Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

leonii
2. mar 2015

@ervenka No jake inteligentne dieťatko 😀 😀

ervenka
2. mar 2015

@leonii mnaaaaaaaah, predpokladam(e) ze dalsi test dopadne o nieco horsie. On skor veci spravi, ako ich obkeca. 😀 Ale aspon mozeme povedat ucitelkam, ze on ROZUMIE! Tak bacha na reci. 😝

ikke
2. mar 2015

@leonii ja zas keby som nechodila do ikei vramci 3 hodin, kedy mam deti v skole a skolke, tak by som ta aj vzala, ale u mna je to vzdy rychlovka tam a spat... bola som malej kupit velku perinu a popri tom este dalsich asi 10 veci... 😀 napr. toto http://www.ikea.com/nl/nl/catalog/products/9023...

a vcil idem s detmi zalozit moestuintje 😀

ikke
2. mar 2015

@ervenka oni mali nejake pochybnosti, ci rozumie? ci to je standardny test v PSZ? ja si s mojim starsim nic take nepamatam...

ervenka
2. mar 2015

@ikke toto je test od logopedicky. Ku logop. nas odporucila arts asis z CB. Tu zasae kontaktovali ucitelky z PSZ, kedze ditko je VVE a podla uciteliek nerobi jazykove pokroky. Hlavne,ze stacilo aby opa raz povedal "podverdikky" a drobec to opakuje ked sa mu nieco nedari. 😉

leonii
2. mar 2015

@ikke Ako tak tie 3 hod. to si iný rýchlik. Ja sa teším na leto,decka pojdu k svokre na prázdniny a ja do Ikei a to na hrooooooooooooooozne dlhú návštevu spojenú z obedom. 😀 😀 😀 Mm je s toho fest natešený 😀 😎 😀 😎 . A jakú záhradku idete zakladať, len doma či vonku?

leonii
2. mar 2015

@ervenka to je super, že máš teraz papier na svoje tvrdenie a že musia byť ticho 😀 😀 😀 😀

ikke
2. mar 2015

@leonii v albertheijn davaju teraz za kazdych 15 euro nakupu taky kvetinac so semienkami, tak sme to zarabali a davali na okno 😉 terazky budeme polievat a sledovat, ci a ako rastu 😀

leonii
2. mar 2015

@ikke jáj toto čo nato chodí reklama čo babka skosila chlapcovi úrodu? Som sa smiala z jeho pohľadu 😀 😀 😀 Tam ja nechodím mám to daleko aj ked ajtra asi pojdem, lebo mm kolega má odtial nejake cukríky tam mu mám ist kúpiť aj fotku mi poslal 😀 😀 😀 Ale tak 15€ tam určite nenechám 😉 Mlada fasovala zas slnečnice tak píli uší, že chce zasadiť tak asi aj mi dačo posadíme 😀 😉

vever1
2. mar 2015

@ikke hihihi aj ja som bola kupovať Emme jednu skrinku a veľkú perinu v ikee minulú stredu. A to som bola ešte aj s ňou a ona sa zastavovala pri každej kuchyni a chcela tam variť a z detskej časti som ju ani dostať nevedela. Ale keďže sme museli byť o 12 pred školou tak sme to spolu zvládli za 1,5 hodiny 😀

vever1
2. mar 2015

@ervenka šikovný 😀

ikke
2. mar 2015

@vever1 no ja to tiez musim zvladat za 1.5h, kedze ikeu otvaraju o 10.00 a ja tiez uz o 12.00 musim stat pred skolou, pripadne v horsom pripade zaroven aj pred skolkou 😅 tri hodiny to mam ked sa rozsafnem a idem tam aj na ranajky 😀

vever1
3. mar 2015

@ikke ináč ja som sa tak čudovala v stredu koľko ľudí tam bolo. Prišli sme 5 minút pred 10 a ja ze počkáme v aute ale každý išiel do vnútra tak išli sme aj my a ešte sme museli čakať kým da ujk o dole stuhu ci co to bolo na znak ze je otvorené. A reštaurácia bola úplne plná

ikke
3. mar 2015

@vever1 hej, restika byva rano plna, ved kto by nechcel ranajky za euro? 😀
dievca, ty kedy vstavas, ze tu o stvrt na sedem uz pismenkujes? 😕

vever1
3. mar 2015

@ikke no dnes o 5:30 lebo o 6:30 vyrazam s Emmou ku svokrovcom a sup do prace. Inak v pondelok a stvrtok o 5:50 to nemusim ist do roboty oklukov 😝 ja som na mobile ked si rano pijem kavu 😀

ervenka
3. mar 2015

@ikke @vever1 teta vever je NA BATERKY. o polnoci este na FB, o 5,30 rano supi dupi hore. Bez pridavneho energetickeho zdroja misia nemozna. 😀 A este medzi tym pecie, strikuje a ma 2 male a jedno velke ditko. 😀
MM musi ist zajta uz o 6,45 prec z domu, uz teraz je smutny, ze sa nevyspi...

