Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

palinkova87
26. sep 2014

@ikke specialne nie len aby vydrzal;) tak dik pojdem pozriet

emkanelka
27. sep 2014

Ahojte mamičky. Mám prosbu, či by sa našla nejaká žienka ktorá by mi preložila niečo z holandštiny. Ďakujem pekne.

issiq
28. sep 2014

Zienky neviete mi poradiť obchod z kočíkmi v Amsterdame popripade v Den Haagu alebo niekde po blízku dakujem za každú jednu odpoved pekny nedeľný den prajem 🙂

leonii
30. sep 2014

Baby idem prvý X posielať balík. A mám otázku,adresy sa píšu tak ako na sk? A má byť previazaný špagátom? Má nejaké 3kg. A ak ho idem posielať obyčajne aj niečo vypisujem či nie? Vďaka 😀 😀 😀

ervenka
30. sep 2014

@leonii zalezi ci to posielas cez postnl alebo inou sluzbou. V kazdom pripade by si mala dostat potvrdenie o odoslani, mas kod, a podla toho kodu mozes cez net sledovat kade balik cestuje a kde cca na SVK dorazi. 😉

cestovatelkaandrea
30. sep 2014

@leonii ziadne prevezovanie spagatom sa tu nerobi. na poste si mozes dokonca balik aj kupit a supnes tam veci, zavres, zalepis paskou, vypises udaje a sup posles. A presne ako pise @ervenka vyssie, dostanes potvrdenie a kod a mozes sledovat zasielku.

palinkova87
30. sep 2014

Baby to ide len mne posielat🙂)) nie na svk:D

ervenka
30. sep 2014

@palinkova87 ale ved to je jedno, ci na SVK, alebo Nl alebo tramtaria. Listok s kodom by mala dostat v kazdom pripade. a tam uvidi, kedy balik pride. A zaroven ten kod moze pouzit, ak sa balik strati...

leonii
30. sep 2014

@palinkova87 😀 😀

leonii
30. sep 2014

@ervenka
@cestovatelkaandrea
Vďaka, idem cez Post.nl posielať,lebo máme u nás v potravinách pobočku 😀

leonii
30. sep 2014

Takže akcia balík úspešne vybavená 😀 😀 Teta predavačka milá ved vie že jej nerozumiem 😀 😀

cestovatelkaandrea
30. sep 2014

@leonii a @palinkova87 vase tajne ksefty su prezradene 😀

palinkova87
30. sep 2014

@cestovatelkaandrea haha...ale nech to ostane len tu haha..:D

leonii
30. sep 2014

@cestovatelkaandrea 😀 😀 😀 to nie kšefty,to nazvime že "ako naučiť Lenku balíčky posielať" to je náučný program 😀 😀

leonii
30. sep 2014

Babyyyyyy došiel meil o Melkinej spolužiačky (teda písal otecko) že sa chce zajtra s nou hrať. No som zvedava ona sa na to už pýtala, že kedy pôjde aj ona no hádam po 5 min. nebudu volať že reve a chce ist domov 😀 Že vraj môžem aj ja sa hrať (no asi budem bábiky česať) ale neviem neviem to ticho ked sa nemáte s nimi o čom rozprávať a hlavne ja len lámanou nemčinou a pár slovičkami po hol. čo viem to bude asi iná trapošina ☹ 😒 😝

palinkova87
30. sep 2014

@leonii poznam ten pocit... tiez radcej nikam nechodim... ;D

leonii
30. sep 2014

@palinkova87 tak ja som zatiaľ bola len na jednej káve z ženou mm šéfa,ona je zlata a má deti a sme si písali cez FB kým sme tu prišli a aj sme dajak kecali ale boli situácie ked bolo ticho 😒 Ale bežne ma tu maminky pred školou zastavuju a chcu si pokecať no dajak si stále nejakým zázrakom porozumieme aj ked niekedy ani ony nevedia čo povedať 😀

cestovatelkaandrea
30. sep 2014

@palinkova87
@leonii viete co to znamena baby? ZACAT SA UCIT HOLANDSKY 😎 aby ste sa tak blbo necitili, ked budete v takychto situaciach. Nie je to az take strasne a do roka sa da zvladnut taka znalost, ze sa dohovorite hocikde.

palinkova87
30. sep 2014

@cestovatelkaandrea ako zaklady ja ovladam🙂 rozumiem skoro vsetkemu...ale ja nejak sa bojim rozpravat...tod vse...ked.nejakemu slovicku nerozumiem tak sa citim trapne...

