Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

leonii
8. júl 2014

@cestovatelkaandrea No tak super 😀 😀 😀 Tak jasne že ste hrdý,ale ked to povie učiteľka tak to poteší ešte viacej že?

leonii
8. júl 2014

@janinka25 šak ved jasné,aj ja to beriem z rezervou.By som bola zvedava čo hovoria na take dieta ako sme videli v sobotu v zabavnom parku (Kalkar) to dievčatko mali asi 3r. ale to bolo fakt,ale fakt obézne,ledva chodilo. Ako ja viem podľa svojich detí,že im chutí sladké vyprážané aj mi to z času na čas máme hlavne ked sme niekde vonku na celý deň,ale keby moje boli take obezne tak asi fakt nasadím dietu ved tá malá sa ledva hýbala a samozrejme hranolky v ruke a jazda ☹ Ani nechcem vedieť ake bude mať v budúcnu zdravotné probémy ☹

janinka25
8. júl 2014

@cestovatelkaandrea ja som to raz mala tie ich fikadely, ale čo ja viem, ze by ma to nejak zaujalo. ja obdivujem tych ludi, čo si to kupuju aj v obchodoch.

janinka25
8. júl 2014

@leonii ked hovoris o tych detoch, tak včera prisli na ihrisku take 4 baby, 2 uz mohli mat okolo 17 rokov a boli take pevne pri sebe, ale to mali aj geneticky lebo mali velke rituse 🙂 a jedna čo ja viem kolko mohla mat mozno nejakych 10rokov to najviac a isla na hojdačku, tu mame takeho vtaka či čo to je na pruzine ona ako sa začala hojdat do predu tak bola uplne na zemi tvarou sa dotykala toho piesku a potom do zadu to iste, tiez bola na zemi. moji chalani sa len na nu divali ked odisla z tade a hned starsi bezal, ze aj on sa tak velmi chce hojdat tak skusal, ale neslo 🙂 tak mu hovorim, ze to dievčatko je uz velke, ze ma velku silu 🙂

cestovatelkaandrea
8. júl 2014

@janinka25 ja ich NENAVIDIM

ikke
8. júl 2014

@cestovatelkaandrea jaaaj, no ale on keby mohol, tak by sa u nas na veceru striedali palacinky s hranolkami a kaassoufle, plus raz-dva krat za tyzden pizza 😀 a ja ho "tyram" cestovinami so zeleninovou omackou, brokolicovou tortou a pecenym lososom 😅

ikke
8. júl 2014

frikadely mi vzdy pripomenu moju francuzsku spoluziacku z jazykoveho kurzu - ta vzdy pripomenula, ze frikadely sa vo francuzsku hovori jedlu pre psov 😅

cestovatelkaandrea
9. júl 2014

@leonii tak a sme po koncerte v skole. Damian hral rano detom v skole na gitare. Som ani nedychala ked hral. Deti boli hotove. Ticho pozerali a potom len tlieskali a vraveli, ze mu neverili ale on fakt hra na gitare. Uz mam novych zaujemcov o hodiny gitary, ked sa dozvedeli, ze mu hodiny davam ja. 😀 Ucitelka robila video a fotky na mobil, tak nieco bude aj na FB.

cestovatelkaandrea
9. júl 2014

@ikke aj ja naseho tyram so zdravou stravou. Frikadeli u nas nie su v ziadnom pripade.... ja by som hodila tycku z toho. No jedine co pises a sa u nas je, su palacinky. Inak obaja drobci by ta mali radi, lebo lubia cestoviny s hocijakou omackou a peceny losos je Damcov favorit spolu s palacinkami a haluskovo zeleninovu polievkou.

leonii
9. júl 2014

@cestovatelkaandrea Juj mne sa vždicky páčilo ked sa deti učili na niečo hrať ja som v tomto anitalent,nemám hudobný sluch.No tak potom hod odkaz na to videjko nech sa pokocháme ja mi.Gratulujem k šikovnému synovi.Asi od spetembra niekde zapíšem aj tých mojích domasedov nech maju nejakú aktivitu. No a stým učením ak ti to pôjde tak ani pracovať nebudeš musieť a budeš dávať len sukromné hodiny 😀 😀

cestovatelkaandrea
9. júl 2014

@leonii hihi, si mila. jasne ak bude na stranke skoly video a nielen fotka, tak potom dam link. ja sice na FB nechodim ale od ucitelky to budem vediet.No kruzky su fajn drahe podaktore. Za plavanie sme platili 42.50 mesacne a za dzudo 21 euro mesacne. A to chce Damco chodit na plavanie do klubu, tak potom neviem co to bude stat.
S tymi nastrojmi mas pravdu. Tie su brutalne drahe. Jedna 45minutova hodina gitary stoji u nas 25-30 euro, piano 45-60 a husle 75-90 euro na jednu lekciu. Brutal drahe na mesiac ked to vynasobis 4mi. By som mohla dobre zarabat ale asi by som prisla o nervy... o par rokov by som mala novy domov - blazninec.

