Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

leonii
15. aug 2014

Takže baby mal som tu svokru na návšteve 11 dní. 😀 Zo svokrou vychádzam dobre,ale som rada, že odišli a hádam v poriadku dôjdu,lebo všade su samé obchádzky a navigačka ich neukazuje 😒 . Kúpila som aj tie mlyny a nakoniec som ich zbadala v jednej trafike v Zutphene a svokra vykúpila všetky čo tam mali 😀 😀 . V sobotu ideme smer sk na týždeň, už sa neviem dočkať a hlavne rodina si nás už rozdelila tak hádam aj spať niekedy budeme 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ervenka
15. aug 2014

@leonii pred tym ako pojdete pozri tuto stranku- http://www.anwb.nl/verkeer/buitenland podla mna sa da na to spolahnut, aj ked v DE nikdy nevies....

leonii
15. aug 2014

@ervenka Vďaka ukážem to mm 😀 😀 ja sa len veziem 😀 😀 😀

leonii
23. aug 2014

Tak už zase v Holandsku. Boli sme týždeň a ubehlo to ako voda,ku každému bolo potrebné sa zastaviť a ani neviem či sme boli u každého 😖 Chalani skúšky zvládli super ale to aj zásluhou super učiteľky 🙂 🙂 A o týždeň zas škola Hurááááááááááááááááááááááááááááááááá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ervenka
24. aug 2014

@leonii vitaj. 😉 Aka bola cesta?

leonii
24. aug 2014

@ervenka Vďaka, no tam sme iši cez Nemecko,lebo sme išli k švagrinej do Šamorína a v Nemecku kopec obmedzení ale len jedna kolona takže celkom ok ani áut neblo veľa išli sme v piatok o 20:00 a k švagrinej sme prišli o 15:00. Decka to celom zmákli,lebo maju telky vzadu takže už viem všetky časti šmolkov naspameť 😀 😀 No a naspeť sme išli cez poľsko a cesta bola lepšia asi len 4 obmedzenia,ale aj to bolo len obmdzenie na 100km. Celkom prázdne cesty. Prišli sme včera okolo 7-mej a Melánia zaspala až večer o 22-tej ale spala dnes až do 10:15 a to je fakt na ňu veľa kedže bežne vstáva okolo 6-tej 😉 Ale už som rada že som doma a mm má ešte týždeň dovolenku tak sa teším,že po tom hektickom týždni si spolu oddýchneme 😀

ikke
25. aug 2014

tak my sme tiez uz tyzden doma, mlady 2,5 hodiny v skole 😀
cez prazdniny som za 3 tyzdne najazdila 3000km, hlavne ceska D1 je fakt katastrofa... 😝

@leonii nechystas sa nahodou zajtra do zutphenu?

ajana1
25. aug 2014

Nas malinky isiel dnes prvy krat do skolky. Ako ste to vy zvladali?

leonii
25. aug 2014

@ikke Čaves no môžeme dať stretko na kafe 😀 😀 O koľkej budeš v meste?

leonii
25. aug 2014

@ajana1 No neviem koľko má tvoj,ale ked išli moji tak som sa tešila a aj som čakala telefon že revu a že si mám po nich prísť. Ale to bolo na sk. Teraz ide Melka do školy a bola tam cca 1,5h. pred prázdninami a veru aj som sa bála že ako bude reagovať ked im nebude rozumieť,ale že vraj v pohode aj ked na začiatku plakala. 🙂 Teraz nastupuje od septembra. Ja sa teším za ňu lebo byť doma len so mnou nie je pre ňu vôbec zábava a chýbaju jej deti. No len neviem či ide aj ona od 1.9 lebo ona ma narodeniny až 16.9 ale zatial žiaden papier neprišiel ani meil tak asi ako ostatne deti ide 1.9 prinjahoršom nás vrátia domov 😀 😀 😀 😀

ajana1
25. aug 2014

@leonii minuly tyzden mal 6 mesiacov. Myslim ze v skolke sa mu naramne pacilo. Prisiel domov uplne rozkokoseny a dokonca im nerobil problemy so zaspavanim a jedenim z flase coho som sa strasne bala. Aj ked stresy asi este len pridu ked pojdem aj do prace. A kedy koncia u vas prazdniny? Lebo u nas uz chodia decka druhy tyzden do skoly. Inak nemyslim ze sa tu da ist skor ako pred 4tymi narodeninami do skoly.

leonii
25. aug 2014

@ajana1 Jáj jaké maličké bábo 🙂 Tak to by som sa aj ja obávala,ale je super, že to tak dobre zvládol. No u nás sa začína 1.9 takže máme ešte tento týždeň voľno. No som sa z mm rozprávala tak asi pôjde toho prvého aj ona. Najhoršie na tom je že mm bude v práci ja ju tam odvediem s tým nie je problém chodia tam aj chalani,len neviem či bude končiť rovnako ako mladší alebo úplne inak,preto som čakala nejaký meil z inštrukciami,lebo ja neviem po holandsky,len po nemecky tak sa hádam nejako odhovoríme,že kedy mám po ňu prísť aby tam biedačik neostala len tak stáť z učiteľkou,potom by som ju tam asi už nikdy nedostala 😖

ajana1
25. aug 2014

@leonii tak to ti poradit veru neviem ale myslim ze aj male deticky zostavaju tretej ale tosom si fakt neni ista. A nemozete sa tam ist cez tyzden opytat? Urcite niekto zodpovedny tam bude.
Tak tu chodia uz 2,5 mesacne babatka do skolky ale to by mi srdce nedovolilo opustit take malicke. Toho pol rok je fakt idealne lebo uz dost vela vnima ale este nema panicke zachvaty ked mamka odide🙂 Ale bolo tam aj take male 4 mesacne a chudatko tak plakalo az som skoro s nim si poplakala.