cestovatelkaandrea
30. sep 2014

@palinkova87 toto som mala aj ja. nechcela som hovorit holandsky, lebo som si myslela, ze ked urobim chybu, tak mi nikto nebude rozumiet. ale ono je to uplne v pohode. fakt sa treba len odvazit a potom to pojde omnoho rychlejsie.

palinkova87
30. sep 2014

@cestovatelkaandrea a co sa tyka ucenia..nooo ono.vzdy ked si sadnem k tomu,ze sa idem dalej ucit tak sa vzdy niekto zobudi ako naschval...lebo skor musim po nich poupratovat lebo to by si neverila,co oni dokazu za neporiadok urobit...:D

cestovatelkaandrea
30. sep 2014

@palinkova87 poznam. ja to riesim tak, ze sa ucim bud rano, pol hodku pred tym ako vstavaju alebo vecer, ked mam upratane a odcvicene. cez den sa mi jednoducho neda aj kvoli robote, ale tak tu aspon trenujem konverzaciu 😀

palinkova87
30. sep 2014

@cestovatelkaandrea sa mi nesmej ale ja.chodim spavat teraz s nimy o 20:00 som k.o. a to cez noc sa budim ku Lilly bo ona este pije v noci cajik..a rano sa budim s nimy..okolo 7mej:D dam im najest ja kavu a utekam s Tobinom...:D u nas je rano teraz sranda...:D bo som teraz jak lemra cez toto tehu...unavena a nic sa mi nechce..ani jest by som nejedla keby som nebola.hladna.haha:D

cestovatelkaandrea
30. sep 2014

@palinkova87 tak aj mne sa stava, ze zaspim pri Kilcovi, ked ho uspavam. v noci som standard hore 3-4 krat stale lebo on pije vodu. nauceny z kojenia v noci si popijat. neviem kedy ho to uz odnaucim. Takze moj standard je momentalne max. 5 hodin spanku denne, kedze chodim do prace kazdy den. Vstavam zvacsa o 5.30-6.00 a chodim spavat okolo 23.00-24.00. Ale su dni (tak 1-2krat do mesiaca), kedy zalomim o osmej a vstanem az rano. A v noci sa musi budit chudak manzel kvoli Kilcovi.No a u teba je to ine, lebo si tehu, to bere vela energie.Teda aspon u mna to tak bolo. S jedenim, som mala ten isty problem ako aj ty. A inak u teba je to este narocnejsie, lebo ty uz cakas 4te babulo a doma ti pobehuju traja cvirici.

palinkova87
30. sep 2014

@cestovatelkaandrea Nooo ja ked.to presvihnem,ze.niekedy zostanem.s mm dlhsie hore...tak to uz citim,ze som to presvihla..:D ale tak hadam to.dam a uz to bude.lepsie aspon dufam s tou unavou...

cestovatelkaandrea
30. sep 2014

@palinkova87 neboj prvy trimester mas za sebou, tak to bude teraz lepsie... 😉

palinkova87
30. sep 2014

@cestovatelkaandrea praveze som viac unavena jak predtym.. ☹

cestovatelkaandrea
30. sep 2014

@palinkova87 tak dufam, ze sa ti coskoro polepsi 😉

leonii
1. okt 2014

Baby tak včera som písala, že Melku zavolali sa hrať ku kamarátke. No mám dilemu písali po nemecky,lebo ja som kecala po nemecky a prekladač povedal, že znenie je ak chcem tak môžem ostať aj ja s Melkou ale mm tvrdí,že to znamená že ja tam mám byť s nou.Ako ja uvažujem,že by som na chvíľku ostala,ale rada by som vedela ktorý z nás á pravdu.Nevie niekto po nemecky a povedať mi ako to je a hlavne kto má pravdu 😀 😀 😀
Hallo Leoni,

Heute morgen hab ich dir kurz gesprochen … Meine Tochter Renate möcht gerne Mal mit Melania spielen … vielleicht das Melania das auch will?? Morgenmittag ungefähr 13.00 wird gut sein. Wenn sie will, kann sie bei uns kommen spielen. Bringst Du Melania dann bei uns?? Die Adresse ist Beeklaan 1c, mit die Trampoline in die Garten ;)

Grusse Albert

palinkova87
1. okt 2014

@leonii ak ti nik do vtedy neodpise opytam.sa.muza:)