Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
3. jún 2014

@ajana1 motyka tu samozrejme tiez existuje, ale ma iny tvar a teda osobne vobec netusim, ako sa s nou naraba, bo krumple nemame 😀 na nase "role" stacia hrable. a inak aj ryl tu ma iny tvar, 1x za rok u svokry meditujem, co je ryl a co lopata, lebo su skoro rovnake 😅

rybca
3. jún 2014
ajana1
3. jún 2014

@evikhav81 ved to ze je to vcelku normalna cena. Inak som fakt ani netusila ze nieco take existuje inak by sme si asi kupili rovno takuto nejaku supravu namiesto normalneho kociara lebo my toho aj dost nacestujeme. Podla mna to musi byt bezpecne inak by to neprenajimali a hlavne pochybujem ze v Holandsku o tejto moznosti vela ludi vie. Ked vidim jak tu zenske pouzivaju vajicko namiesto kocika az ma srdce boli

ajana1
3. jún 2014

@ikke to ze mame rozne ale tie su na dve veci

evikhav81
3. jún 2014

@ajana1 no tak to mas teda pravdu s tymi autosedackami...tiez casto dumam nad tym,ako je tym zhrbenym detickam v autosedacke pri obycajnej prechadzke parkom...ono je pravda,ze viac deti v nej vidia...my sme dinedavna pouzivali este vanicku,ale uz jej bola mala,tak ju teraz davam do wandelwagenu (super nazov 😀 ) ale zasadne len poleziacky

ajana1
3. jún 2014

@evikhav81 a kolko ma vasa mala? podla mna ich davaju do maxicosy skor z financnych dovodov nakolko takto nemusia kupovat vanicku iba autosedacku a spodok co ich daleko lacnejsie vyjde. Ale v zivote by som to svojmu dietatu nespravila aby kvoli mojej blbosti mal celozivotne nasledky

evikhav81
3. jún 2014

@ajana1 Adelka ma 4,5 mesiaca a je ako sto certov 😀 ci jej lezu zuby ci kieho elementa,ale inak je zlata,ked ma naladu 🙂 cele dni by len vonku bola,ked vidim dnes na oblohe dazdove mraky,tak sa mi aj pred oca mi zatmieva,ze bude zajtra prsat a budeme musiet byt doma 😀

ajana1
3. jún 2014

@evikhav81 mozno len prekonava jeden z rastovych skokov. My prave ideme cez jeden a veru je to zaberak. Normalne mame take kludne babo doma ale posledne 2-3 dni je Matthew tiez jak utrhnuty z retaze. A veru je mozne ze bude prsat lebo u nas uz zacalo. A kolko ma kil acm ak sa smiem spytat ze sa uz nezmesti do kociara

evikhav81
3. jún 2014

@ajana1 7,5kg a 65cm...mame maxi cosi mura plus,este by sa par dni mozno vmestila,ale ked bolo horuco,tak sme ju vymenili za sportiak

ajana1
3. jún 2014

@evikhav81 tak na babu to je veru aj dost. to bude asi ta slovenska krv lebo nas maly mal 7 kg v 3 mesiacoch 🙂 tiez budeme musiet za chvilku menit kociar ale asi az ked sa vratime z dovolenky

evikhav81
3. jún 2014

@ajana1 no co ti poviem,cela mama 😀 verpleegkundige z CB len kruti hlavou,ze ako casto ju dojcim...prvy krat som jej povedala pravdu,ze na poziadanie,tak zahundrala,ze to je vela,aby som skusilka davat jej kazde styri hodiny...no jasne mila moja,si myslim,prid ju ty pocuvat po dvoch hodinach a ked si ju idem prilozit,az tak sa trasie za tym cecikom 😀 tak teraz v poslednej dobe klamem,ze ked vyjdem odtial,mam nos jak pinokio 😀

rybca
3. jún 2014

@evikhav81
@ajana1 ste ma pobavili s tymi vahami..🙂 nasa, aj ked sa narodila s 4,4 kg, tak v 8 mesiacoch sme sa konecne prehupli cez 7 kil (7560g a 68,5 cm) a to bola kojena cez den kazdu 1,5 - 2 h a v noci asi 2x, az ked sme pridali pevnu stravu zacala viac priberat

evikhav81
3. jún 2014

@rybca vies co,ja mam niekedy pocit,ze uz aj z nosa mi mlieko potecie,ked sa vysmrkam 😀

ajana1
4. jún 2014

@evikhav81 jooooj to doverne poznam. A zas nechat krpateho skriekat od hladu veru nedam nech si trhnu nohou. Zas oni to vybehaju ked bude pride ich cas 🙂

vever1
4. jún 2014

@ervenka ejha ejha co to citam vari sa plaunje druhe? a ani sa nepochvalis 😀

@rybca no nic si s tou vahou nerob, nas sven mal 8,2kg ked mal rok 😀 ale to preto lebo on strasne zle jedaval a par tyzdnov potom mal 7.8 lebo mi odmietal jest, uz aj doktor bol ze 😕 ved rocnd dieta by malo mat 10 ale on bol aj malicky lebo v roku mal len 73cm 😀 a je este stale maly a chudy v tom sa nezmenil 😀

