadne do Safari parku Beekse Bergen a kusok odtial su tiez chatky na prenajom a aquapark

evikhav81
3. jún 2014

@rybca juj,to by bolo super,keby si nam to pozicala....a ty si to pouzivala casto?len ktovie,ci sa nam nasa buclana do toho vmesti...xi...ale rada by som to vyskusala,tak niekedy by sme sa dosli na to kuknut,ak budes mat cas,ozvala by som sa....zatial dik,potesila si 😉

evikhav81
3. jún 2014

@ajana1 inak,ani toto nie je zle....a zas okolo tych 50 eciek nie je ani vela,len ktovie,ako je to zas s bezpecnostou,hmm...asi moc spekulujem uz 😝

ajana1
3. jún 2014

rybca len pre zaujimavost tato vanicka je velka na cele zadne sedadlo alebo sa tam este nejaka osoba zmesti? ako poznam nasho maleho tak sam vzadu sam dlho nevydrzi a urcite budem musiet sediet vzadu preto by som rada vedela ci sa nam to oplati prenajat alebo nie

rybca
3. jún 2014

@evikhav81 pri Matovi vobec a pri Julinke parkrat, z nemocnice a potom este parkrat, vyskusanie by som ti doporucila, lebo zase treba ratat aj s tym, ze 6mesacne babatko ti asi nebude chciet tolko hodin len lezat na chrbte a pozerat do stropu, tak napis potom do IP kedy by ste dosli, poslem adresu..🙂

rybca
3. jún 2014

@ajana1 tak zalezi od auta, do nasej toyoty picnic som sa zmestila vedla aj po porode, cize este taka objemna, ale do matiza by som sa uz nezmestila

evikhav81
3. jún 2014

@rybca uvazujeme cestovat v noci a potichu dufam,ze mala bude chciet spat...ale este raz dik,poradim sa s mojim Danielom a dam ti vediet 😉

rybca
3. jún 2014

@evikhav81 ked budete chciet, mozeme vam k tomu pozicat aj podvozok, vanicka ma aj polohovanie chrbatika a vetranie od spodu