Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
24. mar 2015

@eri28 ja by som aj poradila, keby som nebola taka stara a zabudliva, kedze je to uz 10 rokov... 😅 ale predpokladam, ze okrem klasika dokladov ako rodny list a potvrdenie o obcianstve (pas/obciansky) budu chciet aj nejaky doklad o tom, ze nie ste ani jeden zenaty/vydata. v kazdom pripade v holandsku aj tak musite mat najprv sobas na urade, az potom mozte mat svadbu v kostole.

ervenka
24. mar 2015

@cestovatelkaandrea jasneeeee. niekto si tu plava v sukromnom vyhriatom, ozvucenom, jemne osvetlenom bazene a niekto to vsetko musi vlacit so sebou... 😎
@eri28 skusensot z 2011 gemeente Tilburg- pas, zapis na gemeente, svk rodny list- prelozeny+ apostille, doklad o stave- ze som bola slobodna. Smola,SVK toto od 2006 nevydava, riesili sme to pol roka, nasli sme notara, ktory bol ochotny a pochopil, co sme chceli- cca 175e podprisazne prehlasenie,ze som bola slobodna. potom sme dostali termin svadby, 2 svedkovia. O 9,45 svadba na urade o 12,00 brunch a o 3 poobede teplakova pohoda...
Inak, zalezi od uradnikov a skoro kazde gemeente ma svoju specialitu. uvidis, co vam povedia, kedze obaja ste cudzinci, nastavajuci obcan tretieho statu= mimo EU a neviem ako je to potom s overovanim dokladov...

rybca
24. mar 2015

@ervenka @eri28 u nas na gemeente pred 2 rokmi osobne zavolali na ambasadu, overili si, ze taky doklad SVK nevydava a pred nimi sme podpisali prehlasenie a bolo, nic extra sme nedoplacali

momentalny stav nasej Anicky - 2580g, krasne si rastie podla hornej krivky grafu..🙂 a este min. 5 tyzdnov si bude rast..🙂

ervenka
24. mar 2015

@rybca ako som napisala, zalezi od uradnikov/uradnicok. Ku koncu vybavovania bol aj mm uplne vytoceny. Povedal,ze to da na medzinarodny sud. Az potom sudruzky zdvihli zadky, a nasla sa jedna, ktora online potvrdila,ze mam pravdu. 😉 takze moze mat @eri28 stastie na normalnych ludi, a moze natrafit na tupcov... nikdy nevies.

cestovatelkaandrea
25. mar 2015

@ervenka ty tu este strasis ? 😀 😀 ale nie, len si to este vychutnavaj 2v1 😉 😎

cestovatelkaandrea
25. mar 2015

@rybca pekne rastiete. a Anicka vobec nie je obrovska 😉 stale mi pride pri porovnani s Kilianatorom drobnucka.

ervenka
25. mar 2015

@cestovatelkaandrea bububu muhahaaaaa... nech ziju strasidla..
Hej, vychutnavam, az do posledneho kopanca a tvrdnutia brucha.. 😎

eri28
25. mar 2015

Baby dakujem za rady.Zajtra uvidime.Potom napisem,ako sme dopadli.

palinkova87
25. mar 2015

Baby chcem sa opytat jesto tu zohnat tu satku na nosenie miminka??

rybca
25. mar 2015

@palinkova87 my sme asi pred mesiacom kupili na marktplatsi asi za 10 eur - http://www.marktplaats.nl/z.html?query=baby+dra...

ikke
25. mar 2015

@palinkova87 je, hladaj "draagdoek", na marktplaats je ich vela, alebo cez google novu 😉

palinkova87
25. mar 2015

Dakujem babule... 🙂

cestovatelkaandrea
26. mar 2015

@ervenka hlasenie prosim 😀 😉

cestovatelkaandrea
26. mar 2015

@palinkova87 Zuzka ako to ide doma?

ervenka
26. mar 2015

@cestovatelkaandrea gulali sa gulali, depesaci z vrsku, nedali si pozor, nabili si drzku... gulam sa, davam si pozor, tak tvar mam celu. Zajtra do ZH-sono. 😎

eri28
26. mar 2015

baby boli sme na tom gemente takze potrebuju od kazdeho iba rodny list.Ale skoro som odpadla 530 eur za salu na 1 hodinu, viac netreba.Ale kde na to mam zobrat prachy.Cize uvidime ci dame svadbu tento rok a hlavne kde.

ervenka
26. mar 2015

@eri28 Co takto sa spytat na Administratief huwelijk- teda pokial nechcete salu. Ak chcete salu a "somarinky" k tomu, tak potom ano, vysoke ceny....

Napr. na nasom gemeente -
Administratief huwelijk en gratis trouwen
Een administratief huwelijk of geregistreerd partnerschap kan op vrijdagochtend. Dit kost € 76,90 (exclusief trouwboekje). Gratis trouwen kan op maandag om 9:00 of 9:30 uur.
Voorwaarden
alleen bruidspaar en getuigen zijn aanwezig
duurt slechts 15 minuten
geen trouwzaal, maar spreekkamer
geen ceremonie of toespraken

eri28
26. mar 2015

@ervenka u nas je v utorok za darmo svadby ale je to obsadene na rok, a chceli sme ako partnery a povedali ze treba salu tiez ja za 530 eur.Tak ja neviem ziadnu inu moznost nam nedala.Chceme este zavolat na jedno gemente kde sa narodil maly v tej lokalite ci nebudu mat ine podmienky. Mozno budeme rozmyslat aj mimo amsterdamu ked budu mat lepsie podmienky.Ale nie daleko

rybca
26. mar 2015

@eri28 a nemate nejaky den zadarmo? u nas to je pondelok, ale dlho sa caka..🙂 ale aj tak sa nam usiel pekny termin - 11. 11. ...🙂

rybca
26. mar 2015

@rybca tak neskoro, o minutu...🙂 @eri a este poslem aj sama sebe...🙂)) ide mi..🙂

ervenka
26. mar 2015

@eri28 a co takto svk ambasada?

ervenka
26. mar 2015

@rybca ktory rok si zabudla napisat... a inak, az teraz mi nabehla preplatena dovolenka- postnl= post NIET LOPEN..

eri28
26. mar 2015

@ervenka co tym myslis? ze mat na slovenskej ambasade akoze slovensku svadbu???Moj je cudzinec rozmyslala som aj na svk ale tie papiere co od neho chceli ma odradili.

eri28
26. mar 2015

@rybca mi mame utorok ale uz na rok je obsadene a kedze moj nemal rodny list viac sa s nami o termine nebavila.

ervenka
26. mar 2015

@eri28 pokial nemas NL pas, ak chces pouzivat jeho meno po svadbe, musis aj tak poziadat SVK o zmenu priezviska. Svadba v NL ti dava len pravo pouzivat jeho meno. Ale nezmenia ti ho napr. v pase.

eri28
26. mar 2015

@ervenka ano to viem ale ako si to myslela s tou ambasadou??? Z menom som sa to uz docitala na moja svadba.

ervenka
26. mar 2015

@eri28 normalne- ak je svadba na amb. je trochu menej papierovania PO svadbe, niektore veci mozes vybavit priamo na mieste.

eri28
26. mar 2015

@ervenka to som nikdy nepocula fakt skusim tam zavolat.

ervenka
26. mar 2015

@eri28 takze nic pre teba- svadba na amb. v 2011 bola moznost mat svadbu, pokial aspon jeden mal svk obcianstvo. Teraz je to inak. http://www.mzv.sk/servlet/dublinzu?MT=/App/WCM/...

eri28
26. mar 2015

@ervenka okej diky za info