@evikhav81 @ajana1 no ja si myslim ze holandania tu maxicosi pouzivaju viac z praktickeho hladiska. lebo kociky sa kupuju trojkombinacie a vela kocikov ma aj moznost ze sa da maxicosi nastoknut na ten ram napriklad ked idu len na nakup a idu autom tak si zoberie len ten spodok a ma dieta v maxicosi, nemusi ho vyberat a davat do vanicky a v kufri ma miesto aj na nakupy 😉 tak sme to aj my robili. a ja si nemyslim ze je to az take zle pre to babatko. lebo toto je najbezpecnenjsia sedacka ale samozrejme nesmies v nej nechat dieta dlho sediet. neodporuca sa aby v tom diet abolo dlhsie ako 4 hodiny. takze ked ides na dlhu cestu tak casto zastavovat a nechat male povystierat. my sme nase v tom vozili do ich roka a ked sme sli na dlhu cestu tak sme casto zastavovali, vybrali ich z toho a polozili vonku na deku nech sa povysteraju, polozia si, pootacaju, a v pohode to obe zvladli. podla mna to skor je v tom ze nam sa nepaci ako v tom su natesnane, ako v tom lezia ale az take zle to pre nich nie je a ked tam nie su velmi dlho tak to neublizi ani ich chrbatiku, ved ta sedacka je pre ten chrbat formovana. ked si tak zoberieme ze su v nasom bruchu od isteho casu teiz cely cas len zrolovane a tam sa nezastavujeme nad tym ci to je dobre pre ich chrbatik 😉 hm 😉 ved deti v tomto veku su este ako z gumy skor mi pre nich horsie pride ked deti nevedia este sediet a rodicia ich poobkladaju vankusmi alebo ich daju sediet v sportovom kociku velmi skoro. toto mi skor pride velmi velka zataz na ich chrbatik ako par hodin vo vajicku 😉 ale to je len moj nazor 😀

ajana1
4. jún 2014

@vever1 lenze ja nemyslim takych co idu len na nakup ale tych co beru deti v autobuse do mesta kde su s babatkom cely den a pochybujem ze len 2 hodky ako sa odporuca. A ver tomu ze som ich to videla velmi vela.

cestovatelkaandrea
4. jún 2014

@evikhav81 my sme cestovali na SR ked mal Damian len 3 mesiace. museli sme kazde 3 hodiny zastavit a z vajicka ho na takych 30-40 minut vytiahnut. Vtedy som ho nakrmila odstriekanym mlieckom, prebalila a trocha popestovala a potom opat zaspal na nejake 2-3 hodinky. S takym drobcom sa cestovalo najlepsie.
Adele bude mat cca 5-6 mesiacov. neviem kedy presne idete na SR ale v kazdom pripade si zober aj hracky do ruky pre nu. Damian ked bol starsi tak sa vela hral s hrackami v aute ked bol hore. Teda kym bol vo vajicku. Odkedy sedel v druhej sedacke tak uz pozeral von oknom, lebo to bolo zaujimavejsie.

cestovatelkaandrea
4. jún 2014

vcera sme boli s Kilcom na poradni a drobec ma 90cm a presne 13kg. 😀 zdrave ditko a momentalne ma obdobie, ze zacina rozpravat a sam papat. za zivy svet mu nesmie nikto pomahat.

janinka25
4. jún 2014

@ervenka dakujem

janinka25
4. jún 2014

@evikhav81 ja by som ti pozičala, ale uz ju mam na slovensku. ja mam niečo taketo, ale oranzove. dnuka mas vlastne fixovanu hlavičku a este okolo bruska, a od vonku na bokoch mas na pasy z jednej aj druhej strany. my sme kupovali kočik, aj kvôli tomu, ze aby sa aj vanička dala upevnit. tak tejto je jeden z mala asi. https://www.google.sk/search?q=casualplay+vanič.... my sme tiez cestovali minuly rok, a to mal len 3 mesiace takze pohoda, tvoja by sa tam uz asi nezmestila, nas ked mal 5 mesiacov tak uz bol v sportovom. https://www.google.sk/search?q=casualplay+vanič...

vever1
4. jún 2014

@cestovatelkaandrea akurat som sa ta chcela psytat ze ci si bola s Kilcom v poradni lebo ja mam v knizke a tak to bolo aj u svena ze v 18m a stale nic tak som bola dnes v CB kedze to mame blizko jumba a ona ze nie ze az v 2 rokoch 😕 no vsak ked nechcu ja sa tam netrepem. ja si ju odvazim a aj pomeriam 😉 a to ze drobec, ved to uz ziaden drobec nie je 😕 ze 13kg to zachvilu nasho svena dobehne. on ma prosim pekne len 14.5kg a 1m 😀