ikke
25. aug 2014

@leonii ja myslim, ze ak vam neprisiel ziaden papier, tak ju cakaju az od toho 16.9., ked ma 4. narodeniny. alebo vam pred prazdninami povedali nieco ine? tu chodia deti do skoly fakt az od dna narodenin, predtym chodia "na skusy" ale to len tak na par hodin, ale to moze byt ine na kazdej skole. pripadne sa toho 1.9. chodte pozriet do jej triedy a spytat sa ucitelky, ak vam tento tyzden nepride ziaden papier 😉 podla mna vam v najblizsich dnoch napisu 😉

a zajtra niekedy doobeda, musim pozriet ako su otvorene obchody, ale tak dajme tomu ak sa dohodneme o nejakej desiatej alebo jedenastej, to tam uz urcite budem

leonii
25. aug 2014

@ikke No takto,mala bola na skúšku pred prázdninami a tak si kreslili na papiere a tam bolo napísané,že tešíme sa na vás 1.septembra preto si mm myslí že má ísť toho prvého. No tak som fakt zvedavá ako teda dopadneme 😀 No a obchody sú otvorené od 9:30 až na Hemu tú asi teraz prerábajú,teda bol tam papier pred dovolenkou,len bez dátumu kedy idú prerábať. Takže kludne jak to tebe vyhovuje mm bude asi doma z deckami,lebo má pršať a má prísť domáca po nejake veci čo má v garáži tak ju mm bude čakať. Takže povedz si kde a kedy a ja tam budem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

leonii
25. aug 2014

@ajana1 jaj preto som rada, že som sem prišla až ked bola Melka staršia 😀 No u nás v stretu decka končia o 12:30 a mladší v piatok o 12:00 ale starší o 14:30 tak preto som zvedava,že kedy bude chodiť Melka domov 😉
No ved uvidíme prinajhoršom pojdeme domov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ikke
25. aug 2014

@leonii ach prsat? no ale aj tak musim... tak o 11:00 pred Hemou? tam to ma tusim aj nejaku striesku, aj keby prerabali 😉

leonii
25. aug 2014

@ikke oki tak o 11-tej pred Hemou 😀 Tak hádam veľa nezmokneme ☹ 😒

ikke
25. aug 2014

@leonii melka bude urcite koncit ako ten mladsi, zvycajne maju rovnake casy deti z rocnikov 1-4 a rovnake z 5-8 😉

leonii
25. aug 2014

@ikke No super už to mám nacvičene od min.roku 😀

boubatko
28. aug 2014

A ste tu nejake baby aj z Belgicka? 🙂

rybca
28. aug 2014

@boubatko nie, tu len Holandsko, ale existuje aj skupina s mamickami z Beneluxu a tam su prevazne z Belgicka

palinkova87
29. aug 2014

Babulkyyy prosim vas kontakt ste mi tu raz davali na jednu pani z den haag...mate niekto na nu este cislo??? Dakujem

rybca
31. aug 2014

Maly pozdrav z oslavy:

leonii
31. aug 2014

Baby na konci sme niesli kvietky ale máme aj na začiatok šk. roku?

ikke
31. aug 2014

@leonii nie, to urcite nie... 😅

leonii
1. sep 2014

@ikke Takže nakoniec sme kvety včera poobede kúpili,lebo tu su potraviny otvorené až po začatí školy,no nakoniec sme ich dali do kufra auta (pre istotu) keby náhodou niekto niesol 😕 Ale nikto nič tak mám doma kopec ruží 🙂 Ako mne to nevadí aspoň to tu oživilo 🙂 Melka neplakala aj ked ja som mala slzy na krajíčku ☹ Ja plačem asi pri všetkom 😀 😀 😀 😀 😀 Som zvedavá či tam bude chcieť ísť aj zajtra to bude ten deň kedy bude asi kopec slz.

cestovatelkaandrea
1. sep 2014

Ahojte, tak sme spat zo SR. Bolo super ale musim povedat, ze konecne doma v NL. Na buduci rok asi tak dlho na SR nebudeme a porobime par dni vyletov s detmi tu v NL. Malu Fatru mam prechodenu s manzelom a deckam sa lubili aj Janosikove diery a retaze na Bobotoch. Janosik bol pre nich hrdina a Oravsky hrad paradny dom s vela schodmi. Najvacsi uspech ale zozal Aquapark v Dolnom Kubine 😀

cestovatelkaandrea
1. sep 2014

@palinkova87 Zuzi jeeej, teraz vidim, ze si tehu uz v 12 tt. Nebola som tu takmer mesiac, tak reagujem az teraz. GRATULUJEM. Ako to zvladas? Dufam, ze vsetko v poriadku. 😉

cestovatelkaandrea
1. sep 2014

@ajana1 pri prvom zle, pri druhom este horsie. prvy tyzden bol pre mna peklo. potom som si zacala zvykat. ale to bolo asi tym, lebo som v tej dobe kojila a prislo mi to proste surove dat 3mesacne dieta do skolky.