leonii
9. júl 2014

@cestovatelkaandrea Tak to ti verím,ja obdivujem učiteľky za ich trpezlivosť,ja by som to nezvládla mne stačia len moje 3 a som večer KO. Inak som dnes hladala tie Frikadeli že pozriem o čom tu píšete a z hambou priznávam že jeden mám aj doma,ale asi 5mesiacou,z obdobia nastahovania,reku skúsime čo to je a po jednom ochutnaní,to šlo do mrazaku,lebo duplu nikto nechcel a zvyšok mi zavadia v mrazaku,takže je najvižší čas to vyhodiť 😀 😀
Teraz išiel mm na rodičko tak som zvedava a včera sme dostali meil zo školy,že kôli tomu , že sa hraje futbal tak neskoro môžu decká dojsť až o 10:30 😀 😀 😀 😀 😀 No nám to nepomôže, mojim je jedno kedy idú spat vstávaju o 6:00 😖 😖 😖

leonii
9. júl 2014

Takže rodičko ok.Mladší je aktívny,v kolektíve oblúbený. Starší je síce šikovný,ale na vkus učiteľky málo aktívny a jeho výraz v škole je "maximálna nuda".Obaja sú vraj vynikajúci v matematike to maju po mm,po mne určite nie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . V lete ich máme učit slovíčka a precvičovať reč tak uvidím ako to zmáknem 😀 😀

leonii
9. júl 2014

Otázka kde sa tu dá kúpiť špardlová múka,alebo celozrnná múka,ale najlepšie v klasika obchodoch,lebo v takých maličkých to neviem ako by som sa dorozumela.Ak bude aj nejaký odkaz tak to by bolo fantastické 😀 😀 😀

rybca
9. júl 2014

@leonii tak celozrnnu kupis aj v Jumbe ci podobnom obchode / https://www.google.nl/?gws_rd=ssl#q=volkorenmeel , spaldovu len v zdravych, alebo v mlyne https://www.google.nl/?gws_rd=ssl#q=speltmeel

leonii
9. júl 2014

@rybca Super si vytlačím nejaké fotky,lebo zabudnem ako to vyzerá.No a vy mlyne som ešte v žiadnom nebola,len v Doetincheme sme išli okolo jedného a tam mali asi múzeum či čo 😀 Ale ak zoženiem v Jumbe tak super.Ďakovala 😀

janinka25
10. júl 2014

@leonii ahoj prosim ta na čo sa este pouzivaju tie guličky čo ste davali do smetneho kosa? ja som dneska pozerala v Kruidvaite a tam mali taketo guličky, ale to bolo proti moliam do skrine. Zase nas navstivili 😠

leonii
11. júl 2014

@janinka25 Ahoj,no ujo v drogerke povedal,že je to aj proti moliam,ale že ludia to bežne používaju do tých kontajnetov na bio. Inak ja som to tak dobre pred detmi odložila,že to teraz nemôžem nájsť 😖 😖 A ja som uvažovala,že bio v lete prestahujem do dielne lebo toto počasie je pre tie mušky ideálne uvidíme že či mi tam nebude smrdieť 😕

janinka25
11. júl 2014

@leonii oki dakujem tak to skusim kupit, lebo toto čo som ja pozerala bolo len na mole, boli tam nakreslene saty. No neviem či ti to pomôze prestahovat ten kôs, ja uz davam bio do bielych priesvitnych sačkov. a ja to praveze teraz mam vo velkom kde sa davaju ostatne smeti, neviem ako sa tam dostali, a tu 3 dni v kuse prsalo nebolo ani teplo.

leonii
11. júl 2014

@janinka25 ako mne to pomohlo,tak hádam aj tebe,len cez tieto posledné upršané dni a následnom hice sa mušky zas troška objavili,ale dnes ide bio a mali by aj umývať,len tie guličky musím nájsť.Ono mne skoro celé poobedie pečie slnko na odpad a strieška neviem či by pomohla a hlavne si to na našom plote neviem predstaviť 😒

janinka25
11. júl 2014

@leonii skus presunut uvidis či pomôze. ja mam od rana tien a akurat pred obedom az do večera tam svieti slnko. Ale tak uz iba tyzden a zbohom červiky🙂 podla mna oni tam nejak preziju. lebo ked sme sem prisli tak uz sme mali červiky to sme mali ako darček asi🙂

cestovatelkaandrea
11. júl 2014

@leonii kuk link https://www.facebook.com/kruisrak/photos_stream... je tam len fotka. video tam nedala

leonii
11. júl 2014

@cestovatelkaandrea juj jaký je zlatý s tou gitarou. Paráda taký malý a taký šikovný dobrom závidím 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Moja teta hraje trampské pesničky a vždy som ju rada počúvala. 🙂

leonii
11. júl 2014

@janinka25 Tak teda veľmi pekný darček. Ja som na zem striekala takú dezinfekciu aby sa nerozmnožili. A aj konvu z vonku

miskap2111
12. júl 2014

Dievčatá, nebýva z vás niektorá blízko/bližšie pri hraniciach s Belgickom?

janinka25
12. júl 2014

ahojte pod akym nazvom kupim mlieko 3,5% lebo ked som pozerala tu nie su tak označovane.

rybca
12. júl 2014

@janinka25 volle melk - v Lidli tmavomodre

janinka25
12. júl 2014

@rybca dakujem

leonii
14. júl 2014

Baby Melánia teraz spravila takú scénu že až. Sedela na chodbe a plakala,že ona nemôže cikať,lebo vo WC je citujem "mokrá voda" a že ju mám dať preč inak sa nevyciká. Nepomohlo vysvetlovanie a už sa skoro pocikala tak som ju nasilu posadila,vycikala sa z revom. Zliezla a povedala "no vidíš aj takto sa to dá že" šla som do kolien 😀 😀 To na rozveselenie v tento škaredý a upršaný deň 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