cestovatelkaandrea
3. mar 2015

@vever1 teta vever vitaj v klube zajacov na baterky 😀 vcera sme s manzelom do noci 1.36 bolo ked sme si povedali ze musime ist spat a prestat na nete hladat tapetu na zolder. a dnes rano o 5.45 zvonil budik Kilian a uz som bola hore. takze toto mame teraz na dennom poriadku. chcem zolder tuto jar premenit na peknu izbu, tak je tam toho velmi vela, co treba porobit, poplanovat a tak.

ervenka
3. mar 2015

@cestovatelkaandrea aj vy? 😉 My tiez planujeme prestavbu, ale az v lete. Ked bude babo cca 3m. Pojdeme na dovolenku- ja+ deti a mm zostane doma a bude spolubudovat+ davat pozor na dom. Mnozia sa tu kradeze. Aj v piatok prisli policajti, skontrolovali garaze, a ludom, kt. nechali otvorene dvere na garaziach zvonili pri dverach a dostali poucenie...

cestovatelkaandrea
3. mar 2015

@ervenka no, my sme zolder este nedorobili odkedy sme sa nastahovali do domu. to sme si nechali na zaver. a ked budeme s tym hotovi, tak este dorobit zahradu, pobuchat plinty po dome, dole nahodit police do odkladovej miestnosti, pomenit dvere na celom dome a hadam aj okna potom namalujeme zvnutra. no jednoducho je toho este dost, ale bereme to s kludom. pri dvoch detoch, praci sa to jednoducho inak neda. sa nemienim kvoli domu zodrat. 🤐

ervenka
3. mar 2015

@cestovatelkaandrea mm kupil dom s nezaizolovanou strechou. Takze to nas isto caka... Este mu vtipny makler povedal,ze zolder nie je vhodne miesto na pestovanie buriniek... 😝

palinkova87
3. mar 2015

Ahojte....tak sme po poradni uz aj listok zarezervovany svokre...takze na 2,5cm otvorena,zevraj tam mam teocha krvi tak mam pocitat,ze trochu so mna vytece aby som sa nezlakla...no a 10.03.2015 sa babika na 100% narodi... 💓💓💓💓💓

lenka151515
3. mar 2015

drzim paalce 🙂 rodis na svk alebo v Nl?

palinkova87
3. mar 2015

@lenka151515 v Nl rodim....no budem sa snazit predychavat haha... este som si neni ista ci si dam tu epi,ci nie...neviem....

lenka151515
3. mar 2015

@palinkova87 si prvorodicka? ja som maala epi. ale zaspavala som z nej ..hehe kontrakcie ma budili..hehe mne osobne nepomohla vobec.... ale pristup a priestor tip top 🙂

palinkova87
3. mar 2015

@lenka151515
@lenka151515 nie nie prvorodicka niesom🙂 uz mam 3porody za sebou hihi....:D tu v nl 2;)

cestovatelkaandrea
3. mar 2015

@palinkova87 jooj, len aby tam bambulka do 10.3. vydrzala. ja neviem, ale v tvojom pripade by som si asi epi nedavala. ved uz ides rodit 5-krat nie, tak by to malo ist velmi rychlo a to tu bolest aj vydrzis nie? bolelo to moc pri predchadzajucich porodoch? Ja osobne po mojej skusenosti by som si epi nedavala aj napriek tomu, ze som rodila normal velkost a aj slona.

cestovatelkaandrea
3. mar 2015

@ervenka vtipny makler 😀 takze idete prerabat strechu. no to my nastastie nemusime, kedze mame novostavbu. len dorobit ju, je nekonecna story 😖

lenka151515
3. mar 2015

@palinkova87 no ma to vyhodu.. aspon vies co ta caka 🙂 ja som zo stresu este pred porodom musela grcat llebo fakt to bol taky stres,ze prvorodicka fakt nevie co ju cakaa 😀

palinkova87
3. mar 2015

@cestovatelkaandrea 4ty krat normalne...Tobi bol cisarskym....no ale toto boli vyvolavane porody a som sa pomaly otvarala tak mi supli vyvolavacku vzdy... no dufam,ze tam ostane este aspon do zajtra...poobede uz ma to moze chytit...babka dnes uz cestuje a zajtra o 12tej je v eidhoven...;)

palinkova87
3. mar 2015

@lenka151515 no ked to bude vyvolavane tak viem presne co ma caka.... ale zevraj normalny porod je menej bolestivy ako ked ti pichaju tu vyvolavacku