Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

miriamp
1. okt 2014

@leonii nie, o tebe tam nic nie je pisane, iba sa pyta ci ju o 13 privedies na tu adresu s trampolinou v zahrade 🙂

rybca
1. okt 2014

@leonii ja tam nevidim, ze by volali aj teba, len ci Melaniu prinesies k nim...🙂 ale ja a jazyky..🙂

leonii
1. okt 2014

@miriamp Vďaka,lebo chalani sa chodia hrať,ale nikdy z matkami, len Melánia vie len pár slovíčiek tak preto som si myslela že tam mám byť aj ja.Ale tak bývajú len 6 domov od nás tak keby dačo tak ju dovedú,ona má strašne rada deti tak hádam nebude nejaký problém 😀 Bože inak ten prekladač to niekedy tak preloží,že len na to pozerám jak puk 😀

leonii
1. okt 2014

@rybca
@miriamp
Akože baby fakt vdaka, ja používam,len prekladač a jake by to bolo trápne keby som sa k nim tiskala domov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ervenka
1. okt 2014

@leonii
Hallo Leoni. Dnes rano sme sa kratko rozpravali. Moja dcera Renata by sa rada hrala s Melaniou. Mozno by Melania tiez chcela hrat. Zajtra popoludni o 1hod by sa to hodilo. Ak chce, moze sa ku nam prist sa hrat. Dovedies Melaniu ku nam? Nasa adresa je blablabla.....
pochopila som to tak,ze sa ta Albert pyta, ci dovolis aby sa tvoja hrala s Renatou u nich doma.

videla som knihy na ucenie NL v zlave.

leonii
1. okt 2014

@ervenka Ahoj včera mi mm doniesol svoje knihy čo chodil zo školy na večerné štúdium. Jedna Ijsbreker Plus a Stap 1. Prešla som z mm už 1 lekciu. 😉 Kedže tu ostávame na trvalo,nie len to už len o tom prežit nejakých pár rokov,ale fakt sa naučiť reč. Takže ked su decka v škole ja sa budem doma asi tiež vzdelávať . 😀

cestovatelkaandrea
1. okt 2014

@leonii takze na trvalo. super nie? ked uz vies, ze niekde ostanes a neplanujes sa tak rychlo opat stahovat. aj pre deti to bude lepsie.

leonii
1. okt 2014

@cestovatelkaandrea jj podarilo sa nám kúpiť dom v čo sme nedúfali,kedže ja nepracujem a na sk sme nemali šancu na hypotéku hlavne kôli tomu že mm pracoval tu. Takže hlavne kôli detom ktoré su tu spokojné a súhlasili tu ostať sme sa takto rozhodli.Teraz len sa ja si musím troška mozgove bunky ponamáhať aby som sa aj medzi ludí dostala lebo mi časom určite hrabne byť doma 😀 😀 😀 😀 A mm šéfovho syna žena ( dobre napísane že)
mi povedala že ked budem troška vediet komunikovať tak mi najde prácu na upratovanie pre starších ľudí,lebo že ona chodí a že je to super,a jaj muž sa smial že ona nechodí upratovať ale kvákať z babkami a dedkami 😀 Ale ved ked platia tak ja aj pokecám nie? 😀 😀 😀 😀

ervenka
1. okt 2014

@leonii este odporucam pozerat aspon vecerny zurnal na ned1, pripadne v noci si to dat este raz- pocujes velmi peknu Nl.

ikke
1. okt 2014

@leonii a ten kurz na ROC ste neskusali?

leonii
1. okt 2014

@ikke jj písala som ale zatial neotvárajú v Zutphene,lebo nemaju dosť záujemcov ale že ked tak sa ozvu tak hádam s toho dačo bude 😒

leonii
1. okt 2014

@ervenka Vďaka,pozriem. MM dal zaviesť kablovku,len zakladnú aby sme pozerali,ale je tam veľa aj s titulkami aj po nemecky či anglicky,ale správy sledujem tie su v holanštine ale na ten žurnál sa zameriam. 🙂

leonii
1. okt 2014

No takže Melánia práve prišla domov 😀 😀 😀 Ja som nou neostala ani ma teda nevolali 😕 😕 Prišla celá štastná aj z dózou plnou mafinkou a teraz tiska do hlavy a nikto sa ich nesmie dotknúť,lebo ved ona ich dostala od kamarátky 😀 😀

cestovatelkaandrea
2. okt 2014

@leonii a ked postudujes tu holandstinu este lepsie urcite budes mat na viac ako upratovat u niekoho doma. kamoska to robi a teda namaka sa ako blazon. aj pokeca s nimi ale musi aj vela upratovat.

