Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ajana1
12. jún 2014

https://www.facebook.com/events/733314143385755...
21 juna v Amsterdamse Bos. snad ten link bude fungovat

ajana1
12. jún 2014

@cestovatelkaandrea janinka25 mna skor prekvapuje kolko my mame plastu. To je uplna katastrofa ze sa tu dokonca aj taka vec ako uhorka, brokolica a karfiol bali do plastov. Tie letaky nemusite dostavat. Existuju take nalepky ktore si das na dvere ze nechces letaky/noviny a oni ti ich davat nebudu.

cestovatelkaandrea
12. jún 2014

@ajana1 a aj napriek tomu nam ich sem tam hadzu do schranky, co narobis. keby som vedela kto to hadze tak mu nieco poviem. problem je v tom, ze ku nam chodia hadzat blbosti aj ini ako postaci. proste nejake decka co maju nejaku brigadu.
no a to balenie do plastov ani nekomentujem. to je proste des.. vsetko je pomaly v plaste zabalene. zachvilu uz aj oblecko budu takto balit.. uvidis. davam tomu par rokov.

ajana1
12. jún 2014

@cestovatelkaandrea ved oni to oblecenie do plastov aj balia. Ked si objednas nieco z internetu tak kazdy kusok pride zabaleny v plastikovom sacku a este vsetky sacky bud v jednom velkom alebo v krabici. Tak nastastie u nas to postaci a aj brigadnici dodrziavaju a nic nam do "schranky" nehadzu.

cestovatelkaandrea
12. jún 2014

@ajana1 to ano ale ja som narazala na oblecko v obchode. ze bude coskoro jeden model na prezretie a doma vybalis, vyskusas a ides. kopec extra plastu...
inak co sa tyka brigadnikov, tak mam pocit, ze to robia naschal, lebo ti este hodia extra aj dalsie dva letaky. takze nalepka je prec a hned hadzem do kosa vsetok bordel co pride...

ajana1
12. jún 2014

@cestovatelkaandrea inak by som sa necudovala kebyze to tie predavacky museli z plastikovych sackov vytiahnut predtym ako to daju na vesiak. Viem ze v nasom firemnom obchode to tak robia. A to nehovorim o vsetkych vzorkach ktore dostavame na kazdu sezonu :( Az ma vzdy srdce boli ked vidim ako si znecistujeme planetu kvoli hlupostiam

ervenka
12. jún 2014

@cestovatelkaandrea v principe sa mozes stazovat. Mozno to pomoze. Ale napr. dost casto mam listy "pre obyvatelov tejto adresy" tam nieje meno, ale len cislo+ PSC= to sa povazuje za normalnu postu. Mne prisla obalka s protivraskovym kremom z loreal= napisem im email, lebo neviem od kial maju moju adresu a taketo pripominanie veku nestojim 😝
No a to balenie do plastu, myslim,ze som pisala,co sa stalo s premocenou postou. Keby boli knihy zabalene v plaste, nic by sa nestalo. Obcas len kartonova obalka nestaci 😉

rybca
12. jún 2014

@ajana1 my sa chystame, len dufam, ze bude sucho, lebo lezuna nechcem cely cas drzat na rukach, alebo v kociku

@cestovatelkaandrea v Amsterdam Bos, 21. 6.je ten piknik a 26.7. je v Rotterdame, tam by sme tiez chceli

ajana1
12. jún 2014

rybca tak super my sa chystame tiez aj s krpatym 🙂 aspon na chvilku zmenime prostredie a pokecame inak ako anglicky alebo holandsky 🙂

leonii
12. jún 2014

@janinka25 Ahoj tak červíčky su kaputo-finito. Tu je foto toho prípravku smrdí to ako naftalín ale pomáha to. MM to kúpil v takej malej drogérii tak neviem kde okrem nej sa to dá kúpiť.

