Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

leonii
11. feb 2015

@ervenka Super,blahoželám. A hej v noci dačo buchlo už viem čo to bolo 😀 😀

leonii
11. feb 2015

Baby kokosový olej kúpim lacnejšie ako za 8€ čo je cena z COOP ?

leonii
12. feb 2015

Akože zasa ja. Dnes mi povedala učitelka v Melkinej triede že mám pripraviť nejaké typické slovenské jedlo ( ako ani nechcite vedieť ako dlho mi to rozprávala kým som pochopila) a teraz že čo mám nachystať, zrejme chce aby to bolo sladké,lebo spomenula palačinky. Čo by ste upiekli?

ikke
12. feb 2015

@leonii parene alebo pecene buchty 😀 alebo nejaky iny kysnuty kolac - napr. makovy alebo kakaovy zavin, to tu vobec nepoznaju 😉

ervenka
12. feb 2015

@ikke @leonii radsej kakaovy ako makovy. Mak velky kamarat s Nl nie je. Teda aspon holandania, kt. poznam (je jedno z ktoreho mesta) velmi makove neeee.

leonii
12. feb 2015

@ikke
@ervenka Vďaka baby, pečene buchty a aj závin je super nápad. No a mám aj kilo maku,ale to asi fakt nebudem riskovať,alebo len v malom,lebo mm mak miluje, tak on by to potom dojdeol 😀 😀 Mám doma aj povidla ale to by už nebolo asi typicky sk. Lebo mi pečieme tie moravské koláče no,ale buchty su jednoduchšie. Ako neviem čo tu uč. napadlo no ked poviem mm že bude musieť prísť a dačo porozprávať už vidím ako oči prevracuje 😀 😀

ikke
12. feb 2015

@ervenka ano, mas pravdu, a u deti uz vobec netreba riskovat s makom 😉 este tvaroh je fajn, to tu ma tiez vacsina rada.

@leonii akoze povidla nie su typicky slovenske? a co sa dava do buchiet? poriadny tuhy slivkovy lekvar! 😉 teda pokial nemas fakt moravske povidla, co sa krajaju 😀

cestovatelkaandrea
12. feb 2015

@leonii ja som dnes videla jeden za 5.65 500ml.

Inak ja ked som piekla do skoly, tak som piekla bublaninu, raz som urobila slovensky pernik s orieskami a hrozienkami (ten mal velky uspech) a raz som robila ovocny kysnuty kolac s posypkou. Ten sa im moc nepozdaval, lebo mal mierne kyselkavu chut. No co uz, holandania maju radi sladke veci.

cestovatelkaandrea
12. feb 2015

Baby aj vam prisiel mail z ambasady? Aktualizacia zoznamu krajanov zijucich v Holandsku. Akosi nemam chut to vyplnat.
Nevadilo by mi, keby ten mail poslali tak, ze nevidim, dalsich milion mailovych adries ludi zijucich v NL. Co maju co ostatni ludia vediet moju sukromnu mailovu adresu. Asi im tam napisem, ze co to ma znamenat. Normalne ma to vytocilo.

leonii
12. feb 2015

@cestovatelkaandrea fakt? A kde si videla? No perník by nebol zlý,ale nemám korenie. Ako viem, že holandania maju radi sladké to maju z mojím mm spoločné on radšej palačinky ako rezeň. 😀 😀 No a mne mail neprišil a neviem o tom, že by ho mali mať odkiaľ tak ani žiaden nečakám.

cestovatelkaandrea
12. feb 2015

@leonii no moj mali, lebo som im ho musela dat, ked sme ziadali o pasy pre deti. vtedy mi vravela tetula z konzularneho oddelenia, ze mi posle mail,ked budu pasy na ambasade. keby som bola tusila, ze to takto budu pouzivat, tak jej ho nedam.

cestovatelkaandrea
12. feb 2015

@leonii a ten kokosovy olej som videla dnes v Kruidvate, dufam, ze to bol na jedenie, lebo bol medzi sportovymi doplnkami a vecami na chudnutie. tak asi hej, ze 😉

leonii
12. feb 2015

@cestovatelkaandrea oki pôjdem kuk spraviť 😀 😀 A aha takže mne nič nedojde, nás čaká vybavenie pasu pre mladú v lete 😉

ervenka
12. feb 2015

@cestovatelkaandrea ja som nastasie email nedala, ked som vybavovali veci ako svadby 😝 vtedy jej stacilo len t.c.. 😉

cestovatelkaandrea
12. feb 2015

@ervenka si vies asi predstavit aka som bola nastvana. vecer sadnem s mm za pc a pisem im pekny mail.

ervenka
12. feb 2015

Asi nas dom ma heslo Novy rok s novymi spotrebice- pokazila sa nam pracka, pokazila sa nam ladnicka (este dobre, ze je vonku taka kosa- dali sme do schruurtje) a dnes 4x vyhodilo poistky, mm prisiel poobede domov a zistil,ze maly boiler, kt. je v kuchyni je pokazeny a on vyhadzuje poistky= ziadna tepla voda. Navyse mame este stare poistky- tie v porcelanovych klobucikoch, a samozrejme,ze mi 2 klobuciky spadli na zem- su rozbite.... No hadam uz stacilo. 😝

ervenka
12. feb 2015

@cestovatelkaandrea hmmm, v podstate neviem, na co im je email. Ci big SVK Bro is watching? v pripade pohromy nebudu emailovat ale zavolaju. Aspon volaju v inych krajinach.