leonii
2. okt 2014

Ahojky,zasa dotaz 😀 Melánia a chalani dostali zo školy časopis s možnostou predplatného,ale nevieme,že ak ho nechceme objednať či ho máme vrátit. A Melka dnes dniesla takú knižku,zabalenu tiež z možnostou objednania a samozrejme ju odbalila.Ako nikto ma zatiaľ nič nepýtal,ale tak asi to berú automaticky,že vieme čo s tým. Tak čo s tým?

ikke
2. okt 2014

@leonii casopis pompom a knizka Borre? ak nahodou tieto dve, tak tie netreba vratit (toto doniesol moj od zaciatku roka)

leonii
2. okt 2014

@ikke Super,to su ony. Takže môžeme študovať 🙂 😀 😀

cestovatelkaandrea
3. okt 2014

@leonii deti dostavaju na zaciatku roka takto casopis alebo knizku gratis. To aby rodicia doma videli, co by im objednavali, keby sa rozhodli na predplatne. Ja to nemozem Damcovi kupovat. Hlavne tie casopisy nie, lebo on je s jednym hned hotovy behom jedneho dna a co potom dalsi mesiac alebo mesiac a pol? Radsej mu kupujem hrube pracovne knihy a tie robi od nevidim do nevidim a knizky mame z kniznice zadarmo, kedze je dieta a do 18tich si tam moze poziciavat zadarmo.

leonii
3. okt 2014

@cestovatelkaandrea No tak pre Melániu to má asi taký význam,že si rada vystrihuje obrázky ale nato máme letáky takže to je zbytočné a ked sme sa nastahovali,tak nám tu mm kolegovia nanosili kopec knižiek takže zatiaľ zásobu máme 😀 Tak aspoň viem čo s tým,lebo min.roku chalani prišli až po vianociach takže tento rok je náš prvý celý školsky,takže sa stretávame z istými novinkami ale na rok už nás neprekvapia 😀 😀 Aj ked jeden nikdy nevie 😀

leonii
6. okt 2014

Baby všade predávajú čoko písmená. Má to nejaký špeci význam či?

ikke
6. okt 2014

@leonii to je na mikulasa (sinterklaas) - davaju sa normalne do topanky podla zaciatocneho pismena mena dotycneho 😉 /lekcia 1 z holandskej kultury 😀 /

leonii
6. okt 2014

@ikke Teda 🙂 ,chápem,len mi bolo divne,lebo u nás maju len S a N . 😀 Asi ešte len dostanu dalšie 😀 😀 No o mikulášovi a čiernom Petrovi a vianociach som hodne čítala,len tie písmenka ma troška zaskočili 😀 😀

ervenka
7. okt 2014
ajana1
7. okt 2014

@ervenka a co presne sa zmenilo nakolko z toho clanku to nie je jasne. Nastastie my zatial ziadne problemy so skolkou nemame

cestovatelkaandrea
7. okt 2014

@ervenka no ani ma to neprekvapuje. som si myslela, ze to uz davno funguje. vzdy ked su v skolke staznosti tak s tym nieco robia. aspon v tej kde je Kilco. Tam kde bol Damco to bola ina story.

ervenka
7. okt 2014

@ajana1 ale je jasne- koniec clanku je dolezity- Dat betekent dat de kinderopvang verplicht wordt iets met jouw klacht te doen. De inspectie gaat er streng op toezien dat dit in de praktijk ook gebeurt. De nieuwe wet geldt voor iedere vorm van kinderopvang.
a hlavne slovicko VERPLICHT a tyka sa to vsetkych foriem starostlivosti. Takze nie len KDV, ale aj oppas, PSZ atd. 😉

ajana1
7. okt 2014

@ervenka ja som si myslela ze uz teraz to musia robit. ved ak sa im rodicia stazuju a nie su spokojni tak vezmu odtial dieta prec. Takto mozu velmi rychlo zbanktrotovat co si myslim ze nikto v tejto dobe nechce

ervenka
7. okt 2014

@ajana1 no nemuseli. tiez premiestnenie dietata moze trvat nejaku dobu a niektore KDV a PSZ patria pod jednu organizaciu...

ervenka
7. okt 2014

MM sa uci SVK a hovori mi, ze ROK draag je, grote menses dragen TENTo ROK. No sranda- kontrolovat jeho domace ulohy. 😝 😀

cestovatelkaandrea
8. okt 2014

@ajana1 no ten prestup do inej skolky nie je vzdy taky jednoduchy. zvacsa musis dat vypoved v skolke 2-3 mesiace dopredu. cakacia doba v inej skolke moze byt v niektorych mestach aj 6mesiacov az 1.5 roka. takze kazdy je rad, ked sa riesia problemy v danej skolke, kde uz dieta je. a mozes mat este aj taky problem, ze si na dedine a mas len jednu skolku. potom moc vystupovat zo skolky nemozes ale si rada, ze skolka je nutena problem riesit.