@ajana1 no ja som tak aj do mesta autom chodila. ale ja nikdy v meste ako 3 hodiny neostane, popozeram obchody, nakupim co mam a idem domov. a ked ze sme zostali dlhsie tak sme vzdy brali kocik, ale ked som len na skok potrebovala tak sa mi to videla ostara chodit aj s vanickou a ju prekladat na tie 2 hodinky 😀 ale vsak nech si robia ako chcu, ved su to ich deti. 😀

evikhav81
4. jún 2014

@vever1 vies co Jani,vcera sme boli v tom Haagu a mala bola kludna,hrala sa chvilocku,potom zaspala,ale ked sme prisli domov,tak straaaaasne plakala,urcite ju bolel krk....sama viem,ako mna staru kozu boli krk,ked krivo spim 😉 no a samozrejme nas tatik,ked videl ako place,tak sadol za pc a hladal,ze on kupi tu vanicku nech to stoji co to stoji...ale dat za nu 250€ tak to som ho fest zabrzdila,bo on by bol schopny to raz pouzit a potom co...preto ma napadlo,ze tu napisem a spytam sa niektorej,ci to nema pozicat....viem,ze urcite nevydrzi cely cas lezat a kukat hore,vezmeme aj vajicko a budeme striedat...nemam sajnu,ako to bude,ale ked mi rybca ponukla,ze nam to zicne,tak skusime,mozno sa do nej o tych par tyzdnov ani nevopcha,ked bude tolko jest haha

@cestovatelkaandrea koncom jula ideme,to bude mat akurat pol roka...chceli by sme cestovat najma v noci,dufam preto,ze bude spat a chcem,aby jej bolo pohodlne,co urcite na chrbte bude lepsie...ale ktovie,to je vsetko este v rovine uvah
Pozeram,ze kolko ma tvoj maly,to uz ho asi nedojcis,ci?

ervenka
4. jún 2014

@vever1 zatial len priprava a pokec s dr. ze ci vobec mozme.
@cestovatelkaandrea za tyzden a pol od znizenia hormonov +2kg. Nejem viac, rovnako sa hybem. noc co, zastrelim sa? 😀
Hlavne,ze niektore uzivatelky na Mk rypu, ze stitna zlaza je len vyhovorka. Vedela by som porozravat...😝

ervenka
4. jún 2014

thomas weekend v Utrechte.

ervenka
4. jún 2014

fotky z hora na dol: musel ist aj Bumba a sedel na vlastnom sedadle. dikke controleur+ machiniste+ unaveny drobec s tatkom, a posledna foto je z ihriska- keby mohli tak by tam deti aj spali. uuuuplne vela stavebnic a VSETKY vlaky a ine diely. Raj pre deti. 😉

vever1
4. jún 2014

@evikhav81 no nech len nekupuje. to ej strasne vela penazi ze 250Euro. to radsje pozicat bud od rybca ked sa ponukla 😀 alebo to pozicat cez ten link co si dala. zbytocne za to vyhodis peniaze ked to pouzijes len raz. 😖 no ja velmi nemozem posudit ci ich z toho krk bli, lebo ja som s tym u mojich deti ziaden problem nemala. ale vsa ako pises, vyskusaj to a ked ti v tom bude chciet lezkat tak ju tma nechaj alebo striedaj s vajickom. niektore deturence zvladaju take dlhe cesty v pohode niektore nie 😖 nas sven ten nemal problem ten rad cestuje ale emma ta nevydrzi dlho ani v normalnej sedacke tak pri nej usime casto zastavovat. ale ako som ti uz pisala my kvoli emme cestujeme vacsinou 2 dni ked ideme na taku dlhu cestu.
@ervenka tak dufam, ze dostanete zelenu a vsetko sa podari sup sup 😀 😉

dnes sme dostali v skole papier na buduci skolky rok a pomenili ucitelky v groep 1/2 a sven ma na buduci rok uplne ine a k tomu este dve. ach jo. 😖 bude to tazko znasat lebo on len svoju juff zboznuje a inu ani nechce a nie to este 2 😖

vever1
4. jún 2014

@ervenka xixix no raj pre deti len pre naseho svena nie kedze ten sa s vlakmi vobec nehra. my pojdeme do legolandu to bude raj pre neho 😀

cestovatelkaandrea
4. jún 2014

@ervenka no to poznam podla mojej maminy. tej tiez strasne kolise vaha kvoli tomu ze je na hormonoch, lebo jej stitnu zlazu museli vybrat. odkedy ju nema a je na liekoch tak dost pribrala a to tiez neje o nic viac ako predtym.

kika2111
4. jún 2014

Ahojte,mamicka z okolia Maastrichtu? 🙂

janinka25
4. jún 2014

@kika2111 ja som asi 20km od Maastrichtu.