vever1
12. jún 2014

@cestovatelkaandrea dakujem. uz sa patrilo vymenit 😀 aj ty by si mala 😝

vever1
12. jún 2014

poznate? 😀 este mi treba 3 kamaratov 😀

palinkova87
12. jún 2014

babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy🙂)))))))))))))))))) moj Tobi ma vysvedčko z 5 mááááááá všecko 4 okrem socialnej.. že dobre nerozumie holandsky a na všetko rozprava ja, ja.. :D a sme im to vysvetlili.. že to nie je naš problem ale ich. :D bo doma pracuje tak ako ma.. bo začali, že on sa zle sustredi.. haha.. v utorok idem tam na pol dna aj s Lilly.. bo nemam kde ju dat.. naštastie Nico chodi do skolky 🙂 a Tobino už konečne ukáže čovie.. :D takže je tam velkaaaaaaaaaaaaaaaaaaa velikaaaaaaaaaa šanca že sa odtial už konečne dostaneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 😀 teším jak male decko.. 😅

cestovatelkaandrea
13. jún 2014

@ervenka no ale komu sa mam stazovat, ked decka maju nejaku brigadu a hadzu nam reklamne letaky.na 100% viem, ze nie su od ziadnej posty. Jedine, ze by som im priamo povedala.
Inak ja nie som proti baleniu do plastu. Ale len vtedy ak to ma zmysel. Co v pripade tvojej premocenej posty chapem, lebo tam by sa to fakt zislo. Ale balit uhorku po kusoch do folie mi uz pride prastene....

cestovatelkaandrea
13. jún 2014

@rybca no tak to my nepojdeme. kolega ma rozluckovu party vtedy a chceme ist tam. Tak nic...

cestovatelkaandrea
13. jún 2014

@vever1 pockaj este mesiac a dam si do profilu fotku v plavkach 😀

cestovatelkaandrea
13. jún 2014

@vever1 no nic ine doma nepocuvam len to ako Kilian vyspevuje znelku z teleblbies... beha po obyvacke a vykrikuje Lala, lala, lala, po po...

vever1
13. jún 2014

Ach baby ja som taka krava ☹ ☹ ☹ malu som dala do bicykla do prednej sedacky, bicykel stal na stojane a ja utekala rychlo zamknut dvere a uz ked som bola skoro pri nej tak bicykel spadol do boku aj s Emmou. Ja fakt neviem kde som mala hlavu, ved viem ze sa to nema ☹ podla mna sa aj velmi udrela, ved to je riadna vyska a riadna supa :-/ na kolene a lakti ma odrete a ma aj hrcu na hlave ☹ aj riadne plakala, bodaj by nie ☹ nastastie sa rychlo ukludnila ale teraz sa bojim ci sa jej nieco nestalo :-/ som uz aj revala ze si vlastne dieta dokalicim ☹ co myslite mam s nou ist k dr ked sa zobudi alebo ju len sledovat ☹

ervenka
13. jún 2014

@cestovatelkaandrea musi byt nejaka firma, ved tie letaky si netlacia doma. Normalne sa ich spytaj, ze aka firma ich zamestvala. Vcera som videla takych malych chlapcov roznasat mestske noviny, mali max. 10r. Myslela som si,ze praca pre deti je do 16r. zakazana...
@vever1 Chuda Emma a chuda aj mama.. 😖 A co ze ty bicyklujes, ved nie si s bikom kamoska... Hmm, no pokial sa ti nieco nezda, tak zavolaj. Dnes robi nas starusik dr. a nova dr. Prajem vela uspechov... Vcera mal moj bike tiez letecky den- spadol na drobca, este aj prazdne post tazky boli na nom...

vever1
13. jún 2014

@ervenka ale ja som s bikom kamoska ale len ked je pekne pocasie. 😉 a nemozem velmi dlho bicyklovat lebo ma potom bolia kolena 😖 no ona bola potom v pohode, len chcela byt u mna na rukach lebo sme sli po svena do skoly, ale bola uz aj unavena, lebo mi skoro zaspala na gauci. tak ked sme prisli domov tak som jej dala mliecko a sla spinkat. ja len sa bojim aby nemala otras mozgu alebo nejake krvacanie, ved vies ze to krvacanie do mozgu je u mna velky strasiak kvoli svenovi 😖 asi predsa len dr zavolam 😒

dana_l
13. jún 2014

@cestovatelkaandrea u nas maju ludia napisane na schranke - ziadne letaky, ziadne reklamy.