cestovatelkaandrea
12. feb 2015

@ervenka nechcela by som 😖

cestovatelkaandrea
12. feb 2015

@ervenka ja neviem preco tak trvala na tom maily. mozno kvoli tomu aby mali na nas iny kontakt. uz sa nam par krat stalo, ze nam prisli maily od slovakov v holandsku. ja sice nemam moc chut na take spolocenske akcie ale fakt je, ze je to moja sukromna adresa, ktoru vyuzivam na sukromne ucely a nedavam ju kazdemu. preto ma to tak vytocilo, ked zrazu ma moju mailovu adresu vyse 60 ludi.

ervenka
12. feb 2015

@cestovatelkaandrea mno, dnes prisla nova ladnicka, zajtra pracka (2 tyzdne bez pracky) + monter, lebo to si mm netrufal zapojit sam. A tie ceny hmmmmm...

ervenka
12. feb 2015

@cestovatelkaandrea hmmm, mila ambasada SVK. Je sice mile, ze nas chcete evidovat, ale ochrana sukromia by mala byt tiez dodrzana. 😝
Mne vlastne raz prisiel email od jednej prekladatelky SVK-Nl. Ale to mohlo suvisiet aj s FB SVK strankou..

cestovatelkaandrea
12. feb 2015

@ervenka 2 tyzdne bez pracky - perem v rukach, lebo inak mam doma katastrofu. no tie ceny su fakt hrozne vysoke.
Vsak budu prekvapeni na ambasade aky mail im pride... 😀

ervenka
12. feb 2015

@cestovatelkaandrea 1x ma mm dokopal do prinesenia pradla ku svokre. Ziadne spodare, len tricka, svetre. A pri tejto prilezitosti som zistila, ze mm ma jemne viac veci ako ja. Ale to sa zmeni po porode. 😉
Zajtra pojde pracka od zapojenia nonstop pokial nevyperiem. KLOP KLOP, dufam,ze susicka sa nepokazi... 😀

rybca
12. feb 2015

@cestovatelkaandrea ja som si adresy ani nevsimla, ale ze pre ucely informovania potrebuju vediet zamestnavatela a poziciu ma teda zaskocilo..🙂 pravdaze, ze na to nebudeme odpovedat..🙂

ikke
12. feb 2015

@cestovatelkaandrea mam pocit, ze mi raz davno take cosi prislo, ale neodpovedala som na to (ak si dobre pamatam 😅 ). teraz pozeram maily, prislo mi to 23.8.2011

cestovatelkaandrea
12. feb 2015

@ervenka uz dostali pekny mail odo mna 😀
@rybca Katka ja som ziadne udaje neposlala. naco im to bude, kde robim a kde byvam. staci ze to vedia holandania. a teda tie adresy ma nastvali. minule Peto dostal maily od nejakych slovakov na nejake stretnutia. odkial mali asi tak jeho adresu. jasne ze z ambasady. a teraz to skusaju na mna.

ervenka
13. feb 2015

@cestovatelkaandrea hlasenie dna- pracka perie, susicka susi, uz len zapojit novu ladnicku+ zapojit novy heatboy- kuchynsky boiler 😀 😀 😀 a je tooooo! (Buurman en Buurman)

ikke
13. feb 2015

@leonii kokosovy olej maju aj v albertheine za 6.25/550ml alebo 2.99/320ml alebo aj v gezondheidswinkel tiez okolo 5-6 euro za 500ml.a inak v kokosovych olejoch je, poliak viem, rozdiel v kvalite podla toho, ci je to obyc, virgin alebo raw alebo co ja vien co este...

leonii
13. feb 2015

@ikke Vďaka zajtra pôjdem do mesta tak obzriem všetky obchody,lebo ja som ho ešte nemala a chcela by som skúsiť a nechcem zaňho dať veľa keby že mi nešmakuje,lebo ja kokos nemám rada,ale vraj je zdravý tak skúsim možno ma prekvapí.Kúpila som kokosove mlieko a že fúúúj,ale tak v jedle ho nie je až tak citit tak uvidím čo ten olej 😀 😎 😀 😎

leonii
13. feb 2015

@ervenka Počuj t tu píšeš, že čo sa ti pokazilo a moja mikrovlnka to asi tiež čitala a dnes sa zasekla. A to ma len rok. Ešte že ju mm opraví ( pevne v to verím ) ale až v nedeľu. A pevne verím, že to už nijaký spotrebič v dome nečítal. Inak ja som bola v lete 10 dní bez práčky a som si blahoželala k tomu že som taka nakupna mamiačka a sme len zásoby vyberali a potom šla práčka 3 dni v kuse 😀 Nech ti teda tá tvoja dlho vydrží 😀 😀 🙂 🙂 😉 😉