ervenka
13. jún 2014

@vever1 za zavolanie nic nedas. A povedz to o Svenovi, mozno ta poslu na scan do ZH pre istotu.

vever1
13. jún 2014

@ervenka hej ale sven to nema z padu. vsak vies. to je nieco ine. ja len som pokakana z padov na hlavu 😖

ervenka
13. jún 2014

@vever1 ved ja viem... ale pad na hlavu nie je prijemny ani pre velkaca... Ale ak sa chces dostat dalej, musis na dr. trochu bububu... Inak, pred Velkou nocou sme zachranovali susedovho chlapca- zletel z preliesky na hlavu- bol z toho lahky otras mozgu, jemu bolo aj zle, ani na nohach nevladal stat. Museli s nim ist na pohotovost, a tam ho pozreli. Dufam,ze Emma je ok, ale pre istotu pozorovat pozorovat...

janinka25
13. jún 2014

@vever1 musel byt velky plač, ale určite sa aj zlakla, ze čo sa to stalo. nas sa strepal 2x zo schodov dolu tiez som sa strasne bala nesli sme ani k dr. manzel, ze netreba, ze aj tak mu tam nič nespravia ked nemal nijake priznaky. ja davam detom prilby aj malemu vačšinou chodim s vozikom a taham ho za bicyklom teraz som si zobrala z manzelovho bicykla sedačku a sedi vlastne za mnou, ale stale prilbu nosi, aj ked niekedy sa rozčuluje a nechce ju. akurat dneska isiel taky blazon na aute tak blizko mna len ma tak ovialo, čo tak prefrčal ani ho netrapilo, ze veziem dieta a druhe dieta predomnou. 😠

cestovatelkaandrea
13. jún 2014

@vever1 och Jani hlavne klud. Mne sa to tiez takmer stalo. Tiez som isla zamknut dvere a na bike boli obaja. Damco aj Kilco. Nastastie som ich stihla zachytit. Niekedy si pripadam, ze konam ako keby som ani mozog nemala. Takze ta uplne chapem. Neboj Emma bude uplne v pohode. My maminy to prezivame niekedy viac ako je to naozaj. Inak ak by si sa pozastavovala nad casom kedy pisem, nemozem spat, lebo susedia zuruju kvoli vitazstvu na Spanielskom. Takze zurujem nechtiac s nimi.

cestovatelkaandrea
13. jún 2014

@ervenka neboj, ked ich pristihnem, tak sa opytam. Takmer vzdy je to ako naschval, ked som hore s deckami a to nepocujem, ze prisla posta...

cestovatelkaandrea
13. jún 2014

@dana_l ale ved aj my sme mali a decka nam to hadzali naschval este aj s extra reklamou navyse. co ti poviem. odkedy to tam nemam, tak dostavam len jednu kopiu a ta leti rovno do modreho klika na papier.

rybca
14. jún 2014

@ajana1 @cestovatelkaandrea tak ani mi nejdeme do Amsterdamu, bo Laci si az teraz spomenul, ze ma hotovost, takze nemozeme dalej ako na pol hodinu cesty, ale dufam, ze uz do toho Rotterdamu nam to vyjde, bo uz ani do Den Haag sme nemohli, bo bola mokra zem a Julia sa plazi a stvornozkuje, to by nebolo ktovieco

ervenka
14. jún 2014

@cestovatelkaandrea inak, tie nalepky vydava gemente, mozno keby si tam zavolala, dali by ti odpoved priamo ktora firma, a oni mozu dostat pokutu...
@rybca poznas to este ten pocit, ked roznasas postu a mas aj reklamy zapaskovane. chces odpaskovat a tou hranou si zaryjes pod necht? Videla som vsetkych svatych. Samozrejme,ze sa mi to stalo na zaciatku wijky. 😝 😀